top of page

Rüyada anne görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

  • Sağlık

  • Mesaj

  • İyilik

  • Uyarı

  • Hediye

  • İçgüdü

  • Menfaat

  • Güzellik

  • Koruma

  • Korunma

Rüyada anne görmek ne anlama gelir?

Rüyada gördüğümüz kişiler, hayvanlar hatta objeler aslında gerçekten gördüğümüz kişi ya da hayvanlara değil yaşamımıza girip çıkanlara ışık tutarlar. Anne de bunlardan biridir ve gerçekte annemiz değil bir arketiptir. Rüyada gördüğümüz anne sevgi, şefkat, iyilik, fedakarlık gibi kavramları bize sunan bir arketiptir.

 

Annemizle ilgili rüyalar genellikle iç sesimiz ve sezgimizle ilgili rüyalardır. Bir başka deyişle, rüyadaki anne iç dünyamızda bizim iyiliğimizi düşünen yönümüz ve iç sesimizdir. Bu yüzden rüyada gördüğümüz annenin söylediği her şey, yaptığı her hareket dikkatle yorumlanmalıdır. Rüyasında annesiyle konuşan aslında iç sesiyle ve sezgileriyle konuşur. Bu tip rüyalarda olumlu ya da olumsuz cümlelerin hepsine dikkat etmeliyiz. Annemizin rüyada yapmamızı istemediğimiz her şey aslında yaşam yolculuğunda uzak durmamız gerekenlerle bağlantılıdır.

 

Anne gördüğümüz rüyalar genellikle iç dünyamızdan gelen korunma ve desteklenmeye işarettir. Rüyadaki anne aslında iç sesimiz ve sürekli bizi izleyen, iyi olmamızı ve iyiliğimizi isteyen yanımızdır. Bizim için neyin daha iyi olduğuna karar veren mekanizma genellikle rüyamızda karşımıza anne kılığında çıkar. Rüyada görülen annenin her hareketi ve her sözü yoruma dahil edilmelidir.

 

Rüyadaki anne aynı zamanda sezgisel olarak bizi bir sorundan çıkaracak çözüm ya da çıkış yoludur. Annemizin söylediği her şey bizi bu çıkış yoluna götürecek tavsiyedir ve dinlenmelidir. Anne rüyalarını genellikle kötü seçimler yapmadan önce görürüz. Örneğin, annemiz bir kapının önünde duruyor ve o kapıdan çıkmamızı engelliyorsa yaşamınızda açılan tüm yeni kapılara ya da size sunulan fırsatlara dikkat edin. Çünkü bunlardan biri sizin için hayırsızdır.


Anne gördüğümüz rüyalar aynı zamanda bağımsızlık ve bağları koparma ile ilgili rüyalardır. Rüyasında annesiyle yollarını ayıran bağımsızlaşır, kendi ayakları üzerinde durur, ekonomik özgürlüğe kavuşur ya da gurbete gider. Annesiyle aynı arabada yolculuk eden hala yaşam yolculuğunda ihtiyaç duyduğu bu bağımsızlığa kavuşamamıştır. Arabayı annenin sürmesi hala anneye olan bağımlılıktır. Arabayı sizin sürmeniz ve annenizin arka koltukta bulunması her ne kadar kendi ayaklarınız üzerinde dursanız da hala annenize bağımlı olduğunuzu, belki aynı hanede yaşadığınızı (arabada aynı çatı altında bulunmak) ya da hala onsuz hareket edemediğinizi gösterir.

Rüyada anneyi çirkin, hasta ya da kötü durumda görmek:

Bu tip rüyalar genellikle iç sesinizin ya da sezgilerinizin sizi aldattığını gösteren rüyadır. Aynı zamanda iç dünyanızla bağlantı kopukluğu yaşamanın alametidir. Anne gördüğümüz rüyalar genellikle iç dünyamızda iyiliğimizi düşünen ve bize doğru yolu gösteren mekanizmayla ilgilidir. Fakat annenin çirkin, hasta ya da kötü halde görülmesi durumunda bu iç sesin dinlenmemesi gerekir.


Annenizi kötü, hasta ya da çirkin gördüğünüz rüyalar aynı zamanda hislerinizde yanıldığınızı ve doğru sandığınız bir seçimin sizin için yanlış olduğu bilgisini getiriyor olabilir. Doğru bildiğiniz yanlışların neler olduğunu anlamaya ve bunları düzeltmeye çalışın.


Rüyada evimize gelenler daima yaşamımıza kattıklarımız, evimizden çıkanlar ise vedalaştıklarımız hakkında bilgi getirir. Annenizin eve gelmesi haneye girecek rızk, iyilik ya da güzel habere işarettir. Fakat bu tip rüyaların yorumunda annenin durumuna da bakılır. Anne eve güzel, sağlıklı ya da mutlu giriyor ise haneye müjde ve bolluk girer. Annenin eve sağlıksız, hasta, çirkin ya da mutsuz girmesi durumunda yaşamınıza yeni bir dert girer.

