top of page

Rüyada apartmanların yıkıldığını görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şok

 • İflas

 • Bitiş

 • Süreç

 • Yıkım

 • Değişim

 • Felaket

 • Başlangıç

 • Dönüşüm

 • Güvensizlik

 • Ani değişim

 • Kaçınılmaz son

 • Konforun bozulması

 • Güvenin sarsılması

Rüyada apartmanların yıkılması ne anlama gelir?

Rüyada apartmanların yıkıldığını görmek geçmişte yapılan işlerin yıkıcı sonuçlarının alınması, değişim ve dönüşüm aynı zamanda hoş olmayan yaşam değişiklikleri alametidir. Bu tür rüyalar bir çok yorumcu tarafından negatif yorumlanmaktadır. Fakat, yine de apartmanın yıkıldığını gördüğümüz rüyalar aslında yaşamımıza yeni girecek değişimler için evrenin yer açmasını sembolize ederler. Tıpkı bir binanın üzerine başka bir binanın dikilememesi gibi, yaşamımıza yeni girecek bir şeye yer açmamız için her ne kadar zorlayıcı olsa da eski olanı yok etmemiz gerekir.


“Yıkılan bir yapı” gördüğümüz tüm rüyalar sona gelenler ya da varlığı tehlikeye girenler metaforları olarak karşımıza çıkarlar. Tıpkı çöken sistemler, artık işe yaramayanlar ya da yaşamımızda gerek maddi gerek manevi anlamda yıkımı gerçekleşen her şeyin temsilcisi olabilirler. Bu rüyalar bazen bir işin sonuna geldiğimizi işaret edebilecekleri gibi bir ilişkinin sonuna geldiğimize de işaret edebilirler.


Bilinçaltımız kendimiz için oluşturduğumuz ya da otomatik olarak oluşmuş her şeyi, tüm maddi ve manevi birikimlerimizi rüyamızda bir apartman inşa ederek gösterir. Rüyadaki apartmanlar aslında kendimiz için üst üste koyduğumuz, biriktirdiğimiz her şeyin sembolü olabilirler. Aldığımız eğitim, inanç sistemimiz, kurduğumuz bir şirket ya da biriktirdiğimiz para rüyamıza bir apartman kılığında girebilir. Bu apartmanların yıkılışını izlemek aslında bu birikimlerin yıkılış ya da yok oluşunu izlemek gibidir.

Rüyada yıkılan apartmanlar - binalar görmek

Apartmanların yıkıldığını gördüğümüz rüyalar aynı zamanda eskinin bırakılıp yeninin alınacağına işaret eden rüyalardır. Eğer rüyadaki apartmanlar rüya sahibinin yalnızca inanç sistemini temsil ediyorsa bu rüya rüyasından sonra yepyeni bir farkındalığa sahip olacaktır. Eskisi gibi düşünmeyi bırakır ve yeni bir düşünce tarzını benimser. Belki de yıkılan apartmanlar onun için düşüncelerinde meydana gelen bu değişim sayesinde hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını göstermek için bilinçaltının kurduğu bir senaryodur.


Rüyada apartmanların yıkıldığını görmek bazen yaşamınızdaki dengeyi bozduğunuzun habercisi olabilir. Dahası kendi üzerindeki kişisel kontrolünüzü kaybettiğinizi de gösterebilir. Belki de yapmış olduğunuz bir hata zincirleme reaksiyon etkisi yaptı ve başka olayların yaşanmasını tetikledi. Fakat, yıkılan apartmanlar sizin içinde olmadığınız apartmanlarsa bu yıkımlar çevresel faktörlerden kaynaklanıyor ve şimdilik yaşananları izlemekten başka yapabilecek şeyiniz yok.

Yıkılan apartmanları gördüğümüz rüyalar bazen bize bir şeyler anlatmak için numerolojiyi kullanabilir. Bu yüzden bu rüyalardaki sayısal ayrıntılara dikkat etmeliyiz. Rüyada yıkılan apartman kaç katlıydı? Kaç apartman yıkıldı? Kaç kişi bundan etkilendi? Bu apartmanların katları zihinsel seviyelerinizi ya da belirli zaman aralıklarını temsil ediyor olabilir. Örneğin 4 katlı bir binanın yıkılması 4 yıllık bir eğitimin sonucu olan bir kariyerde başarısızlığı temsil edebilir. Ya da bir apartmanın yalnızca son 2 katının yıkılması son 2 aylık işlerle ilgili olumsuz bir anlam içerebilir. Bu rüyalar yorumlanırken tüm bu numerolojik değerler de dikkate alınmalı.


Daha yüksek apartmanlar daha yüksek anlayış düzeylerini temsil edebilir ve daha düşük katlar daha düşük anlayış, stres veya korku düzeylerini yansıtabilir. Rüyada çok yüksek apartmanların ya da gökdelenlerin yıkılması daha uzun süre uğraşılarak elde edilen bir şeylerin sonuna gelindiğini gösterir. Belki de uzun bir sürecin sonuna kendiniz için üst üste koyarak biriktirdiğiniz bir şeyler var, bunlar bilgi birikimi ya da bir proje için atılmış adımlar olabilir. Rüyada apartmanların yıkıldığını görürseniz her şey için sil baştan yapmak isteyebilirsiniz.

Rüyada hasar görmüş ya da kötü görülen apartmanların yıkılması yaşamda sizin adınıza yapılan bir temizliğe işaret eder. Bu yıkım belki de gerekli ve sizin tarafınızdan bir türlü yapılamıyordu. Fakat şimdi evren bunu sizin adınıza yapacak. Bunu yeni bir şeyi kucaklamak için eskiyle vedalaşmak olarak görebilirsiniz. Eğer yenisini istiyorsanız eskilerinizi çöpe atmanın zamanı gelmiş. Asla unutmayın, bir binanın üzerine yeni bir bina dikemezsiniz. Yeni bir şey istiyorsanız eskiyi yıkıp yok etmelisiniz.


Rüyada apartmanların yıkıldığınız görmek aynı zamanda hayatınızdaki bir durumun kendi başına sona erdiğini hissetmeyi temsil eder. Bir durum "dağılıyor" ya da bir şeyler kendi kendine yok oluyor. Değişim kaçınılmaz, durdurulamaz. Bu rüya aynı zamanda kaçınılmaz olan bir durumun sona ermesiyle ilgili duyguları da yansıtabilir. Şok edici hayal kırıklığı yaşıyor da olabilirsiniz. Fakat yine de bilmelisiniz ki bu yalnızca döngüsel bir değişim. Başlayan her şeyin bir sonu vardır. Siz de yaşamda bu noktaya gelmiş olabilirsiniz. Belki de yeni bir başlangıç ve son arasındaki noktada durmaktasınız. Yeni le eski arasında sıkışmış kalmış da olabilirsiniz. Burada bir karar vermelisiniz: ya eskiyle kalacaksınız, ya da yeniyle yola devam edeceksiniz!

Rüyanızı yazın:

bottom of page