top of page

Rüyada öldürmek

öldürmek.png

Mesajları:

 • Son

 • Bitiş

 • Fırsat

 • Açılış

 • Matem

 • Hüzün

 • Ayrılık

 • Yenilik

 • Ayrışma

 • Arınmak

 • Yenilenme

 • Vedalaşma

 • Kurtulmak

 • Sonlandırmak

 • Manevi temizlik

 • Yaşam değişikliği

 • Uyandırılma çağrısı

Rüyada öldürmek ne anlama gelir?

Rüyada öldürmek bazen hiçbir şeyin sonsuza dek sürmeyeceği gerçeğiyle uzlaşmak olabilir. Bir şeyi sonlandırmaya ve artık arkanıza bakmamaya karar veriyorsunuz bu yüzden rüyada birini ya da bir canlıyı öldürüyorsunuz. Rüyadaki “öldürmek” fiili günlük yaşamda bir nevi temizlik yapmak, arındırmak ya da bir şeyden kurtulmak işaretidir. Rüyalarda öldürdüğümüz her şey aslında yaşamda kapatılmış bir sayfadır.

Bununla beraber, öldürme rüyaları yaşamınızın “kontrolden çıkmış” bir yönüyle vedalaşma anlamına gelebilir. Bilinçsizce kontrolden çıkmış bu mekanizmalarla vedalaşıyor ve geçmişi geride bırakmak istiyor olabilirsiniz. Bu şekilde kötü alışkanlıklarınızdan, geçmişin kötü kararlarından, kötü karakter özelliklerinden kurtulabilirsiniz ve yeni bir birey olarak yeniden doğabilirsiniz. Birini ya da bir canlıyı öldürdüğümüz rüyalar daima yaşamımızdan çıkardığımız bir şeye ışık tutar.

 

Rüyaların metaforik aleminde birini ya da bir canlıyı öldürerek onun cesedine bakıyor olabiliriz. Bu tür rüyalar eski yöntemlerin bir sonunun habercisidir. Herşey değişmeli, güncellenmeli ya da eski versiyonu yok edilip yerine yenisi yapılmalı. İşte rüyalar aleminde altı çizilen ölüm budur. Yeni bir versiyonun girişi için eski versiyonun tamamen yok edilmesi. Formatlama işlemi. Rüyadaki ceset korkutucu görünüyor olabilir ve rüyada kendinizi bir katil olarak hissediyor da olabilirsiniz. Eğer bu duygu tonunu hissettiyseniz bir şeyi bitirmekten dolayı pişmanlık duyuyor olabilirsiniz.

Eski filozof Heraclitus aynı nehre iki kez adım atamayacağınızı söyledi. Çünkü her anımızda bize farklı suların aktığını ve aynı su damlasıyla bir daha karşılaşmayacağımızı ifade ederdi. Birini öldürdüğümüz rüyaların da özü dünyanın sürekli değişmekte olduğudur. Ve değişen dünyada her an bir şeylerle vedalaşıyor olabiliriz. Verdiğimiz kararlardan dolayı yol ayrımları yaşarız ve bir yönde ilerlerken yanımıza aldıklarımız ve almadıklarımız vardır. Birini öldürdüğümüz rüyalar yanımıza almayı reddedip geçmişe gömdüklerimizi vurgular.

 

Birini öldürme rüyaları aynı zamanda yaşam değişikliği ve yeni başlangıçlarla ilgilidir. Aynı zamanda uyandırılma çağrısıdır ve dikkati ciddi bir soruna çekiyor olabilir. Belki de yaşamınızda gerçekten öldürmeniz gereken bir şeyler var. Fakat, bu rüyadaki “öldürme” eylemini asla fiziksel öldürme olarak algılamayın. Birini ya da bir canlıyı öldürmek değil ruhsal boyutta bir şeyi sonlandırmak rüyalar aleminin metaforik dilinde her zaman öldürmedir. Bunu yaptığınız zaman sizi derinden rahatsız eden bir şeyle vedalaşacaksınız.

Rüyada öldürmenin anlamı

rüyada eşini bıçaklayarak öldürmek.png

Jungcular tarafından ve özellikle analist Edward F.Edinger'in klasik Jung simya metninde (Anatomy of the Psyche: Alchemical Symbolism in Psychotherapy) anlatılan bir dizi psikolojik aşama vardır. Jung’un bilinçdışı psişede mevcut olan pek çok imgenin bazılarını haritalama ve kategorize etme girişimi olan simya sürecinin aşamalarından biri ölümcüllük 

aşamasıdır ve bu makalenin özel konusu budur. Edinger (1985), ölümün kelimenin tam anlamıyla "öldürmek" anlamına geldiğini ve ölüm deneyimine atıfta bulunduğunu söylemiştir ve bu simyadaki en olumsuz işlemdir. Bununla birlikte, bu karanlık görüntüler genellikle olumlu olanlara - büyüme, diriliş, yeniden doğuşa atıfta bulunur.

