top of page

Rüyada altın görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Para

 • Fırsat

 • Nişan

 • Düğün

 • Birikim

 • Yatırım

 • Kısmet

 • Nasip

 • Evlilik

 • Eğitim

 • Alışveriş

 • Mal-mülk

 • Zenginlik

 • Mal almak

 • Yeni bir ilişki

 • Değerli eşya

 • Değerli bir tavsiye

Rüyada altın görmek ne anlama gelir?

Altın gördüğümüz rüyalar finansal istikrar ve parasal kaynaklarımızla ilgili bilgi getiren rüyalardır. Mali konular söz konusu olduğunda aslında rüyadaki altının durumu mali kaynaklarımıza bakış açımızı yansıtır. Bu tür rüyalar genellikle finansal açıdan kendimizi nasıl hissettiğimize ışık tutarlar. Örneğin, bir çanta dolusu altın bulduğumuz bir rüya bizi zengin edeceğini düşündüğümüz bir fikre ya da iş fırsatına işaret edebilir. Bununla beraber, rüyada yalnızca uzaktan baktığımız falan erişemediğimiz altın şimdilik zenginlik hayallerinin uzağında olduğumuza işaret edebilir.

 

Rüyada altın maddi meselelerle ilgili bilgi içerir. Bu rüyanın daha iyi yorumlanması için rüyanın senaryosuna ve rüyada görülen altının rüya sahibinde nasıl bir duygu uyandırdığına bakmak gerekir. Altın genellikle parasal ya da yatırımla ilgili konulara değinir. Eğer bu konulara değinmiyor olsa bile bazen ucunda yine maddi menfaat olacak bir işle ilgili bilgi içerir. Kısacası, rüyasında altı gören kişi aslında bilinçaltının en derin köşesinde bir yerde bir fırsatın kendisi için maddi menfaat sunacağını düşünmektedir.


Altın bizim gözümüzde değerli olan her şeyin sembolü olabilir. Bu yüzden bazen aldığımız bir eğitimin, bir iş fikrinin ya da bir ilhamın bile temsilcisi olabilir. Aslında rüyada altın görenin bilinçaltında bir “altın değerinde” algısı oluşmuştur. Bu yüzden bu rüya bazen çok küçük bir fırsat da olsa ucunda altın kadar değerli bir menfaat olan teklifle alakalı da olabilir. Bir başka deyişle, rüya sahibi aslında hayatındaki bir teklifi, fırsatı ya da eğitimi kendisi için ileride bir maddi kazanç kaynağı olarak görmektedir. Bu tip rüyalarda altının büyüklüğü çok önemlidir. Küçük bir altın parçası genellikle işin ucunda küçük de olsa bir kazanç olduğu sinyalidir. Büyük altın külçeleri ise bir işin ucundan tutulur ve sonuna kadar takip edilirse o işin sonunda zenginlik olacağı mesajını bize getirir.


Bazen rüyada görülen altın hiç ummadığımız şekilde sadece bir “söz” ya da “tavsiye” olabilir. Fakat bu söz ya da tavsiye o kadar kıymetlidir ki dinlendiği ve uygulandığı taktirde kişinin hayatını bile değiştirebilecek kadar değerlidir. Bu rüyayı daha farklı bir yorumlama şekli de birinin elinden altın almak ya da birinin kendisine altın gönderdiğini görmektir. Örneğin, rüyasında annesinin elinden altın alan kişi eğer rüyayı gördüğü günlerde annesi tarafından bir tavsiye almışsa bu tavsiyeyi mutlaka dinlemelidir. Çünkü bu tavsiyenin sonu maddi menfaat ve zenginliktir.


Toplumumuzda altın düğünde takılan bir takı olduğundan rüyada altın görmenin her zaman bir ilişkiye ve ilişkiyi ciddi aşamalara götürmeyle bağlantısı vardır. Bu rüya bazen evlilik için yapılacak harcamalara, evlilik hazırlıklarına ve alınacak takılara, ya da bazıları için sadece evlilik kararı vermeye işarettir. Bir kadının rüyasında bir erkeğin kendisine altın verdiğini görmesi hayırlıdır ve o erkeğin kendisiyle ilgili ciddi düşünmesine delalet eder. Rüyada bir erkeğin alindeki altını saklaması ise evlilik planlarında ertelemelere delalettir.

