top of page

Rüyada otobüs görmek

Image by Lucia Lua Ramirez

Mesajları:

 • Karar

 • Fırsat

 • Yaşam

 • Çözüm

 • Durum

 • Gidişat

 • Hareket

 • Değişim

 • Dönüşüm

 • Potansiyel

 • Momentum

Rüyada otobüs görmek ne anlama gelir?

Rüyada otobüs görmek yaşamı ve yaşamın bize sunduklarını, aynı zamanda yaşamda  zihinsel durumumuzu sembolize eder. Rüyada yollar, yaşamın bize verdiği her şeyi otobüsün durumu ise bu sunulanlar karşısındaki tutumumuzu sembolize eder. Fakat, taşıt araçları gördüğümüz rüyalarda bu araçların boyutu aslında yaşamdaki ilerleyişimizin daha fazla bireyi kapsayıcı olduğunun altını çizer. Kendi arabamız daha bireysel ilerleyişe, otobüsle yaptığımız bir yolculuk ise daha fazla kişiyi içine alan bir ilerlemeye işaret eder.

Otobüs gördüğümüz bir rüyada yaptığımız yolculuk esnasında yoldaki virajlar, dönemeçler, yolun aydınlık ya da karanlık olması gibi her ayrıntı yorumda önemlidir. Virajlar yaşamın bize sunduğu ani değişimler, dönüşümler ve yönümüzün bir anda değişeceğini ifade eder. Bu rüyanın sahibi kendini bir anda değişen dünyanın kaçınılmaz değişimlerine kapılmış bulabilir. Özellikle, otobüsünn kalabalık olduğu bir rüyada bu değişimler rüya sahibininn yalnızca kendisini değil yaşamındaki bir grup insanı etkileyecek ölçüde büyük olduğu anlaşılmalıdır.

Rüyada otobüs ile yaptığımız yolculukta yollara dikkat etmeliyiz. Çünkü manevi olarak bu yollar aslında yaşamın bize sunduğu tüm yollar ve seçeneklerle ilgilidir. Rüyada bu yolculuğun çok güzel olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde size güzel bir fırsat sunulacak ve bu fırsatı kabul ederseniz kendinizi farklı bir yerde bulacaksınız. Rüyada otobüsle karanlık ve kasvetli bir yolculuk mu yapıyordunuz? Korkmayın, bu o kadar da kötü bir işaret değil. Belki de yaşamda büyük hediyeler almak için bazen zahmete katlanmamız ve bize zevk vermeyen süreçlerden geçmemiz gerekiyor.

Rüyada otobüsle eğer hiç bitmeyen bir yolda gidiyorsanız bu kesinlikle uzayan ve can sıkıcı bir sürecin işaretidir. Bir şeyin artık sonunun gelmesini arzu ediyor olabilirsiniz. Sürekli ertelemelerle karşılaşıyor ya da bir türlü bir işi sonuca ulaştıramıyor olabilirsiniz. Bir soruna bir türlü çözüm bulamamak, kredi kartı borcuna batmak ya da bir amaca ulaşamayacağını düşünmek gibi durumlarda rüyamızda hiç bitmeyen bir yolda gittiğimizi görebiliriz. Bu tür rüyalar yine de sabırlı olmaya teşvik ederler.

Bazen yaşam yolculuğunda zihnimizi temizleyebilmek için nerede durduğumuza ve nereye gittiğimize dair değerlendirme yapmamız gerekir. Bir otobüs rüyası aslında bilinçsiz zihnin bu konuda bize sunduğu bilgiden daha fazlası değil. Otobüse nereden bindiniz ve nereye gittiniz? Bu soruya verdiğiniz cevap aslında sizin için çok değerli bir bilgi olabilir. Özellikle de otobüsün size çamurlu ya da pis bir yola götürüyor olması gelecekle ilgili duyduğunuz endişeler ya da şu anki yaşam tarzının size daha kötü bir yere götürüp bırakacağı konusunda uyarı niteliğinde olabilir.

Rüyada otobüsle karanlık bir yoldan gitmek

Image by Dave Kim

Rüyada otobüsle giderken karanlık bir yoldan geçmek ise eğer yol fazla uzun sürmüyorsa bir süreliğine karamsar düşüneceğimize işarettir. Yolculuk boyunca karanlık ve kasvetli bir yolda giden kişi geleceğini göremeyen ve karamsar düşüncelerle çevrelenmiş kişidir. Bu tür rüyalar aynı zamanda netlik kazanmamış durumlara ve 

zihinsel negatif enerjiye işaret ederler ve “ışıksız kalma” alameti olarak görülürler. Rüyada otobüsle karanlık yolda gitmek yaşamdaki negatif enerjinin kişinin geleceğini kötü etkilediğine karşı uyarıdır.