Öldürme rüyaları, rüyaların metaforik diliyle değişim ve dönüşüm için en kötü şöhretli sembolüdür. Pek çok insan için korkunç bir alamet olarak adlandırılsa da bu rüyalar bazen harika rüyalar olabilir. Kendi iyiliğiniz için hayati derecede önemli değişikliklerden geçtiğinizi gösterir. Her zaman hoş karşılanmasa ve bu bazen değişimleri deneyimlemek şok edici olsa da önünüzdeki bu istemsiz değişiklikler, bir sonraki adımınızdır. Bir nevi kişisel evrim süreci. Bir şeyin yeni bir başlangıca yer açmak adına sonlandırılması ihtiyacı denilebilir. Rüyaların metaforik alemi aynı zamanda bu sonlandırmanın sonunda her zaman yeni bir doğuşa da işaret eder. Efsanevi Phoenix gibi siz de küllerden yeniden neşe dolu yeni bir hayat yaşamak için yükseleceksiniz, yeniden canlanmış ve yenilenmiş hissedeceksiniz.

 

Değişim korkunuzun üstesinden gelmek bu rüyanın mesajıdır. Size vaat edilen sonuç ne kadar olumlu olursa olsun değişimin hala korkutucu olduğunu hissediyor olabilirsiniz. Yine de değişim kaçınılmazdır. Ona direnmek yerine kendinizi onun kollarına bırakmak yapmanız gereken şey. Yaşamınızda bir şeylerden vazgeçmeniz ya da bir şeyleri yok etmeniz gerekiyor da olabilir. Size fayda sağlamayan, yaşamınızda gereksiz yere yer işgal eden şeyler. Artık bunlardan kurtulma vakti.

Birinin öldürüldüğü rüyalar aynı zamanda kişinin yolunda ilerlemeye devam etmesi için gereken dökülmeyi temsil ettiğini belirtiyor. "Şu anda barışması zor olan bilinmezlik korkusuyla birlikte bir keder duygusu var, ancak bu duyguyla baş etmeyi başarabilirseniz diğer tarafta yeni bir başlangıç ​​var". Birini ya da bir canlıyı öldürdüğünüz bir rüya artık bu durumu kabullendiğinizi ve yeni bir başlangıcı kabul etmek uğruna eskiyi salıverdiğinizi gösterir.

 

Sembolik olarak birini öldürdüğünüz rüyalar köprü geçme ve yurt dışı rüyalarına oldukça benzer. Bu tür rüyaların hepsinde zarar verici bir olumsuz düşünceyi ya da eski yaşam tarzını bırakmaya karar vererek daha gelişmiş bir versiyonumuza doğru yol aldığımız sembolize edilir. Bu kararın ardından yeni bir yol önünüze çıkacak ve yeni bir döngü başlayacak. Fakat rüyanın ayrıntılarında sizin için çok gizemli bilgiler gizlenmiş olabilir. Bu nasıl bir öldürmeydi? Birini vahşice mi öldürdünüz? Eğer cevabınız “evet” ise bu bir bitişe kesin ve net karar verdiğinizi gösterir. Artık geçmişe bakmıyor ve bir şeyi tam anlamıyla yaşamınızdan çıkarmaya odaklanıyorsunuz.

Rüyada öldürmek ile ilgili diğer içerikler

Rüyada tavuk öldürmek

Sembolik rüyalar alemindeki “tavuk öldürme eylemi” bazen başarıyla sonlandırılmaya işaret edebileceği gibi bazen tam anlamıyla bir fiyaskoya da işaret edebilir. Bu yorum tamamen rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalı. Rüyanızda bir tavuğu nasıl öldürdünüz? Tavuk kötü, çirkin ya da saldırgan tavırlar sergilerken onu öldürdüğünüzde ondan kurtulduğunuzu mu hissettiniz? Eğer cevabınız evet ise bu başarıyla bir sonlandırılmanın işaretidir. Masum bir tavuğu haksız yere acımasızca öldürüp daha sonra bu öldürmeden dolayı pişmanlık mı hissettiniz? Bu ufak bir organizasyonda başarısızlık ya da bir işi berbat etme alameti olabilir.

