top of page

Rüyada yurtdışı görmek

Boston

Mesajları:

 • Farklılık

 • Değişim

 • Dönüşüm

 • Özgür hissetmek

 • Kabuğundan çıkmak

 • Farklı olanı denemek

 • İş için bir yere gitmek

 • Sularının dışına çıkmak

 • Alışılmışın dışına çıkmak

 • İş ya da sektör değiştirmek

 • Engellerin ortadan kalkması

 • Farklı bir bakış açısı kazanmak

Rüyada yurtdışı görmek ne anlama gelir?

Rüyada yurtdışı konfor alanımızın dışı, bize ait olmadığını düşündüğümüz mekanlar ya da alanlar ve uzak mekanlar metaforudur. Rüyalarımız yaşamımızın ve kendi kontrolümüzün dışındaki her şeyi göstermek için yurt dışı sembolünü kullanabilir. Belki de şimdilik bize uzak olduğunu düşündüğümüz fakat bir gün elde edeceğimiz bir yaşam tarzı, bazen arzularımız ya da bilinçli eylemlerimizle döllenecek yeni oluşumlar ve geleceği sembolize eder.

Yurt dışı rüyaları aynı zamanda bize uzak farklı bir yaşam ya da şimdilik uzağımızda olan her şeyi sembolize ediyor olabilir. Özellikle, bu rüyadan çok pozitif bir enerji aldıysak belki de rüyada görülen sembolik yurt dışı mevcut durumdaki eylemlerimizle oluşturacağımız geleceğimizi aynı zamanda potansiyelimizi sembolize eder. Bizim için yeni fırsatlar ya da olasılıklar söz konusu olduğunda bu rüyayı gördüysek tüm bu fırsatlara daha yakından bakmalıyız.

Bir yurtdışı rüyası aynı zamanda potansiyelimiz ve yaşamda neler yapabileceğimiz konusunda derin bilgiler içeriyor olabilir. Ne kadar büyüyeceğimiz ve ne kadar gelişeceğimiz bilgisi bu rüyanın içinde saklı olabilir. Öncelikle kendinize sormanız gereken sorular var: Rüyanızdaki sembolik yurtdışı nasıl bir yerdi? Harika ve tam da olmak istediğiniz bir yer miydi? O halde yaşamda tüm arzularınızı elde edebilecek kaynaklara ve potansiyele sahipsiniz. Tek ihtiyacınız olan bunların hepsini bir araya getirmek. Rüyadaki yurt dışı karanlık ya da kasvetli bir yer miydi? O halde, geleceğe dair korkularınız olduğunu bilmelisiniz. Fakat, bu rüya yine de geleceğinizin korktuğunuz gibi olacağı anlamına gelmez. Zihninizden negatif enerjiyi temizlemeli ve daha aydınlık bir geleceğe yol alabileceğinizi bilmelisiniz.

Rüyada yurt dışına çıkmak

Yurt dışına çıktığımız rüyalar genellikle kabuğundan çıkma metaforlarıdır. Daha farklı düşünmeye başladığımızda, büyümeye ve gelişmeye hazır olduğumuzda ve bilindik olanın dışında ve farklı olanı denemeye karar verip konfor alanımızdan uzaklaşmaya karar verdiğimizde rüyada yurt dışına çıktığımızı görebiliriz. Bu tıpkı yaşamın ana rahminden çıkışa benzer. Mevcut durumda yaptığımız seçimlerin bizi yaşamda alışılmışın dışında çok farklı bir yere götürdüğünüz anlamalıyız.

 

Bazıları için rüyada yurtdışına gitmek büyük bir alamettir. Mısır döneminden kalma eski rüya kahinlerine göre bu rüya yaşam ve maneviyatla bağlantılıdır ve çoğu zaman içimizdeki potansiyelimizi temsil eder. Birçok rüya yorumcusu yurtdışı rüyalarının kendini aşmak, kabuğundan çıkmak ve daha geniş bir alana yayılmak anlamına geldiği konusunda hemfikir olmuşlardır. Sembolik olarak da anlaşılacağı gibi bir yurtdışı rüyası kendi sularından çıkmak ve daha farklı olanı denemekle ilgili manevi mesaj içerir.

Rüyada yurt dışında olduğunu görmek

Image by Andreas M

Rüyada yurt dışında olduğunu görmek ruhsal gelişim ve farkındalığın sembolü olarak ele alınabilir ve bu rüya genellikle yaşamın ilerlemesiyle bağlantılıdır. Bir durum sizi geride tutmak yerine bir adım öne geçirecek ve evrenin size sunduğu yenilik bir öncekinden daha iyi olacak (tabi rüyada gördüğünüz yurtdışı karanlık ya da kasvetli bir yer değilse). Bu tür rüyalar genellikle bilinçsiz zihnimizden gelen büyüme ve gelişme davetiyeleri olarak algılanabilir.

