top of page

Rüyada hamile olduğunu görmek

Image by Ryan Franco

Mesajları:

 • Teklif

 • Fırsat

 • Teşvik

 • Umut

 • Yenilik

 • Büyüme

 • Gelişme

 • Değişim

 • Hamilelik

 • Potansiyel

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir proje

 • Yeni fırsatlar

 • Motivasyon

Rüyada hamile olmak ne anlama gelir?

Rüyada hamile olmak gerek erkek gerek kadın için bilinçli eylemlerimiz ve çabalarımız sayesinde yaşamımızda yeni fırsatların döllenmesi, büyüme ve gelişme sürecine girmesi ve dünyaya doğmaya hazır olması metaforudur. Rüyadaki hamilelik aynı zamanda doğum öncesi yaşamı (bir fikir ya da projenin doğumu da olabilir) ve yeni olasılıkları temsil eder. Eğer rüyanızda kendinizi hamile gördüyseniz bilmelisiniz ki evren sizin için yeni bir şeyleri döllemiş ve  çok yakında sizin hizmetinize sunacak. Tek yapmanız gereken bekleyip görmek.

Rüyada hamile olmak aynı zamanda büyük potansiyellerin “rahimden çıkış” zamanının yaklaşmasına işarettir. Bu rüyayı gördüyseniz büyük bir potansiyel size doğru yaklaşıyor ve yakında yaşamınızda doğacak. Bir şeyler büyüyor ve gelişiyor. Bundan haberdar olabilir ya da olmayabilirsiniz fakat bilmelisiniz ki büyüme ve gelişme hala devam ediyor. Olgunlaşma tamamlandığında onu yaşamınızda kucaklayacaksınız. Fakat, bu rüyada bazı ayrıntılar önemli: bu sağlıklı bir hamilelik miydi? Yoksa rüyada karnınıza kötü bir şey büyüdüğünü mü hissettiniz. Eğer böyle hissettiyseniz belki de sorunlarınızı gittikçe büyütüyorsunuz ve bir noktaya vardığında tüm sorunlar patlak verecek.

Rüyada hamile olmak aynı zamanda eylemlerin sonuçlarını alacağınız bir noktaya doğru yaklaştığınızı sembolize eder. Yeni bir şeyler doğmak üzere ve bu tamamen sizin çabalarınızın sonucu olacak. İçten içe bir şeyleri hazırlıyor, büyütüyor ve büyük güne yaklaşıyorsunuz. Hamilelik rüyaları genellikle herkes için büyük bir alamet fakat yine de rüyadaki duygu tonuna bakmalısınız. Hamilelikten dolayı mutlu muydunuz? Yoksa bu istemediğiniz bir hamilelik miydi? Eğer rüyanızda istemediğiniz halde hamileyseniz kaçınılmaz bir sona doğru yaklaştığınızı hissediyor olabilirsiniz. Arzu etmeseniz de beklemediğiniz bir gün gelip çatacak!

Mısır döneminden kalma eski rüya kahinlerine göre hamilelik ve yumurta rüyaları  aynı temayı içerir ve yaşam ve maneviyatla bağlantılıdır. Bir zamanlar “yok” olan bir şeyin “var” olacağı noktaya doğru ilerliyorsunuz. Bu tıpkı ruhlar aleminde beklemek gibidir. Şu anda sahip olmadığınız bir şey size doğru yolda. Belki yeni bir iş, yeni bir ilişki hatta yeni bir yaşam. Ne olduğunu henüz siz bile bilmiyorsunuz fakat size doğru yola çıkmış olduğunu rüyanız söylüyor. Rüyadaki hamilelik ve bebeğin doğacağı tarih aslında yaşamınızda yeni bir milat olacak.

Hamilelik rüyaları bazen henüz yüzeye çıkmamış olasılıkları sembolize eder. Bu rüyalar aynı zamanda ruhsal gelişim ve dönüşüme, bu durumdaki farkındalığa işaret ederler. Şu anda size yük olan bir şeyin ileride size büyük menfaat getirdiğini göreceksiniz. Bu her neyse henüz meyvesini vermemiş ve size bir fayda sağlamamış. Fakat, sabırlı olur ve ektiklerinizi biçeceğiniz güne kadar çalışmaya devam ederseniz muhteşem sonuçlar alacaksınız ve mutlu olacaksınız.