Rüyada tavşan öldürmek

Bir tavşan öldürdüğümüz rüya bazen yakın arkadaşlarımızla ilgili ufak ayrıntılara değiniyor da olabilir. Tavşanlar evcil hayvanlar ve en yakın arkadaşlarımızdır. Bilinçaltımız bize kendimizden yaşça küçük kişileri, naiv kişiliğe sahip bireyleri, bazen çocukları ya da kırılgan kişilikli bireyleri göstermek amacıyla rüyamızda bir tavşan ya da küçük bir hayvan yaratır. Bu hayvanı öldürmek aslında bu kişiyle küslük yaşamak ya dao kişiyle ilgili bir konuyu sonlandırmaktır. Rüyadaki tavşan saldırgan ya da tehlikeli görünüyor ise bu rüya kendimizden güçsüz bir düşman ya da rakibi yenmekle alakalı olabilir.

Rüyada papağan öldürmek

Papağan gibi küçük hayvanları gördüğümüz rüyalar bazen yaşamımızdaki çocuklar ya da bebeklerle ilgili ayrıntılara değinir. Özellikle bir anne ya da babanın rüyasında bir papağan öldürdüğünü görmesi durumunda bu rüyanın kendi çocuğuyla ilgili olma olasılığı vardır. Bu rüya bir çocukla ilgili sorunun halledilmesi alameti olabilir. Örneğin, bir çocuğun sağlık sorununun çözülmesi, ya da okula kaydının yapılması veya o çocukla ilgili herhangi bir problemin nihayetinde hallolması durumunda rüyamızda bir papağan öldürebiliriz.

Rüyada kuş öldürmek

Bazen bilinçsizce geçmişi geride bırakıp yolumuza devam etmek istediğimizde aslında bir şeyi tamamen sonlandırmak isteriz. Rüyada karşımıza çıkan ve öldürdüğümüz kuş aslında yaşamda sonlandırmak istediğimiz ufak bir ayrıntıyı göstermek için bilinçaltımız tarafından yaratılmış bir arketiptir. Peki bilinçaltımız neden bizim için bir kuş yarattı? Bunu anlayabilmek için sizin için kuşun ne anlama geldiğine odaklanmalısınız. Kuş size göre küçük ve sevimli bir hayvansa ve rüyanızda onu öldürdüğünüzde büyük üzüntü hissettiyseniz yaşamda yeni bir sayfa açmak için fedakarlık yapmak zorunda kalacaksınız. Eğer kuşları sevmiyor ve rüyanızdaki kuşu öldürdüğünüzde hiçbir üzüntü hissetmiyorsanız bir sorundan kurtulacaksınız.

Rüyada kocayı bıçaklayarak öldürmek

Rüyaların sembolik dili bizimler semboller ve arketipler aracılığıyla konuşur. Rüyamızda bıçaklayarak öldürdüğümüz sembolik kocamız da bu arketiplerden yalnızca biri olarak karşımıza çıkar. Rüyaların sembolik diline göre vahşice öldürme eylemi yalnızca büyük bir bitirme arzusu simgesidir. Aslında rüyada bıçaklayarak öldürülen sembolik kocamız yaşamımızda artık bizimle olmasını istemediğimiz ya da hayatımızdan çıkarmak istediğimiz bir şeyi temsil etmektedir. Bu yüzden rüyasında bir kocasını bıçaklayarak öldüren kişi bir şeyle vedalaşır.

Rüyada kedi öldürmek

Rüyada öldürülen kedi aslında küçük bir ayrıntıya değinir. Rüyalarda hayvanların büyüklüğü ve hacmi aslında yaşamımızda ortadan kaldırma arzusu içinde olduğumuz durumun büyüklüğüyle doğru orantılıdır. Örneğin, öldürdüğünüz hayvan bir kedi değil fil olsaydı bu rüya sizin için büyük bir sorunu halletmenin temsilcisi olacaktı. Yine buna benzer şekilde yırtıcı bir hayvanı rüyanızda öldürmüş olsaydınız istikrarınızı tehlikeye sokacak bir düşman ya da tehlikeyi ortadan kaldırmış olacaktınız. Rüyalar bizimle bir senaryo ve oyuncular aracılığıyla konuşurken olayları anlatmak amacıyla bu oyunculara farklı sıfatlar ve özellikler verir. Tıpkı kedinin küçük ve zararsız bir hayvan olması gibi bir kedi öldürme rüyası aslında küçük ve zararsız bir şeyden kurtulacağınızı öngörür.

Rüyada kardeşi bıçaklayarak öldürmek

Rüyada kardeşimizi bıçaklayarak öldürme eylemi daha derin anlam ve öneme sahip daha dolu, daha doyurucu bir yaşama giden yolu açmak için hayatınızdaki sağlıksız bağları bırakmayı öğrenmeniz gerektiğinin bir işaretidir. Rüyanızdaki sembolik kardeşinizi bıçaklayarak öldürme eylemi size eskimiş ve büyümüş yaşam tarzlarından vazgeçmeyi ve onlardan ilerlemenizi öğretir. Bu, kötü bir alışkanlığı veya davranış biçimini kırmak için mükemmel bir işarettir. Bunu, fazlalıktan kurtulmanın ve hayatınız için gereksiz olanı bırakmanın zamanı olarak görün. Yolunuza çıkan eski eşyalarınızı, anılarınızı ve bagajınızı temizleyin.

