top of page

Rüyada bebek görmek

Image by Ádám Szabó

Mesajları:

 • Güç

 • Geçiş

 • Süreç

 • İlham

 • Fırsat

 • Doğum

 • Yenilik

 • Oluşum

 • Heyecan

 • Değişim

 • Yetenek

 • Potansiyel

 • Hamilelik

 • Döllenme

 • Yaratıcılık

 • Şekillenme

 • Motivasyon

Rüyada bebek görmek ne anlama gelir?

Tıpkı doğa ananın temel döngüleri doğmak, büyümek, gelişmek ve ölmek gibi rüyalarımız da bize yaşamdaki döngüsel süreçlerin başlangıçlarını anlatmak için bebek arketipini oldukça sık kullanır. Bir bebek gördüğümüz rüya her zaman “yeni başlayan” bir süreç teması ile yüklüdür. Tıpkı, bebeklerin yaşama yeni başlamış olmaları, acemi olmaları ve yaşam hakkındaki tecrübesizlik ve masumiyerleri gibi eğer siz de rüyanızda bir bebek gördüyseniz yaşamınızda bir şeye henüz yeni giriş yapmışsınız ve çok fazla bilgi ve tecrübe sahibi değilsiniz.

Bebek gördüğümüz rüyalar aynı zamanda yaşamımızda yeni şekillenmeye başlayan bir süreci sembolize eder. Bir arketip olarak rüyadaki bebek, genellikle büyüme ve gelişme vadeden ve gelecekte bize büyük menfaat getirebilecek bir fikir ya da proje ile ilgili de olabilir. Eğer rüyanızda bir bebek gördüyseniz çevrenize bakın ve kendinize şu soruları sorun: yaşamımda yeni başalayan bir süreç var mı? Bu sürecin gelecekteki büyüme ve gelişme potansiyeli nedir? Belki yeni bir karar, yeni bir kariyere giriş adımı ya da aklınızdaki bir proje gelecekte size çok büyük fayda sağlayan bir şeye dönüşebilir.

 

Yaşamınızı gerçekten incelerseniz rüyanızdaki sembolik bebeğin aslında sizin için tam anlamıyla yeni başlayan neyi temsil ettiğini anlayabilirsiniz. Belki de ufacık (ya da şimdilik ufak olduğunu tahmin ettiğiniz) birşey var, bir fikir, bir proje ya da ucundan yakaladığınızda sonu çok güzel yerlere varacak herhangi bir fırsat. Rüyanızdaki sembolik bebek buna işaret ediyor olabilir. Bebeğin görünümü ve sizde tam olarak hangi duyguları uyandırdığına da bakmalısınız. Bebek güzel miydi? O halde bu harika bir başlangıç. Bebek çirkin ya da ürkütücü müydü? O halde size “harika bir fırsat” olarak sunulan her şeye atlamadan önce onun iç yüzünü iyi araştırın.

Rüyada bebek görmek aynı zamanda bağımsızlığa atılan ilk adımı sembolize eder. Tıpkı, bir bebeğin doğum anında annesinden bağımsızlığa attığı ilk adımı gibi, siz de daha önceki systemin dışında yeni bir sisteme adım atmış olabilirsiniz. Çok ilginç olmasına rağmen rüyada bebek görmek bazen mezuniyet, yeni bir iş bulmak veya  evden ayrılarak kendi ayaklarının üzerinde durmaya başlayacağınız bir sürece girişi de temsil eder. Bu rüya nadiren de olsa hem evlilik hem de boşanmanın simgesi de olabilir. Kısacası, rüyada bebek görmek “yeni bir yaşama giriş” habercisidir.