Rüyada altın yüzük görmek

Rüyada halka şeklindeki tüm objelerde bir döngünün tamamlanmış olması teması yatar. Bununla beraber altın daima evlilik ve nişan gibi düğün öncesi hazırlıkları hatırlatan bir objedir. Bu yüzden altın yüzük genellikle ilişkide bir sürecin tamamlanarak yeni bir sürece girişe ve ilişkiyi ciddiye bindirmeye delalet eder. Bir ilişkisi olmayan kişi rüyasında altın yüzük görmüş ise yakın zamanda evleneceği partnerle tanışma olasılığı vardır. Bu rüyayı evli biri görürse haneden birine evlilik yolu görünür. Kısacası, altın yüzük genellikle ilişkiye dair bir sayfanın başarıyla kapanıp yeni bir sayfanın açılmasına işaret eder.


Her ne kadar altın yüzük genellikle aşkta başarı ve ilişkide ilerleme sembolü olsa da aynı zamanda tamamlanmış halka şeklinden ve altın elementinden dolayı bu rüya ufak çaplı başarıları ve bu başarılar sonrası elde edilecek maddi menfaatleri de simgeleyebilir. Altın her zaman “değerli bir obje” imajına sahip olmasından dolayı rüya sahibinin hayatında tamamlanmış bir sürecin ona maddi menfaat sunabileceği konusunda bilgi sunar. Bu yüzden rüyadaki altın yüzük bazen bir eğitim ya da kurs tamamlaması sonucu bundan para kazanmaya da işaret edebilir. Bazıları için altın yüzük yeni bir karar sonrası başlatılan bir sürecin sonunda bir miktar para alınacağının işaretidir.

Rüyada altın bilezik görmek:

Rüyada bilezik daima “meslek” sembolü olarak görülmüştür. Altın bilezik ise değerli mesleklerin temsilcisidir. Bu rüyayı gören kişi eğer bir eğitimi tamamlamayı düşünüyor ya da yeni bir meslek alanına girmeyi planlıyor ise bilmelidir ki gireceği meslek altın değerindedir. Rüyadaki tüm halka şeklindeki objeler aynı zamanda sembolik olarak çark rüyasıyla benzerlik gösterirler ve bir turu (çarkı) tamamlayarak yeni bir tura başlamayı ön görürler. Bu tip rüyalar aynı zamanda kendi kuyruğunu ısıran yılan rüyalarıyla sembolik olarak benzerdir. Tüm bu rüyalarda tıpkı bir çarkın turunu tamamlayarak yeni tura başlaması gibi altın bilezik rüyalarında da bir tur sonrası yeni tura başlanmış ve bu turun sonunda kişiyi altın değerinde bir menfaat beklemektedir.


Rüyada altın bozdurmak değerli bir şeyden vazgeçmektir ve genellikle hayırsız bir rüyadır. Bazıları için altın bozdurmak zarar edilecek bir işe girişmek ya da bir girişimin kötü sonuçlanmasına işarettir. Altın bozdurmak en genel anlamı itibariyle kazanmayı umarken kaybetmeye delalettir. Bu rüyayı bir iş teklifi sonrası gören kişi bilmelidir ki o işin kendinden götüreceği kendine getireceğinden fazla olacaktır. Rüyada altın bozdurmak aynı zamanda elden çıkanlar ve kaybedilenlerle ilgilidir. Bu yüzden bu rüyayı gördükten sonra bir miktar para kaybı ya da bir işten zarar etme ihtimali vardır. Rüyasında çok küçük bir altın bozdurduğunu gören ufak bir zayiat verir.