Rüyada eşini bıçaklayarak öldürmek

Rüyaların zengin sembolizminde ölüm ile ilgili tüm semboller fosilleşmiş alışkanlıklarımızı ve artık bize hizmet etmeyenleri temsil eder. Bunlar faydasız işler ya da kötü eş ortamları olabileceği gibi sağlıksız ortamlarda çalışmaya kadar her şeyi kapsayabilir. Bu yaşam tarzı, yaşamınızın bu zamana kadar olan kısmını kontrol etti ve artık onları yaşamınızdan çıkarma zamanı. Özellikle rüyanızda eşinizi bıçaklayarak öldürdüğünüzü gördüyseniz bu güne kadar inandığınız ve düşündüğünüz her şeyle vedalaşmak zorunda bile kalabilirsiniz. Fakat, bu vedalaşmanın sizin için faydalı olduğunu bilmelisiniz.

Rüyada babayı bıçaklayarak öldürmek

Babamızı bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya genellikle siyah tonlarında ya da kasvetli bir rüyadır. Koyu rengi yas ve gizemi temsil eder. Fakat rüyalar alemimizdeki yas, aslında babamız için tuttuğumuz yas değil vedalaştıklarımız için tuttuğumuz yastır. Yaşam yolculuğumuzda bazen bagaj boşaltır ve yük hafifletiriz. Yolumuza devam ederken bazı şeyleri yanımızda almaya karar verir, bazılarını arkamızda bırakırız. Babamızı bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya ise yaşamımızda çok büyük bir kitleyi (sembolik babamızı) geride bıraktığımıza işaret eder.

Rüyada arkadaşı bıçaklayarak öldürmek

Rüyamızdaki arketipler (arkadaşımız, annemiz, babamız, bir kral, bir ünlü, diğer kişiler) kollektif bilinçaltının bileşenleridir ve insan düşünce ve davranışlarını organize etmeye, yönlendirmeye ve bilgilendirmeye hizmet eder. Arketipler insan yaşam döngüsünün kontrolünü elinde tutar. Temsil ettikleri, yaşamımızdaki kişiler, olaylar ya da durumlardır. Bir arketipin sizin için neyi temsil ettiğini anlamak için rüyanızdaki o arketipin yaşamınızda size kimi ya da neyi hatırlattığınıza bakmalısınız.

Rüyada anneyi bıçaklayarak öldürmek

Annemizi ya da sevdiğimiz birini öldürme eylemi genellikle bilinçsiz zihnin “sonlandırma” arzusunu yansıtır. Yaşamımızda bir sayfayı kapatıp yenisini açmak istediğimizde birini, hatta çok sevdiğimiz biri olan annemizi ya da başka bir yakınımızı rüyamızda öldürebiliriz. Aslında rüyaların zengin sembolizmine yakından bakıldığında bu rüyanın oldukça güçlendirici ve yeniliğe davet edici bir rüya olduğu ortaya çıkmaktadır. Ölüm, rüyalarda daima sonlar ve başlangıçlar, doğum ve yeniden doğuş, değişim ve dönüşümle ilgilidir. Ölümde güzellik vardır ve bu hayatta olmanın doğal bir parçasıdır.

Rüyada ablayı bıçaklayarak öldürmek

Ölümle ilgili rüyalar belki de yorumcular tarafından en uğursuz rüyalar olarak görülmüştür. Fakat, ablamızı öldürdüğümüz bir rüya dahilinde sevdiklerimizi öldürdüğümüz rüyalar her zaman yaşamda bir vedalaşma habercisidir. Bu rüyalar yeni ve daha sağlıklı bir yaşam için eskilerimizle (eski düşünce tarzları ya da yaşam tarzı) vedalaşma vaktinin geldiğini bize bildirirler.

Rüyada abiyi bıçaklayarak öldürmek

Rüyaların zengin sembolizm aleminde ölüm sembolü fosilleşmiş alışkanlıklarımızı ve artık bize hizmet etmeyen her şeyi temsil eder. Bu alışkanlıklar kötü alışkanlıklar, faydasız işler ya da kötü arkadaş ortamları olabileceği gibi sağlıksız ortamlarda çalışmaya kadar her şeyi kapsayabilir. Bu yaşam tarzı, yaşamınızı çok uzun süre kontrol etti ve artık onları yaşamınızdan çıkarma zamanı. Özellikle rüyanızda abinizi bıçaklayarak öldürdüğünüzü gördüyseniz bu güne kadar inandığınız ve düşündüğünüz her şeyle vedalaşmak zorunda bile kalabilirsiniz. Fakat, bu vedalaşmanın sizin için faydalı olduğunu bilmelisiniz.