 

Rüyada bebek görmek bazen aniden beliren bir ilham, aniden ortaya çıkan bir fikir ya da ortada yokken bir anda gelen bir teklifin habercisi olabilir. Bu o kadar önemli bir değişim ki sizin için “yeniden doğuşu” ifade edebilir. Belki yeni bir kariyer, yeni bir ev ya da yeni bir ülkeye taşınmak. Yaşamda belki de yeni bir aşamaya giriş yapıyorsunuz ve çok heyecanlı hissediyorsunuz. Fakat, tüm bu yorumlar güzel ve sağlıklı bir bebek içindi. Eğer gördüğünüz bebek çirkin, sağlıksız ya da  kötü durumda ise bu sizin için yeni fakat kötü bir sürecin başlangıcı anlamına gelebilir.

Image by Colin Maynard

Rüyada bebek görmek aynı zamanda sizin için “değerli” ve “çok önemli” bir şeyi sembolize eder. Bu belki de tıpkı bir bebek gibi korunması, beslenmesi ve geliştirilmesi gereken bir yönünüz. Örneğin, yeni keşfettiğiniz bir yetenek ya da yeni öğrenmeye başladığınız bir şey. Henüz bu konuda çok yenisiniz ve önünüzde almanız gereken uzun bir yol var. Yeni bir

şeyi öğrenmeye çok hevesli olduğunuz zamanlarda rüyanızda çok güzel bir bebek görebilirsiniz. Buna benzer bir şekilde istemeyerek ya da sevmeyerek yapacağınız bir işe girmeden önce de çirkinn ya da sevimsiz bebek görmeniz mümkün. Bilinçsiz zihin aslında bu durumlarda size bu sürecin nasıl olduğunu rüyanızdaki sembolik bebeğe verdiği güzellik ya da çirkinlik sıfatıyla anlatmaya çalışır.

Rüyada bebek görmek bazen geleceğe dair bilgi getirici olabilir. Güzel bir bebek bugün attığınız adımlara dikkat ederseniz güzel bir gelecek vadeder. Buna benzer şekilde rüyada çirkin bir bebek ne ekerseniz onu biçeceğinizi ve şu anki yaşam tarzınızın size “çirkin bir geleceğe” götürdüğünü hatırlatıyor olabilir. Bu rüyalar “güzel bir bebek büyütmek” ya da “çirkin bir bebek büyütmek” metaforuyla aslında kendiniz için güzel ya da çirkin bir gelecek hazırladığınızı anlatmaya çalışmaktadır.

Rüyada bebek görmek ile ilgili diğer içerikler

Rüyada yeni doğmuş bebek görmek

Yeni doğan bir bebek rüyasında aynı zamanda güçlü bir enerji ve titreşim var. Bu rüya 4 maddeyle özetlenecek olsaydı onlar şunlar olurdu. Yenilik, yaratıcılık, daha farklı bir bakış açısı kazanmak, kabuğundan çıkmak. Rüyasında yeni doğmuş bir bebek gören kişi ilk başta “küçük bir proje” olarak adandıracağı bir projeye başlar, daha sonra bu proje büyür. Dünyanın en büyük şirketlerini düşünün: Facebook, Amazon ve daha niceleri, hepsi aslında bir bebek gibi küçük başlamışlardı. Hatta bu dev şirketler bir zamanlar birinin zihninde yalnızca bir düşünce tohumu olarak şekilsiz bir boyutta (zihinsel enerji) bekletiliyolardı. Belki sizin de bir fikrini şu anda bu şekilde bekletiliyor.

Rüyada ikiz bebekler görmek

İkiz bebekler doğurduğumuz bir rüya yaşamımızda gelişmemiş fakat gelişmeye uygun yönlerimize atıfta bulunurlar. Ve bu rüyadaki numerolojiyi asla hafife almamalıyız. Rüyada iki bebek varsa bu gelişme ya iki kişiyi ilgilendiriyor ya da iki farklı alanda aynı anda bir gelişme yaşanacak. Tıpkı iki bebeğin aynı zaman dilimi içerisinde büyümeye başlaması gibi yaşamınızda da eş zamanlı olarak iki alanda bazı gelişmeler olması ihtimali var. Hatta, bu tür rüyaların numerolojik bilgisi bazen finans alanında bile yaşanabilir. Örneğin, 2 ile başlayan bir miktar paranın elinize geçmesi gibi.