Image by Andrea Bertozzini

Hamilelik rüyaları aynı zamanda doğurganlığı ve yaratıcılığı sembolize eder. Fakat, rüyalar aleminde doğum her zaman bir bebeğin doğumu değildir. Yeni fikirlerin ve projelerin doğumu rüyalar diliyle döllenme ve hamileliktir. Eğer aklınızda muhteşem olduğuna inandığınız bir fikir varken rüyanızda hamile olduğunuzu gördüyseniz bu büyük bir alamet. Eğer fikrinizin peşinden gider ve tohumları

bugün ekerseniz gelecekte bu işi büyük bir projeye dönüştürebilirsiniz. İnsanların projenize inanmaması önemli değil, eğer aklınızdaki fikir ve projelere inanıyor ve rüyanızda hamile olduğunuzu gördüyseniz yola devam edin.

 

Olumsuz açıdan bakıldığında eğer istemediğiniz halde hamileyseniz ya da rüyadan kasvetli ve negatif enerji aldıysanız bu büyük bir belanın size doğru yolda olması anlamına da gelebilir. Rüyada karnınızın siyah olması, korkunç çatlaklar olması ya da size ürküten bir şekilde hamile olduğunuzu görmeniz durumunda size yaklaşan bir günün uğursuz bir gün olduğunu da bilmelisiniz. Belki bunun zaten farkındasınız belki de değilsiniz fakat istemediğiniz bir sonuç alabilirsiniz. Fakat, asla unutmamalısınız bu rüya yalnızca sizin korkularınızı yansıtıyor da olabilir. Belki de kötü bir sonuç almayacaksınız fakat yine de kötü bir sonuçtan korkuyorsunuz.

Hamilelik rüyaları bazen yeniden doğuş zamanınızın yaklaştığını sembolize eder. Öyle bir gelişme yaşayacaksınız ki sizin için bir milat olacak ve sıfırdan başlayacaksınız. Döllenme, yumurtlama ve hamilelik rüyaları her zaman döngüsel gelişmelere işaret eder ve zamanlayıcı rüyalardır. Başlangıcı ve sonu belli olan bir şeye atıfta bulunabilirler. Rüyanızda hamile olduğunuzu gördüyseniz büyük ihtimalle bu büyük günün zamanını biliyorsunuz. Ya da en azından tam olarak hangi gün olduğunu bilmeseniz de yaklaşık olarak ne zaman gerçekleşeceği konusunda bir tahmininiz var.

Rüyada hamile olduğunu görmek ile ilgili diğer içerikler

Rüyada bir akrabanın hamile olduğunu görmek

Tüm hamilelik rüyaları potansiyelimiz ya da henüz farkında olmadığımız gelişim ve ilerlemeleri simgeler. Özellikle kendiniz ya da eğer bir erkekseniz eşinizin hamileliğinin dışında uzak bir akrabanızın hamile olduğunu görmeniz sizinle doğrudan bağlantısı olmayan bir durumda uzaktan bazı gelişmelerin yaşandığına işaret eder. Bir şeyler sizin gözünüzün önünde olmasa da büyümekte ya da ilerlemekte. Bu rüyalarda hamile olan kişinin ismine de dikkat etmelisiniz. Örneğin, Özlem isminde birinin hamileliği bir şeye olan özleminizin gittikçe büyümesi ve artması anlamına gelebilir. Bilinçsiz zihniniz aslında bu akrabanızı bir hamile kılığına sokarak size bir şeyin büyüdüğü ya da ilerlediği mesajını vermeye çalışmaktadır.

Rüyada birinin hamile olduğunu görmek

Rüyadaki hamile doğum, doğurganlık ve potansiyel ile ilgilidir. Bu bazen finansal varlıklarınıza ya da para ile ilgili sıkı çalışmalarınıza yönelik olabilir. Genelde rüyada birinin hamile olması zenginlik ve iyi talihi gösteren iyi işarettir. Örneğin, rüyada bir toplantıda ya da bulunduğunuz bir odada hamile bir kadın görürseniz bu işyerinden bir bonus ya da ekstra ücret alacağınız anlamına gelebilir. Ya da rüyada iş ortamından birinin hamile olduğunu görürseniz isle ilgili sürpriz bir gelişme yaşayabilirsiniz.

Rüyada hamile olduğunu görmek

Hamilelik rüyaları kendinizin veya kişisel yaşamınızın büyüyen ve gelişen bir yönünü sembolize eder. Rüyada hamile olmak yeni bir fikrin, yönün, projenin veya hedefin doğuşuna doğru ilerleyişini de temsil edebilir. Gerçekten hamile olanlar için, rüyalar daha çok hamileliğin endişeleri ile ilgilidir ve çok fazla ciddiye alınmamalıdır.

Rüyada hamile görmek

Hamilelik rüyalarının özünde daima “bir şeylere gebe olmak” teması yatar. Rüyada hamilelik aynı zamanda bir şeylerin büyümesi, gelişmesi ve sonuca yaklaşmanın temsilcisidir. Bu rüyayı gören kişi ...

Yorumlar:

bottom of page