top of page

Rüyada örümcek görmek

Tarantula

Mesajları:

 • Sorun

 • Tuzak

 • Yalan

 • Korku

 • Endişe

 • Tehlike

 • Hastalık

 • Yaratıcılık

 • İçsel güçler

 • Bilinmeyenler

 • Karanlık güçler

 • Kapana kısılmak

Rüyada örümcek görmek ne anlama gelir?

Rüyalar alemimizde bilinçsiz zihnimiz dehşet verici şeyleri sembolize etmek adına dehşet verici semboller yaratabilir. Bazen rüyada dişlerimizin dökülmesi, herkesin içinde çırılçıplak dolanmak ya da evimizde örümceklerin olması gibi. Tüm bu senaryolar rüyalar aleminin kullandığı sıkça olarak kullandığı stress metaforlarıdır. Açıkçası bu rüyalar bizde hoş duygular uyandırmazlar ve genellikle hoş durumlara da işaret etmezler.

Rüyada karmaşık fakat mükemmel bir desene sahip olarak örülmüş örümcek ağları genellikle evrenin bizim için ördüğü aynı derecede karmaşık ve mükemmel gizli engelleri sembolize eder. Bir örümcek ise bu ağı ören sanatçıdır. Onlar bu ağları ören yaratıcılar olarak da bilinirler. Örümcekler 8 bacakları gizemli duruşlarıyla bazen yaşamımızda bizim için sinsice tuzak ören gizli düşmanlarımızı da sembolize edebilirler. Bu rüyayı gördüyseniz belki de bir düşmanın varlığını ya da bu düşmanın sizin için ne yaptığını tam olarak bilmeseniz de içten içe size bir tuzağın örüldüğünü hissediyorsunuz.

Manevi perspektiften bakıldığında rüyada örümcek doğal ve içsel korkularımıza atıfta bulunurlar. Tüm siyah renkli eklembacaklılar ve böcekler negatif duyguların ruhumuzda bulduğu yerdir ve bize bir şeylerin kötü ya da çok ürkütücü olduğunu hatırlatırlar. Rüyasında bir tek örümcek görenin yaşamının bir alanında bir sorun vardır. Rüyada her yerde örümcek gören kişi yaşamının tuzaklarla olduğunu düşünür.

Astral plandaki örümcekler, enerjiyi insan aurasından uzaklaştırır. Ethereal örümceklerin dördüncü boyutta var olduğu bilinmektedir ve örümcekler insan aurasına çekilir. Aslında eterik örümcekler kendi auralarımızla beslenirler. Bazılarımızın onlardan korkmasının sebebinin bu olduğuna gerçekten bu olabilir! Rüyada bir örümcekle yüz yüze gelmek çok korkulan bir şeyle yüzyüze gelmektir. Korkumuzu kucaklamak gerçek bir zorluktur, ancak astral düzlemde matris örümcekler hayatın bir yönündeki olumsuzluğunun bir parçasıdır.

Rüyada örümcek görmek yaşamla ilgili endişelerinizi gösteriyor olabilir. Geleneksel rüya yorumculuğunda örümcek sizden veya düşmanlarınızdan birinin etrafınızda uğursuz bir plan ağı yaratmasından duyulan korkuyu sembolize eder. Bu yeri geldiğinde kapana kıstırılmış hissetme duygusu ya da özgürlük alanının daraldığını düşünme işareti olabilir. Özellikle bir rüyada çok fazla örümceğin var olması çok fazla hareket etme özgürlüğünüz olmadığına işaret edebilir. Belki de her hareketiniz kısıtlandırılıyor, her hareketinizde biri size tekrar konfor alanınıza ya da bir merkeze dönmenizi söylüyor.

Rüyada örümcek görmenin anlamı

Image by Krzysztof Niewolny

Rüyada örümcek bazen ruhumuzun ve benliğimizin bir köşesinde negatif bir duruma işaret eder. Fakat bu rüyalarda örümceği görmekten daha önemli olan örümceği nerede ya da nasıl gördüğünüzdür. Evinizde mi gördünüz? O halde evinizde ya da yaşamınızın merkezinde sizi derinden rahatsız eden bir sorun var. İşyerinde görülen örümcek ise iş 

yaşamına dair rahatsız edici bir duruma atıfta bulunuyor olabilir. Bir örümceği öldürmek daima bir sorunu bertaraf etmektir.