Rüyada güzel bir bebek görmek

Rüyaların derin sembolizm aleminde bebek daima güç, ilham, potansiyel ve eylem metaforudur. Bebek gördüğümüz rüyaların yeni bir başlangıca işaret ettiği konusunda hemen hemen bütün yorumcular hem fikir. Fakat bu rüyaların yorumu bebeğin durumu dikkate alınarak yapılırsa yorum çok daha isabetli olacaktır. Rüyadaki bebeğin güzel olması her zaman güzel bir başlangıca işaret edeceği gibi çirkin, hasta ya da mutsuz olması yaşamımızda başlayan yeni bir sorunun işareti olabilir.

Rüyada dördüz bebekler görmek

Rüyalar aracılığıyla bilinçsiz zihnimiz bize yeni döngüsel başlangıçları göstermek için bebek arketipini sıkça kullanır. Bazen tek bir bebek, bazen ikiz, üçüz hatta dördüz bebekler. Bebekler yaşamda henüz gelişmemiş bir yanımızı ya da yaşamımızda henüz başlayan bir şeyi ifade eden arketipler olarak karşımıza çıkarlar. Bir bebeğin dördüz olmasının rüyada vurgulanması kesinlikle dört sayısını da içinde barındıran bilgi içerir: 4 kişiyi ilgilendiren bir durum, dört farklı alanda yaşanacak gelişmeler, dört kardeş arasında yaşanacak bir gelişme gibi.

Rüyada beşiz bebekler görmek

Rüyalarımızın sembolik dili bazen bize olayları ya da durumları anlatabilmek için inanılmaz bir metaforik mecazi dil kullanır. Tüm bu mecazi dil içerisinde zaman zaman numerolojik bilgileri de barındırabilir. Beşiz bebekler gördüğümüz rüyalar bu duruma yalnızca bir örnektir. Bu rüyada bebeklerin mecazi anlamının yanı sıra beş sayısının bize anlatmak istediğine de bakmalıyız.

Rüyada bebekle ilgilenmek

Bilinçsiz zihnimiz bize yaşamsal döngülerimizdeki yeni ve muhteşem başlangıçları anlatmak için bazen bir bebek arketipini rüyamıza davet eder. Bu rüyayı gören için şimdi yeni bir şeylere odaklanma ve onu geliştirme vakti olabilir. Bazen yeni bir fikir, yeni bir proje hatta yeni keşfedilmiş bir yetenek. Bilinçsiz zihnimiz bize bunu anlatmak için rüyamızda bir bebek yaratabilir.

Rüyada bebek tabutu görmek

Bir bebek tabutu rüyası bir çok rüya tabircisi tarafından negatif bir işaret olarak algılanabilir. Bunda elbette bebeklerin masumiyetleri büyük rol oynamıştır. Masum bir şeyin yaşamımızdan çıkması olarak bu rüyayı yorumlayacak çok fazla yorumcu olsa da rüyaların sembolik dilinin bizimle konuşma tarzı bu yorumculuğun çok daha ötesinde olabilir. Bu tip rüyalar genellikle rüya sahibinin kendini bir şeyi sonlandırmadan ötürü suçlu hissetmesi sonucunda da görülebilir. Belki de rüya sahibi bir fırsatı kaçırdığını hissetmekte ve bilinçsiz zihni bunu tam anlamıyla bir “cinayet” olarak algılamakta ve suçluluk duymaktadır.

Rüyada bebek sahibi olmak

Rüyada bebek sahibi olmak yaşamın karmaşıklığı içinde yeni bir görüşe ya da bakış açısına sahip olmak anlamına da gelebilir. Yeniden doğmuş gibi hissetmek, kabuğundan çıkmak, farklı düşünmeye başlamak ve bundan dolayı artık yaşamda her şeyin değişeceği yeni bir evreye girmemiz durumunda bilinçsiz zihnimiz bize bir bebek sahibi olduğumuzu gösterebilir. Aslında bilinçsiz zihnimizin burada yapmaya çalıştığı bize bundan sonraki yaşamımızın daha farklı olacağını anlatmaya çalışmaktır.