Rüyada baba öldürmek

Ölümle ilgili tüm rüyalar yaşam değişikliklerini işaret etmek için semboliktir. Eski filozof Heraclitus aynı nehre iki kez adım atamayacağınızı söylerdi. Çünkü yaşam size her seferinde farklı sular akıtacak ve aynı su bir daha olmayacak. Ölüm ve birini öldürdüğümüz rüyaların özü yaşamın sürekli değiştiği ve zamanın akıp geçtiğidir. Başlayan her şey bir gün son bulacaktır. Bu bazen doğal yolla bazen birinin müdahalesiyle olabilir.

Rüyada ablayı öldürmek

Ölümle ilgili rüyalar dönüşümün sembolüdür. Bilinçsizce geçmişi geride bırakmak ve baştan başlamak istersiniz (yeni ilişki, iş, yaşam…) Bu istek mecazi olarak ölüm, fiziksel bedenin nihai sonu olarak ifade edilir. Rüyasında ölen ya da ablasını veya sevdiği birini öldüren kişi bu döngünün artık sonuna geldiğini hissetmektedir. Aynı zamanda geçmişteki bağlardan kopma sembolüdür. Bu şekilde kötü alışkanlıklarınızdan, geçmişin kötü kararlarından, kötü karakter özelliklerinden vb. Kurtulabilirsiniz ve yeni varlık olarak yeniden doğabilirsiniz.

Rüyada bebek öldürmek

Rüyada bebekler yeniden başlamayı ve yeni açılan sayfaları temsil eden arketipler olarak karşımıza çıkarlar. Yaşamımızda lekesiz, henüz kirlenmemiş ve kırılgan tüm yönlerimizi içinde barındırırlar. Bir bebeği rüyada öldürmek ise bu yeni açılan sayfayı henüz açılır açılmaz kapatmak ya da reddetme metaforudur.

Rüyada pitbull öldürmek

Rüyadaki pitbulun durumu aslında rakip, düşman ya da önümüze çıkan engelin durumudur. Güçlü ve öldürürken bizi zorlayan bir pitbul daima rakiplerin kolay alt edilemeyeceği alametidir. Eğer pitbul yaralı ya da güçsüzse siz yine de rakiplere karşı dikkatli olun falan onların sizin potansiyelinizi zorlayamayacak kadar güçsüz olduğunu da bilin.

Rüyada fil öldürmek

Fil ya da benzeri iri cüsseli hayvanlar daima davetsiz misafirlerdir ve bizi yenme kapasitesine sahip büyük düşmanlar ya da yaşamımızı zora sokacak büyük sorunları sembolize eder. Bu tip metaforlar bize yaşamımızdaki tamam-devam savaşları hakkında bilgi getirirler. Kaderde öyle bir noktaya varmışsınız ki burada ya tamam diyeceksiniz (fil tarafından öldürülmek) ya da gücünüzü ve yeteneklerinizi kullanarak önünüze çıkan engeli ortadan kaldıracaksınız (fili öldürmek).

Rüyada şeytan öldürmek

Şeytan öldürdüğümüz rüyaların tavsiyesi kötülükle savaşı seçmektir. Çünkü, şeytan ya da benzeri siyah ya da negatif enerji varlıkları daima davetsiz misafirlerdir ve bizi yenme kapasitesine sahip düşmanlar ya da yaşamımızı zora sokacak sorunları sembolize eder. Bu tip metaforlar bize yaşamımızdaki tamam-devam savaşları hakkında bilgi getirirler.

Rüyada tahta kurusu öldürmek

Bazıları için tahta kurusu öldürme rüyaları haklılığı kanıtlamak, karşı tarafın sesini kesmek ya da savunmaya çekilme alametidir. Rüyasında bir tahta kurusunu öldüren bu işi rahatlıkla başarır. Tahta kurusu ya da diğer küçük hayvanlar kapasitemizi zorlamayacak düşman ya da durumları sembolize ederler.

Rüyada yaban domuzu öldürmek

Yaban domuzu ya da bizi yok etme kapasitesine sahip tüm hayvanlar rüyalarımıza giren davetsiz misafirlerdir ve bize tamam-devam savaşı hakkında bilgi getirirler. Kaderde öyle bir noktaya varmışsınız ki burada ya tamam diyeceksiniz (yaban domuzu tarafından öldürülmek) ya da gücünüzü ve yeteneklerinizi kullanarak önünüze çıkan engeli ortadan kaldıracaksınız (yaban domuzu öldürmek).

