top of page

Rüyada aktris görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Olaylar

 • Mesajlar

 • İçgüdüler

 • Arketipler

 • Nitelikler

 • Korkular

 • Duygular

 • Bakış açıları

 • Gizli uyarılar

 • Karakteristikler

 • Farklı kişilikler

 • Kişisel özellikler

 • Davranış kalıpları

 • Bastırılmış duygular

 • Yönlendirici unsurlar

Rüyada aktris görmek ne anlama gelir?

Rüyadaki aktris bir arketip olarak duygularımıza atıfta bulunur ve kişiliğimizin belirli yönlerini ifade eder. Diğer arketipler gibi rüyada gördüğümüz aktris de karakteristik özellikleri dikkate alınarak yorumlanmalıdır. Rüyanızdaki aktris bir kurtarıcı rolünde miydi? O halde dünyanın faydasına olacak bir fikriniz var ve bu fikirden sonra yaşamınızda çok şeyin değişeceğine inanıyorsunuz. Rüyadaki aktris bir anne rolünde miydi? Eğer cevabınız evet ise bu annenizle ilgili bir mesaj olabilir.

 

Rüyada gördüğümüz aktrisler daima rolleri, karakteristik özellikleri ya da davranış itibariyle bize yaşamımızda bir kadını hatırlatmak amaçlı görülürler. Mesela, bir filmdeki kötü karakter rüya sahibinin düşman bir kadını ya da yaşamında o karaktere aşırı benzerlik gösteren sinsi bir kadını temsil ediyor olabilir. Filmdeki figüran aktrisler her zaman yaşamımızın merkezinde yer almayan ve bizim için ikinci derecede önemli olan kadınlardır.

 

Rüyasında aktris gören kişi kendine aşağıdaki soruları sormalıdır:

 

Rüyamdaki aktris bana yaşamımdaki hangi kadını hatırlatıyor?

 

Bu aktrise dair en belirgin karakteristik özellikte yaşamımda tanıdığım kimde var?

 

Rüyamda gördüğüm aktris ne iş yapıyor? Fakir rolünde mi? Zengin mi? Nerede çalışıyor? Yaşamımda aynı işi yapan hangi kadın var?

 

Rüyamdaki aktrisle aramdaki bağlantı neydi? Aramızda ne geçti?

 

Rüya sahibi kendisine bu tip soruları sorduktan sonra bu aktrisin yaşamında hangi kadına işaret ettiği sorusuna cevap bulmalı ve yorumu buna uygun olarak yapmalıdır. Çünkü, bu aktrisler aslında bilinçaltının yarattığı objeler ve arketipsel temalara vurgu yapan modellerdir. Eğer rüyadaki aktris çok güzel ve arzu edilen bir kadınsa bir erkek için çok arzuladığı bir kadını temsil ediyor olabilir. Rüyada görülen ünlü aktrisin imajı, mesleği, davranışları birer özellik olurken sözleri daima bu arketiplerden bize gelen mesajları temsil eder.

 

Peki rüyada görülen ünlü aktris daima bir kişiye ya da bireysel özelliklere mi vurgu yapar? Elbette hayır. Bazen rüyadaki aktrisler yaşanan olaylar, durumlar ya da kaderin bize dayattığı değişimleri temsil eder. Rüyada çok güzel bir aktrisi evimizde görmemiz bazen yaşamımıza çok büyük bir yıldızın doğması ve büyük bir fırsatı temsil edebilir. Yine bu yorumculuk anlayışına göre filmin en kötü ya da çirkin karakterinin evimizde olması yaşamımıza yeni bir sorun ya da belanın girişinin temsilcisi de olabilir. Kısacası, rüyada görülen aktrisler bazen kişilere bazen de durumlara vurgu yaparlar.