 

Rüyada otobüsle kara yolunda gitmek

Otobüsle kara yolunda gittiğimiz bir rüya yaşamımızla ilgili inanılmaz ayrıntılara değiniyor olabilir. Rüyadaki sembolik kara yolunuz üzerindeki gizli tuzaklara ve çukurlara dikkat edin. Hatta önünüze çıkan her şeye, bu belki yaşlı bir adam, vahşi bir hayvan ya da kimbilir bir zombie bile olabilir. Rüyalar alemi sonsuzluk alemidir ve bilinçsiz zihin rüyada karşımıza her arketipi çıkarabilir. Yolda karşınıza çıkan tüm arketiplerin en belirgin karakteristik özelliklerine dikkat edin. Bu özellik yaşamda size neyi ya da kimi anımsatıyor? Yaşamınızda tam olarak neye dokunuyor?

Rüyada otobüsle giderken kaza yapmak

Sembolik olarak rüyada otobüsle giderken kaza yapmak, çıkmaz sokağa girmek ya da bir şeye çarpmak benzer anlamları içerir: bir yolun sonuna gelmek ya da büyük bir engele takılarak tüm yaşamı askıya almak. Bu tür rüyalar genellikle yaşamda bir duraksama noktasına vardığımızı ve burada bir karar vermek zorunda olduğumuzu hatırlatırlar. Bir seçim yapmalısınız ve bu seçimden sonra yaşamınız şekillenecek. Fakat unutmayın, otobüs bir toplu taşıma aracı ve sembolik olarak verdiğiniz kararların yalnızca size değil bir insan topluluğunu etkilediğini işaret eder.

Rüyada otobüs görmek ile ilgili diğer içerikler

Rüyada otobüsü kaçırmak

Bununla birlikte zihniniz bu rüyayı size bazı pişmanlıklarınızı hatırlatmak için tasarlamış da olabilir. Bunun ne anlama geldiğini yalnızca siz anlayabilirsiniz. Kendinize şu soruları sorun: Rüyada kaçırdığınız otobüse baktığınızda ne hissettiniz? Ne için artık çok geç kaldığınızı düşünüyorsunuz? Belki de bir başvuru için yaş sınırı vardı ve siz sadece 1 yaşla bir fırsatı kaçırdınız. Bu sorular sizde bir şeyi çağrıştırıyor mu?

Rüyada otobüsten inmek

Otobüsten inme rüyaları tanıdık ve bildiğimiz ortamlardan zihinsel olarak uzaklaşma rüyalarıdır. Nasıl bir sistem ya da yapının içindesiniz? Zihinsel anlamda bir şeye veda mı ediyorsunuz? Belki de ait olmadığınızı hissettiğiniz bir sistem ya da yapıyla vedalaştınız fakat onun yerine daha yeni ve size uyan bir sisteme giriş yapmaya hazırlanıyorsunuz. Bir şeyler fiziksel anlamda hala yaşamınızda olabilir fakat ruhsal ya da zihinsel olarak siz artık kendinizi o sistemin dışında hissediyor olabilirsiniz.

Rüyada otobüs sürmek

Otobüs sürdüğümüz rüyalar bir değişimin olması için ihtiyaç duyduğumuz bir araç ya da vesilenin artık vardığına işaret ederler. Bu rüyalar aynı zamanda bilinçaltının bir gruplara ayırma metodudur. Bir otobüs rüyasında yalnızca iki grup insan vardır: otobüstekiler (bizimle hareket edenler, yanımızda taşıdıklarımız) ve otobüsün dışında kalan dünya (bu harekete dahil olmayan her şey).

Rüyada otobüs kazası görmek

İçinde bulunduğumuz bir otobüs aslında iç deneyimlerimizin, zihinsel durumumuzun ve düşüncelerimizin yansımasıdır. Rüyadaki otobüsümüz nasılsa durumumuz da öyledir. Otobüs kazası rüyalarına gelince iyi yorumculuk rüyanın senaryosunu bütünsel olarak ele almayı gerektirir.

Rüyada otobüs beklemek

Otobüs beklediğimiz rüyalar aynı zamanda bize ruhsal düzeyde “seyahat” haberini getirirler. Fakat, rüyalar aleminin altını çizdiği seyahat fiziksel alemdekinden oldukça farklıdır. Bir durumdan başka bir duruma geçmek rüyalar aleminde daima bir yolculuktur. Örneğin, bekar birinin bekarlığa veda ederek evli durumuna geçmesi rüyalar alemine göre bir seyahattir.