Rüyada bebek öpmek

Bir bebeği öptüğümüz rüya genellikle yeni bir başlangıcı benimsemek ve beğenmek alametidir. Bu rüyaları ayrıca yeni çabaların temellerini atmaya başladığımız zamanlarda da görebiliriz. Bebeklerin yeni bir başlangıca işaret ettiği konusunda hemen hemen tüm rüya tabircileri hemfikir olmuşlardır. Bir bebeği öpmek ve beslemek de bu sürece destek vermek ve sürecin gelişimi için çaba gösterme alametidir.

Rüyada bebek ölüsü görmek

Mitolojik açıdan bakıldığında semboller dili rüyalarımızda bize mesaj vermek için aşırı bir dil kullanabilir. Bebek ölüsü de bir bitişi çok aşırı bir dille ifade etmektir ve bazen bu rüya ürkütücü olabilir. Mitolojideki Hermes veya Zeus gibi aşırı karakterlerin kişiliklerine benzer şekilde farklı özellikler ya da arketipler rüyalarımızda sergilenebilir. Bu arketiplerin sayısı sonsuzdur. Yalnızca bir bebek değil bebeğin ağlayan bir bebek olması, gülen ve mutlu bir bebek olması hatta ölü olması, tüm bunlar farklı arketipler olarak Kabul edilmeli. Mutlu bir bebek daima mutlu bir başlangıç, ağlayan bebek ise yükselen şikayetler ve sesler metaforudur. Ölü bir bebek ise “başlar başlamaz sona ermiş” metaforu olarak karşımıza çıkar.

Rüyada bebek ölüleri görmek

Rüyaların sembolik ve metaforik aleminde bebekler daima “henüz büyümemiş ve gelişmemiş” olanı sembolize ederler bu yüzden yaşamımızda geliştirilmesi gereken manevi yönlerimize atıfta bulunuyor olabilirler. Fakat rüyamızda bebek ölüleri gördüğümüzde kendimize bu şansı bile tanımıyor olabiliriz. Belki de yaşamımızı değiştirecek fakat geliştirmediğimiz bir yetenek, veya almayı reddettiğimiz eğitim söz konusu. Fakat, bu fırsat daha yaşamımıza girmeden reddedilmiş olabilir.

Rüyada bebek kaybetmek

Bebek kaybettiğimiz rüyalar bazı yorumcular tarafından "yeniye yol açmak için eskiyi temizleme" sembolü olarak görülmüştür. Eğer atılan bebek çirkin, mutsuz ya da hasta bir bebekse bu, daha fazla enerji vadeden yeni bir sürece girmenin temsilcisi olabilir. Güzel ve mutlu bir bebeği kaybetmenin kötü bir alamet olduğu konusunda bir çok yorumcu hemfikir olmuşlardır. Çünkü, güzel bir bebek her zaman güzel bir fırsat ya da başlangıçtır, onu kaybeden bu güzel fırsatı da kaçırır.

Rüyada bebek emzirmek

Bir bebeği iyi bir şekilde (genellikle emzirilirken, mutlu ya da sağlıklı) gördüğümüz rüyalar sizi bir eyleme çeken zihinsel enerji sembolü olabilir. Yaşamınızın bir alanında bir şey yeni doğuyor. Bu belki yalnızca bir fikir ya da aklınızdaki bir proje. Henüz bununla ilgili çok şey yapmamışsınız fakat sizin tarafınızdan ilgiye ve beslenmeye ihtiyacı var. Sabırlı olmalısınız çünkü bugünki eylemlerinizin karşılığını hemen almayacaksınız. Biraz zamana ihtiyacınız var.

