top of page

Rüyada arabanın patlaması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Engel

 • Sorun

 • Sıkıntı

 • Direnç

 • Durmak

 • İsteksizlik

 • Tükenmek

 • Yavaşlamak

 • İptal olmak

 • Paranın bitmesi

 • Seyahatin iptali

 • Değişim endişesi

 • İlerlemenin durması

 • Enerjinin tükenmesi

 • Hayallerin suya düşmesi

 • ​Motivasyonun azalması

Rüyada arabanın patlaması ne anlama gelir?

Yanan araba rüyalarında nasıl bir arabanın yandığına da bakmalıyız. Eski ve kırık dökük bir arabanın patlaması daima hayırlıdır ve bize çöpe gitmesi gidenlerin artık çöpe atılacağını hatırlatır. Fakat sıfır ya da gıcır gıcır parlayan bir arabanın patlaması çok büyük bir fırsatın kaçırılması alametidir. Lüks bir aracın patlaması ise maddi zenginlik vadeden bir fırsatı kaçırmaya işaret eder. Lüks araba rüyalarında daima zenginliğe dokunan bir şeyler vardır. Bu yüzden lüks bir arabanın yandığını gördüğümüz rüyalar her zaman parayla ilgili olumsuz haberlere işaret ederler.

 

Ateş elementi rüyalar ve semboller dilinde daima “yok edici” unsurdur. Ateşin yaktığı her şey yok olmaya ve kül olarak kullanılmaz hale gelmeye mahkumdur. Eğer ateş rüyada arabamızı (bizi taşıyan araçları) yakıyor ise rüya sahibi olarak bilmelisiniz ki bir şeyler iptal olabilir ve bir durumdan başka bir duruma geçiş için size sunulan bir fırsat bir anda sizden geri alınabilir. Bu bir iş teklifinin iptal olması ya da kaçırdığınız bir fırsat olabilir mi? Evet, olabilir.

 

Rüyadaki araba aynı zamanda bizi yaşamda bir yerden bir yere götüren bir taşıyıcı ya da aracı metaforudur. Bu seyahati yaparken kendimizi nasıl hissettiğimiz ve seyahatin özellikleri bize araba rüyalarıyla yansıtılır. Arabamızın yandığını gördüğümüz rüyalar ise bu durumsal değişim iptal olması ya da bizi bir durumdan başka bir duruma götürecek vesilenin artık olmadığına işarettir.

 

Rüyadaki araç değişimi sağlayıcı bir metafor olarak aracın başına gelecek her şey aslında bizim için değişimi sağlayıcı aracın başına gelecekleri temsil eder. Yanan bir araç bizi istediğimiz yere götürmez. Dolayısıyla rüya sahibi bir arabanın yandığını gördüyse şu anda içinde bulunduğu durumda bir değişim olmasını beklememelidir. Örneğin, bir işten başka bir işe geçmeyi planlarken arabasının yandığını gören kişi için iş değişimi mümkün olmayabilir. Hatta, rüya yorumculuğunda araba statü değiştirici araç olarak da görülebilir. Örneğin, bekar ve evliliğe hazırlanan biri için belki de araba kendisini içinde bulunduğu “bekarlık” statüsünden alıp “evli” statüsüne götürecek aracıyı temsil eder. Arabası rüyada yanarsa bu kişinin evliliğinin iptal olması ihtimali de vardır. Elbette bu her zaman böyle olacak diye bir şart yok. Rüya sahibi içinde bulunduğu duruma bakarak bu rüyayı yorumlamalıdır.

Rüyada bir arabanın patladığını görmek

Rüyada araba ya da herhangi bir şeyin patlaması bazen enerji kaybı, boşa gidenler ya da ısraf olanları temsil edebilir. Özellikle araba patlaması rüyaları boşa enerji harcamanın ya da çabaların kül olmasının simgesi de olabilir. Bazen planları çöpe atmak, seyahatin ya da göçün iptal olması hatta değişim planlarının suya düşmesi gibi durumlar bize yanan araba rüyasıyla görülebilir. Bilinçaltımızın burada yapmaya çalıştığı bizi bir durumdan diğer duruma taşıyacak olanı yakıp kül ederek bu taşıyıcının artık olmadığını göstermektir.

 

Bazen arabamızın yandığını gördüğümüz rüyalar yaşam yolculuğumuzda bir vedalaşma noktasına vardığımız rüyalardır. Sembolik olarak araba rüyaları da köprü rüyalarına benzerler ver bağlayıcı unsurları temsil ederler. Tıpkı bir köprünün 2 kara parçasını bağlaması ya da bir arabanın bizi bir noktadan başka noktaya taşıyor olması gibi. Araba ya da köprünün yandığını gördüğümüz rüyalar bu bağlayıcı unsurların ortadan kopması ve ayrılık anlamına gelebilir. Rüyasında arabası olan belki de kavuşmak istediği şeye kavuşamaz. Bu bazen bir sevgili, bazen bir hayal, bazen varmak istediğimiz bir nokta olabilir.

 

Araba rüyaları her zaman negatif unsurlar içermek zorunda değillerdir. Eski bir arabanın patlaması bazen eskiyle vedalaşma, yeni için eskiyi çöpe atma ya da güncellenme gibi anlamlara gelebilir. Evren belki de size yeni bir şeyler sunuyor fakat bunu alabilmeniz için eskiye veda etmelisiniz. Tıpkı bir binanın üstüne yeni bir bina dikemeyeceğiniz gibi eski binayı tamamen yıkıp yok etmeniz gereken zamanlarda bilinçaltınız size yanan bir eski araba rüyasını gösterebilir. Bu rüyanın size mesajı şudur: “yenisini istiyorsan eski olanı tamamen yok et”

 

Araba rüyaları aynı zamanda yaşamdaki ilerleme motivasyonumuzu, bizi amaçlarımıza iten enerjiyi ya da amaçlarımız uğruna ilerlerken kullanabileceğimiz tüm araç ve gereçleri temsil eder. Arabanın yandığını gördüğümüz rüyalar ise bu enerji ya da motivasyonun olmadığı ya da bizi amacımıza götürecek araç ya da materyallerin şimdilik elimizin altında bulunmadığına işarettir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page