Rüyada arabanın freninin tutmaması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sorun

 • Bağımlılık

 • Sürüklenmek

 • Uyumsuzluk

 • Hızlı ilerleme

 • Kontrol kaybı

 • Vazgeçememek

 • Adaptasyon sorunu

 • Güvensiz hissetmek

 • Kaçınılmaz sona ilerlemek

 • Yaşamın isteğin dışında ilerlemesi

Rüyada arabanın frenlerinin tutmaması ne anlama gelir?

Arabanın frenlerinin tutmadığı rüyalar çok yaygındır ve genellikle kontrolden çıkmış yaşam alanlarımıza dokunur. Yaşamınızda kontrolünüzün dışında ilerleyen ve sizi memnun etmeyen bazı gelişmeler içten içe sizi rahatsız ettiğinde bu rüyaları görürsünüz. Frenler metaforik olarak yaşam hızı ayarlarımızı gösterir, tutmayan frenler ise bu hızın kendi ruhsal hızımıza uyum içinde olmadığının habercisidir.

 

Arabanın freninin tutmadığını gördüğümüz rüyalarda eğer şoför koltuğunda biz oturmuyorsak bu rüya başkalarının kötü seçimlerinin kurbanı olduğumuz mesajını bize getirir. Belki de yaşamımızı yönlendiren birileri kendi ruhsal arabamızı (hayatımızı) istemediğimiz bir istikamete doğru götürmekte ve gittiğimiz yer (varış noktası) kendimizi çok da bulmak istediğimiz bir yer değil. Başkasının kullandığı bir arabanın freninin tutmadığını gördüyseniz kendinize bazı soruları sormalısınız: kariyerim kendi istediğim yönde mi ilerliyor yoksa başka biri mi benim adıma kariyer seçimlerimi yapıyor? Ya da yaşamımı kendi istediğim doğrultuda mı yoksa ailemin istediği doğrultuda mı ilerletiyorum?

 

Frenleri tutmayan araba rüyaları tüm bunların yanı sıra tutmayan planların ve gerçekleşmeyen arzuların göstergesi olabilir. Belki de siz daha farklı bir yaşam ya da bambaşka bir kariyer istemiştiniz ve kendinizi istemediğiniz bir kariyere doğru ilerlerken buldunuz. Bu gibi durumlarda freni tutmayan araba rüyalarını görebilirsiniz. Ya da başlatmış olduğunuz bir süreçten yaşadığınız pişmanlık sonucu süreci geri almak istiyorsunuz fakat ok yaydan çıktı. Freni tutmayan araba rüyasını bu durumda da görebilirsiniz.

 

Rüyada arabanın frenlerinin tutmaması yaşamımızı istediğimiz gibi kontrol edemediğimizin göstergesidir. Bu rüyalar genellikle ayak uyduramadığımız kadar hızlı değişimlerin ya da ilerleyen süreçlerin göstergesidir. Bir başka deyişle, frenleri tutmayan bir araba yavaşlatamadığımız bir süreci temsil eder. Araba ruhsal hızımızdan daha hızlı gitmekte olduğundan rüyada arabanın hızını düşürmeyi ya da durdurmayı isteriz.

Rüyada arabanın frenlerinin tutmadığını görmek

Arabanın frenlerinin tutmadığını gördüğümüz rüyalar bazen geçmişteki eylemlerin sonuçlarını alacağımız noktaya ve kaçınılmaz bir sona hızla ilerlediğimizi bize söyler. Bu kaçınılmaz son rüya sahibinin istemediği bir son ve varmayı reddettiği bir noktadır. Fakat, rüyadaki freni tutmayan araba yine de okun artık yaydan çıktığını ve istemesek de bu sona doğru ilerlediğimizin sinyallerini bize getirir. Bu rüyaların yorumunda rüyanın sonucuna bakmalıyız. Belki de arabanın bizi götürdüğü yer kaçınılmaz son değil şu anda bulunduğumuz yerden daha iyi bir alandır.

 

Arabanın freninin tutmadığı rüyalar bazen değişime ayak uyduramama ya da adaptasyon sorunlarına değinir. Belki de yaşam o kadar ilerliyor hatta dünya o kadar hızlı değişiyor ki çok çabalasanız bile dünyanın dönüş hızına yetişemiyorsunuz. Örneğin, ne kadar öğrenirseniz öğrenin sürekli yeni şeylerin çıktığını ve sürekli öğrenmeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Bu durumda durduramadığınız bir araba rüyası görmeniz normaldir. Ya da öyle bir iş alanının içindesiniz ki değişim çok hızlı oluyor ve siz bir şeyi öğrendiğinizde güncelliğini yitirmiş oluyor. Bu durum size tanıdık geliyor mu?

 

Araba gördüğümüz rüyalar hedeflere ve amaçlara ulaşma yöntemi ve uyguladığımız tüm strateji ve araçları sembolize eder. Rüyada freni tutmayan bir araba ise eylemlerin, planların ve stratejilerin başarısız olması ya da kontrolde çıkması anlamına gelir ve bu rüya bizi yeni yöntemler denemeye teşvik eder. Belki de yaptığımız plan bize muhteşem gibi görünse de evdeki hesap çarşıya uymayacak ve bir şeyler kontrolden çıkacak. Rüyasında durdurulamayan araba gören kişi

 

Rüyada gördüğümüz arabalar ve arabaların ilerleyişi yaşamda nasıl ilerlediğimizi sembolize eder. Aslında rüyadaki arabanın durumu ile rüya sahibinin fiziksel, ruhsal ya da psikolojik durumu örtüşür ve araba rüyaları daima bize ilerleme durumumuzla ilgili bilgi getiren rüyalardır. Bu yüzden freni tutmayan araba kontrolden çıkmış durumların ya da uyum sağlayamadığımız bir yaşamın belirtisi olabilir. Örneğin, siz yavaş bir ruha sahipsiniz fakat partneriniz aşırı hızlı ve aktif bir hayat istiyor ve bu hayata uyum sağlayamıyorsunuz. Rüyanızda durduramadığınız bir araba görebilirsiniz.

Rüyanızı yazın: