top of page

Rüyada aktör görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Olaylar

 • Mesajlar

 • İçgüdüler

 • Arketipler

 • Nitelikler

 • Korkular

 • Duygular

 • Bakış açıları

 • Gizli uyarılar

 • Karakteristikler

 • Farklı kişilikler

 • Kişisel özellikler

 • Davranış kalıpları

 • Bastırılmış duygular

 • Yönlendirici unsurlar

Rüyada aktör görmek ne anlama gelir?

Rüyada aktörler yaşamımızdaki kişilerin karakteristik özelliklerinin yükseltilmiş ve vurgulanmış ifadelerini sembolize ederler. Günlük yaşamımızda bu aktörlerin karakteristik özelliklerine benzer özellikler sergileyen bireyler aslında rüyamızda aktörler kılığında belirir. Aktör genellikle bir erkeği temsil etse de nadiren bir kadını da temsil edebilir.

 

Rüyada gördüğümüz aktörler daima rolleri, karakteristik özellikleri ya da davranış itibariyle bize yaşamımızda birini hatırlatmak amaçlı görülürler. Mesela, bir filmdeki kötü karakter rüya sahibinin düşmanı ya da yaşamında o karaktere aşırı benzerlik gösteren sinsi birini temsil ediyor olabilir. Rüyanın başroldeki bir aktör daima rüya sahibi için en önemli kişi ya da sevdiği kişidir. Filmdeki figüran aktörler her zaman yaşamımızın merkezinde yer almayan ve bizim için ikinci derecede önemli olan bireylerdir.

 

Rüyasında aktör gören kişi kendine hangi soruları sormalıdır?

 

Rüyamdaki aktör bana kimi hatırlatıyordu?

 

Bu aktöre dair en belirgin karakteristik özellikte yaşamımda tanıdığım kimde var?

 

Rüyamda gördüğüm aktör ne iş yapıyor? Fakir erkek rolünde mi? Zengin mi? Nerede çalışıyor? Yaşamımda aynı işi yapan kim var?

 

Rüyamdaki aktörle aramdaki bağlantı neydi? Aramızda ne geçti?

 

Rüya sahibi kendisine bu tip soruları sorduktan sonra bu aktörün yaşamında kime işaret ettiği sorusuna cevap bulmalı ve yorumu buna uygun olarak yapmalıdır. Çünkü, bu aktörler aslında bilinçaltının yarattığı objeler ve arketipsel temalara vurgu yapan modellerdir. Eğer rüyadaki aktör çok yakışıklı ve arzu edilen bir erkekse bir kadın için çok arzuladığı bir erkeği temsil ediyor olabilir. Rüyada görülen ünlü aktörün imajı, mesleği, davranışları birer özellik olurken sözleri daima bu arketiplerden bize gelen mesajları temsil eder.

 

Peki rüyada görülen ünlü aktör daima bir kişiye ya da bireysel özelliklere mi vurgu yapar? Elbette hayır. Bazen rüyadaki aktörler yaşanan olaylar, durumlar ya da kaderin bize dayattığı değişimleri temsil eder. Rüyada çok yakışıklı bir aktörü evimizde görmemiz bazen yaşamımıza çok büyük bir yıldızın doğması ve büyük bir fırsatı temsil edebilir. Yine bu yorumculuk anlayışına göre filmin en kötü ya da çirkin karakterinin evimizde olması yaşamımıza yeni bir sorun ya da belanın girişinin temsilcisi de olabilir. Kısacası, rüyada görülen aktörler bazen kişilere bazen de durumlara vurgu yaparlar.

 

Rüyada gördüğümüz ünlü aktörler bazen kendi içimizdeki karakteristik özellikleri ya da iç dünyamızdaki farklı yönleri temsil ediyor da olabilirler. Yaşam yolculuğumuzun bir parçası olarak rüyada tanıştığımız ya da karşılaştığımız her aktör aynı zamanda bu özellikleri sergileyeceğimiz ya da dış dünyaya yansıtacağımız dönemlerin de altını çizebilirler. Örneğin, rüyada bir pop şarkıcısı rolündeki aktör görmek içimizdeki sanatçı ruhu dışa yansıtacağımız bir sürece girişin temsilcisi olabilirken futbolcu rolündeki bir aktör sporla vakit geçireceğimiz bazı günlerin arifesinde olduğumuzun altını çiziyor olabilir.

Rüyada görülen aktörün ismi

Rüyada görülen aktörün ismi bazen bize gerçek hayatta yaşayacaklarımız veya bu olaylardaki kişilerin isimleri hakkında tüyo verebilir. Rüyada Murat ismindeki aktör belki de gerçek hayattaki muradımızı temsil edebilir ya da gerçek hayatımızda Murat isminde birinin yansımasıdır. Rüyada Murat isminde birine sarılan muradına erebilir veya Murat ismindeki kişiyle buluşur.