Rüyada bebek beslemek

Rüyada bebek beslemek kendi kendimize yeteceğimiz, kendi doğal enerjimizden başka hiçbir şeye ihtiyaç duymayacağımız yeni bir sürece girişi müjdeler. Rüyada bir bebeği beslediğinizi gördüyseniz kendinizi geliştirmek için kendinizden başka bir şeye ihtiyacınız yok fırsatların ortaya çıkmasıyla gerekli adımların atılması durumunda yaşamda çok büyük kapıların açılacağı bir dönem sizi bekliyor. Rüyada bebek beslemek aynı zamanda bağımsız olmak, tek başına gitmek ve sürüden ayrılan kuzu olmakla ilgili olabilir. Bu rüyayı gördüyseniz şans sizinle birlikte, ne yapacaksanız bunu kendi başınıza yapabilecek durumdasınız.

Rüyada bebek sevmek

Bebek rüyalarının yorumu bebeğin durumundan çok o bebekle ne yaptığımız ve bebeğin bizde hangi duyguları uyandırdığına bakılarak da yapılmalıdır. Bebeği sevmek genellikle bir fırsat ya da potansiyele açık olmak ya da onu kabul etmektir. Bebeği istememek, reddetmek ya da atmak genellikle gönülsüzlük alametidir ve bir işe hayır demeye meyilli olmanın işaretidir. Rüyasında bir bebeği atan yakın zamanda kendisine sunulan bir fırsat ya da teklifi beğenmeyecektir.

Rüyada bebek öldürmek

Rüyada bebekler yeniden başlamayı ve yeni açılan sayfaları temsil eden arketipler olarak karşımıza çıkarlar. Yaşamımızda lekesiz, henüz kirlenmemiş ve kırılgan tüm yönlerimizi içinde barındırırlar. Bir bebeği rüyada öldürmek ise bu yeni açılan sayfayı henüz açılır açılmaz kapatmak ya da reddetme metaforudur.

Rüyada bebek cesedi görmek

Ölü bir bebek yaşamınızda henüz açılır açılmaz kapatılmış bir sayfanın sembolüdür. Belki de yaşamınızda yeni bir aşamaya geçmeyi reddediyor ve eski aşamaya sımsıkı tutunmayı tercih ediyorsunuz. Bir kapıyı eğer bilinçaltınızda kesin ve net bir şekilde kapattıysanız rüyanızda bir bebek cesedi görebilirsiniz.

Rüyada bebek doğurmak

Rüyada bebek doğurmak yaşam yolculuğumuzda yeni bir aşamaya geçme metaforudur. Bebeği olan ya da olmayan birinin rüyasında bir bebek doğurduğunu görmesi daima yeni başlangıçlara, yeniden doğmuş gibi hissetmeye ve umuda işarettir. Yaşamınızda öyle şeyler oluyor ki adeta sil baştan yapmış gibisiniz.

Rüyada bebek bakmak

Bebek baktığımız rüyalar genellikle yaşamımızda beslenmeye ya da ilgiye muhtaç alanlara ışık tutan metaforlardır. Bebekler aynı zamanda ruhsal boyutta yeniden doğuşu ve yaşamdaki milat çizgilerini temsil ederler. Rüyasında bir bebeğe çalışan ya da bir bebeğe bakan kişi günlük yaşamında yeni bir iş için başlangıç yapar.

Rüyada bebek bulmak

Rüyada bebek bulmak ruhsal anlamda yeniden doğuşu, yeni başlangıçları ve ilhamı temsil eder. Bazıları için kariyer anlamında yeni bir giriş kapısı, yeni keşfedilen bir fırsat ya da yenilik anlamı taşır.

Rüyada bebek görmek

Rüyada bebek görmek en klasik anlamı itibariyle yepyeni bir başlangıç yapmak ile yorumlanır. Fakat bu rüyayı yorumlarken dikkat edilmesi gereken ...

Yorumlar:

bottom of page