top of page

Rüyada yolculuk yapmak

Woman Traveller

Mesajları:

 • Karar

 • Fırsat

 • Yaşam

 • Çözüm

 • Durum

 • Gidişat

 • Hareket

 • Değişim

 • Dönüşüm

 • Potansiyel

 • Momentum

Rüyada yolculuk yapmak ne anlama gelir?

Yolculuk yaptığımız rüyalar şu anda yaşamımızda neler olup bittiğine dair derin bilgiler getiren rüyalardır. Aslında rüyadaki yolculuğun durumu kişinin yaşamının gidişatı ile ilişkilidir. Rüyada bir yolculuğun mükemmel bir şekilde yapılması ve sorun yaşanmaması arzulara doğru hızla ilerlemenin işaretidir. Rüyada yolculuk esnasında kaza yapmak ya da bir sorunla karşılaşmak genellikle bir engele takılmayı sembolize eder.

Rüyada yolculuk yapmak aynı zamanda ilerleme ve değişim metaforudur. Yaşamdaki momentum ve bir noktadan diğer noktaya yaptığımız hareketler bize bir yol rüyası ile gösterilir. Yeni için eskiyi terk ettiğimiz durumlarda rüyada yolculuk yaptığımızı görebiliriz. Fakat, bu rüyalar bu değişim ve dönüşümle ilgili ince detaylara değiniyor olabilirler. Örneğin, yolculuk yaptığınız yol gittikçe daralıyor muydu? Bu kolay başladığınız bir işin zamanla zorlaşacağı alametidir. Ayrıca yeni giriş yaptığınız bir projede başlangıçta işlerin yolunda gideceğini daha sonra gelirin azalacağın, geçimin daralacağı ya da gidişatın yavaşlayacağı işaretini veriyor da olabilir.

Yolculuk yaptığımız rüyalar aynı zamanda yaşamın bize sunduğu her şey ile ilgili derin bilgiler içerebilir. Yollar bize rüyada ne veriyorsa aslında yaşamın bize sundukları bunlarla ilişkilidir. Örneğin, rüyada yolculuk yaparken karşınıza aniden çıkan vahşi bir hayvan istikrarınızı tehtid edecek bir tehlike sembolüdür. Yine buna benzer şekilde rüyada yolculuk esnasında karşınıza çıkan tüm arketipler bu arketiplerin karakteristik özellikleri, davranışları ve konuşmalarıyla yaşamda karşılaşacaklarınız hakkında bilgi getirirler.

Rüyada yolculuk yaparken gittiğiniz yolda bir yol çalışması görmek bilinçsiz zihnin getirdiği “yavaşla” mesajı olarak ele alınabilir. Belki de geçmişe bakıp yaşamınızı tekrar değerlendirmeniz gereken bir duraksama ve onarım noktasına geldiniz. Burada çok önemli bir karar vermeniz gerekiyor. Yaşamda şu ana kadar nereye geldiniz ve buradan nereye gitmek istiyorsunuz? Bu kariyer arzu ettiğiniz kariyer miydi yoksa kendinizi kazara bu kariyerde mi buldunuz? Bir yol çalışması gördüğünüz rüya sonrası kendinize bu tür soruları sorabilir ve daha sonrasında yaşamınızla ilgili önemli bir karar verebilirsiniz.

Yolculuk rüyaları aynı zamanda bir hedefe ulaşmak için aldığımız yolu sembolize ederler. Hepimiz yaşamda bir şeyin peşindeyiz. Yolculuk yaptığımız bir rüya aslında arzularımıza yaptığımız yolculukları sembolize ediyor olabilir. Bu tür rüyalarda yolun ve yolculuk yaptığımız aracın durumuna bakmalıyız. Aracımız sağlam ve bizi yol sonuna kadar götürecek gibi miydi? O halde motivasyonunuz  harika ve böyle devam etmelisiniz. Aracınız eski, kırık dökük ya da gitmekte zorlanıyor muydu? Eski bir araç içinde bulunduğunuz zihniyetin yenilikçi ve yaratıcı bir dünyada biraz fazla demode olduğunu gösterebilir. Zor giden bir araç ise arzularınıza size götürecek motivasyonun eksik olduğunu gösterir.

