top of page

Rüyada arabanın durmaması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

  • Bağımlılık

  • Sürüklenmek

  • Uyumsuzluk

  • Hızlı ilerleme

  • Kontrol kaybı

  • Vazgeçememek

  • Adaptasyon sorunu

  • Güvensiz hissetmek

  • Kaçınılmaz sona ilerlemek

  • Yaşamın isteğin dışında ilerlemesi

Rüyada arabanın durmaması ne anlama gelir?

Arabanın durdurulamadığı rüyalar rüya sahibinin yaşamında kontrol olmadığını hissettiği alanlara ışık tutan rüyalardır. Araba fiziksel, ruhsal ya da psikolojik olarak kendimizi ve yaşam hızı ayarımızı sembolize eder. Frenlerin tutmadığı ya da durduramadığımız bir araba ise yaşamın psikolojik ya da ruhsal boyutta adapte olamayacağımız kadar hızlı ilerlemesinin sembolüdür. Bir başka deyişle, rüyasında arabayı durduramayan kişi yaşam hızına ayak uyduramayan kişidir ve bir şeyler kapasitesini zorlayacak derecede hızlı ilerlemektedir.

 

Fren, aracın hız ayarını yapacağımız ve güvenliğimizi sağlayan mekanik bir güvenlik cihazıdır. Dolayısıyla, rüyada frenlerin çalışmaması ya da başka bir sebepten dolayı arabanın durdurulamaması yaşamımızı istediğimiz gibi kontrol edemediğimizin göstergesidir. Bu tip rüyalar genellikle ayak uyduramadığımız kadar hızlı değişimlerin ya da ilerleyen süreçlerin göstergesidir. Bir başka deyişle, araba ruhsal hızımızdan daha hızlı gitmekte olduğundan rüyada arabanın hızını düşürmeyi ya da durdurmayı isteriz. Bunu başaramadığımız rüyalar bize kontrolsüzlük mesajı getirirler.

 

Arabayı durduramadığımız rüyalar bazen geçmişteki eylemlerin sonuçlarını alacağımız noktaya ve kaçınılmaz bir sona hızla ilerlediğimizi bize söyler. Bu son rüya sahibinin istemediği bir son ve varmayı reddettiği bir noktadır. Fakat, durmayan araba yine de okun artık yaydan çıktığını ve istemesek de bu sona doğru ilerlediğimizin sinyallerini bize getirir. Yine de bu rüyaların yorumunda rüyanın sonucuna bakmalıyız. Belki de arabanın bizi götürdüğü yer kaçınılmaz son değil şu anda bulunduğumuz yerden daha iyi bir alandır.

Rüyada arabanın durmadığını görmek

Kendimizi şoför olarak görmediğimiz bir arabanın durdurulamadığını gördüğümüz rüyalar genellikle başkalarının kötü seçimlerinin kurbanı olduğumuz mesajını bize getirir. Belki de yaşamımızı yönlendiren birileri kendi ruhsal arabamızı (hayatımızı) istemediğimiz bir istikamete doğru götürmekte ve gittiğimiz yer (varış noktası) kendimizi çok da bulmak istediğimiz bir yer değil. Başkasının kullandığı bir arabanın durmadığını gördüyseniz kendinize bazı soruları sormalısınız: kariyerim kendi istediğim yönde mi ilerliyor yoksa başka biri mi benim adıma kariyer seçimlerimi yapıyor? Ya da yaşamımı kendi istediğim doğrultuda mı yoksa ailemin istediği doğrultuda mı ilerletiyorum?

 

Durduramadığımız araba rüyaları bazen değişime ayak uyduramama ya da adaptasyon sorunlarına değinir. Belki de yaşam o kadar ilerliyor hatta dünya o kadar hızlı değişiyor ki çok çabalasanız bile dünyanın dönüş hızına yetişemiyorsunuz. Örneğin, ne kadar öğrenirseniz öğrenin sürekli yeni şeylerin çıktığını ve sürekli öğrenmeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Bu durumda durduramadığınız bir araba rüyası görmeniz normaldir. Ya da öyle bir iş alanının içindesiniz ki değişim çok hızlı oluyor ve siz bir şeyi öğrendiğinizde güncelliğini yitirmiş oluyor. Bu durum size tanıdık geliyor mu?

 

Rüyadaki araba hedeflere ve amaçlara ulaşma yöntemi ve uyguladığımız tüm strateji ve araçları sembolize eder. Rüyada durdurulamayan bir araba ise eylemlerin, planların ve stratejilerin başarısız olması ya da kontrolde çıkması anlamına gelir ve bu rüya bizi yeni yöntemler denemeye teşvik eder. Belki de yaptığımız plan bize muhteşem gibi görünse de evdeki hesap çarşıya uymayacak ve bir şeyler kontrolden çıkacak. Rüyasında durdurulamayan araba gören kişi

 

Rüyadaki arabalar ve arabaların ilerleyişi yaşamda nasıl ilerlediğimizi sembolize eder. Aslında rüyadaki arabanın durumu ile rüya sahibinin fiziksel, ruhsal ya da psikolojik durumu örtüşür ve araba rüyaları daima bize ilerleme durumumuzla ilgili bilgi getiren rüyalardır. Bu yüzden durmayan araba kontrolden çıkmış durumların ya da uyum sağlayamadığımız bir yaşamın belirtisi olabilir. Örneğin, siz yavaş bir ruha sahipsiniz fakat partneriniz aşırı hızlı ve aktif bir hayat istiyor ve bu hayata uyum sağlayamıyorsunuz. Rüyanızda durduramadığınız bir araba görebilirsiniz.

 

Durmayan araba rüyaları tüm bunların yanı sıra tutmayan planların ve gerçekleşmeyen arzuların göstergesi olabilir. Belki de siz daha farklı bir yaşam ya da bambaşka bir kariyer istemiştiniz ve kendinizi istemediğiniz bir kariyere doğru ilerlerken buldunuz. Bu gibi durumlarda durduramadığınız araba rüyalarını görebilirsiniz. Ya da başlatmış olduğunuz bir süreçten yaşadığınız pişmanlık sonucu süreci geri almak istiyorsunuz fakat ok yaydan çıktı. Durduramadığınız araba rüyasını bu durumda da görebilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page