top of page

Rüyada ağaç dikmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Fikir

 • İlham

 • Fırsat

 • Nasip

 • Yenilik

 • Büyüme

 • Gelişme

 • Başlangıç

 • Potansiyel

 • Fırsat kapısı

 • Yeni fırsatlar

Rüyada ağaç dikmek ne anlama gelir?

Ağaç diktiğimiz rüyalar büyüme ve gelişme fırsatı olan tüm fikir ve potansiyeller hakkında bilgi getirir. Sembolik olarak bebek ve yumurta rüyalarına benzeyen ağaç dikme rüyalar size

saf bir potansiyel getiriyor. Fakat bu potansiyel ruhsal, enerjik alemde. Fikirler size akıyor, sizi yeni bir yola girmeniz için motive ediyor ve ilham veriyor. Yüksek Benliğinizle uyumlu yeni fırsatlar almaya açıksınız. Bütün bir olasılıklar dünyası sizin için mevcuttur.


Rüyada ağaç dikmek aynı zamanda henüz bir şeye dönüşmemiş tohumlara dair bilgidir. Şu anda size teklif edilen fırsat büyük bir umut vaat ediyor, ancak bunu uzun vadede en üst düzeye çıkarmak size kalmış. Bu rüyayı büyük bir yangını körüklemek için gereken kıvılcım olarak düşünün. Kişisel veya ruhsal bir seviyede büyüme fırsatınız olduğunda yaratıcı ruhunuzu takip edebilmek için bir ders almak veya bir kursa yatırım yapmak ilginizi çekebilir. Örneğin, bir fotoğrafçılık kursuna, Tarot kursuna veya kişisel gelişim programına kaydolabilirsiniz. Bu deneyimin sizi daha da fazla olasılığa açacağına güvenin.

Rüyada ağaç diktiğini görmek

Rüyada diktiğiniz ağaç sizin için “önemli” veya değerli bir şeyi temsil edebilir. Bu, başka biriyle kariyerle, yetenekle veya yaşamda odaklanılması ve korunmanız gereken bir şey olabilir. Ağaç dikme rüyası neşeli ya da tam bir kabus olabilir. Bunu anlamak için rüyanın senaryosuna ve ağaç dikerken hissettiğiniz duygulara odaklanın. Psikolojide, bir ağaç dikme rüyası "iç potansiyelinizi" temsil eder. Ağaç güzel ve sağlıklıysa bu potansiyel gelecek vadediyor. Cılız ya da kötü görünüyorsa kötü bir başlangıç yapıyor olabilirsiniz.


Yeni Çağ rüya yorumculuğuna göre ağaç dikme rüyaları genellikle 'iç potansiyeli sevmekten' bahseder ve bize kendimizin karakterini ifade etmemizi öğütlerler. Yeni fikirleri başarılı bir şekilde geliştirebilmelisiniz, eğer rüyanızda bir ağaç dikiyorsanız bu genellikle bir parçası olmanız gereken sosyal ya da hayır işlerinde başarılı bir şekilde çalışmakla bağlantılıdır. Ağaç dikmek rüya sahibinin yalnızca kendisi için değil dünyaya vereceği projeler için de büyük bir haberin göstergesidir. Rüyasında ağaç diken kişi bir eser ortaya çıkarma potansiyeline sahiptir. Bu eser başka insanların da faydalanacağı bir eser olabilir.

Ağaç diktiğimiz rüyalar bazen buluşları, ilhamları ve yeni fikirleri temsil eder. Katı gerçekliğe dönüşme potansiyeline sahip parlak yeni düşünceyi müjdeler. Ağaçtan filizlenen birçok dal gibi, heyecan verici bir zihinsel büyüme dönemi yaşıyorsunuz. Yeni olasılıklar alemlerine doğru dallanıyorsunuz. Çok sayıda harika fikriniz var, ancak bunlara göre hareket edecek güvene de ihtiyacınız var.


Bu tip rüyalar dinamiktir. İşlerin gerçekleşmesini bağlattığımız yerdir. Fikirlerimiz doğrultusunda hareket ederiz başarıya ulaşırsınız. Ağacın dikildiği rüyalar aslında bir başlangıcı yaptığımızı da müjdelerler fakat uzun vadeli planlara işaret ederler. Bugün yaptığınız faydalı işlere dikkat edin. Bu işlerden dolayı bugün olmasa da gelecekte çok büyük menfaatler elde edeceksiniz. Sıkı çalışmayı asla bırakmamalısınız.

Bu rüyanın senaryosunda ne olursa olsun ağaç dikme rüyaları bir başlangıçtır. Bir fikir, ilham ya da aniden beliren bir şey olabilir. Yaşamınızda açılan yeni bir sayfa gibi. Tüm başlangıç temsil eden rüyalar gibi bu rüya da sizin için bir fırsattır. Ağacın durumuna göre bazen bir işe “evet” demeniz ya da devam etmeniz için uyarı rüyası da olabilir. Bugün evet dediğiniz bir şeyler gelecekte meyvelerini verecekler.


Rüya yorumculuğuna her ne kadar ağaçlar pozitif işaretler olsa da ağacın durumu bazen bu anlamı değiştirebilir. Cılız, yanmış ya da ölü bir ağaç dikmek olmayacak bir işe girişmeyi sembolize eder. Eğer ağaç güzel, canlı ve sağlıklı duruyorsa gelecek ve umut vadeden yeni bir projenin işaretidir. Bu rüyayı gördüyseniz şimdi cüretkar ve cesur olmanın zamanı, istediğinizi elde etmek için risk alma zamanı olduğu anlamına gelir. Sizi heyecanlandıran yolu seçin ve devam edin! Bu, inisiyatifi ele geçirme, sınırlarınızı zorlama ve yeni zirvelere ulaşma zamanıdır. Potansiyelinize güvenin. Aklınızda bir fikir ya da proje varsa o fikri sadece fikir olarak bırakmayın ve harekete geçin. Şans şu anda sizin yanınızda.

Rüyanızı yazın:

bottom of page