top of page

Rüyada ahşap merdiven görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İniş

 • Çıkış

 • Plan

 • Fırsat

 • Amaç

 • Aşama

 • Seviye

 • Süreç

 • Yükselme

 • Alçalma

 • Zorluk

 • Yeni bir görev

 • Olaylar zinciri

 • Engeller zinciri

 • Zincirleme reaksiyon

 • Sabırlı olmaya davet

 • Atılması gereken adımlar

Rüyada ahşap merdiven görmek ne anlama gelir?

Rüyada merdivenler ruhsal yükselmeyi ve duyguların aktivasyonunu gösterir. Ahşap merdiven ya da diğer merdivenler yaşam yolculuğunuzda seviye yükselme ya da alçalma ile ilgili bilgi getiricilerdir. Bu rüyaları yorumlamak için kendinize sormanız gereken soru şu: merdivenden aşağı mı iniyordunuz? Yoksa yukarı mı çıkıyordunuz? Aşağı inmek genellikle seviye alçaltmak, yukarı çıkmak ise seviye yükseltmek alametidir.


Merdivenlerin rüyalarda güçlü ve sembolik bir önemi vardır. Bu rüyalar evrensel olarak, geçişi tasvir ederler. Zihnimizi farklı veya daha yüksek bir dünyaya götürürler. Bu geçiş ruhsal, duygusal, fiziksel veya zihinsel olabilir. Çoğu zaman merdivenler hakkında rüya görmek de bir bireyin hayatındaki değişim ve büyümeyle çok yakından ilgilidir, bazen bu çoğunlukla maddi ve materyalisttir ya da en azından ucu paraya dokunan bir fırsat alametidir. Rüyasında ahşap merdiven gören bu merdivenden çıksa da çıkmasa da kendisine yükselme fırsatı bir şekilde sunulacaktır.

Rüyada ahşap merdivenin anlamı

Rüyada ahşap merdiven görmek aynı zamanda rüyanın durumuna göre iyi ya da kötü olarak yorumlanabilir. Ahşap merdivenden kaymak kayıpları önceden bildirir. Rüyada ahşap merdivenden düşmek başarısızlığa, sosyal konumunuzun ve servetinizin kaybına, aynı zamanda hastalığa işaret eder. Rüyanızda ahşap merdivenden yukarıya çıkarsanız iş dünyasında başarının tadını çıkarabilirsiniz. Bir ahşap merdiveni çok sayıda basamağı birden tırmanmak hızlı yükseliş, beklenmedik bir zamanda terfi edilmek ya da bir durumun bir anda düzelmesine işaret eder.


Rüya yorumculuğunda merdivenler en çok görülen rüyalardan sayılmış ve doğu ve batı kültürleri bu tip rüyaları farklı yorumlamıştır. Rüyada merdivenler, Doğu geleneğinde yükselmeyi ve desteği simgeleyen iyi bir alamettir. Merdivenlerden aşağı inmek pek de güzel bir rüya değil. Eski Persler için merdiven rüyası iyi şansın bir göstergesiydi. Batı geleneği bir dizi merdiven çıkmayı rüyada görmenin daha iyi olduğunu düşünür, çünkü bu ilerleme, terfi ve kazanç anlamına gelir.

Ahşap merdivenlerle ilgili rüyalar kişisel gelişimin güçlü bir işaretidir. Daha yüksek bir anlayış, bilinç, ruhsal gelişim ve duygusal dengeye geçişi temsil eder. Yukarı çıkan merdivenler de maddi kazanımların ve başarının göstergesidir. Duygusal düzeyde, bu rüyalar zihninizi açmanın ve duygularınızı tereddüt etmeden ifade etmenin bir göstergesi olabilir. Merdivenler, ayaklarımızla temaslarını içeren yürüme veya tırmanma eylemini gösterebilir. Bu, çok kişisel düzeyde güçlü bir geçiş veya değişim belirtisidir. Bilgi veya maneviyat açısından büyüme, gelişme ve yükselme de merdivenlerle ilişkilidir. Merdivenler, daha yüksek seviyelere ulaşmak için yaptığınız ilerlemenin bir göstergesi olabilir. Bilinçaltımız bize kariyerde ya da yaşamımızın farklı bir alanında tırmanışa geçtiğimizi bir ahşap merdiven rüyasıyla anlatmaya çalışıyor olabilir.


Bununla beraber rüyanızda kendinizi kafa karıştırıcı bir şekilde merdivenlerden inip çıkarken görürseniz, bu belki de yaşamınızda birçok sorunu aynı anda halledemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu yüzden yavaşlayın ve her biriyle tek tek ilgilenin. Ayrıca kendinizi zarif bir şekilde merdivenlerden yukarı ve aşağı yürürken görürseniz, bu, çoklu görev yapabildiğinizi ve aynı anda birçok sorunu kolayca halledebileceğinizi gösterir.

Rüyada ahşap merdivenlerden aşağı inme eylemi ise tereddüt ve bilinçaltı zihninize gerilemenin göstergesidir. Öfke ve hayal kırıklığı gibi düşük düşüncelerin su yüzüne çıktığını gösterir. Ayrıca, uyanık yaşamınızda geçmiş konularını ve olaylarını yeniden gözden geçirmenin ve duygusal zihin durumunuzu düzeltmek veya geliştirmek için bunları analiz etmenin bir göstergesi olabilir. Aşağı inmek her zaman olumsuz bir işaret değildir. Materyalist sorunları ve kazanımları kaybetmek sembolik olmayabilir. Daha derin benliğinizi keşfetmenin bir işareti olabilir.


Rüyada ahşap merdivenlerden inerken korku hissederseniz, bastırılmış düşünceleriniz ve olumsuz duygularınızla yüzleşmekten korktuğunuz anlamına gelir. Aşağı inme korkusu aynı zamanda geçmişteki sorunları veya olayları kabul edememenin simgesidir. Belki de aşağısı güney yönünü ya da geçmişinizi temsil ediyor ve geçmişte takılıp kaldığınız korkularınız var. Bu tıpkı bir arabayı dikiz aynasına bakarak kullanmaya benziyor. Bunu yaparsanız önünüzü (geleceğinizi) göremezsiniz. Merdivenleri özellikle hızlı tırmanmak, başarılı kariyer gelişiminin sembolüdür. Ama onun boyunca sürünerek, zorlukla tırmanmak, işinizi yapmadığınızın bir işaretidir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page