top of page

Rüyada açık kapı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Fikir

 • Geçit

 • Umut

 • Fırsat

 • Erişim

 • Yenilik

 • Bağlantı

 • Büyüme

 • Gelişme

 • İlerleme

 • Dönüşüm

 • Başlangıç

 • Çıkış yolu

 • Yeni bir proje

Rüyada açık kapı görmek ne anlama gelir?

Rüyada açık kapı yeni fırsatları, erişimi ve geçitleri temsil eder. Aynı zamanda mevcut bir seçeneği yansıtabilir. Rüyasında kendisine bir kapı açılan için bir çıkış yolu ya da değişim fırsatı artık mevcuttur. Bu rüya bazıları için farklı bir şey yapma şansı ya da hayatınızın bir aşamasından diğerine geçişi sembolize edebilir.


Rüyada açık kapı genellikle gelecekte yeni olasılıkların ve zorlukların açılmasını temsil eder. Kapılar rüyalarda umudu, fırsatları, yeni başlangıçları, dönüşümü, gizliliği, gizemi ve misafirperverliği temsil eder. Bir kapıyı açık görmek “gel” sesini duymak gibidir. Açık bir kapı bir nevi davetiye ve bir fırsata giriş hakkını elde etmektir. Rüyasında bir kapının açık olduğunu gören kişi için bir fırsat ya da yeni bir geçit sonuna kadar açık beklemektedir.

Rüyada bir kapının açık olduğunu görmek

Rüyalar aleminde kapılar iki yeri birbirinden ayırmakla ilişkilendirilen kadınsı sembollerdir. Aynı zamanda koruma ve barınmanın simgesidirler. Kilitli bir kapı ulaşılamayan hedeflerin veya arkanızdaki dedikoduların sembolü olabilir. Ancak açık kapı dileklerinizin yakında yerine getirilebileceği anlamına gelir. Size bir durumdan başka bir duruma geçiş için bir fırsat sunulduğunda rüyanızda açık bir kapı görebilirsiniz.


Rüyadaki açık kapı sembolü geçilmek üzere olan dönüşüm için bize katalizör sağlar. Kapı alanının ötesinde çok fazla gizem var. Çoğu zaman kendimizi korumaya çalışırken ya da ileriye dönük bir potansiyel olduğunu hayal ettiğimizde rüyamızda kendimiz için kapılar inşa ederiz. Bir rüyadaki kapalı bir kapı yollarınızın çok daha ötesidir. Fakat açık kapı bu ötelere ya da yaşamımızdaki bilinmeyen alanlara bağlantıların sembolüdür. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için kapının arkasında ne olduğuna ya da ne gördüğünüze de bakmalısınız.

Bazen bir binanın içindeki kapılar büyümenizi sınırlayan engeller olduğunu gösterir. Eğer rüyada kapı kilitliyse bu ulaşamayacağınız hedeflere ulaşmaya çalıştığınızı sembolize eder. Bir çözüm bulamadığınızda, yeni bir yola girdiğinizde veya bir çözüm bulmaya çalıştığımızda kapının kilitli olduğunu görebilirsiniz. Fakat açık bir kapı bunun tam tersine engellerin ortadan kalkması ya da yeni bir erişim yolunun açılması alametidir ve güzel rüyalardandır.


Rüyadaki kapılar bazen bizi sınırlandıran olumsuz düşüncelerin ya da hız azaltıcı faktörlerin temsilcisidir. Bir rüyada bütün kapıların kapalı olması nasip kapalılığı ya da çok fazla engelle uğraşma alametidir. Fakat tüm kapıların açık olması bir süreçte hızlanma olacağına ve çok fazla yeni seçenek ve fırsatla karşılaşılacağına işarettir. Bir başka deyişle, bir rüyada çok fazla açık kapı görmek ya da hiçbir kapının kapalı olmadığını görmek rüya sahibi için çok fazla fırsat ya da bağlantının mümkün olduğu ve amacına giden tüm yolların açık olduğunun göstergesidir.

Rüyadaki kilitli kapılar hayatınızda kopuk hissettiğiniz bir şeye erişimi temsil eder. İnkar edilmiş hissetmek veya hayattaki ilerlemenizin bir şekilde engellendiğini hissetmek gibi durumlarda kapıların kilitli olduğunu rüyanızda görebilirsiniz. Açık kapılar gördüğümüz rüyalar ise buna tam zıt rüyalardır. Daha sosyal olmak, dışa açılmak, yeni erişimler elde etmek ve engellerin kalkmasını yansıtırlar. Rüyada yanlış bir açık kapıdan girmek daha sonra çıkmayı istemek ise istemediğiniz seçeneklere veya fırsatlara yanlışlıkla erişmiş olduğunuza dair duyguları temsil eder. Bu rüya başa çıkmak istemediğiniz sorunlara yanlışlıkla kendinizi açmış olma hissini de yansıtabilir. Yanlış kapıyı açmak ya da yanlış bir açık kapıdan içeri girmek hoşunuza gitmeyen insanlarla kazara sosyal ilişki başlattığınız hakkındaki duyguları da yansıtabilir.


Rüyada bir kapının önce açık olması daha sonra kapanması ya da yüzünüze çarpılması "dışarıda kalma" veya görmezden gelinme duygularını temsil eder. Eğer bu rüyayı gördüyseniz kendinizi bir fırsatın “dışında kalmış” ya da arkanızdan iş çevrildiğini hissediyor olabilirsiniz. Kapalı kapılar ardında belki de sizin haberiniz olmayan bir şeylerin döndüğünden haberdarsınız. Eğer kapı sürekli açıksa sizin için hala bu fırsata “giriş hakkı” bulunduğunu da unutmamalısınız.


Rüyada açık bir kapı aynı zamanda hayata yeni bir başlangıç ​​veya yeni bir yaklaşımla ilgilidir. Bazen bu rüyalar bize yaşamdaki bağlantılarımız hakkında bilgi getirir. Kapı bu rüyada “iki yeri birbirine bağlayan obje” rolünü üstlenmektedir ve rüyada bir kapı açık olduğu sürece bu bağlantıda herhangi bir erişim sorunu yoktur. Kapılar aynı zamanda yaşamda yeni yollar açmakla ilişkilendirilir ve açık kapılar daima açık yollar ve hala bizi bekleyen fırsatlarla ilgili bilgi sunarlar.

Rüyanızı yazın:

bottom of page