Rüyada karanlık bir yolda yolculuk yapmak

Girl on Train

Rüyada karanlık bir yolda yolculuk yapmak gidişata dair hissettiğiniz güçlü karamsarlık duygusunu sembolize eder. Bir adım ötesini göremiyor ya da geleceğinizin karanlık olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bu tür rüyalar aynı zamanda korkularımıza ışık tutan rüyalardır. Arzu etmediğiniz ya da korktuğunuz bir durumun içinde kendinizi bulduysanız 

rüyanızda karanlık bir yolda yolculuk yaptığınızı görebilirsiniz. Örneğin, arzu etmediğiniz ve yeteneklerinizle uyuşmayan bir kariyerin içine daldınız ve şimdi bir çıkış yolu bulamıyor ve bu kariyere mahkum olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bu durumda rüyada karanlık bir yolda yolculuk yapabilirsiniz.

 

Rüyada otoyolda yolculuk yapmak

Rüyada bir otoyolda yolculuk yapmak biraz farklı yorumculuk gerektirebilir. Bu daha “halka açık” bir durumu sembolize eder. Tıpkı otoyolların şehirleri ve insanları bağlaması gibi büyük bir amaca ve topluma hizmet sunmak için zihinsel bir yolculuğa çıktığınız anlamına gelebilir. Bu rüya aynı zamanda yaşamınızın mükemmel bir şekilde bağlantılı olduğunu da gösterir. Özellikle otoyol iyi durumda ve güzelse bu rüya her amaca ulaşacak potansiyel ve bağlantılara sahip olduğunuzu gösterebilir. Rüyadaki sembolik otoyolunuz kırık dökük, eski ya da çukurlarla doluysa bağlantılarınızda sorunlar olduğuna işaret eder.

Rüyada bozuk bir arabayla yolculuk yapmak

Rüyada bozuk bir arabayla yolculuk yapmak bakış açınız ve yaşamda ilerleyişinizin sorunlu olduğunu işaret eder. Özellikle rüyanızda yollar mükemmel fakat sadece aracınız bozuk ya da sorunlu ise çözümü yalnızca kendinizde aramalısınız. Rüyadaki yollar yaşamın size sunduklarını sembolize eder. Mükemmel yollar yaşamın size tüm kaynakları sunduğunu gösteriyor. Fakat bozuk olan aracınız belki de bozuk zihniyet ya da bakış açısının kötü olduğuna işaret eder. Bu rüyayı gören elindeki kaynakların kıymetini bilmeli ve yeni bir bakış açısı kazanmalıdır.

Rüyada yolculuk yapmak ile ilgili diğer içerikler

Rüyada bisikletle yolculuk yapmak

Rüyada bisikletle yolculuk yapmaya dair rüyadaki her şey yaşam deneyimlerinizin bir yönü ile ilişkilidir. Aslında bu rüyada yaşadığınız her şey gerçekte yaşadıklarınızla örtüşür. Yolun aniden değişmesi bir durumun değişmesine, bir yolda giderken yönünüzü değiştirmeniz de yaşam anlayışınızı değiştirmeye işaret edebilir.

Rüyada tren yolculuğu yapmak

Tren yolculuğu yapılan rüyalar aynı zamanda evrenin sizin için çizdiği yeni bir yolu sembolize edebilir. Bir durumdan uzaklaşmak isteyebilirsiniz ya da değişim arzusu içerisinde olabilirsiniz. Yaşamda bir A noktasından B noktasına hareket etme zamanı genellikle yolculuk rüyalarıyla karşımıza çıkar.

Rüyada vapurla yolculuk yapmak

Rüyada vapurla yolculuk yapmak bazen konfor alanımızın dışına çıkma arzusunu sembolize eder. Çünkü rüya sahibi olarak siz belki de bulunduğunuz konumdan memnun olmadığınızdan dolayı farklı bir şeyleri deneme arzusu içinde hissedebilirsiniz. Fakat asla unutmamalısınız, diğer taraftaki çimenler hep daha yeşil görünürler.

