top of page

Rüyada arabayla bir yere çarpmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kaos

 • Kriz

 • Yıkım

 • Travma

 • Tehlike

 • Kargaşa

 • Çatışma

 • Ani uyanış

 • Vedalaşma

 • Başarısızlık

 • Duraksama

 • Ani değişim

 • Maruz kalmak

 • Rahatsız olmak

 • Güvenin sarsılması

Rüyada arabayla bir yere çarpmak ne anlama gelir?

Arabayla bir yere çarptığımız rüyalar yalnızca bir değişim ya da travmatik olayın değil yaşamımıza giren ve öngörülemeyen ani ve sarsıcı hareket metaforlarıdır. Bu tip rüyalar trajedi ve yıkım içerirler. Bu rüyalar beklenmedik değişimler, kargaşa, yıkım ve kaos habercisi olabilirler. Yaşam yolculuğunda hızımızı almış bir şekilde ilerlerken tıpkı bir duvara çarpar gibi önümüze çıkan bir engele takılır ve ilerleyişimizde başarısız oluruz. Eğer buna benzer bir durum yaşıyorsak rüyamızda arabayla bir yere çarptığımızı ya da bir araçla çarpıştığımızı görebiliriz.

 

Arabayla bir yere çarptığımız rüyalar aynı zamanda yanlış varsayımlar ve öngörülerin habercisidir. Rüyada sürdüğümüz araba daima ilerleyiş durumumuz, varmak istediğimiz nokta ise amacımızı temsil eder. Rüyalar aleminde bir A noktasından B noktasına yaptığımız her hareket bir yolculuktur. Bu hareket bazen bir durumdan başka bir duruma geçiş bile olabilir. Arabayla bir yere çarptığımız rüyalar ise bu geçişin ani bir engele takılacağına işaret ederler. Belki de öngöremediğiniz ya da hesaba katmadığınız bir şey bir anda önünüze çıkacak ve ilerleyişiniz duracak.

 

Bazen yaşamda ilerlemenin en iyi yolu, bir yolculuğa başlamadan önce önümüze çıkacak engelleri öngörmek ve onları temizlemektir. Geçmişte ön göremedikleriniz yolculuğunuzda engel olarak önünüze çıkarak aniden hızınızı kesebilirler. Bu durum size tanıdık mı geliyor? Belki de bu yüzden rüyada çarpıştığınızı gördünüz. Var olduğunu bilmediğiniz bazı engeller belki de yaşamınızda bekliyorlar. Eğer rüyanızda arabayla bir yere çarptığınızı gördüyseniz bu engellerin neler olduğunu anlamaya çalışmalısınız.

Rüyada arabayı bir yere çarptığını görmek

Rüyada arabayla bir yere çarpmak aynı zamanda karşı istikametten gelecek negatif enerjiyi sembolize eder. Yaşamda ilerlerken hızımızı kesmek isteyen rakip ya da düşmanlar bize karşı yapacakları hamlelerde bazen başarılı olabilirler. Bu durumları yaşadığımızda genellikle rüyamızda başka bir arabayla bir yere çarpıştığımızı görebiliriz ya da bir duvara çarparız. Bilinçaltımızın burada yapmaya çalıştığı bizim için “hız kesici” olarak nitelendirilebilecek bir düşman ya da rakibi çarptığımız bir engel kılığına sokmasıdır. Çarpma anında hissettiğiniz nötürleştirici enerji aslında rakip ya da düşmanlarınızın yapacağı hamle karşısında hissedeceklerinizle benzeşir.

 

Semboller dilinde bir yolculuk bazen manevi ya da ruhsal gelişimi sembolize eder. Bir yolculuk esnasında arabayla bir yere çarpmak ya da bir yere  toslamak bu ilerleyişin bir engele takılmasına işaret eder. Bu engel bazen sağlık sorunları nedeniyle bir projeye ya da eğitime ara vermek olabileceği gibi bir sorunun çözümüne aşırı odaklanmaktan dolayı yaşamdaki her şeyi askıya almak da olabilir.

 

Rüyadaki “çarpışma” eylemi bazen bir ani uyanış ya da ani fikir değişikliği alameti de olabilir. Yaşamda bir istikamete (amaca) doğru yol almışken birden sizi bu istikamete gidişten engelleyen nedir? Ani bir fikir değişikliği mi? Belki de yeni bir amaç uğruna eski amaçların peşinden koşmayı bırakmaya verilen karar. O halde arabayla bir yere çarpma rüyaları her zaman kötü bir alamet değil yalnızca ani değişimlerin sembolü de olabilirler.

Arabayla bir yere çarptığınız rüyalarda asla unutmamamız gereken bu çarpışmadan aldığımız etki ya da içinde seyahat ettiğimiz aracın durumu. Evren bazen bize yeni bir şey vermek için eskiyi paramparça eder. Şu anda yaşadığınız durum bunun işareti olabilir. Hayatınıza girecek yeni bir şey için eskiyle vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu aslında sizin için bir yok oluş ve vedalaşmadır. Belki de bir sonun sadece başlangıcı.

 

Semboller dilinde çarpışma ve çatışmaya yönelik tüm rüyalarda mars gezegeninin astrolojik enerjisi bulunur. Mars bazen tüm yıkıcı enerjisini bize yöneltir ve bizim için bir şeyleri sonlandırır. Fakat onun bu yıkıcı enerjisi aslında döngüsel başlangıçlar ve sonlar için gerekli bir enerjidir. Başlayan her şeyin mutlaka bir sonu, her doğan güneşin bir batışı olmak zorundadır. Marsın yaptığı bu yıkıcı enerjiyi bize yönelterek yaşamımıza girecek yeni bir şeye yer açmaktan başka bir şey değil. Rüyada çarptığınız araba eğer paramparça olmuşsa bilmelisiniz ki değişim ve güncellemeye ihtiyacınız var. Eski arabanızla yolunuza devam etmeniz artık mümkün değilse kendinize yeni bir araç (yeni düşünce sistemleri ya da yeni bir yaşam tarzı) bulmanız gerekiyor.

Rüyanızı yazın:

bottom of page