Rüyada eve giren anne haneye giren iyilik güzellik bolluk berekettir. Annesinin eve eli dolu poşetlerle girdiğini gören çok para kazanır ya da maaşına zam gelir. Annenin eve küçük bir hediyeyle girdiğini görene büyük bir iş fırsatı sunulur ya da hanede hamilelik haberi alınır. Anne eve elinde 2 objeyle ya da çiftlik sembolü taşıyan bir objeyle girdiyse (makas, 2 kiraz, bir çift ayakkabı, bir çift çorap vs.) hanede ikiz bebekler haberi ya da doğum haberi alınır.

Bu rüyalar kesinlikle iyiye alamettir. Her şeyin yolunda gittiğine ve hislerimizde yanılmadığımıza işaret ederler. Büyük bir çıkmazda olan kişi annesini güzel, mutlu ve iyi durumda görmüş ise içinde bulunduğu çıkmazdan yakın zamanda kurtulur. Kendisine ya annesi ya da iyi kalpli biri yardım edecektir.


Rüyada annenizin hamile olduğunu görmek haneye girecek yeni bir fırsat ya da yepyeni bir başlangıca alamettir. Fakat bu tip rüyaların yorumlanmasında annenizden nasıl bir enerji aldığınıza bakmalısınız. Anneniz bu hamilelikten mutluysa ve sağlıklı görünüyorsa yeni bir şeyler sizin ve hanenizin menfaati için yoldadır. Fakat anneniz çirkin, mutsuz ya da sağlıksız bir hamileyse sizin ve yaşadığınız için yeni bir dert ya da sorun varmak üzere.


Annemizle kavga ettiğimiz rüyalar genellikle iç dünyamızdaki karışıklıklar yada karmaşaların alametidir. Büyük bir ihtimalle 2 ya da daha fazla seçenek arasında kaldığımızda rüyamızda annemizle kavga ettiğimizi görebiliriz. Aslında iç dünyamızda bize bir yoldan gitmemizi söyleyen bir iç sesle diğer yoldan gitmemizi söyleyen bir diğer iç ses bize kişiler kılığında görülürler. Anneniz rüyadaki seslerden birini temsil ederken kendiniz de farklı bir sesi temsil edersiniz. Kavgada biri diğerini öldürüyor ise iç dünyanızdaki seslerden biri kazanır ve çatışma biter, dolayısıyla siz de hangi yönde ilerleyeceğinize karar verirsiniz. Kimse kimseyi öldürmüyorsa kafa karışıklığı ve kararsızlık devam eder.

Annemizle konuştuğumuz rüyaların yorumu çok önemlidir. Sezgisel anlamda annemizle konuştuğumuz her rüya ve anneden gelen her söz aslında bir şifre ya da uyarı niteliğindedir ve rüya sahibi mutlaka bu uyarıyı almalıdır. Bu tip rüyalarda genellikle onaylama ya da reddetme vardır. Rüyada annenizin neyi işaret ettiğini, neye nasıl baktığını ve işaret ettiği şeye hangi sözleri sarf ettiğini iyice inceleyin. Rüyada sizin için verilen mesajı anlayacaksınız.


Birileriyle telefonda konuştuğumuzu gördüğümüz rüyalar genellikle uzaklardan gelen mesaj ya da haberlerle ilgili rüyalardır. Rüyada annenizle telefonda konuşmanız uzaktan birinden alacağınız bir haberle ilgilidir. Bu tip rüyaların yorumunda annenin sesine ve sözlerine dikkat etmeliyiz. Sesi ya da sözleri güzel ise alınacak haber iyidir, kötüyse haber iyi değildir.


Rüyada annenin ağladığını görmek:


Rüyada ağlayan anne iç dünyamızda tamir etmemiz gereken bir yanımızın simgesidir. Aslında mutsuz olan bir yönümüz ya da yaşamımızda tamir edilmemiş her şey rüyamızda bize ağlayan anne ya da ağlayan bir yakınımız olarak görülür. Rüyasında annesinin ağladığını gören kişi neye odaklanması ve neyi tamir etmesi gerektiğini anlamaya çalışmalıdır.


Rüyada annenin öldüğünü ya da öldürüldüğünü görmek:


Ölen ya da öldürülen anne görmek kaybetmekten korktuklarımızın altını çizer. Bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için annemiz öldüğünde ne hissettiğimize bakmalıyız. Onu kurtarmaya çalışıyorsak yaşamımızda sonuna geldiğimiz bir yolda bu sonu kabullenemediğimizi ya da hala değişime hazır olmadığımızı anlamalıyız. Annenin ölümünü rüyada doğal karşılamak ya da müdahale etmemek bir değişimin yaşamımıza girmesine izin verdiğimize işarettir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page