top of page

Rüyada acıkmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Boşluk

 • Kayıp

 • Zorluk

 • İşsizlik

 • Eksiklik

 • Kısırlık

 • Hastalık

 • Parasızlık

 • Sevgisizlik

 • Ruhsal açlık

 • Karşılıksız aşk

 • Özgüven eksikliği

Rüyada acıkmak ne anlama gelir?

Rüyalar aleminde açlık yaşamınız için hayati önem taşıyan bir şeyin eksikliğini temsil eder ve ruhsal anlamda eksikliklerin giderilmesi gerektiğine atıfta bulunur. Eğer biri rüyasında karnının acıktığını görüyor ya da hissediyorsa yaşamında eksik ve tamamlanması gereken bir şeyler vardır. Bu bazen kişi için parasızlık anlamına gelebileceği gibi bazen sevgisizliktir. Bu rüyayı gören yaşamında “doyurulması gereken” yönlere odaklanmalıdır.


Rüyada aç olduğunu görmek tatmin eksikliğini sembolize edebilir. Tatmin olmadığınız duygularınız ya da sizin için “doyurulması gereken” ihmal edilmiş yönleriniz olabilir. Büyük bir ihtimalle bu yüzden rüyanızda aç olduğunuzu gördünüz. Eğer rüyanızda çevrenizde çok fazla güzel yiyecekler olduğu halde aç olduğunuzu gördüyseniz bu varlık içinde yokluk alametidir. Bir şeylere yalnızca uzaktan bakmakla yetiniyor fakat onları bir türlü elde edemiyor olabilirsiniz. Belki de satın almanız gereken ürünler var, bunlara erişiminiz olmasına rağmen onları satın alacak maddi imkanlara sahip değilsiniz.

Rüyada acıktığını görmek

Rüyada görülen yiyecekler genellikle arzularımızın ve ihtiyaçlarımızın sembolüdür. Fakat yiyecekler bazen kendimizi beslemek için ihtiyaç duyduğumuz kaynaklardır. Rüyada çok fazla yiyecek içinde açlık çeken kişi için belki de bu rüya varlık içinde yokluk çekme uyarısı vermektedir. Çok fazla kullanabileceğiniz kaynak var fakat kullanmıyor olabilirsiniz. Belki de ihtiyaç duyduğunuz eğitim imkanı yanı başınızda fakat siz bunlarla ilgilenmiyorsunuz. Hala kendinizle ilgili “doyurulması gereken” çok fazla şey olabilir. Belki de daha fazla eğitim ya da kendinize katmanız gereken çok şey var.


En genel rüya yorumculuğuna göre açlık ihtiyaçlarımızı karşılama dürtüsüdür. Rüyasında aç olan kimsenin henüz karşılanmamış ihtiyaçları olabilir. Belki de bu ay elde edilen gelir bazı faturaları ödeyemedi, ya da hala alınması gereken bir şeyler var ve bunlar alınmadı. Bu yüzden rüyanızda karnınızın acıktığını görmüş olabilirsiniz. Açlık rüyaları kendinizi ruhsal ya da zihinsel olarak “doymuş” hissetmediğinizde görülen rüyalardandır.

Pek çok insan birçok farklı nedenden dolayı ruhsal olarak yiyecek ya da açlık rüyalarını görür. Aslında bu rüyalar teknik olarak birbirine zıt varlık-yokluk arası rüyalardır. Buradaki manevi çağrışımlar arasındaki bağ rüya sahibi ile yaşamdaki arzuları arasındadır. Rüyasında aç olan kişi belki de manevi anlamda arzularıyla ilgili bağlarının hala olmadığını düşünmektedir. Bu arzular yaşamınızda var olmasını istediğiniz şeyler fakat şu anda hala yoklar. Bu yüzden rüyanızda aç olduğunuzu görmüş olabilirsiniz. Bir başka deyişle rüyadaki açlık manevi anlamda yokluk ya da arzu edilenleri bulamama sembolüdür.


Aç olduğumuz bir rüya kendi fiziksel durumumuzu basitçe yansıtabilir, sembolik bakış açısından bu kendinize karşı daha iyi davranmanız gerektiği anlamına gelebilir. Belki de bir şeyleri kendinize vermeyi ihmal ediyorsunuz. Aşırı yoğun iş yaşamına daldınız ve kendinize bakmayı ve kendinizle ilgilenmeyi unutmuş olabilirsiniz. Ruhsal boyuttaki kendinizle ilgilenme bazen ihtiyaç duyduğunuz şeyleri kendinize sağlamakla ilgili olabilir. Fakat rüyada aç olduğunuzu ve iyi bir iştahınız olduğunu hayal etmek kendinizi doyurmadığınızı ve daha fazlasını istediğinizi gösterir. Daha fazla sevgi, seks, yakınlık, para, güç ve statü arzusu olabilir.

Tüm bunlara ilave olarak açlık rüyaları gizli arzular ve meditasyon ihtiyacıyla ilgili olabilir. Rüyanın fizyolojik bir kökeninin olmadığını kabul edersek açlık çoğu durumda entelektüel olmak üzere bir miktar memnuniyetsizliğin varlığına işaret edebilir. Dolayısıyla bu görüntü, ruhun derin sorulara yanıt bulma arzusunu temsil eder. Özellikle de bu rüya sık sık görülüyorsa derin arzulara ve yaşamdaki eksikliklere işaret eder. Açlık tatmin edildiyse, onu neyin yatıştırdığına dikkat etmek önemlidir, çünkü rüyadaki tüm sembolik bağlantılar aslında yaşamınızdaki bağlantılarınızla ilgilidir. Sizi neyin doyurduğunu bulabilirseniz ihtiyaç olduğunuz kaynaklara daha kolay erişim sağlayabilirsiniz.


Her insanın doyum gerektiren ihtiyaçları vardır. Bu tatminsizlik uyanık durumda kabul edilemese de rüya sembolizmine çevrilebilir ve açlık haline karşınıza çıkabilir. Manevi doyum aramak ve bir ihtiyacı karşılamak, açlığın bir yönüdür. Bu rüyalar duygusal, fiziksel, zihinsel veya ruhsal doyum için özlem duyduğunuzla ilgili olabilir. Fiziksel, duygusal ve zihinsel eksiklikler; Herhangi bir biçimde Yiyecek istemek veya buna ihtiyaç duymak (genellikle duygusal yiyecek).

Rüyanızı yazın:

bottom of page