 

Bazen bu aktörlerin rüyadaki isimleri uyandığımızda yaşayacağımız bazı olaylarla ilgili ipuçları da verebilir. Örneğin rüyada Ali isminde birini gören uyandığı gün Ali isminde biriyle bir olay yaşayabilir. Hatta rüyada bir isimdeki kişi kendisiyle adaş başka birini de temsil edebilir. Örneğin, rüyada Ali ismindeki bir aktörle kavga ettiğini gören uyandığı gün Ali ismindeki patronuyla çatışma yaşayabilir. Kısacası, rüyada görülen ünlü kişilerin isimleri o ismin bizim için ne ifade ettiğini anlayarak yorumlanabilir.

Rüyadaki aktörlerin sözleri ve konuşmaları:

Rüya tabirciliğinin en zor yanlarından biri rüyadaki aktörlerin cümleleri ve kelimeleri yorumlamak ve tüm bu sözlerin içerdiği mesajları çözmektir. Çünkü rüyada bir aktörden gelen söz aslında gizli mesajlardır. Rüyada “gel” kelimesi gerçek hayatta daima bir davetiyedir. Birinin rüyada bize gel demesi aslında fırsat kapısının hala bizim için açık olduğuna ve bir ricada bulunmamız durumunda bu ricanın kabul olacağına işarettir. Rüyasında “gel” kelimesini duyan için mutlaka bir yerlerden bir davetiye olacaktır. Yine buna benzer bir şekilde rüyadaki “git” kelimesi daima kapının yüze kapatılması, kabul etmemek ve reddetmektir.

Rüyada görülen ünlü aktörlerin vücut dilleri ve davranışları:

Rüyadaki aktörlerin davranışları ve vücut dilleri de gerçekte yaşananlarla ilgili ipuçları verirler. Rüyada bir aktörle savaşmak ya da kavga etmek gerçek hayatta fikir ayrılıklarına, rüyada aktörü öldürmek o kişiyle aynı isimde tamamen hayatımızdan çıkarmaya, rüyada bir aktöre sırtımızı dönmek ise birini geçmişte bırakarak hayatımıza onsuz devam etmeye işarettir. Bazen rüyada sırtı dönük olmak kabul etmemek ve reddetmenin simgesidir. Rüyada bir aktörle aynı arabada ya da otobüste yolculuk yapmak daima o kişiyi anımsatan biriyle kader arkadaşlığı ya da aynı amaca (aynı istikamete) doğru ilerlemenin simgesidir. Kısacası, rüyada görülen kişileri yorumlamak için bu kişilerin davranışları, bulundukları yer ve vücut dilleri de dikkate alınmalıdır.


Rüyada ünlü bir aktörle konuşmak en genel anlamı itibariyle biriyle fiziksel temas ve bir amaca hiç olmadığı kadar yaklaşmaya delalet eder. Fakat bu tabir sadece sevdiğimiz bir aktörü gördüğümüzde geçerlidir. Kötü karakter aktörüyle konuşmak bu yorumun tam tersine bir belaya yaklaşmak ya da bulaşmaktır. Bu tip rüyaların yorumu daima görülen ünlünün karakteristik özelliklerine ve konumuna bağlı yapılır.


Rüyada ünlü bir aktör olmak yücelmek, yükselmek ve mevki arttırmaya işarettir. Ünlü bir aktör olduğunu gören seviyesini arttırır, terfi eder. Fakat kötü karakter aktörü olduğunu gören bunun tam tersine mevki kaybeder ya da birinin gözünden düşer. Rüyasında ünlü bir aktör olduğunu gören aynı zamanda bu ünlünün karakteristik özellikleri, konumu ya da filmdeki rolüyle ilgili bazı püf noktalara dikkat etmelidir. Çünkü bu ünlü aktöre dair bazı özellikler aslında ya kendisinde bulunmaktadır ya da daha sonra sahip olacaklarıdır.


Rüyada ünlü bir aktör olmak yücelmek, yükselmek ve mevki arttırmaya işarettir. Ünlü bir aktör olduğunu gören seviyesini arttırır, terfi eder. Fakat kötü karakter aktörü olduğunu gören bunun tam tersine mevki kaybeder ya da birinin gözünden düşer. Rüyasında ünlü bir aktör olduğunu gören aynı zamanda bu ünlünün karakteristik özellikleri, konumu ya da filmdeki rolüyle ilgili bazı püf noktalara dikkat etmelidir. Çünkü bu ünlü aktöre dair bazı özellikler aslında ya kendisinde bulunmaktadır ya da daha sonra sahip olacaklarıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page