Rüyada aslan tarafından kovalanmak

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Kaos

 • Endişe

 • Ertelemek

 • Kaçınmak

 • Zorlanmak

 • Uzaklaşmak

 • Hoşnutsuzluk

 • Uzak durmak

 • Başa çıkamama

 • Tehlikeli eylem

 • Yüzleşme sorunu

 • Zoraki yönlendirilme

Rüyada aslan tarafından kovalanmak ne anlama gelir?

Rüyada bir aslan tarafından kovalanmak iç mücadelelerinizi ve yüzleşemediğiniz sorunları sembolize eder. Size yaklaşmasına izin vermediğiniz bir durum ya da yaşamaktan kaçındığınız bazı olaylar olabilir. Ya da yüzleşmek istemediğiniz ele alıp çözmek yerine sürekli ertelediğiniz ve baskıladığınız sorunlar bazen rüyanız sizi kovalayan bir aslan kılığında girebilir. Aslında rüyadaki aslan bu durumda size yaklaşan bir tehlikeyi sembolize etmektedir.


Rüyada sizi kovalayan bir aslan aynı zamanda sizde “mekan değiştirme arzusuna” yol açacak bir etkeni sembolize eder. Tıpkı bir aslandan kaçarken bir yerden başka bir yere zoraki gitmek zorunda kaldığınız gibi günlük yaşamınızda sizi bir yerden uzaklaşmaya zorlayan ya da teşvik eden bazı bireyler ya da olaylar olabilir. Belki de bu rüya bir yerde kalıp sorunları çözmek yerine sorunlardan aynı zamanda o mekandan uzaklaşma arzunuzu temsil etmektedir.

Semboller dili bazen bize bazı durumları göstermek için arketipler kullanır. Bu arketiplerin bazıları bize yardım amacıyla yaşamımıza giren şifacılar (doktor, hemşire) olabileceği gibi işimizi zorlaştırıcı yırtıcı bir hayvan  da olabilir. Rüyalar aleminde bu iki arketip aslında birbirinin tam zıttı olarak karşımıza çıkarlar. Aslan yaşadığımız ortamda ya da bir durumda çözülmesi gereken çok fazla durum olduğunu, aksi taktirde o ortamın bizim için yaşanmaz olduğunu hatırlatan bir arketip olarak karşımıza çıkar.


Tüm bunların yanı sıra rüyada kaçtığınız aslan, uğraşmadığınız içinizdeki sorunları ve zorlukları ortaya çıkarabilir. Umutsuz ve kapana kısılmış hissediyor olabilirsiniz. Rüyalarınızda bir aslan tarafından kovalanmak, duygularınızdan kaçınmayı bırakmanız ve biri veya bir şey hakkında gerçekte nasıl hissettiğinizi göstermeniz için bir uyarı olabilir. Belki de “kaçmak” çözüm değildir. Biriyle ya da bir şeylerle yüzleşmek tek ihtiyacınız olan şey olabilir.

Bu tip rüyalar özellikle Carl Jung'a göre, kişinin duygusal durumuna bağlanabilir. Bir rüyada kükreyen bir aslan hayatta huzursuz hissettiğini gösterebilir. Bazen kabuslar kendi zihinsel durumumuzu ve gerçekte nasıl hissettiğimizi ifade ederler. Rüyalar aleminde aslanları tekrar tekrar görmeye devam etmek yaşamınızda “uyandırılması” gereken bir yön olduğunun ya da aşırı otorite hissettiğiniz ve size yük yapan bir alan olduğunun göstergesidir.


Rüyada bir aslan tarafından korkutulmak size çok fazla gerilim, hayal kırıklığı ve endişeye neden olan gerçekleri keşfetmeye davetiyedir. Aslanı temsil edebilecek olayları anlamaya çalışın. Şunu söyleyebilirim ki bu rüya muhtemelen yeni bir durumla yüzleştiğinizde bu yüzleşme sizi korkuttuğunda gördüğünüz bir rüyadır. Bir şey tıpkı rüyada aslanın size yaptığını yapmaya çalışıyor: varlığınızı ya da istikrarınızı tehlikeye sokuyor. Eğer o ne ise aslanı temsil eden de odur. Yüzleşmeyi ertelemeyin ya da bu sorunu görmezden gelerek yok olmasını beklemeyin. O siz yüzleşmediğiniz sürece hep orada var olmaya devam edecek.

Rüyada bir aslandan kaçmak bazen kendinizi bir durumdan uzaklaştırma çabasıdır. Bu bir ilişki veya alternatif olarak bir aile çatışması olabilir. Ek olarak, kaçmak aynı zamanda depresyonda olduğunuzu da sembolize edebilir. Gerçek hayatta zor bir ilişkiden veya problemden kaçmak isteyebileceğinizi gösterir. Yaşamınızda sizi bir durumda kalmaktan alıkoyan ya da bir ortamda yaşamayı zorlaştıran bir engelin varlığını hissettiğiniz zamanlarda rüyanızda bir aslandan ya da vahşi bir hayvandan kaçtığınızı görebilirsiniz.


Bazen rüyada bir aslandan kaçmak kendinizi rahat hissetmediğiniz bir ortam alametidir. Aslında rüyanızdaki aslan burada bilinçaltınız tarafından yaratılmış bir “rahat bozucu” metaforudur. Bu muhtemelen iş yerinizdeki iş arkadaşlarınız veya sizinle aynı hanede yaşayan kişilerle ilgili olabilir. Özellikle aslanı evinizde gördüyseniz ve kendinizi en emin hissetmeniz gereken yer olan evinizde bile bir aslandan kaçıyorsanız bilmelisiniz ki sizi derinden rahatsız eden bir şeyler var ve bundan uzaklaşmaya çalışıyorsunuz.


Bir aslandan ya da bir şeyden kaçtığımız rüyaların özü aslında aynıdır ve bu rüyalar aynı yerden gelmektedir. Bazen rüyada bizi yok edebilecek kadar büyük bir şeyden bazen yalnızca bir fareden kaçarız. Aslında rüyadaki kaçtığımız şeyin ne kadar büyük ya da ne kadar bizi yok edecek kapasiteye sahip olduğu karşımızdaki tehlikenin büyüklüğüyle alakalıdır. Bir fareden kaçtığımız rüyalar genellikle ufak tefek fakat bizi irite eden sorunlardan kaçmayı temsil ederken bir aslandan kaçtığımız rüyalar varlığımızı ya da istikrarımızı tehlikeye sokabilecek kadar büyük sorunlara ışık tutarlar. Aslan burada ya yenilmesi gereken bir düşmanı ya da mutlaka aşılması gereken büyük bir sorunu temsil etmektedir.

tarot3.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.