top of page

Rüyada tsunami görmek

Image by Epicurrence

Mesajları:

 • Kaos

 • İflas

 • Yıkım

 • Eylem

 • Enerji

 • Yenilik

 • Oluşum

 • Değişim

 • Kargaşa

 • Dış güçler

 • Vedalaşma

 • Yıkıcı güçler

 • Güvenin sarsılması

 • Yeni için eskiyle vedalaşma

Rüyada tsunami görmek ne anlama gelir?

Rüyada tsunami sembolizmi yaşamımızdaki büyük değişimleri tetikleyen duygusal güçlerin bir kolektifidir. Bu rüya içimizde yaşayan yıkıcı duygusal güçlerin karşılaşmasıyla ilgilidir. İç dünyamızda genellikle büyük değişimler olduğunda ve yeni bir şeyin gelerek eskiyi silip süpürdüğünde bu tür rüyaları görürüz. Bu öyle bir değişim ki istikrarınızı bozuyor, yeniyi getirebilmek için eski sistemi ve geçmişin etkilerini tamamen yok ediyor.

Tsunami rüyaları genellikle yaşamımızdaki rahatsız edici ve yıkıcı dalgaların oluşturduğu etkileri sembolize etmek amacıyla bilinçsiz zihnimiz tarafından rüyanın senaryosuna davet edilen bir arketiptir. Rüyada tsunaminin vurduğu şehir aslında kendi iç dünyamıza atıfta bulunur. Bu rüya yaşamımızdaki yıkıcı duygular ve eylemlerle ilgilidir. Bu rüyanın ayrıntılarında iç dünyanızla ilgili çok fazla bilgi bulabilirsiniz. Hayatta kalabilmek için kendinizi rüyada tsunamiye karşı nasıl savunuyorsanız günlük yaşamınızda da kendinizi savunma şeklinizin aynı olduğunu gözlemleyeceksiniz.

 

Bir tsunami rüyasının size getirdiği mesaj yaşamınıza bir yeniliğin girebilmesi için eskiyi tamamen yok etmenizin gerekliliği ile ilgili olabilir. Özellikle rüyanızda tsunamiden sonra doğan bir güneş ya da ortamın güzelleşmesi bu anlamı güçlendirir. Rüyalardaki tsunami sembolizmi yaşamımıza girecek güzelliklere bizi götürecek bir kapının bizim için açıldığının işaretidir. Fakat, bu güzellikleri görebilmek için bir zorluğun aşılması gerekiyor.

Tsunami rüyaları aynı zamanda sizde çok büyük ve köklü bir değişime işaret edebilir. Tsunamiler büyük toprak değişimlerinden kaynaklanan doğa olaylarıdır ve bu değişimler yaşamdaki doğal düzenin bir parçasıdır.  Dolayısıyla, muazzam değişikliklere kişisel gelişimimiz uğruna katlanmak zorunda olduğumuz bir dönemden geçiyor olabiliriz. Bir tsunami rüyası belki de bize eskiyi tamamen yıkarak daha yeni ve köklü bir sistemin içine giriş konusunda tavsiye getirmektedir. Öyleyse onlarla korkmadan yüzleşmeyi öğrenin ve hayatınızdaki ve ailenizdeki değişimle karşılaşmaya hazır olun.

 

Bazen tsunami rüyaları yaşamımızdaki sorunların bir dış faktör tarafından tetiklendiğini ima eder. Doğal afetlerle ilgili rüyalar rahatsız edici ve korkutucudur fakat rüya sahibi için aydınlatıcı ve yardımcı olabilir. Bu tür rüyalar dikkatle incelenmeli ve yaşamda bizim için neyi ima ettikleri anlaşılmaya çalışılmalıdır. Belki de evrenin gücü yaşamımıza yeni bir şeyi acımasızca getiriyor olabilir. İlk başta bu yıkımdan kötü etkileneceksiniz (ya da en azından bu değişimin kötü olduğunu düşüneceksiniz) fakat daha sonra aslında sizin için eskisinden daha iyi olduğunu anlayacaksınız.

Rüyada tsunami görmenin anlamı

Image by Kaijia

Rüyalar aleminde tsunami, gök taşı düşmesi ya da diğer kozmik olaylar gelecekteki doğal afetlerin işaretçisi değil kişisel yaşamınızdaki büyük olaylara işaret ederler. Rüyada tsunaminin vurduğu şehir ruh halimize ve içinde bulunduğumuz duygusal karmaşaya atıfta bulunuyor olabilir. Rüyadaki hortumlar ve kasırgalar gibi daha şiddetli 

hava koşulları genellikle rüya sahibinin rahatsız edici bir duygusal durum içinde olduğunu belirtir. Özellikle çok fazla su ve dalganın bulunduğu bir tsunami rüyası genellikle duygusal alemimizin fiziksel alemimizi control altına alacak ve bu alemimizde yıkıma yol açacak kadar etkili olduğuna işaret eder.

Tsunami rüyaları oldukça yaygındır ve hemen hemen her kültürde ve devirde çok görülen rüyalardandır. Bu rüyalar genellikle hazırlıksız olduğumuz zamanlarda yaşamımıza aniden giren değişimlerle ilgilidir. Eğer rüyada çok fazla dalga ya da su elementi varsa bu duygusallığın ön plana çıkması ve yaşamımızın diğer alanlarını da etkilemesine işarettir.  Bu durumda bir tsunami rüyası geçmişten gelen bastırılmış duyguları temsil eder. Bir şeyleri belki de iç dünyanızda çok fazla bastırdınız ve bilinçaltınıza ittiniz. Fakat öyle bir noktaya geldiniz ki bu duygular yeniden ortaya çıkıyorlar ve sizi derinden rahatsız ediyorlar.

 

Tsunami rüyaları her zaman duygusal alemimize yönelik bilgiler getirmezler. Bazen iş yaşamımız hatta ekonomik yaşamımızdaki zorluklara atıfta bulunuyor olabilirler. Bu rüyalar bilinçsiz zihninizin istikrarlı bir zeminde olmadığınızı anlatmanın bir yoludur. Eğer büyük bir ikramiye kazanmayacaksanız gelecekte finansal zorlukların sizi beklediği olasılığı yüksek de olabilir. Her birey için tsunami rüyası yaşamın farklı bir alanına işaret edebilir. Bazıları için iş yaşamı, bazıları için aşk yaşamı ve bazıları için ekonomik sorunlar. Bir şeyler sona eriyor ve bu yaşamınızda yıkım ve yeniden inşa etmeyi gerektirebilir.

Rüyada tsunami görmek ile ilgili diğer içerikler

Rüyada tsunami görmek

Rüyada tsunami yaşamımızdaki tüm yıkıcı dalgalar (yıkıcı eylemler veya duygular) aynı zamanda hayatımızdaki zarar verici insanlarla ilgilidir. Rüyada tsunaminin koca bir şehri yuttuğunu ya da yok ettiğini gören tüm bu yıkıcı etkenlerin zararını derinden hisseder ve sosyal hayatına da yansıtır. Bu tip bir rüyada tsunami bazen dış etkenler ya da kontrolümüzün dışında hayatımıza bir değişimin kapıya dayanmasıyla ilgilidir. Rüya sahibini bu değişime direnmesi ya da kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz ...

Yorumlar:

bottom of page