top of page

Rüyada arazi satın almak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Fırsat

 • Umut

 • Teklif

 • Geçiş

 • Gelecek

 • Çözüm

 • Yenilik

 • Değişim

 • Başlangıç

 • Yeni bir iş

 • Potansiyel

Rüyada arazi satın almak ne anlama gelir?

Arazi satın aldığımız bir rüya yeni alanların ve yeni bir potansiyelin keşfini sembolize eder. Özellikle boş ve ekilebilir bir arsa gelecek vadeden yeni bir alanın keşfinin müjdecisi olabilir. Bu tür rüyalar aynı zamanda henüz farkına varmadığınız, büyüme ve gelişme vadeden potansiyelinizin göstergesi olabilir.

Rüyada boş ve kurak bir arazi satın almak güçlendirilmesi gereken yaşam alanlarımıza işaret eder. 


Yaşamınızda önemsemediğiniz bir yön ya da dikkate almadığınız potansiyelleriniz olabilir. Eğer bu noktaya değinir ve onu beslerseniz yaşamınızı değiştirebilirsiniz. Bu tür rüyaların yorumunda arsanın durumu ve rüyanın duygu tonu da önemlidir. Umut vadeden ve ekilebilir bir arazi satın almak yeni bir iş kurmak ya da projeye grime işareti olabilir.

Arazi satın aldığımız bir rüya bazen yeni bir başlangıcı ve geleceğin yeniden şekillenmesini sembolize eder. Arsa ne kadar büyükse bu yeni başlangıç için o kadar zaman ya da dikkat ayırmanız gerekecek. Kocaman bir arsa çok büyük ve önemli bir başlangıç alametidir. Küçük bir arsa ise yeni bir fırsat kapısıdır. Rüyanızdaki arsadan nasıl bir enerji aldıysanız bu yeni başlangıçtan da aynı enerjiyi alacaksınız. Rüyada satın aldığınız arsaya bakarak orada yeni bir ev yapmayı mı hayal ettiniz? O halde geleceğe dair planlarınız var ve kendinize yeni bir gelecek inşa etmenin hazırlıkları içerisindesiniz.


Rüyada arazi satın almak aynı zamanda yeni bir tecrit alanına işarettir. Tüm dikkatinizi yoğunlaştıracağınız yepyeni bir şeyin içine girmeye hazırlanıyor olabilirsiniz. Özellikle rüyanızdaki arazinin sınırları belirgin ise bu anlam daha fazla vurgulanır. Tüm dikkatinizi yeni bir şeye yoğunlaştırarak bir süreliğine kendinizi dış dünyanın tüm dikkat dağıtıcı unsurlarından soyutlamanız bu sıralarda mümkün. Semboller aleminde bu ruhsal tecrit anlamına gelir.

Arazi rüyaları özellikle erkekler için dişilik ve doğurganlık alameti olabilir. Bazen bir erkek dölleyeceği ve neslini devam ettireceği bir kadını arsa olarak görebilir. Ekilip biçmeye uygun muhteşem bir arazi rüyası bir erkek için neslini devam ettireceği bir kadınla tanışmadan önce görülebilir. Rüyalar aleminde kadın rahmi bazen bir tarla ya da boş bir arazi şeklinde belirebilirken, kadınlar için erkek ise tohumdur. 


Rüyasında tohum gören kadın evleneceği ve çocuk sahibi olacağı erkekle tanışabilir. Rüyasında tarla ya da arazi gören bir erkeğin de aynı şekilde bu rüyadan sonra evleneceğin kadınla tanışma ihtimali vardır.

Rüyaların sembolik aleminde arazi bazen yalnızca bir fikirdir. Özellikle dokunulmamış ve ekilip biçilmemiş bir arazi daha önce kimsenin aklına gelmemiş fakat gelecekte zenginlik vadeden bir fikri sembolize edebilir. Yeni bir şirket kurmak, proje geliştirmek ya da bir web sitesi yapmak isteyen biri eğer rüyasında çok güzel ve bereketli bir arazi görürse bu fikrin peşini bırakmadan her gün ilerlerse fikri kendisini uzun vadede zengin eder. Bu tür rüyalar genellikle sıfırdan başlayıp zengin olma alametleridir.

Güzel olmayıp bizde kasvetli duygular uyandıran kurak bir arsa ya da rüyanın kötü ve verimsiz bir arsada geçiyor olması genellikle “bu işe bulaşma” uyarısıdır. Çok harika bir fikir olduğunu düşündüğünüz bir fikrin sonu sizi hüsrana götürüyor olabilir. Bu tür rüyalar genellikle kaynak yetersizliği ya da bazı kötü iş fikirlerinden dolayı bir projenin sonunun hüsran olacağı veya kurulacak şirketin iflas edeceği uyarısıdır. Kurak ya da verimsiz arsa aynı zamanda kaynak yetersizliği ya da yapılan işin yanlış yerde yapıldığı alametidir.


Rüyada yeni bir arazi satın almak aynı zamanda karınızı arttırmak veya işi büyütmekle ilişkili bir rüya olabilir. Bu rüya genellikle yeni bir iş alanına açılmak ya da mevcut işinize ekleme yapmayla ilgilidir. Yeni bir arsa satın almak iş dünyasında karınızı artırmanın yollarını bulduğunuz veya hayatınızda zenginlik ve bolluk yaşamak istediğiniz anlamına gelebilir. Arsalar genellikle zenginlik ve mali bolluğun bir işareti olabilir. Yeni bir yatırım fırsatı düşünüyor olabilirsiniz veya emeklilik ya da geleceğiniz için yeni bir birikime girmek istediğiniz anlamına da gelebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page