top of page

Rüyada aşure görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Ödül

 • İlham

 • Fırsat

 • Enerji

 • Nasip

 • Başarı

 • Müjde

 • Mutluluk

 • Yasak zevkler

 • Paylaşmak

 • Kazanımlar

 • Memnuniyet

 • İhtiyaç fazlası

 • Güzel haberler

Rüyada aşure görmek ne anlama gelir?

Rüyada aşure ya da benzeri tatlılar genellikle yaşamın bize sunduğu lüks, konfor ve güzelliklerle ilgilidir. Bu tür rüyalar aynı zamanda ihtiyaç fazlası menfaat ve konfor alametleridir. Tıpkı yemeğin üzerine tatlı zevki yapmak gibi. Yaşamın bize ihtiyaçlarımızın dışında sunduğu tüm ekstra zevkler ve renkler rüyalarımıza bir aşure ya da benzeri tatlı kılığında girebilir ve bu tür rüyalar genellikle iyiye alamettir. Aşurelerin kötü görünmesi, kötü kokması ya da bozulmuş olması ise yaşamda kaçırdığımız tüm güzellik ve fırsatlara atıfta bulunur.

 

Rüyada gördüğümüz aşure içgüdüsel olarak bizi çağıran ve davet eden her şeyin simgesi olabilir. Mesela, bir erkek için aşırı teşhir edici bir kadın. Ya da çok büyük bir arzumuz ya da hayalimiz aslında bize rüyada gördüğümüz aşure kadar yakındır. Fakat aşureyi yemiyor isek hala bizim değildir. Belki de rüyadaki aşure bir miktar parayı sembolize ediyor. Çok ihtiyacınız var fakat hala arzu ettiğiniz parayı elde edemiyorsunuz. İşte bu durumda rüyanızda uzakta duran ve yiyemediğiniz bir aşure görebilirsiniz.

 

Rüyaların yarattığı semboller hayal gücünüzün dış realitelerle bağlanma yoludur. Tatlı şeyler gördüğümüz rüyalar da bu bağlantılardan yalnızca biridir. Aşure sembolü genellikle yaşamımıza giren basit fakat güzel bir şeyin sembolüdür, mesela ufak bir hediye ya da jest gibi. Bu rüyaları daha iyi yorumlayabilmek için aşure ile aranızdaki ilişkiyi düşünmelisiniz. Aşure sizin sevdiğiniz bir şey mi? Eğer bu soruya evet cevabı veriyorsanız o zaman yaşamınızda hoşunuza giden bir şeyler olacak.

 

Aşure gördüğümüz rüyalar uzun vadeli mutluluklara değinmekten ziyade anlık küçük zevklerle ilgili mesajlar getirirler. Tıpkı aşure yiyerek kısa bir süreliğine ondan zevk almak gibi. Bu rüyayı gördükten sonra size biri güzel bir haber verecek ya da ufak bir jest yapacak ve o anda mutlu olup hemen bu mutlulukla vedalaşacaksınız. Çok uzun vadeli bir mutluluktan ziyade aşure rüyalarının bize getirdiği mutluluk yalnızca ana hitap edecek, bize bir anlık adrenalin verecek müjdelerdir.

Rüyada aşure yemek

Rüyalar sembolizmi söz konusu olduğunda imgeler ve semboller bizi kendimizin ötesine taşır. Aşure gördüğümüz rüyalarda da mutlaka aşure ile olan ilişkimize bağlı olarak bilinçaltımızın bize gönderdiği bir mesaj bulunur. Bununla beraber aşureyi nasıl gördünüz? Onu yiyor muydunuz yoksa rüyadan negatif enerji mi aldınız? Eğer aşureyi yiyorsanız küçük bir mutluluktan siz de nasibinizi alacaksınız. Fakat bir aşureye uzaktan bakıyorsanız şimdilik arzularınıza ulaşamayacaksınız.

 

Aşure metaforunu çözmek rüyadan aldığımız enerjiye göre yapılmalıdır. Rüyada bir aşureye baktığınızda tam olarak ne hissettiniz? Onu yemeyi mi istediniz? O halde rüyadaki aşure arzularınızı ve isteklerinizi temsil eder. Bir aşure bir erkek için elde etmeyi çok arzu ettiği bir kadını bile sembolize edebilir. Erkek aşureyi yerse arzu ettiği kadını elde eder. Hatta aşure sembolü bazen çok farklı arzu ve isteklerimize değiniyor da olabilir. Mesela, bir kadın için satın almak istediği bir çanta. Kadın aşureyi yerse o çantayı satın alır ve bundan dolayı bir haz yaşar.

Yukarıdaki yorumların çoğu rüyada aşure yediğimiz durumlar için geçerliydi. Peki rüyadaki bir aşureye uzaktan baktığımız rüyalar için de bu yorum mu geçerlidir? Maalesef hayır. Rüyada yiyemediğiniz bir aşure daima henüz ulaşamayacağınız bir hayal ya da arzunun simgesidir. Rüyanızda bir masada çok güzel bir aşure duruyor ve siz o aşureye uzaktan bakıyorsunuz. Aşureyle aranızdaki mesafe aslında zamandır. Henüz bir arzuya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyacınız olduğunu size hatırlatır.

 

Rüyalardaki semboller genellikle rüya sahibinin hayatını iyileştirmek amacına hizmet eder. Aşure gördüğünüz rüyalarda da bu durum söz konusudur. Aslında rüyada aşure görmekten çok aşureyi nasıl gördüğünüze odaklanmalısınız. Aşure ile aranızda tam olarak ne geçti? Onu yemeyi çok arzu ettikten sonra yediniz mi? Ya da çok güzel görünüyor olmasına rağmen yemek istemediniz mi? Eğer güzel görünen bir aşureyi rüyanızda yemiyor ya da reddediyorsanız çevrenizdeki fırsatları reddediyor olabilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page