top of page

Rüyada atom bombası görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şok

 • Kaos

 • Duyum

 • Skandal

 • Çatışma

 • Ani değişim

 • Provokasyon

 • Siyasi felaket

 • Kontrol kaybı

 • Üst kişi hamlesi

 • Algı operasyonu

 • Toplumsal yara

 • Ses getiren olay

 • Siyasi gelişmeler

 • Toplumsal olaylar

 • Ekonomik haberler

 • Dış kaynaklı saldırılar

 • İstikrarı sarsıcı bazı gelişmeler

Rüyada atom bombası atıldığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada atom bombası bilinçaltımızın inşa ettiği “yıkıcı dış güçler” metaforudur. Bu rüya hem kendimizin hem de başkalarının yaşamını büyük bir ölçüde etkileyecek bir olay, skandal ya da ani değişimin yaşamımızda bir anda ortaya çıkmasıyla ilgilidir. Kısacası, rüyadaki atom bombası yaşamımıza dışarıda yapılacak bir müdahalenin hayatımızda bir anda her şeyi etkilemesine delalet eder.


Rüyada gördüğümüz atom bombası yaşamımıza zor kullanarak giren “dış güçler” metaforudur. Aynı zamanda yaşam yolculuğumuzda kapıyı açıp buyur etmediğimiz tüm davetsiz misafirlerin ya da zoraki değişimlerin temsilcisidir. Hiç ummadığımız anda bir olayın hayatımızı değiştirmesi ya da her şeyi alt üst etmesi gibi durumlar bu rüya görüldükten sonra yaşanabilir. Rüyada atom bombasını gören, sesini duyan ya da atom bombası patlamasından etkilenen kişi hazır olmadığı anda hayatında bazı radikal değişimleri bulur ve kendisi için bir anda her şey değişir. Bazen atom bombasının temsil ettiği dış güçler düşman ya da rakiplerdir. Dolayısıyla, rüyada atom bombası atıldığını görmek ve bundan etkilenmek bir düşman ya da rakipten çok güçlü bir hamle almakla ilgilidir.

 

Rüyada atom bombası aynı zamanda yaşam yolculuğumuzdaki şiddetli çatışmalar ve düşmanlarımızdan gelecek öldürücü şiddetteki hamlelerle ilgilidir. Eğer bir atom bombasının rüyada bir şehri komple yıkıp yok ettiğini gördüysek bir düşman ya da rakipten çok güçlü bir hamleye hazır olmamız gerekir. Bazen atom bombası sadece düşmanlarımızla değil duygusal hayatımızda hatta kendi iç dünyamızda cereyan eden şiddetli çatışmalar ve bu çatışmalar sonucunda yaşamımızdaki tahribatların altını çizer. Atom bombası gören partneriyle yaşadığı büyük bir çatışma sonrası ayrılık yaşayabilir ya da iç dünyasında kendisiyle çatışmasından dolayı yaşamında kayıp verme olasılığı bulunur.


Rüyada görmüş olduğumuz ülke ya da şehirler aslında kedimiz için inşa ettiğimiz yaşam ve tüm bağlantıların sembolüdür. Dolayısıyla rüyada yaşadığımız şehir ya da ülkeye atom bombası atıldığını görmemiz aslında kendimiz için inşa ettiğimiz her şeyin tehlike altına girmesi, düşman saldırısına uğraması ya da istikrarımızı sarsacak bazı gelişmelerin yaşanmasına işaret edebilir. Rüyasında bir atom bombasından dolayı bir şehrin yok olduğunu izleyen kişi çok büyük değişimlerin etkisinde istemese de kalır. Atom bombasının bir çok insanı öldürmesi kendimiz dışında başka insanların da bu gelişmelerden etkileneceğinin altını çizer. Rüyadaki atom bombasının temsil ettiği skandal ya da kontrol dışı olay aslında bizim tarafımızdan kontrol edilmesi mümkün olmayan bir olaydır. Bu rüyanın sahibi yaşamını büyük ölçüde etkileyen şeyin ne olduğunu anlayarak rüyayı yorumlamalıdır.


Rüyada atom bombası bazen siyasi gelişmeler, provokasyonlar ya da skandallarla ilgili bilgi içerir. Bazen tüm ülkeyi şok edici önemli bir olayın yaşanması ya da çok büyük bir siyasi duyumun alınması bu rüyayı gördükten hemen sonrasında mümkündür. Bu rüya aynı zamanda bizi şok edecek bir gelişmenin ya da büyük çaplı bir siyasi felaketin habercisi de olabilir. Genellikle atom bombası rüyaları kontrol kaybı yaşanacağı ve normalleşme sürecine girişin zaman alacağı bazı süreçlere işaret eder. Bu rüyayı gören kişi bilmelidir ki yaşanan değişimlerin sonunda her şey tekrar yoluna girse de bu biraz zaman alacaktır.


Bazen rüyada atom bombası kişinin yaşamının sadece bir bölümünde ortaya çıkacak yıkım ve sarsıntıların temsilcisidir. Atom bombası bazen iş hayatımızı ya da yalnızca aşk hayatımızı ilgilendiren büyük sarsıntıları da temsil edebilir. Örneğin, atom bombası atılan bir şehirde çok sayıda insanın öldüğünü gören kişinin iş hayatında toplu işten çıkarmalar olabileceği gibi bu rüya bir siyasetçi için büyük ölçüde oy kaybı yaşamaya da delalet edebilir. Kısacası, atom bombası yaşamın bütününü etkileyecek bir alanında verdiğimiz büyük çaplı kayıpları temsil eder.

Rüyada Türkiye’ye atom bombası atıldığını görmek

Rüyada gördüğümüz Türkiye konfor alanımız, bize ait topraklar, öz değerlerimiz ayrıca bilinçaltımız tarafından inşa edilmiş “yaşam alanı” metaforudur. Ayrıca, Türkiye kendimizi içinde rahat hissettiğimiz konfor alanı, sahip olduğumuz tüm değerler, vatanseverlik duyguları ve milliyetçi ruhumuzun temsilcisidir. Dolayısıyla, rüyada Türkiye’ye atom bombası atıldığını görmek tüm bu değerlerimize yapılacak saldırılar ya da kendimiz için oluşturduğumuz konfor alanına gelecek dış müdahalelerle ilgilidir. Bazen rüyada gördüğümüz Türkiye kendi özgürlük sınırlarımızın ve iç dünyamızın temsilcisidir. Dolayısıyla, Türkiye’ye rüyada atom bombası atıldığını görmek özgürlüğümüze yapılan müdahalelerin yaşamımızı olumsuz etkilemesiyle ilgili bilgi içerir.

 

Rüyada Türkiye’ye atom bombası atıldığını görmek en genel anlamı itibariyle savunduğumuz değerlere, milliyetçilik duygularımıza gelecek saldırılar, provokasyonlar ya da vatansever ruhumuzu incitecek gelişmelerin işaretidir. Bu rüyayı gören ertesi gün vatanseverliğini ortaya koyacağı bir tartışma ya da çatışmaya girebilir. Rüyada Türkiye’ye atılan bomba genellikle milli duygularımızı inciten olaylara işaret eder. Bu rüyayı milliyetçilik duygularımız kabardığında ya da kendimizi dış güçlerin saldırılarından etkilenmiş olarak gördüğümüzde de görülebiliriz. Kısacası, kendi ülkemize rüyada bir atom bombası atıldığını görmemiz savunduğumuz bir şeylerin tehdit altında olduğunu hissetmemizle alakalıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page