Rüyada yatla yolculuk yapmak

Bazıları için rüyada bir yat yolculuğu dönüşümün ve değişimin başlangıcına işarettir. Yeni fırsatlar ve fikirler var, belki de bu fırsatları yakalayabilmeniz için uzak diyarlara gitmeniz gerekiyor. Yaşamınızda üreyen yeni birşeyler var. Bu belki yeni bir kariyer hatta yeni bir aşk da olabilir. Fakat o, beklediğiniz yerde sizi bulmayacak. Sizin onu gidip almanız gerekebilir. Mutlaka sizin için bir “varış noktası” söz konusu. O varış noktasına seyahat ettiğinizde bir arzunuza kavuşacaksınız.

Rüyada taksi yolculuğu

Taksi yolculuğu rüyası bazıları için bir projeye başlamak için bir işarettir. Belki de bu sizin için bir tutku projesi, aşk derecesinde bağlı olduğunuz ve çok istediğiniz bir şey. Belki de taksinin sizi götüreceği yer hayalleriniz. Bu rüyalarda önünüzdeki herşey geleceğiniz, arkanızdakiler ise geçmişte bıraktıklarınız ve artık ilgilenmediklerinizdir. Rüyaya çok dikkatli odaklanırsanız aslında geleceğin size ne getirdiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rüyada feribotla yolculuk yapmak

Rüyada feribotla yolculuk yapmak yaşamdaki tüm hareketlerinizi sembolize eder. Fakat rüyalar alemindeki “hareket” fiziksel hareket değildir. Bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş ya da bir amacın peşinde koşmayı bırakarak yeni bir amaca yönelmek rüyalar alemine göre her zaman bir yolculuktur. Hatta yaşam yolculuğumuzdaki fikir değişkliklerimi, yeni fikirler, yeni projeler ya da aniden beliren bir ilhamdan dolayı yeni bir amaca yöneliyor olmak rüyalar dilinde her zaman bir yolculukla sembolize edilir.

Rüyada minibüsle yolculuk yapmak

Minibüsle yolculuk yaptığımız rüyalarda yolların durumu yaşamda bizim için zeminin ne kadar sağlam olduğuyla ilgilidir. Yollarda çok fazla uçurum ya da vahşi hayvanlar mı vardı? İstikrarınızı tehlikeye atacak tehditler yanı başınızda. Minibüste yanınızda kimler ya da neler var? Yanınızdaki kişiler, bavullar hatta el çantanız bütünsel olarak tüm yaşam yüklerinizi sembolize eder. Yaşam yükleri: sizinle gelenler, düşünceleriniz, beraber yolculuk yaptığınız kişiler, sorumluluklarınız.

Rüyada taksiyle yolculuk yapmak

Taksiyle yolculuk yaptığımız rüyalar yaşamdaki yerimizi bulma arzusunu sembolize ederler. Bu tip rüyalar farkında olmasak da gerçek arzularımıza doğru nasıl hareket ettiğimiz ve zihinsel durumumuza ışık tutarlar. İçinde bulunduğunuz taksi aslında zihinsel durumunuz, yolculuk yaptığınız yollar ise yaşamın önünüze sunduklarını temsil eder.

Rüyada minibüs yolculuğu görmek

Minibüs yolculuğu rüyası bazıları için bir projeye başlamak için bir işarettir. Belki de bu sizin için bir tutku projesi, aşk derecesinde bağlı olduğunuz ve çok istediğiniz bir şey. Belki de minibüsün sizi götüreceği yer hayalleriniz. Bu rüyalarda önünüzdeki herşey geleceğiniz, arkanızdakiler ise geçmişte bıraktıklarınız ve artık ilgilenmediklerinizdir.

Rüyada metroyla yolculuk yapmak

Rüyada metroyla yolculuk yapmak bazen yenilenmeye ya da yeni şeyleri denemeye hazır olduğunuzu gösterir. Bu tip rüyalarda arkanızda bıraktıklarınız daima geçmişi, önünüzdekiler ise geleceği gösterir. Rüyaya dikkat etmelisiniz. Arkanızda bıraktıklarınız nelerdi? Yeni için eskiyi feda etmeye hazır mısınız? Yaşamın size sunduğu yenilikleri kucaklamak uğruna vazgeçmeniz gereken şeyler var mı?

