top of page

Rüyada akrabaları görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Hisler

 • Olaylar

 • Temalar

 • Mesajlar

 • Kişilikler

 • Duygular

 • Eğilimler

 • Özellikler

 • Semboller

 • Değişimler

 • Bileşenler

 • Davranışlar

 • Düşünceler

 • Karakterler

 • İçgüdüsel yaklaşımlar

Rüyada akraba görmek ne anlama gelir?

Akraba gördüğümüz rüyalar bize yaşadığımız ya da yaşayacağımız olayları ya da durumları bir dizi karakter ile sunuyor olabilir. Bir filmdeki aktörler gibi rüyalarımız da bizim için farklı karakterler geliştirir ve bu karakterlere oynayacakları rolleri verir. Bu da onların rüyanın hikayesine özgü ve önemli kılan niteliklerini ortaya koyar. Bu özellikle ve niteliklerin bazıları aslında kendi iç dünyamızdaki niteliklerin yansımasıdır. Bazen akraba gördüğümüz rüyalar kişiliğimizin farklı bir bölümünü ya da özelliğini yansıtıyor olabilir. Örneğin, akrabanız çok güçlü bir karaktere mi sahip? Bir yerde CEO olarak mı çalışıyor?  Belki de sizin için akrabanız çok güçlü bir “yönetici” arketipi. Yaşamınızdaki bir yöneticiyle ilgili bilgi getiriyor olabilir.

 

Akrabamızı gördüğümüz rüyalar olayların oluş biçimleriyle ilgili bilgi getiriyor da olabilir. Olaylar genellikle rüyamıza sevdiğimiz ya da sevmediğimiz karakterler kılığında girebilir. Eğer akrabanızı gerçekte çok seviyorsanız ve rüyanızda rüyanızda gördüyseniz yaşamınızda güzel bir olay yaşayacaksınız. Bununla beraber, akrabanızla aranızda bir sorun varken onu rüyanızda gördüyseniz yaşamınızda kapanmamış bazı sayfalar olabilir ve bu olaylar tekrar gündeme gelebilir.

 

Rüyada akraba ya da diğer akrabalar olarak karşımıza çıkan arketipler yaşamda karşılaşacağımız olaylara, durumlara ya da kişilere işaret ederler. Aslında rüyada akrabamız ya da başka bir kişi kılığında girenler arketiplerdir ve bu arketipler bilinçdışı psişik eğilimleri sembolize ederler.

 

Rüyadaki akraba ya da diğer arketipler kollektif bilinçaltının bileşenleridir ve duygular, düşünceler ve olayların yansıması olarak karşımıza çıkarlar. Rüyada akraba ya da diğer arketipler yaşamımızın temel temalarına ve eğilimlerimize dokunurlar. Rüyanızda akrabanızı gördüyseniz kendinize şu soruları sormalısınız: akrabam bende hangi duyguları uyandırıyor? Rüyadaki akrabanın temsil ettiği arketip yaşamımda kime ya da neye dokunuyor? Hatta çok ilginç olmasına rağmen akrabanızın ismine bakın, belki de bu rüya akrabanızla aynı isimde biriyle alakalı bilgiyi size getirmektedir.

Rüyada akrabalar

Akrabamızı gördüğümüz rüyalar ayrıca yaşam döngümüzde karşılaşacağımız olayların nitelikleri ve özellikleriyle ilgili bilgi getirirler. Bu mesajları anlayabilmek için akrabanızla gerçek hayattaki ilişkinize bakın. Akrabanızı çok mu seviyorsunuz? Yoksa onunla kavgalı mısınız? Akrabanızın ismi nedir? Bu isimde başka biriyle ilgili şu anda yaşanan bir durum var mı? Tüm bu sorulara vereceğiniz cevaplara dikkat ederek rüyada gördüğünüz akrabanın sizin için neyi ifade ettiğini anlayabilirsiniz.

 

Akraba gördüğünüz rüyalar kişiliğinizin farklı bölümlerini ortaya çıkarabilir. Kahraman, cesur, korkak, yönetici, şifacı ya da bilge, akrabanızı gördüğünüz rüyalarda buna benzer karakteristik özelliklerin hangileri vurgulanıyordu? Vurgulanan bu karakteristik özellikler aslında yaşamınızda vurgulanan özelliklerdir. Akraba gördüğünüz rüyalarda görünmez bir kimlik mücadelesi olabilir ve bilinçaltınız sizin için bir karakter kadrosu hazırlar. Rüyanızdaki akrabanız ya da diğer karakterler kişiliğinizin keşfedilmeyi bekleyen bazı yönlerine atıfta bulunuyor da olabilir.

 

Akrabamızı gördüğümüz rüyalarda ya da diğer karakterleri gördüğümüz rüyalarda aslında bu karakterleri rüyamıza biz davet ederiz. Sevmediğimiz karakterler ise yaşamımızdaki davetsiz misafirlerdir. Vahşi bir hayvan, bir filmin kötü karakter oyuncusu ya da bir cadı her azman istikrarımızı tehlikeye sokacak bir olayın temsilcisi olabilir. Rüyada evimizde vahşi bir hayvan gördüğümüzde anlamalıyız ki çok yakınımızda (hanemizde) ya da özelimizde bizi tehdit eden bazı unsurlar var ve bu unsurları yaşamımızdan çıkarmamız gerekiyor. Tıpkı vahşi hayvanı evden çıkarmak gerektiği gibi.

 

Akrabamızı gördüğümüz rüyalar belirli fikirleri temsil eden işaretler değil kişisel deneyimlerimize dayanarak anlam attığımız akıcı görüntülerdir. Rüyalar gerçekleri, felsefi vahiyleri, yanılsamaları, fantezileri, anıları, planları, mantıksız deneyimleri ortaya çıkarabilir. Belki de akrabamızı gördüğümüz rüya bizim için yalnızca bir mesaj ya da işarettir. Bu tip rüyalarda akrabanızı nasıl gördüğünüze ve rüyanın senaryosuna odaklanın. Akrabanız ne yapıyor? Size ne söylüyor? Rüyada sizden ne yapmanızı istiyordu?

 

Akrabamızı gördüğümüz rüyalarımızdaki görüntüler nihayetinde kendi bilinç dışımızın temsilleridir. Her ne kadar bireysel zihinlerimizden gelseler de, birçok görüntü bilinçli benliklerimize gizlenmiş bilinç dışı tutumları temsil eden evrensel arketiplerin tezahürleridir. Bu arketipleri öğrenmek ve bunları kendi rüyalarımızda tanımlamak için zaman ayırırsak, içsel benliklerimiz hakkında farkındalığımızı artırma, böylece ruhsallığımızın farklı kısımlarını bütünsel bir benlik elde etmek için entegre etme olanağına sahibiz.

Ücretsiz Tarot falı bakmak ister misiniz?

tarot_falı_bak.png

Rüyanızı yazın:

bottom of page