Rüyada otobüs yolcuları görmek

Rüyada bir otobüste gördüğümüz yolcular bilinçaltımızın inşa ettiği iç deneyimler, duygular ve düşünceleri yansıtan metaforlar ve arketiplerdir. Rüyadaki yolcuların hareketleri, davranışları hatta konuşmaları genellikle iç dünyamızdan ya da yaşamımızdaki diğer bireylerin iç dünyalarından gelen mesajlardır.

Rüyada otobüs şoförü görmek

Rüyada karşımıza çıkan kişilik türleri gerçek yaşama dair mutlaka bir şeylere dokunurlar. Otobüs şoförü arketipi ise A noktasından B noktasına gitmek için şartların oluştuğuna değinir ve bizim için eylem çağrısıdır. Eğer otobüs şoförü otobüste bir grup insanı taşıyor ise bu rüyada “hepimiz beraberiz” mesajı bulunur. Otobüs şoförü aynı amaca doğru ilerleyen kişilerin amaçlarına ulaşmalarını sağlayıcı ya da kolaylaştırıcı bir mekanizmayı temsil eder.

Rüyada otobüsle giderken kaza yapmak

Otobüsle giderken kaza yaptığımızı gördüğümüz rüyalar yaşamımızın olumsuz bölümlerini sembolize ederler. Otobüse bindiğimiz rüyalar aslında yaşam yolculuğumuzda bir A noktasından B noktasına hareket etme arzusuna işaret ederler.

Rüyada otobüs yolculuğu

Carl Jung’a göre içgüdüsel doğamız otantik bir yaşam sürmek için doğuştan gelen bir dürtüdür ve tüm taşıt araçları aslında kendimizi fiziksel, ruhsal ya da psikolojik olarak nasıl algıladığımız hakkında bilgi vericidir. Otobüs eski miydi? Belki kendinizi yaşlı ya da yorgun hissediyorsunuz ya da içinde bulunduğunuz düşünce sistemi yaşadığınız dünyaya göre aşırı derecede demode olmuş ve güncelleme yapmanız gerekiyor.

Rüyada otobüsle bir yere gitmek

Bilinçaltımız insanları kategorilere ayırmak için aynı araçtaki yolcular kılığına sokar. Örneğin, bir otobüsün içindekiler aslında öğrenciler olabilir, ya da bir iş yerinin çalışanları. Bir başka deyişle, bilinçaltımız “biz” gurubuna soktuğu herkesi sizinle aynı otobüste, “diğerleri” olarak gördüğünüz herkesi de otobüsün dışında (ya da başka bir otobüste) inşa eder.

Rüyada otobüsle gezmek

Otobüsle gezdiğimiz rüyalar bir grup insanı ilgilendiren bazı durumlarda değişimlerin simgesidir. Bir otobüs içindeki herkes aynı istikamete (aynı amaca, aynı hedefe) doğru ilerleyen kişilerdir. Aslında bilinçaltımız insanları kategoriler ayırmak için aynı araçtaki yolcular kılığına sokar.

Rüyada otobüsle yolculuk yapmak

Otobüsle yolculuk yaptığımız rüyalar bir grup insanı ilgilendiren bazı durumlarda değişimlerin simgesidir. Bir otobüs içindeki herkes aynı istikamete (aynı amaca, aynı hedefe) doğru ilerleyen kişilerdir. Aslında bilinçaltımız insanları kategoriler ayırmak için aynı araçtaki yolcular kılığına sokar.

Rüyada otobüse binmek

Otobüse bindiğimiz rüyalar bir grup insanı ilgilendiren bazı durumlarda değişimlerin simgesidir. Bir otobüs içindeki herkes aynı istikamete (aynı amaca, aynı hedefe) doğru ilerleyen kişilerdir. Aslında bilinçaltımız insanları kategoriler ayırmak için aynı araçtaki yolcular kılığına sokar.

Rüyada otobüs durağı görmek

Rüyada otobüs durağında beklemek aynı zamanda bir istikamete gidiş için henüz kararların netlik kazanmamış olması ya da hazır olmamak anlamına gelir. Kişinin otobüs durağında bekleyişi ve ...

Rüyada otobüs terminali görmek

Rüyada otobüs terminalinde beklemek aynı zamanda bir istikamete gidiş için henüz kararların netlik kazanmamış olması ya da hazır olmamak anlamına gelir. Kişinin otobüs terminalinde bekleyişi ...

Rüyada otobüs görmek

Bilinçaltı rüya sahibinin hayatındaki insanları “otobüstekiler” ve “otobüsün dışındakiler” olarak iki gruba ayırır. Rüyasında bir otobüsle bir grup insanla bir yere giden kişi aslında o insanlarla aynı amaca ...

Yorumlar:

bottom of page