Rüyada altın almak değerli bir şeye sahip olmaktır. Altın almak bir erkek için bir kadınla evlenmeye işaret edebileceği gibi bazıları için evlat sahip olmanın temsilcisi de olabilir. Rüyada altın almak tüm bunların yanı sıra ufak bir işe girişmek fakat bu işin sonunda büyük maddi gelir elde etmeye delalet eder. Rüyasında küçük bir altın aldığını gören sonunda para kazanacağı bir şey için ufak bir miktar para harcar. Büyük altın aldığını gören ise büyük bir yatırım fırsatıyla karşılaşır. Rüyada altın almak tüm bunların dışında bazen bir eğitim için masraf yapmak ya da evladının eğitim almasını sağlamaktır. Bu rüyanın sahibi bu eğitimin altın değerinde olduğunu ve daha sonra kendisine ve hanesine çok büyük gelir olarak geri döneceğini bilmelidir.

Rüyada altın kolye görmek:

Altın kolye genellikle evlilik ya da evlilik öncesi süreçte ilerlemeleri temsil eder. Rüyada boyuna takılan tüm halkalar ve zincirler aslında bir “esaret” objesidir. Fakat buradaki esaret bir nevi bir kişiye bağlanma ve özgürlüğün kısıtlanması anlamı taşıyabilir. Tarot ve semboller dilinde boyuna takılı zincir şeytan kartında görülür ve bu zincir aslında gönüllü esaretin simgesidir. Rüyada birinden altın kolye almak bir işin sonuçlanması için ihtiyaç duyulan son yardım ya da kaynağı elde etmeye delalet eder.


Rüyada tesadüfen altın bulmak bir iş fırsatıyla karşılaşmaya delalettir. Fakat rüyada görülen altın daima “değerli obje” sembolüdür ve maddi kazanç temsilcisidir. Bu yüzden rüyasında altın bulduğunu gören kişi öyle bir iş fırsatıyla karşılaşır ki sonuna kadar takip ederse zengin olur. Bazen rüyada bulunan altın çok değerli bir söz ya da tavsiyenin sembolüdür. Rüyada yürümek aslında “yaşam yolculuğu” nu temsil eder. Yürürken yolda altın bulan kişi yaşam yolculuğunda çok büyük bir fırsatla karşılaşır ya da kendisine güzel bir tavsiye verilir. Tavsiyeyi dinlerse maddi menfaat elde eder.Rüyada birine altın vermek o kişiyi korumak, kollamak, önemsemek ya da ona bir iyilikte bulunmaktır. Altın vermek aynı zamanda maddi değeri olan bir şeyle bir kişiyi mükafatlandırmaktır. Fakat bu mükafatlandırma daima maddi anlamda para sunmak ya da değerli bir şeyi hediye etmek şeklinde olmaz. Bazen birine verilen tavsiye ya da yapılan yardım sonrası o kişi zengin olacaktır ya da maddi kazancı artar. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için altının kime verildiği ve ne kadar büyük olduğuna bakılmalıdır. Annesine altın veren bir evlat annesi için hayırlı bir iş yapar.


Rüyada altın külçe görmek genellikle maddi meselelerle uğraşmaya delalettir. Bu rüyayı altın külçeyi nasıl gördüğümüze bağlı olarak yorumlamalıyız. Rüyada birinden altın külçe almak bazen büyük bir menfaat elde etmek ya da altın kadar değerli bir şey almaktır. Bu değerli şey her zaman parayla ilgili olmak zorunda değildir. Bazen birinden altın külçe almak çok değerli bir tavsiye ya da yönlendirilmeye delalet eder. Bu tavsiye ya da yönlendirmenin sonunda rüya sahibini büyük maddi kazanç bekler. Altın külçe rüyaları aynı zamanda yatırımlar ya da maddi kaynaklarla ilgili bilgi sunar.


Bazen rüyada altın külçe görmek aslında sahip olduğumuz fakat farkına varmadığımız değerli yeteneklerin temsilcisidir. Fakir biri rüyasında evinde altın külçeler olduğunu görürse ya kendisi ya da hanede yaşayan evlatlarından biri haneyi zengin edebilecek büyük bir yeteneğe sahiptir. Fakat bu yetenek kullanılmadığı taktirde kişiye hiçbir menfaat sunmayacaktır. Rüyasında yolda yürürken altın külçe ya da altın külçeler bulan kişi tez zamanda büyük bir fırsatla karşılaşır ve bu fırsatı değerlendirirse zengin olur. Altın külçeler hayatımızda değerli olan her şeyin sembolü olabilirler.

Rüyanızı yazın:

bottom of page