Rüyada sinek öldürmek

Rüyasında bir sineği öldüren bu işi rahatlıkla başarır. Sinek ya da diğer küçük hayvanlar kapasitemizi zorlamayacak düşman ya da durumları sembolize ederler. Bu rüyayı gördüyseniz bilmelisiniz ki haklı olan sizsiniz ve haklılığınızı savunmak için çok fazla enerji harcamanıza gerek yok. Bunu çok rahat bir şekilde başaracaksınız.

Rüyada sırtlan öldürmek

Bazen istikrarımızı tehlikeye sokacak ya da bizi zorlayacak bir durum rüyamıza bize saldıran bir sırtlan kılığında girebilir. Örneğin, işsizlik sorunu. İşini kaybetme tehlikesi yaşayan biri de rüyasında bir sırtlanın kendisine saldırdığını görebilir. Sırtlanı öldürürse sorun ortadan kalkar.

Rüyada sıçan öldürmek

Rüyadaki sıçanlar yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar bize kendimizi kurtarmamız gereken zararlı alışkanlıklara ya da içine düştüğümüz karanlığa dokunur. Sıçan rüyaları yaşamımıza daima olumsuz enerji getirirler. Fakat sıçanı öldüren bu enerjiden kendini kurtarmayı başarır.

Rüyada yaratık öldürmek

Yaratık, rüyalar aleminde “korkunç bir şeyle karşılaşma” metaforodur. Yaratık öldürdüğümüz rüyalar ise yaşamımıza bu korkunç şeyin girmesine izin vermeme alametidir. Bir başka deyişle, rüyasında yaratığı öldüren kişi çok kötü ya da hayırsız bir gidişata hayır der ve iyi bir karar vermiş olur.

Rüyada gergedan öldürmek

Oldukça cüsseli bir hayvan olan gergedan rüyalar aleminde “büyük bir şey” metaforodur. Gergedan öldürdüğümüz rüyalar ise yaşamımıza büyük bir değişimin ya da bir olgunun girmesine izin vermeme alametidir. Bir başka deyişle, rüyasında gergedanı öldüren kişi çok büyük bir işe ya da fırsata hayır diyebilir. Fakat, bize saldıran ve bizi yok etmeye çalışan bir gergedan daima güçlü bir düşman sembolüdür. Saldıran bir gergedanı öldürmek ise büyük bir düşmanı yenmektir.

Rüyada zombi öldürmek

Rüyalar aleminde zombi ve diğer negatif enerji varlıkları (gölge, şeytan, kara kedi, canavar vs) öldürdüğümüz rüyalar daima anlaşmazlık ve çatışma yaşadığımızda ortaya çıkarlar. Rüyadaki zombinin durumu aslında rakip, düşman ya da önümüze çıkan engelin durumudur. Güçlü ve öldürürken bizi zorlayan bir zombi daima rakiplerin kolay alt edilemeyeceği alametidir.

Rüyada yılan öldürmek

Rüyadaki yılan yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar bize kendimizi kurtarmamız gereken zararlı alışkanlıklara ya da içine düştüğümüz karanlığa dokunur. Yılan rüyaları yaşamımıza daima olumsuz enerji getirirler. Fakat yılanı öldüren bu enerjiden kendini kurtarmayı başarır.

Rüyada yırtıcı hayvan öldürmek

Rüyadaki yırtıcı hayvan bazen tatsız durumlar, bize karşı hamle yapan ya da puan kazanmak isteyen kişilerin simgesidir. Bu kişiler ya da durumlar bazen yaşamdaki sınırlarımızı zorlar ve bize onları elimine etmekten başka bir seçenek bırakmazlar. Bir şeyleri koruma altına almayı hissettiğimizde genellikle rüyamızda bir yırtıcı hayvanın ya da vahşi bir hayvanın bize saldırdığını görürüz.

Rüyada yarasa öldürmek

Rüyalar aleminde yarasa ve diğer negatif enerji varlıkları (kara kedi, gölge, şeytan, zombi vs) öldürdüğümüz rüyalar daima anlaşmazlık ve çatışma yaşadığımızda ortaya çıkarlar. Rüyadaki yarasanın durumu aslında rakip, düşman ya da önümüze çıkan engelin durumudur. Güçlü ve öldürürken bizi zorlayan bir yarasa daima rakiplerin kolay alt edilemeyeceği alametidir.