Rüyada gemiyle yolculuk yapmak

Gemi yolculuğu fırsatlar ve fikirler var, belki de bu fırsatları yakalayabilmeniz için uzak diyarlara gitmeniz gerekiyor. Yaşamınızda üreyen yeni birşeyler var. Bu belki yeni bir kariyer hatta yeni bir aşk da olabilir. Fakat o, beklediğiniz yerde sizi bulmayacak. Sizin onu gidip almanız gerekebilir. Mutlaka sizin için bir “varış noktası” söz konusu. O varış noktasına seyahat ettiğinizde bir arzunuza kavuşacaksınız.

Rüyada dolmuş yolculuğu görmek

Dolmuş yolculuğu rüyası bazıları için bir projeye başlamak için bir işarettir. Belki de bu sizin için bir tutku projesi, aşk derecesinde bağlı olduğunuz ve çok istediğiniz bir şey. Belki de dolmuşun sizi götüreceği yer hayalleriniz. Bu rüyalarda önünüzdeki her şey geleceğiniz, arkanızdakiler ise geçmişte bıraktıklarınız ve artık ilgilenmediklerinizdir.

Rüyada hava yolculuğu görmek

Hava yolculuğu yaptığımız rüyalar daima durumsal değişimlerin alametidir. Uçağın altını çizdiği A noktasından B noktasına yapılan duraksız yolculuk aslında tek hamlede bizi bir durumdan başka bir duruma geçirecek bir olay ya da vesileyi temsil ediyor olabilir. Rüya sahibi belki de bekarlığa veda edecektir

Rüyada yat yolculuğu görmek

Rüyalar alemindeki “hareket” fiziksel hareket değildir. Bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş ya da bir amacın peşinde koşmayı bırakarak yeni bir amaca yönelmek rüyalar alemine göre her zaman bir yolculuktur. Hatta yaşam yolculuğumuzdaki fikir değişkliklerimi, yeni fikirler, yeni projeler ya da aniden beliren bir ilhamdan dolayı yeni bir amaca yöneliyor olmak rüyalar dilinde her zaman bir yolculukla sembolize edilir.

Rüyada tekne yolculuğu yapmak

Rüyada tekne yolculuğu yaşamdaki tüm hareketlerinizi sembolize eder. Fakat rüyalar alemindeki “hareket” fiziksel hareket değildir. Bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş ya da bir amacın peşinde koşmayı bırakarak yeni bir amaca yönelmek rüyalar alemine göre her zaman bir yolculuktur.

Rüyada feribot yolculuğu yapmak

Feribot yolculuğu rüyalarında yanınızda taşıdıklarınıza da dikkat etmelisiniz. Bunlar sizin yaşam yükleriniz. Yaşam yükleri genellikle duygular, düşünceler, inançlar hatta tüm sorumluluklarınız. Sizinle gelen her şey rüyanıza bir bavul kılığında girebilir.

Rüyada dolmuşla yolculuk yapmak

Dolmuşla yolculuk yaptığımız rüyalar yaşamda ilerlerken karşımıza çıkan tüm dikkat dağıtıcılar ve engellere ışık tutar. Yolların ne kadar açık olduğu aslında sizin amacınıza giden yolun ne kadar açık olduğuyla ilgilidir. Kapalı, dar ya da kasvetli yollar daima amaca ulaşırken yaşanacak meşakkate işaret eder.

Rüyada tekneyle yolculuk yapmak

Rüyada tekneyle yolculuk yapmak duygusal ya da ruhsal düzeyde daha iyi bir şeylerin arayışına da ışık tutabilirler. Bu rüyalarda genellikle vedalaşma ve yeni için eskiyi terk etme teması bulunur. Terk edilen bazen ilişki, kariyer hatta yaşanılan memleket olabilir.

Rüyada metrobüs yolculuğu görmek

Bir metrobüs yolculuğu rüyasında yolda karşılaştığınız engeller, çukurlar, vahşi hayvanlar ve size negatif etki veren her şey amacınıza giden yoldaki sinir bozucu gecikmelerin, projelerinizin ve fikirlerinizin ilerlemesini durduran tüm sorunların işaretidir. Özellikle eylem odaklıysanız ve faaliyetlerinizde yeni bir ivme kazanmaya başladıysanız çok sabırsız hissedeceksiniz. Metrobüs yolculuğu rüyasındaki kilit mesaj şudur: "Şimdi değil, yolun sonunda".