Rüyada evinizin örümceklerle dolu olduğunu görmek bazen hayatta bunalmış hissetmek anlamına gelebilir. Bu rüya, yeni deneyimler için özlem duyduğunuz anlamına gelebilir. Örümceler nedeniyle eve giremediğinizi gördüyseniz bu sizin yaşamdaki bazı değişikliklerden endişe duyduğunuzu gösterir. Belki de bazı değişiklikler yaşamınızda ilerlemeniz için varlar fakat siz değişiklikleri reddederek ilerlemeyi de reddediyorsunuz. Rüyada örümceklerle dolu bir evde mahsur kalmak sizin için önemli olan şeylere zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelebilir.

Örümceklerle dolu bir evde bulunduğunuz bir rüya ise genellikle iyi bir şey alameti olarak kabul edilmez. Yaşamdaki bazı olası tehlikeler ve tuzaklara işaret eder ve bazı zorluklar yaşayacağını gösterebilir. Rüyadaki eviniz aslında kendi zihninize evin odaları da zihninizin gizli bölümlerine yönelik bilgi getirir. Rüyanızda evinizi örümceklerle dolu görmeniz zihninizde bir temizlik operasyonu yapmanız gerektiğine işaret edebilir. Negatif düşünceleri besledikçe negatif sonuçlar alırsınız. Pozitif düşünmeye başlamak güzel tohumlar ekmek gibidir.

Rüyalar aleminde siyah renkli eklembacaklılar ve tüm böcekler basitçe yaşamımızda düzenlememiz gereken bir alana dokunurlar. Bir şeyin arındırılması ya da temizlenmesi gereklidir ya da şu anda sizi endişeli veya depresif hissettiren duygusal ve psikolojik zorluklar yaşıyorsunuz. Özellikle örümcekleri evinizde görmek hayatınızdaki kötü şeylerden ve tüm olumsuzluklardan kurtulmanız gerektiğini gösterebilir. Mümkün olan her şekilde iyileştirme arıyor olabilirsiniz. Önünüzdeki yol size kolay görünmüyor ancak hayatınızı daha iyi hale getirmek için bir şeyler yapmaktan başka seçeneğiniz yok.

Rüyada örümcek görmek ile ilgili diğer içerikler

Rüyada evde örümcek görmek

Evde örümcek gördüğümüz rüyalar hane içindeki negatif enerji, sorunlar ve arzu edilmeyen durumlar metaforudur. Bu rüyaları genellikle özel hayatımızda ya da hane içinde bizi rahatsız eden bir durum yaşadığımızda görürüz. Bilinçaltımızın yaşamımızdan çıkarmak istediğimiz her şeyi bize örümcek, fare ya da sevmediğimiz bir şey kılığına sokarak gösterir.

Rüyada örümcek öldürmek

Örümcek rüyaları aynı zamanda iç huzursuzluk ve çatışma habercisi rüyalardır. Bu rüyalar bize huzur bozucu enerji getirirler. Örümceğin renginin siyah olması ve sevimsiz durması bu anlamı güçlendirir. Belki de bu sıralar gergin hissediyorsunuz ya da yanı başınızda çözülmeyi bekleyen bir sürü sorun ya da elinizin altında çok fazla iş var.

Rüyada örümcek ağı görmek

Rüyada örümcek ağı görmek ya da örümcek ağına takılmak yaşam yolculuğunuzda bir noktada takılıp kalma metaforudur. Bir örümceğin ağı saçtan otuz kat daha incedir genellikle önünüzdeki tuzak ya da engeli göremediğiniz gerçeğini temsil edebilir.

Rüyada örümcek görmek

Rüyadaki örümcek bize “kapana kısılmak” ve “tehlike ağına kapılmak” duygusunu yaşatma olasılığı olan her şeyin temsilcisi olabilirler ...

Yorumlar:

bottom of page