Rüyada kertenkele öldürmek

Rüyada öldürdüğümüz kertenkele içsel çatışmalara son vermenin işaretidir. Önemli bir konuda belki de nerede durduğunuz ya da ne yapmanız gerektiği belirsiz. Kafanızda soru işaretleri var. İçinizden bir ses bir şeye “evet” derken diğer bir ses “hayır” diyor. Bu durumu yaşıyorsanız rüyanızda kertenkele görebilirsiniz.

Rüyada haşere öldürmek

Haşere öldürdüğümüz rüyalar aynı zamanda sinir bozucu işlerin nihayet ortadan kalkacağını müjdelerler. Çevrenizde sinir bozucu kişiler mi var? Sürekli ayak altında dolanıp işlerinizi mi engelliyorlar? Eğer bu durumu yaşıyorsanız rüyanızda haşere görmeniz normal.

Rüyada öküz öldürmek

Öküz öldürdüğümüz rüyalar düşmanlık, saldırganlık ve rekabet içerikli rüyalardır ve tüm bu duygulara karşı üstünlük kazanmanın müjdecisidir. Büyük bir şeyin yaşamımıza girmesine izin vermektense onu reddettiğimiz zamanlarda rüyamızda öküz öldürebiliriz. Rüyada bize saldıran öküz karşı taraftan gelecek saldırılar ya da yaşam yolculuğundaki ilerleyişimizi ...

Rüyada vahşi hayvan öldürmek

Bazen vahşi hayvan öldürdüğümüz bir rüya sağlıksız rekabet ve aldatıcı durumların bertaraf edilmesine işarettir. Bize saldıran vahşi hayvan ihanet, çatışma ve sağlıksız rekabeti gösterir. Kelimeler incitir, yalanlar söylenir ve zayıflıklarınız size karşı kullanılır.

Rüyada kaplan öldürmek

Kaplan öldürdüğümüz rüyalar daima anlaşmazlık ve çatışma yaşadığımızda ortaya çıkarlar. Rüyadaki kaplanın durumu aslında rakip, düşman ya da önümüze çıkan engelin durumudur. Güçlü ve öldürürken bizi zorlayan bir kaplan daima rakiplerin kolay alt edilemeyeceği alametidir. Eğer kaplan yaralı ya da güçsüzse siz yine de rakiplere karşı dikkatli olun ...

Rüyada hırsız öldürmek

Rüyada saldıran ya da bize karşı bir hamle yapan hırsızı bazen kötü niyetli düşmanlar, rakipler ve ya da yaşamımızı derinden etkileyecek sorunların habercisidir. Bilinçaltımız sorunun yaşamımıza girecek “kötü bir şey” olduğunu anlatmak amacıyla bizim için rüyamızda hırsızı yaratır. Bu yüzden rüyada bize saldıran hırsız kırmızı çizgilerimize dayanan düşmanlar ...

Rüyada düşman öldürmek

Düşmanımızı öldürdüğümüz rüyalar aynı zamanda kötüye karşı yapılan mücadelede kazanmak ve yaşamımızın kontrolünü elimize almanın müjdecisidir ve bu rüyalar daima hayırlıdır. Düşman, semboller aleminde kötünün ve kötüye dair her şeyin yöneticisi ve hükümdarıdır. Dolayısıyla düşmanını öldüren kişi kötü bir işe hayır der ve kazanan olur.

Rüyada timsah öldürmek

Rüyada bize saldıran timsah bazen kırmızı çizgilerimize dayanan düşmanlar, rakipler ya da durumlara işaret eder. Yaşanan durum aşk, iş ya da duygular aleminde olabilir. Yaşamda öyle bir aşamaya varırsınız ki burası ya bir çıkmaz sokak ya da kör düğümdür. Timsahı öldüren bu kör düğümü açar.

Rüyada örümcek öldürmek

Örümcek rüyaları aynı zamanda iç huzursuzluk ve çatışma habercisi rüyalardır. Bu rüyalar bize huzur bozucu enerji getirirler. Örümceğin renginin siyah olması ve sevimsiz durması bu anlamı güçlendirir. Belki de bu sıralar gergin hissediyorsunuz ya da yanı başınızda çözülmeyi bekleyen bir sürü sorun ya da elinizin altında çok fazla iş var.

Rüyada fare öldürmek

Rüyadaki fareler yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar bize kendimizi kurtarmamız gereken zararlı alışkanlıklara ya da içine düştüğümüz karanlığa dokunur. Fare rüyaları yaşamımıza daima olumsuz enerji getirirler. Fakat fareyi öldüren bu enerjiden kendini kurtarmayı başarır.

Rüyada domuz öldürmek

Domuz öldürdüğümüz bir rüya sağlıksız rekabet ve aldatıcı durumların bertaraf edilmesine işarettir. Bize saldıran domuz ihanet, çatışma ve sağlıksız rekabeti gösterir. Kelimeler incitir, yalanlar söylenir ve zayıflıklarınız size karşı kullanılır.

