top of page

Rüyada altın bulmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Para

 • Ödül

 • Fırsat

 • Nişan

 • Düğün

 • Birikim

 • Yatırım

 • Kısmet

 • Nasip

 • Evlilik

 • Alışveriş

 • Mal-mülk

 • Zenginlik

 • Mal almak

 • Yeni bir ilişki

 • Değerli eşya

 • Yeni bir yetenek

Rüyada altın bulmak ne anlama gelir?

Rüyalar aleminde altın maddi kaynakların ve maddi statünün simgesidir. Rüyasında altın bulan kişi maddi kaynaklarını ve statüsünü arttıracak bir fırsat elde eder. Rüyaların sembolizminde altın ve değerli taşlar aynı zamanda zenginliğin kapısını açacak fırsatlar, iş fikirleri ya da yeni projelerin işaretidir. Mevcut durumda içinde bulunduğunuz maddi durumdan sizi alıp çok daha iyi bir maddi duruma götürecek bir fırsat bu rüyayı gördüğünüzde yanı başınızda olabilir. 


Altın bazıları için murada erme sembolüdür. Doğal olarak rüyasında altın bulan kişi yakın zamanda bir muradına erer. Bekarsa iyi bir eşle tanışır, işsizse iş bulur, paraya ihtiyacı varsa aradığı para eline geçer. Rüyasında altın bulan kişi aynı zamanda bu rüyada bulduğu altına ne olduğunu da yorumlamalıdır. Bulunup tekrar kaybedilen altın bir fırsatı kaçırmak ya da çok güzel bir teklifi reddetmektir. Büyük bir ihtimalle rüya sahibi gelecekte kendisini zengin edecek ya da maddi refaha kavuşturacak bir fırsatla karşılaşır fakat altını bulup tekrar kaybederse bu fırsattan faydalanamaz.

 

Altın gördüğümüz rüyalar daima maddi refah, konfor ve yüksek gelir elde etmenin altını çizer. Değerli bir metal olan altın rüyalar eski zamanlardan beri güç ve kalıcı değerlerin sembolü olmuştur. Bir çok eski kültüre göre rüyasında altın bulan kişi güç ya da statü kazanır, terfi eder. Bu rüyalar birçok kültürde ölümsüzlüğün ve kraliyet gücünün sembolü olarak kabul edilir. Altın aynı zamanda itibar, refah, refah ve toplumda yüksek statü sembolüdür. Aynı zamanda memnuniyeti simgelemektedir.

Rüyada altın bulduğunu görmek

Fakat altın rüyalarının pozitif anlamı gibi bir de negatif anlamı vardır ki bazen aç gözlülüğü ya da abartıları temsil edebilir. Ayrıca bazen ihtiyaç fazlası fazlalıkların ve yolsuzluğun bir işareti olabilir. Bazen bu rüyalar, birinin mutluluğu ve refahı nedeniyle kıskançlığınızı veya hayal kırıklığınızı ortaya çıkarır. Bazen altın bulduğumuz rüyalar zengin ve gösterişli hayatlara duyulan özlemin simgesinden başka bir şeyi yansıtmaz. Bir başka deyişle, rüyanızda altın bulduysanız uyandığınızda da altın bulacağınız anlamına gelmez. Bu tip rüyalar bazen yorumlanmamalıdır bile.

 

Altın bulduğumuz rüyaları yorumlarken altının miktarına ve çokluğuna da bakmalıyız. Çünkü, rüyadaki altının çokluğu aslında “değeri fazla” sıfatı taşımaktadır. Rüyada küçük bir altın bulmakla külçe külçe altınlar bulmak aynı anlama gelmez. Rüyasında çok fazla altın bulan kişi aslında yaşam yolculuğunda da çok değerli bir hazine elde eder. Bu hazine belki külçe altınları değildir fakat bir yetenek ya da eğitim fırsatıdır. Rüya sahibi bu fırsatı yakalarsa külçe külçe altınlar kadar değerli bir yaşamı kendisine sunacak bir mesleğe kavuşur.

Altın bulduğumuz rüyalar eninde sonunda mutlaka bir şekilde zenginlik ve refaha dokunan rüyalardır. Bu rüyalarda daima para-pul işleri ve güzel kazanç teması bulunur. Bazen güzel kazanç direk bir mirasa konmak, bazen güzel bir yetenek keşfetmek hatta bir anne için evladının değerli bir yeteneğe sahip olması anlamına gelebilir. Rüyasında altını bulan belki de eninde sonunda zengin olacaktır fakat zenginlik kendine sunulan bu fırsat ya da yeteneği kullanırsa gelir.

 

Altın bulduğunuz bir rüya genellikle ailenizin finansal durumunun yanı sıra sizin finansal durumunuzun da iyileştiğini gösterir. Altın rüyaları genellikle finansal endişelerden kurtulmak, güzel yatırım kararları almak ya da kimsede olmayan harika bir yeteneği kullanarak gelir elde etmeye işaret eder. Altını bulanın parayla ilgili tüm sıkıntıları yavaş yavaş hallolur ve maddi refaha erer.

 

Rüyasında altın bulan kişi aynı zamanda fikir ve planlarına dikkat etmelidir. Çünkü, altın bulunan rüya bazen muhteşem bir fikir bulmaya denktir. Eğer bir fikre fikir babalığı ediyorken rüyanızda altın bulduysanız hemen güzel bir plan yapmalısınız. Çünkü aklınızdaki bu fikir belki de size bir servet getirecek kadar değerlidir. Fakat, bu mutlaka servet elde edeceğiniz anlamına gelmez. Unutmayın, harika fikirlerin harika planlara da ihtiyaçları vardır. Altın rüyası size yalnızca zenginlik fırsatını sunar, sizi zengin etmez.

Rüyada altın bulmak tüm bunların yanı sıra mutluluk, memnuniyet ve ihtiyaç fazlasına sahip olmaktır. Bu rüyada kendinize sormanız gereken şunlar: külçe külçe altınlar mı buldunuz? Yoksa yalnızca küçük bir çeyrek altın mıydı bulduğunuz? Eğer bir çeyrek altın bulduysanız belki de her ay kenara bir miktar para atacaksınız. Fakat külçe altınlar bulduysanız şans kapıyı çalıyor olabilir. Belki de beklenmedik bir iş ya da yatırım fırsatı bir anda sizi bulacak.

 

Altın bulma rüyaları bazen daha önce hiç bilmediğiniz bir yönünüz ya da güzel gelir elde edebileceğiniz bir iş alanını keşfetmekle ilgili de olabilir. Belki de zenginlik ve refah yanı başınızda duruyor fakat siz henüz onu yeni keşfettiniz. Para kazandıracak yeni bir mesleği keşfetmiş ve “tam benlik iş” demiş de olabilirsiniz. Rüyanızda altın bulduysanız çevrenize bakın ve sizi neyin nasıl  maddi refaha ulaştırabileceğini görmeye çalışın.

 

Altın bulduğunuz bir rüya ayrıca geçmişte yaptığınız bazı yatırımlardan maddi kazanç ve kar elde etmeyi de gösterebilir. Geçmişteki çabalarınızdan hala ödeme almıyorsanız endişe etmeyin. Belki de altın bulduğunuz rüya size biraz daha beklemeniz gerektiği konusunda mesaj getiriyor. Ödül henüz size varmamış olabilir fakat bu asla varmayacağı anlamına gelmez. Ektiklerinizi yakın gelecekte biçmeye başlayacaksınız.

Rüyanızı yazın:

bottom of page