top of page

Rüyada abiyi bıçaklayarak öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kurtulmak

 • Galip olmak

 • Engel aşmak

 • Tamamlamak

 • Sonlandırmak

 • Farkına varmak

 • Sorunu çözmek

 • Bertaraf etmek

 • Sınav kazanmak

 • Rafa kaldırmak

 • Uyandırılma çağrısı

Rüyada abiyi bıçaklayarak öldürmek ne anlama gelir?

Rüyaların zengin sembolizm aleminde ölüm sembolü fosilleşmiş alışkanlıklarımızı ve artık bize hizmet etmeyen her şeyi temsil eder. Bu alışkanlıklar kötü alışkanlıklar, faydasız işler ya da kötü arkadaş ortamları olabileceği gibi sağlıksız ortamlarda çalışmaya kadar her şeyi kapsayabilir. Bu yaşam tarzı, yaşamınızı çok uzun süre kontrol etti ve artık onları yaşamınızdan çıkarma zamanı. Özellikle rüyanızda abinizi bıçaklayarak öldürdüğünüzü gördüyseniz bu güne kadar inandığınız ve düşündüğünüz her şeyle vedalaşmak zorunda bile kalabilirsiniz. Fakat, bu vedalaşmanın sizin için faydalı olduğunu bilmelisiniz.


Abimizi rüyada bıçaklayarak öldürme eylemi genellikle bilinçsiz zihnin “sonlandırma” arzusunu temsil eder. Yaşamımızda bir sayfayı kapatıp yenisini açmak istediğimizde bizim için önemli birini, ailenin bir ferdini ya da başka bir yakınımızı rüyamızda öldürebiliriz. Aslında rüyaların geniş sembolizmine yakından bakıldığında bu rüyanın oldukça güçlendirici ve yeniliğe davet edici bir rüya olduğu ortaya çıkmaktadır. Ölüm, rüyalarda sonlar ve başlangıçlar, doğum ve yeniden doğuş, değişim ve dönüşümle ilgilidir. Ölümde mutluluk vardır ve bu hayatta olmanın doğal bir parçasıdır.

Rüyada abinin bıçaklanarak öldürülmesi

Abimizi bıçaklayarak öldürdüğümüz rüya genellikle bazı yorumcular tarafından yanlış anlaşılan ve yanlış yorumlanan rüyalardandır. Bazı yorumcular yalnızca ölümün adını duyduklarında ürkütücü yorumlar yapabilirler. Fakat, sembolik ölüm yalnızca bir son ve beraberinde gelecek bir başlangıçtır. Hayatınızın artık size hizmet etmediğini fark ettiğiniz büyük bir aşamasının veya yönüyle vedalaşma zamanınızı müjdeleyebilir (her ne kadar rüyamız abimizi öldürürken bizi dehşete düşürse de). Rüyadaki ölüm, önemli bir dönüşüm, değişim ve geçiş dönemini gösterir. Yeniyi getirmek için kendinizi dönüştürmeli ve eskiyi temizlemelisiniz.


Semboller alemindeki ölüm her ne kadar fiziksel ölüm olmasa da fiziksel ölüme benzer yanları vardır. Her ikisi de bir bitişe işaret eder. Fakat, bıçaklayarak öldürme eylemi oldukça agresif bir bitirme arzusuna işaret edebilir. Yaşamınıza yeni bir şeyin girmesini çok istiyor olabilirsiniz fakat yeninin girebilmesi için eskiyle vedalaşmak zorunda olduğunuzun da farkındasınız. Her ne kadar eski daha önce alışmış olduğunuz düzen olsa da bir şekilde onunla vedalaşıp konfor alanının dışına çıkma vaktiniz gelmiş.

Abiyi rüyada bıçaklayarak öldürmek genellikle yaşam yolculuğunda bir vedalaşma noktasına varıldığının işaretidir. Yeniyi kucaklayabilmek için eskiye veda etmek zorundasınız. Bu rüyayı gördüyseniz yaşamınızda “öldürmeniz gereken” bir şeyler var. Belki bazı kötü alışkanlıklarınız hatta size zararlı çekirdek düşünceleriniz. Artık onlarla vedalaşmalısınız. Eğer bu vedalaşmayı yapmayı başarırsanız evren size yeni bir hediye sözü veriyor.


Rüyalarımızın zengin sembolizmine göre ölüm aslında kendini sevmenin bir ifadesidir. Dar bir alanda hapsolmaktansa gelişmeyi istemek en derin arzunuzdur ve alışılmışın dışında yeni diyarlarda kendi başınıza yaptığınızdan daha fazla büyürsünüz. Aslında semboller aleminde her ilişki, her başlangıç ve verilen her bir karar ölüm ve yeniden doğuştur. Çünkü, verdiğiniz her karardan sonra sizin için açılan bir kapının eşiğinden geçmiş ve yeni bir başlangıç yapmış olursunuz.

Abimizi bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya her zaman olmasa da genellikle siyah tonlarında ya da kasvetli bir rüyadır. Koyu rengi yas ve gizemi temsil eder. Fakat rüyalar alemimizdeki yas, aslında abimiz için tuttuğumuz yas değil vedalaştıklarımız için tuttuğumuz yastır. Yaşam yolculuğumuzda bazen bagajımızı boşaltır ve yükümüzü hafifletiriz. Yolumuza devam ederken bazı şeyleri yanımızda almaya karar verir, bazılarını arkamızda bırakırız. Abimizi bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya ise yaşamımızda çok büyük bir kitleyi (sembolik abimizi) geride bıraktığımıza işaret eder.


Son olarak, rüyada abimizi bıçaklayarak öldürme eylemi daha derin anlam ve öneme sahip daha dolu, daha doyurucu bir yaşama giden yolu açmak için hayatınızdaki sağlıksız bağları bırakmayı öğrenmeniz gerektiğinin bir işaretidir. Rüyanızdaki sembolik abinizi bıçaklayarak öldürme eylemi size eskimiş ve büyümüş yaşam tarzlarından vazgeçmeyi ve onlardan ilerlemenizi öğretir. Bu, kötü bir alışkanlığı veya davranış biçimini kırmak için mükemmel bir işarettir. Bunu, fazlalıktan kurtulmanın ve hayatınız için gereksiz olanı bırakmanın zamanı olarak görün. Yolunuza çıkan eski eşyalarınızı, anılarınızı ve bagajınızı temizleyin.

Rüyanızı yazın:

bottom of page