Rüyada canavar öldürmek

Rüyalar aleminde canavar ve diğer negatif enerji varlıkları (kara kedi, gölge, şeytan, zombi vs) öldürdüğümüz rüyalar daima anlaşmazlık ve çatışma yaşadığımızda ortaya çıkarlar. Rüyadaki canavarın durumu aslında rakip, düşman ya da önümüze çıkan engelin durumudur.

Rüyada böcek öldürmek

Böcek öldürdüğümüz rüyalar aynı zamanda sinir bozucu işlerin nihayet ortadan kalkacağını müjdelerler. Çevrenizde sinir bozucu kişiler mi var? Sürekli ayak altında dolanıp işlerinizi mi engelliyorlar? Eğer bu durumu yaşıyorsanız rüyanızda böcek görmeniz normal.

Rüyada sivrisinek öldürmek

Rüyada gördüğümüz sivrisinek ya da bizi irite eden her şey aslında yaşam yolculuğumuzda karşımıza çıkan bir engeli sembolize eder. Sineği öldüren engeli ortadan kaldırır. Bu tip engeller bazen yaşamdaki çatışmalarımız, rekabet, gerilim hatta parasız kalmak bile olabilir.

Rüyada kara kedi öldürmek

Rüyamızdaki kara kedi gölge benliğimiz ve olumsuz güçlere işaret eder. Bu yüzden kara kediyi öldürme rüyaları kötülüklerden arınma rüyalarıdır ve daima pozitif işaretlerdir. Rüyasında kara kediyi öldüren kişi bir kötülükten ya da musibetten kendini kurtaran kişidir.

Rüyada hamam böceği öldürmek

Bazen rüyada öldürdüğümüz hamam böcekleri içsel çatışmalara son vermenin işaretidir. Önemli bir konuda belki de nerede durduğunuz ya da ne yapmanız gerektiği belirsiz. Kafanızda soru işaretleri var.

Rüyada eşek arısı öldürmek

Rüyada karşımıza eşek arısı olarak çıkan arketipler yaşam yolculuğumuzda karşılaşacağımız kapasitemizi zorlamayacak küçük düşmanlar ya da ufak tefek meseleler metaforlarıdır.

Rüyada düşman askeri öldürmek

Düşman askeri öldürdüğümüz rüyalarda zorlu düşmanlarla çatışma, yenme ve yenilme duyguları hakimdir. Her ne pahasına olursa olsun kazanma arzumuzu yansıtırlar. Bu bazen yaşamdaki sağlıksız bir rerkabet ya da kişisel saldırı alameti olabilir.

Rüyada boğa öldürmek

Boğa öldürdüğümüz rüyalar daima anlaşmazlık ve çatışma yaşadığımızda ortaya çıkarlar. Rüyadaki boğanın durumu aslında rakip, düşman ya da önümüze çıkan engelin durumudur. Güçlü ve öldürürken bizi zorlayan bir boğa daima rakiplerin kolay alt edilemeyeceği alametidir.

Rüyada aslan öldürmek

Aslan öldürdüğümüz rüyalarda çatışma, yenme ve yenilme duyguları hakimdir. Her ne pahasına olursa olsun kazanma arzumuzu yansıtırlar. Bu bazen yaşamdaki sağlıksız bir rekabet ya da kişisel saldırı alameti olabilir.

Rüyada akrep öldürmek

Rüyadaki akrep yaşamınızdaki sağlıksız bağlardan kurtulmanızı önerirler. Bu rüyalar bize kendimizi kurtarmamız gereken zararlı alışkanlıklara ya da içine düştüğümüz karanlığa dokunur.

Rüyada öldürülmek

Rüyada öldürülmek bir karar vererek eskiyle bağı koparmak, bir değişimi zoraki hayata geçirmek ve yeni bir safhaya kişinin rızası olmadan ya da hazırlıksız bir şekilde geçmekle alakalıdır. Bir başka deyişle rüyada öldürülmek gerçek hayatta değişim ...

Rüyada adam öldürmek

Rüyada adam öldürmek bilinçaltımızdaki “yok etme” dürtüsünün temsilcisidir. Bu rüyadaki yok ediş teması bazen bir sorunun bertaraf edilmesi, bir düşmanı yenmek ya da bir süreci sonlandırmak gibi ...

Rüyada öldürmek

Öldürmek ile ilgili rüyalar bazen bize güncellemenin gerekli olduğu ve artık eskinin çöpe atılması ve yeninin benimsenmesi gerektiğini hatırlatır. Bu rüyayı gören kişi anlamalıdır ki daha önce işe yarayan çalışma sistemleri ...

Yorumlar:

bottom of page