top of page

Rüyada ahtapot kolları görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Gizem

 • Totem

 • Duygular

 • Düşünceler

 • Kaos ortamı

 • Hareketler

 • Seçenekler

 • Kararsızlık

 • Farklı fikirler

 • Zihinsel durum

 • Düşünce ayrılıkları

Rüyada ahtapot kolları görmek ne anlama gelir?

Eski devirlerden beri ahtapot rüyaları gizemli rüyalar olarak görülmüşlerdir ve bu rüyalar bilinçaltımızdaki haraketliliği sembolize ederler. Tıpkı ahtapotun kollarının farklı yönlerde hareket etmesi gibi, zihnimiz ve düşüncelerimiz de yaşam yolculuğumuzda bizi farklı yönlerde ilerlemeye meyilli hale getiriyor olabilir. Rüyasında farklı yönlerde hareketler yapan ahtapot kolları gören kişinin kafası karışıktır ve hangi yönde ilerleyeceğini bilemez.


Semboller aleminde ahtapot iç dünyamızı ve gizem evimizi temsil eder. Suda yaşayan bir hayvan olmasından dolayı bu sembol aynı zamanda duygusal alemimiz, duygularımız ve düşüncelerimizle ilgilidir. Ahtapotun hareket halindeki kolları aslında hiç mola vermeyen ve sürekli hareket halinde olan zihnimizi sembolize eder. Bu kolların hareketlerini hatırlayın, onlar nasıl hareket ediyorlarsa zihninizin şu anki durumunun büyük ihtimalle öyle olduğunu göreceksiniz. Ahenk içinde hepsi aynı anda aynı yönemi hareket ediyordu? Bu yaşamınızda şu sıralarda uyum ve ahenk olduğunu gösterir. Kollar birbirine mi dolanıyor? O halde iç dünyanızda bir kaosla mücadele ediyorsunuz.

Ahtapot kolları gördüğümüz rüyalar aynı zamanda yaşamın sürekli hareket halinde olduğunu ve durmadan yeni seçeneklerle karşılaştığımızı hatırlatan rüyalardır. Bu seçenekler bazen kafa karıştırıcı olabilir fakat yine de seçeneklerden biri bizi yaşamda istediğimiz yöne götürür. Ahtapotun kollarının nasıl hareket ettiği ve bir kolun diğer kollara üstünlüğü ya da rüyada daha güzel duruyor olması aslında kararı çoktan verdiğimizi gösterir. İçten içe hangi seçeneğin sizin için en iyisi olduğunu bilseniz de bildiğinizi göremiyor olabilirsiniz.


Ahtapotlar bir omurgaya sahip olmadıklarından aynı zamanda esneklik sembolü hayvanlardır. En dar alanlardan geçebilecek olan bu hayvanlar semboller diliyle bize yaşamdaki tüm zorluklardan ve sıkıntılardan kurtulma yeteneğine sahip olduğumuzu da öğretirler. Ahtapotun esnek kolları bizi bu durumlardan kurtaracak çok fazla yol olduğuna ve yaşamsa seçeneksiz olmadığımıza atıfta bulunurlar. Rüyada 8 kollu bir ahtapot manevi işaret olabilir ve bir sorundan kurtuluş için ihtiyaç duyduğumuz manevi yardımı vardığı alametidir.

Ahtapot rüyaları manevi rüyalardandır ve bize bir işaret getirirler. Neye ihtiyaç duyduğumuzu ve nelerden sakin ve sessiz bir şekilde uzaklaşmamız gerektiğine işaret ediyor olabilirler. Hedeflerinize ulaşmak için bu eski moda ve kârsız inançlardan kurtulmanızı söyler. Ahtapot sembolü size herhangi bir çatışma ortamını olabildiğince sessizce terk etmenizi öğretir. Tıpkı kaçarken kendisini avlamaya çalışan avcıyı meşgul tutmak için bir parçasını ayıran bir ahtapot gibi; bu sembol ileriye gidebilmeniz için yararsız inançları bırakarak sizden aynısını yapmanızı ister.


Ahtapot, bir yırtıcı hayvanın saldırısına uğradığında vücudunun bir bölümünü gönüllü olarak kendisinden ayırır ve o parçayı bir dikkat dağıtıcı olarak geride bırakır, böylece olay yerinden kaçmasını kolaylaşır. Bu kısım zamanla yenilenerek bedenin yeniden bütünleşmesi sağlanır. Bundan dolayı semboller aleminde ahtapotlar yenilenme ve dönüşüm, aynı zamanda gönüllü fedakarlık sembolleridir. Eğer rüyanıza girdiyse size yaşamda ilerlemek adına kendinizden bir parçayı geride bırakmanızı öneriyor olabilir. Rüyasında ahtapotu ya da ahtapotun kollarını gören kişinin bu sembolden alması gereken ders budur.

Ahtapot sembolü bu tavsiyeyi her zaman fiziksel yaşam ya da iş yaşamına yönelik vermez. Bazen zihinsel alemimizde, işimize yaramayan eskimiş ya da toksik düşünceleri kendimizden ayrıştırarak daha güzel bir başlangıç yapabilme adına ilerlememiz gerekmektedir. Çünkü, düşüncelerini değiştiren kişi aslında yaşamını değiştirir. Sizin için daha dolu ve daha verimli bir gelecek varsa eski yaşamınızdan ve düşüncelerinizden geride bırakmanız gereken parçalarınızdan ayrışmanız sizin için faydalı olacaktır.


Rüyada ahtapot sembolü aynı zamanda en müthiş saldırı stratejilerinden bile kurtulma yeteneğine sahip bir hayvandır. Bu yüzden bu sembol rüyanızda size aynısını yapmayı öğreten bir hayvan olarak görülebilir. Eski devirlerden beri ahtapotun bir zeka sembolü olarak görülmesinin sebebi onun bu avcısından kaçabilme yeteneğidir. Bir başka deyişle bir durumdan “sıvışma” yeteneği en güzel ahtapot rüyasıyla dile getirilir. Ahtapotun esnekliği ve kaçma yeteneği, aslında bize bir durumdan başka bir duruma geçiş (aynı zamanda kaçış) için tam zamanı olduğunu hatırlatıyor da olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page