Rüyada metrobüsle yolculuk yapmak

Rüyada metrobüsle yolculuk yapmak bazen yenilenmeye ya da yeni şeyleri denemeye hazır olduğunuzu gösterir. Bu tip rüyalarda arkanızda bıraktıklarınız daima geçmişi, önünüzdekiler ise geleceği gösterir. Rüyaya dikkat etmelisiniz. Arkanızda bıraktıklarınız nelerdi? Yeni için eskiyi feda etmeye hazır mısınız?

Rüyada vapur yolculuğu yapmak

Rüyada vapur yolculuğu yaşamdaki tüm hareketlerinizi sembolize eder. Fakat rüyalar alemindeki “hareket” fiziksel hareket değildir. Bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş ya da bir amacın peşinde koşmayı bırakarak yeni bir amaca yönelmek rüyalar alemine göre her zaman bir yolculuktur.

Rüyada gemi yolculuğu yapmak

Gemi yolculuğu rüyalarında yanınızda taşıdıklarınıza da dikkat etmelisiniz. Bunlar sizin yaşam yükleriniz. Yaşam yükleri genellikle duygular, düşünceler, inançlar hatta tüm sorumluluklarınız. Sizinle gelen her şey rüyanıza bir bavul kılığında girebilir. Bavulunuz ne kadar ağırsa yaşam yükleriniz de o kadar ağırdır.

Rüyada metro yolculuğu yapmak

Metro yolculuğu yaptığımız rüyalar genellikle yeni için eskiyi terk etme, uzaklaşma ve sırt dönme metaforlarıdır. Fakat, bu rüyalar yolculuğun seyrine, metroteki yolculara ve yolların durumuna bağlı kalarak bütünsel yorumlanmalıdırlar. Aslında tüm yolculuk rüyaları bilinmeyen bir geleceğe doğru hareket etme metaforlarıdır.

Rüyada deniz yolculuğu yapmak

Rüyadaki deniz yolculuğu genellikle zihnimizin durumu ve yaşamdaki ilerleyişimizi sembolize eder. Geminin ya da vapurun eski olması belki de demode olmuş bir yaşam tarzı ya da çalışma sistemi konusunda bize uyarı getirir. Yeni dünya düzeninde değişen sistemlere ayak uydurmada zorlandığımız zamanlarda rüyamızda kendimizi eski ve kırık dökük bir gemiyle yolculuk yaparken bulabiliriz.

Rüyada kara yolculuğu yapmak

Kara yolculuğu dönüşümün ve değişimin başlangıcına işarettir. Yeni fırsatlar ve fikirler var, belki de bu fırsatları yakalayabilmeniz için uzak diyarlara gitmeniz gerekiyor. Yaşamınızda üreyen yeni birşeyler var.

Rüyada otobüs yolculuğu

Carl Jung’a göre içgüdüsel doğamız otantik bir yaşam sürmek için doğuştan gelen bir dürtüdür ve tüm taşıt araçları aslında kendimizi fiziksel, ruhsal ya da psikolojik olarak nasıl algıladığımız hakkında bilgi vericidir. Otobüs eski miydi? Belki kendinizi yaşlı ya da yorgun hissediyorsunuz ya da içinde bulunduğunuz düşünce sistemi yaşadığınız dünyaya göre aşırı derecede demode olmuş ve güncelleme yapmanız gerekiyor.

Rüyada arabayla yolculuk yapmak

Arabayla yolculuk yaptığımız rüyalar bir noktadan bir noktaya varma niyetiyle attığımız adımları temsil eder. Bir arabaya bir noktada bineriz ve bunu yapma amacımız başka bir noktada inmektir. Yaşam yolculuğumuzda da değişime ihtiyaç duyduğumuzda, iş değiştirdiğimizde ya da bir durumdan başka bir duruma geçmeyi istediğimizde rüyada arabaya bindiğimizi görebiliriz.

Rüyada yolculuk yapmak

Rüyada yaptığımız yolculuk “bir amaca doğru ilerleyiş” metaforudur. Bu rüya aynı zamanda bir oluşum sürecinde bazı gelişimlerin cereyan etmesini ve amaca yaklaşmayı müjdeler. Fakat bu tip rüyaları yorumlarken yolculuğun nasıl ve hangi taşıt aracıyla yapıldığına, yanımızda kimlerin bulunduğuna ve rüyanın senaryosuna dikkat etmeliyiz ...

Yorumlar:

bottom of page