Rüyada aslanla boğuşmak:

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İddia

 • Engel

 • Sorun

 • Bloke

 • Düşman

 • Cesaret

 • Tehlike

 • Mücadele

 • Korkular

 • Saldırganlık

 • Koltuk savaşı

 • Güç gösterisi

 • Meydan okuma

Rüyada aslanla boğuşmak ne anlama gelir?

Rüyada aslanla boğuşmak günlük yaşamdaki sorunlarla uğraşma ve engelleri aşmayı sembolize eder. Bu rüyalar genellikle, bilinçaltı depomuzu bazı sorunlar ve negatif düşüncelerle doldurduğumuz zaman karşımıza çıkar. Aslan rüyasında sembolik olarak “saldırganlık” teması gizlidir ve onunla boğuştuğunuzu gördüyseniz aslında bu sorunların ya da negatif düşüncelerin sizi boğduğunu hissedersiniz.


Aslan sembolizmi Roma kültürünü temsil eder ve bir güç sembolüdür. Bir başka deyişle, rüyada bir aslan saldırısına uğrayan aslında gücüne yapılan saldırıya uğradığını hisseder. Bilinçaltımız günlük yaşamda bizi, istikrarımızı ya da gücümüzü yok etmek için karşımıza çıkan her düşman ya da engeli bir aslan ya da vahşi bir hayvan kılığına sokabilir. Fakat, bu tip rüyalarda her hayvan aslında farklı bir arketiptir ve karşımıza çıkan düşman ya da engelin ne derece etkili olduğu hakkında bilgi verir. Aslan, ormanın kralı olarak en etkili saldırganlardan biridir. Bu yüzden bu engelin “küçük” bir engel olmadığını anlamalısınız.

Aslanla boğuştuğumuz rüyalar bazen iç dünyamızdaki gizli “saldırganlık” ya da yok etmeye teşvik eden duyguları sembolize edebilir. Fakat burada zıt iki tema var ve yalnızca biri sizin için geçerli. Ya siz birini yok etmek istiyorsunuz ya da biri veya bir şey sizin varlığınıza ya da istikrarınıza göz dikmiş. Ortada tek bir gerçek var: bu rekabetin yalnızca bir kazananı olacak. O  da elbette güçlü olandır!


Bazen bir aslanla boğuşma rüyası günlük yaşamda karşınıza çıkan bazı engellerle uğraşırken güçlü olmanız gerektiğine karşı uyarıdır. Rüyalardaki hayvan totemleri bazen kendi kişiliğinizdeki ya da yaşamınızdaki bazı kişilerin karakteristik özellikleri hakkında bilgi verici de olabilir. Ya siz cesur olduğunuzu hissediyorsunuz ya da yaşamınızda bu aslanın size anlatmaya çalıştığı bir şey var. “Aslan gibi” dediğinizde aklınıza gelen ilk kişi siz misiniz? Yoksa bir başkası mı? İşte o kişi kimse rüyanızdaki aslan onu temsil ediyor olabilir.

Rüyada aslanla boğuşmak aynı zamanda yaşamın yeni bir aşamasına geçmeden önce aşılması gereken bir engel metaforudur. Kaderde öyle bir noktadasınız ki ya tamam ya devam diyeceksiniz. Fakat eğer “devam” seçeneği sizin için uygunsa öncelikle aslanı yenmelisiniz. Artık sorunlardan kaçamazsınız. Bu yolda devam etmek istiyorsanız önünüze çıkan zorlukların ve engellerin iyi bir şekilde çözülmesinin zamanı geldi.


Fakat bu rüyalar dikkatle analiz edildiklerinde çok daha fazla bilgi verici olabilirler. Bazı unsurlara dikkat edin: rüyada aslan mı daha güçlüydü yoksa siz mi? Eğer aslan daha güçlüyse kapasitenizi zorlayacak kadar güçlü düşmanlar ya da büyük engellere hazır olun. Aslanın gücünden dolayı sizde kaçma isteği mi uyandı? Bazı problemlerle doğrudan yüzleşmenizin zamanı geldi. Onlardan kaçarak kurtulamaz, başkalarının problemleri çözmesini bekleyemezsiniz. Bunu sizin yapmanız gerekiyor.


Rüyada aniden karşınıza çıkıp sizinle boğuşan bir aslan günlük yaşamda kapana kısıldığınızı hissetmenin sembolü olabilir. Yaşamda tam hızınızı almışken bir türlü içinden çıkamadığınız bir sorunla karşılaştığınız zamanlarda bu rüyayı görebilirsiniz. Ne yazık ki kaderde öyle bir noktadasınız ki burada bırakıp gidemezsiniz. Yaşanan sorun her ne olursa olsun elinize alıp onu çözmelisiniz.


Bir aslanla boğuştuğunuz rüyayı sürekli görüyorsanız üzerinizde otorite kurmaya çalışan birinin sizi zihinsel olarak esir aldığını hissediyorsunuzdur. Bu büyük ihtimalle bir erkek ve çok otoriter bir yapıya sahip. Yaşamla ilgili bazı kararları vermeden önce ondan izin almanız gerekiyor. Biri hayatınızı adeta yaşanmaz hale getirmiş. Sürekli ensenizde geziyor ya da özgürlüğünüzü ve hareketlerinizi kısıtlamaya çalışıyor olabilir.


Aslanla boğuştuğumuz rüyalar aynı zamanda bazı sorunları görmezden gelmenin o sorunları çözmeyeceği konusunda uyarı getirir. Tıpkı karşınıza bir aslan çıktığında onu yenmeniz gerektiği gibi bir engel çıktığında da o engeli aşmalısınız. Çünkü elinize alıp çözmediğiniz sorunlar kendi kendine ortadan yok olmazlar. Ne kadar zor bir problemle karşı karşıya olursanız olun mutlaka o sorunu elimine etmelisiniz. Özellikle bir aslanla boğuşma rüyasını sürekli görenler bilmelidir ki bir sorun tekrar tekrar karşınıza çıkıyor. Tek çareniz var: kökten çözüm! Geçici çözümler ya da ertelemeler size yardımcı olmayacak.

tarot3.png

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.