 

Rüyada gördüğümüz ünlü aktrisler bazen kendi içimizdeki karakteristik özellikleri ya da iç dünyamızdaki farklı yönleri temsil ediyor da olabilirler. Yaşam yolculuğumuzun bir parçası olarak rüyada tanıştığımız ya da karşılaştığımız her aktris aynı zamanda bu özellikleri sergileyeceğimiz ya da dış dünyaya yansıtacağımız dönemlerin de altını çizebilirler. Örneğin, rüyada bir pop şarkıcısı rolündeki aktris görmek içimizdeki sanatçı ruhu dışa yansıtacağımız bir sürece girişin temsilcisi olabilir.

Rüyada görülen aktrisin ismi

Rüyada görülen aktrisin ismi bazen bize gerçek hayatta yaşayacaklarımız veya bu olaylardaki kadınların isimleri hakkında tüyo verebilir. Rüyada Ayşe ismindeki aktris belki de gerçek hayatımızda Ayşe isminde bir kadına dair bilgi getirir. Rüyasında Ayşe ismindeki bir aktris ile kavga ettiğini gören gerçek hayatta Ayşe isminde bir kadınla bir çatışma yaşayabilir.

Rüyadaki aktrislerin sözleri ve konuşmaları:

Rüya tabirciliğinin en zor yanlarından biri rüyadaki aktrislerin cümleleri ve kelimeleri yorumlamak ve tüm bu sözlerin içerdiği mesajları çözmektir. Çünkü rüyada bir aktristen gelen söz aslında gizli mesajlardır. Rüyada “gel” kelimesi gerçek hayatta daima bir davetiyedir. Birinin rüyada bize gel demesi aslında fırsat kapısının hala bizim için açık olduğuna ve bir ricada bulunmamız durumunda bu ricanın kabul olacağına işarettir. Rüyasında “gel” kelimesini duyan için mutlaka bir yerlerden bir davetiye olacaktır. Yine buna benzer bir şekilde rüyadaki “git” kelimesi daima kapının yüze kapatılması, kabul etmemek ve reddetmektir.

Rüyadaki aktrislerin davranışları ve vücut dilleri de gerçekte yaşananlarla ilgili ipuçları verirler. Rüyada bir aktrisle savaşmak ya da kavga etmek gerçek hayatta fikir ayrılıklarına, rüyada aktrisi öldürmek o kişiyle aynı isimde tamamen hayatımızdan çıkarmaya, rüyada bir aktrise sırtımızı dönmek ise birini geçmişte bırakarak hayatımıza onsuz devam etmeye işarettir. Bazen rüyada sırtı dönük olmak kabul etmemek ve reddetmenin simgesidir. Rüyada bir aktrisle aynı arabada ya da otobüste yolculuk yapmak daima o kişiyi anımsatan biriyle kader arkadaşlığı ya da aynı amaca (aynı istikamete) doğru ilerlemenin simgesidir. Kısacası, rüyada görülen kişileri yorumlamak için bu kişilerin davranışları, bulundukları yer ve vücut dilleri de dikkate alınmalıdır.


Rüyada ünlü bir aktrisle konuşmak en genel anlamı itibariyle biriyle fiziksel temas ve bir amaca hiç olmadığı kadar yaklaşmaya delalet eder. Fakat bu tabir sadece sevdiğimiz bir aktrisi gördüğümüzde geçerlidir. Kötü karakter aktrisiyle konuşmak bu yorumun tam tersine bir belaya yaklaşmak ya da bulaşmaktır. Bu tip rüyaların yorumu daima görülen ünlünün karakteristik özelliklerine ve konumuna bağlı yapılır.


Rüyada ünlü bir aktris olmak yücelmek, yükselmek ve mevki arttırmaya işarettir. Ünlü bir aktris olduğunu gören seviyesini arttırır, terfi eder. Fakat kötü karakter aktrisi olduğunu gören bunun tam tersine mevki kaybeder ya da birinin gözünden düşer. Rüyasında ünlü bir aktris olduğunu gören aynı zamanda bu ünlünün karakteristik özellikleri, konumu ya da filmdeki rolüyle ilgili bazı püf noktalara dikkat etmelidir. Çünkü bu ünlü aktrise dair bazı özellikler aslında ya kendisinde bulunmaktadır ya da daha sonra sahip olacaklarıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page