top of page

Rüyada aslan öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Atlatmak

 • Rahatlamak

 • Galip çıkmak

 • Engel aşmak

 • Elimine etmek

 • Sorun çözmek

 • Rafa kaldırmak

 • Bertaraf etmek

 • Sınav kazanmak

 • Düşmanı yenmek

 • Gerilimi azaltmak

 • Çatışmayı önlemek

 • Büyük iş başarmak

 • Yetenekleri sergilemek

 • Zorlukların üstesinden gelmek

Rüyada aslan öldürmek ne anlama gelir?

Rüyada bir aslanı öldürmek kişiliğinizin vahşi ve yönlendirilmemiş bir bölümünü evcilleştirmek ve yönlendirmek anlamına gelir. Rüyadaki aslan ve tüm vahşi hayvanlar aslında iç dünyamızdaki çatışmalar ya da kontrol altına alamadığımız yönlerimizi sembolize eder. Dolayısıyla, rüyada bir aslanı öldürmek bu yönümüzü kontrol altına almayı sembolize eder. Aslan öldürdüğümüz rüyalar bazen günlük yaşamımızda da kontrol altına aldığımız durumlar, yendiğimiz rakipler ve aştığımız engellerin sembolü olabilir.

 

Aslan öldürdüğümüz rüyalar düşmanlık, saldırganlık ve rekabet içerikli rüyalardır ve tüm bu duygulara karşı üstünlük kazanmanın müjdecisidir. Rüyada bize saldıran aslan karşı taraftan gelecek saldırılar ya da yaşam yolculuğundaki ilerleyişimizi durdurma amaçlı yapılan atakları sembolize eder. Aslanı öldüren bu engeli aşar.

 

Rüyada bize saldıran aslan bazen kırmızı çizgilerimize dayanan düşmanlar, rakipler ya da durumlara işaret eder. Yaşanan durum aşk, iş ya da duygular aleminde olabilir. Yaşamda öyle bir aşamaya varırsınız ki burası ya bir çıkmaz sokak ya da kör düğümdür. Aslanı öldüren bu kör düğümü açar. Aksi taktirde tekrar başa dönmeli ya da farklı bir amaç peşinde koşmalıdır. Bu yüzden aslanı öldürmek daima iyiye alamettir.

 

Rüyadaki aslan bazen tatsız durumlar, bize karşı hamle yapan ya da puan kazanmak isteyen kişilerin simgesidir. Bu kişiler ya da durumlar bazen yaşamdaki sınırlarımızı zorlar ve bize onları elimine etmekten başka bir seçenek bırakmazlar. Bir şeyleri koruma altına almayı hissettiğimizde genellikle rüyamızda bir aslanın ya da vahşi bir hayvanın bize saldırdığını görürüz. Aslanı öldürürsek koruma altına almak istediklerimizi korumayı ve tehlikeyi bertaraf etmeyi başarırız.

Rüyada aslan öldürdüğünü görmek

Aslan öldürdüğümüz rüyalarda çatışma, yenme ve yenilme duyguları hakimdir. Her ne pahasına olursa olsun kazanma arzumuzu yansıtırlar. Bu bazen yaşamdaki sağlıksız bir rekabet ya da kişisel saldırı alameti olabilir. Belki de zorbalık ya da güç kullanarak biri ya da birileri bizden bir şey elde etmeye çalışabilir. İşte bu noktada kendimizi savunma adına yaptığımız her şey aslında rüyalar alemindeki “aslanı öldürme” eylemidir. Kendinizi savunma dürtüsüyle hareket edecek ve bunu başaracaksınız.

 

Aslan öldürdüğümüz rüyalar aynı zamanda bir çatışma zamanını sembolize eder. Yaşamda öyle bir noktaya geliriz ki uzlaşma umutları tamamen tükenmiş ve bir şeyi elde etmek için tüm gücümüzü ve yeteneklerimizi kullanmak zorunda kalırız. Bize saldıran aslan bazen düşman ve rakiplere işaret etse de her zaman bu durum geçerli değildir. Bazen istikrarımızı tehlikeye sokacak ya da bizi zorlayacak bir durum rüyamıza bize saldıran bir aslan kılığında girebilir. Örneğin, işsizlik sorunu. İşini kaybetme tehlikesi yaşayan biri de rüyasında bir aslanın kendisine saldırdığını görebilir. Aslanı öldürürse sorun ortadan kalkar.

 

Bazen aslan öldürdüğümüz bir rüya sağlıksız rekabet ve aldatıcı durumların bertaraf edilmesine işarettir. Bize saldıran aslan ihanet, çatışma ve sağlıksız rekabeti gösterir. Kelimeler incitir, yalanlar söylenir ve zayıflıklarınız size karşı kullanılır. Birileri yalan ya da suçlamalarla önünüze engel olarak çıkabilir. Kendinizi kanıtlamanız adına büyük bir mücadele vermek zorunda kalabilirsiniz. Eğer rüyadaki aslanı öldürürseniz bu mücadeleyi kazanırsınız.

 

Aslan öldürdüğümüz rüyalar daima anlaşmazlık ve çatışma yaşadığımızda ortaya çıkarlar. Rüyadaki aslanın durumu aslında rakip, düşman ya da önümüze çıkan engelin durumudur. Güçlü ve öldürürken bizi zorlayan bir aslan daima rakiplerin kolay alt edilemeyeceği alametidir. Eğer aslan yaralı ya da güçsüzse siz yine de rakiplere karşı dikkatli olun falan onların sizin potansiyelinizi zorlayamayacak kadar güçsüz olduğunu da bilin.

 

Aslan öldürdüğümüz rüyaların tavsiyesi savaşı seçmektir. Çünkü, aslan ya da bizi yok etme kapasitesine sahip tüm yırtıcı hayvanlar rüyalarımıza giren davetsiz misafirlerdir ve bize tamam-devam savaşı hakkında bilgi getirirler. Kaderde öyle bir noktaya varmışsınız ki burada ya tamam diyeceksiniz (aslan tarafından öldürülmek) ya da gücünüzü ve yeteneklerinizi kullanarak önünüze çıkan engeli ortadan kaldıracaksınız (aslanı öldürmek). Bu çatışmada ya yenen ya da yenilen olacaksınız fakat aslanı öldürüyorsanız yenecek potansiyele sahip olduğunuzu da bilmelisiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page