top of page

Rüyada arabayı vurmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Sıkıntı

 • Durmak

 • İsteksizlik

 • Tükenmek

 • Yavaşlamak

 • Paranın bitmesi

 • Seyahatin iptali

 • Bir işin iptal olması

 • Planların iptal olması

 • İlerlemenin durması

 • Enerjinin tükenmesi

 • ​Motivasyonun azalması

Rüyada arabayı vurmak yapmak ne anlama gelir?

Arabayı vurduğumuz rüyalar genellikle hata ya da suçluluk duygusu rüyalarıdır. Özellikle sürücüsü olduğunuz bir arabayı rüyada vurduğunuzu gördüyseniz kötü sonlanan bir süreçte kendinizi sorumlu hissediyor olabilirsiniz. Başkasının sürdüğü bir arabayı çarpmak başkasının hatasının bedelini ödemektir.

 

Araba sürdüğümüz yaptığımız rüyalar genellikle yaşamın bir evresinden diğerine geçiş için kolları sıvadığımız zamanlarda görülen rüyalardır. Fakat arabayı vurduğumuz rüyalar bu geçiş evresinde karşımıza çıkan ani engeller, bizi sarsacak düşmanlar ya da huzurumuzu kaçıracak durumları temsil eder. Bir başka deyişle, “bir durumdan diğer duruma geçiş” eylemi hızla devam ederken bu hızı bir anda sıfıra indirecek kadar etkili bir olayın yaşanması arabayı vurma rüyası olarak karşımıza çıkar.

 

Arabayı vurduğumuz rüyalar  genellikle ani yavaşlatıcılar, ummadığımız anda karşımıza çıkan engeller ya da düşmanlarla ilgililerdir. Rüyada giden bir arabayla aniden kaza yapıyorsanız günlük yaşamınızda da aniden durmak zorunda kalabilirsiniz. Rüyadaki araba aslında fiziksel bedeni, ruhu ya da psikolojimizi temsil eder. Dolayısıyla bu rüyanın altını çizdiği yavaşlama hatta durma eylemi bazen fiziksel boyutta bazen yalnızca psikolojik boyutta yaşanmaktadır.

 

Arabayı vurma özellikle de bir duvara toslama rüyalarında yaşam yolculuğumuzda hızlı bir gidişatın bir anda yavaşlaması mesajını alabiliriz. Bu bazıları için iflas olabileceği gibi bazıları için ani karar değişikliklerini de sembolize edebilir. Karşı taraftan gelen bir arabaya çarpma rüyaları ise genellikle yaşamda bir karşı güç hamlesi ile ilgilidir. Bizim hızımıza ya da gücümüze eş değerde bir karşı kuvvet ya da düşman bize o kadar sert bir karşı hamle yapabilir ki bu hamle yaşamdaki ilerlememizi bir anda durdurabilecek kadar etkili olabilir.

Rüyada arabayı vurduğunu görmek

Arabayı vurduğumuz rüyalar bazen ani karar değişiklikleri ve yön sapmalarına ışık tutarlar. Bir yönde ilerlerken ani bir karar değişikliğiyle bir amacın peşinde koşmayı bıraktığımız durumları bilinçaltımız bize araba çarpması rüyasıyla gösterebilir. Bilinçaltının burada yapmaya çalıştığı bize o amaca ilerlemenin bir anda duracağını anlatmaktır. Özellikle karşı taraftan gelen bir arabaya çarpma rüyaları bize kararımızı ani bir şekilde değiştirmemize yol açacak bir olay, duyum ya da karşı hamleden haber getirir.

 

Arabamızı vurduğumuzu gördüğümüz rüyalar yaşamı değiştirecek ölçüde etkili bir olayın yaşanması sembolü olabilir. Yaşamımızda hızlı bir şekilde ilerlerken bir engele takılmak, geçeceğimizi sandığımız bir sınavdan ummadığımız şekilde kalmak hatta bir hastalığa yakalanmak, tüm bunlar bize araba çarpması rüyalarının getirebileceği kötü haberlere yalnızca birer örnektir. Hatta hiç ummadığınız anda işten çıkarılmak araba kazası rüyasının getirdiği kötü haberlerden biri olabilir mi? Maalesef evet. Araba kazası rüyaları yaşamımızın hızlı akışını bir anda durduracak her şeyin ya da her değişimin işareti olabilir.

 

Bazıları için karşı taraftan gelen bir arabaya vurma rüyası karşı görüşün ya da bize zıt olan kişilerin kazanacağı bir rekabete işaret ediyor olabilir. Özellikle bizimle çatışan bir düşman ya da rakibin hamlesi bazen bize karşı taraftan bize çarpan bir araba kılığında görülebilir. Bu durumda rüyanın senaryosu, ne kadar sarsıldığımız ya da arabamızın ne kadar hasar gördüğü gibi bazı ayrıntılara dikkat ederek rüyayı yorumlamalıyız. Çok zarar görmüş bir araba düşmanın hamlesinin sert olacağına işaret eder.

 

Bunlara ek olarak arabayı vurduğumuz rüyalar bazen yaşamımızdaki büyük çatışmalar ya da düşman veya rakiplerle karşılaşma anlarını temsil edebilir. Özellikle karşı istikametten gelen bir arabayla kafa kafaya tokuştuğumuz bir rüya belki de yaşamda ilerleme hızımızı aniden durduracak güçlü bir rakip ya da düşmandır. Bilinçaltımız bizi durduracak her düşmanı, olayı ya da her şeyi ters istikametten hızımızı bir anda sıfıra düşürecek bir obje kılığına sokar. Aslında bilinçaltımız burada bize çok büyük bir engelin yaşamımızın gidişatını büyük ölçüde etkileyeceğini anlatmaya çalışmaktadır. Kariyer yolculuğunuzda bir rakip gelip işinizi almadan önce karşı istikametten bir aracın size aniden çarptığını görebilirsiniz.

Boşanma ya da ayrılık sürecinde bulunan bir kişi için karşı istikametten gelen bir arabayla kafa kafaya tokuşma rüyaları hayra alamet değildir. Hatta bir dava sürecindeki kişi de bu rüyayı görürse bu rüya kendisi için karşı tarafın avantajlı duruma geçeceği bir sürece girişin işareti olabilir. Karşı istikametten gelen her araba aslında bize karşı yapılan bir hamleyi sembolize eder. Bu aracın nasıl çarptığı ve bizde hangi hisleri uyandırdığına bakarak bu rüyadan kendimiz için en uygun yorumu çıkarabiliriz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page