Yurt dışında güzel bir ortamda olduğunu görmek aynı zamanda sizin için kendi sularınızın dışında çok daha güzel bir yaşam olduğu konusunda manevi mesaj içeriyor olabilir. Fakat rüyalar aleminde kendi sularının dışına çıkmak her zaman fiziksel seyahat değildir. Bazen farklı bir bakış açısı kazanmak ya da düşünceleri tam anlamıyla değiştirmek kendi sularının dışına çıkmak olarak algılanabilir. Belki de her zaman yaptığınızın dışında yeni metotları denerseniz çok daha farklı ve daha iyi sonuçlar alacaksınız. Ya da kim bilir sadece bir fikir ya da karar değişikliği sizi yaşamda çok daha farklı bir noktaya sürükleyecek.

Rüyada yurtdışı eğer gitmeyi çok arzu ettiğimiz bir ülkedeysek arzularımızı, hayallerimizi ve yaşamda gelmek istediğimiz noktayı sembolize eder. Örneğin, İngiltere’ye gitmeyi arzu edip gidemeyen biri rüyasında İngiltere’ye gittiğini görürse bir arzusuna kavuşur. Bilinçsiz zihin aslında bu rüyayı  kişinin yaşamda gitmek istediği bir noktaya varışını göstermek amacıyla yaratır. Fakat, rüyadaki İngiltere çok karanlık ya da kasvetli bir yer ise arzu edilen sonuçların alınmayacağına işaret edebilir.

Rüyada yurtdışı ile ilgili diğer içerikler

Rüyada uçakla yurt dışına gitmek

Uçakla yurt dışına çıktığınız rüyalar duygusal veya manevi düzeyde bir şeyleri düzeltmek yerine içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşarak farklı bir duruma geçiş arzusunu temsil edebilir. Belki de içinde bulunduğunuz durumu düzeltmeyi oldukça zor buluyor bunun yerine bir kaçış ya da uzaklaşma peşindesiniz. Kim bilir belki de uzaklarda bir yerlerde sizin için daha iyi bir yaşam olduğuna inanıyorsunuz.

Rüyada yurt dışında gezmek

Yurt dışında gezdiğimiz rüyalar bazen manevi yolculuk metaforlarıdır. Daha derin bir yaşam arayışıyla hayallerinizin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Belki de temel yaşam biçiminizi daha farklı bir yaşam biçimi için terse dip özünüzden uzaklaşmaya karar verdiniz. Önceliklerinizi değiştiriyor ya da sürüden ayrılan kuzu olmaya karar veriyor da olabilirsiniz.

Rüyada yurt dışına taşınmak

Yurt dışına taşındığımız rüyalar bazen manevi yolculuk metaforlarıdır. Daha derin bir yaşam arayışıyla hayallerinizin peşinden gidiyor olabilirsiniz. Belki de temel yaşam biçiminizi daha farklı bir yaşam biçimi için terse dip özünüzden uzaklaşmaya karar verdiniz. Önceliklerinizi değiştiriyor ya da sürüden ayrılan kuzu olmaya karar veriyor da olabilirsiniz. Tüm bu sayılanlar yurt dışına taşınma rüyasının size getirdiği anlamların yalnızca bir kaç olasılığı.

Rüyada yurt dışında olduğunu görmek

Yurt dışını ziyaret ettiğimiz rüyalar duygusal veya manevi düzeyde bir şeyleri düzeltmek yerine içinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşarak farklı bir duruma geçiş arzusunu temsil edebilir. Belki de içinde bulunduğunuz durumu düzeltmeyi oldukça zor buluyor bunun yerine bir kaçış ya da uzaklaşma peşindesiniz. Kim bilir belki de uzaklarda bir yerlerde sizin için daha iyi bir yaşam olduğuna inanıyorsunuz.

Rüyada yurt dışına çıkmak

Rüyadaki yurt dışı “bize ait olmayan alanlar” metaforudur. Geçici süreliğine konfor alanımızın dışına çıktığımız zamanlarda rüyamızda kendimizi yurt dışında görebiliriz. Belki bir çözüm arayışı, belki daha iyi bir gelecek arayışı amacıyla bir süreliğina yaşamda alışık olmadığımız farklı bir şeyi denediğimizde ...

Rüyada yurtdışı görmek

Rüyada yurtdışını görmek özgürleşmek, engellerin ortadan kalkması ve alışılmışın dışına çıkmayla tabir edilir. Bu rüyayı gören kişi bir süreliğine de olsa farklı olanı dener ya da farklı bir ortamda bulunur. Yurt dışı bize ait olmayan bir mekanın temsilcisidir ve rüya sahibi ertesi gün kendine ait olmayan bir mekana ziyarette bulunur. Rüyada ...

Yorumlar:

bottom of page