top of page

Rüyada Avrupa’ya taşınmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Fırsat

 • Yenilik

 • Değişim

 • Hareket

 • Özgürlük

 • Sınır ötesi

 • Büyük düşünmek

 • Sınırların aşılması

 • Kabuğundan çıkmak

 • Farklı olanı denemek

 • Alışılmışın dışına çıkmak

 • Konfor alanının dışına çıkmak

 • Engellerin ortadan kalkması

Rüyada Avrupa’ya taşınmak ne anlama gelir?

Avrupa’ya taşındığımız rüyalar aşılan engeller, sonsuz potansiyel ve özgürlük içerikli rüyalardır. Bu rüyalar genellikle yaşamdaki konfor alanımızın dışına çıkma ve kendimizi aşma arzusunu temsil ederler. Bilinçsiz zihnimiz bize kendi sularımızın dışındaki uzak diyarları bazen bir Avrupa ya da yurt dışı senaryosu yazarak göstermeye çalışır. Aslında bilinçaltının yazdığı bu senaryodaki sembolik Avrupa yaşamınızdaki “bilinmeyen” ya da alışılmış olanın dışında, kendi sularımızın dışındaki alanlar sembolüdür. Bu tip rüyaları bazen ruhsal değişim geçirmeden önce (farklı bir bakış açısı kazanmak, daha farklı düşünmeye başlamak) görürüz.


Kendimizi Avrupa’ya taşınırken gördüğümüz bir rüya farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Bu rüyaların ayrıntıları aslında rüya sahibinin bu uzak diyarlarda yaşayacaklarına dair ince ayrıntılar sunmaktadır. Örneğin, rüyada Avrupa’ya gitmek, oraya otobüsle gitmek, uçakla gitmek, orada kalıcı olmak ya da geçici turist olmak vs. Genellikle içinde bulunduğumuz şehir, o şehrin kültürü ya da mimarisi günlük yaşamımızda içine girmiş olduğumuz değişimle ilgili bir şeylere dokunurken rüyanın diğer ayrıntıları, örneğin oraya taşınmak ya da geçici bir süreliğine turist olmak yeni yaşam deneyimlerimizin ne kadar süreceği hakkında gizli bilgiler içeriyor olabilir.

Rüyada Avrupa'ya taşındığını görmek

Avrupa’ya taşındığımız rüyalar aynı zamanda yaşamda bir geçiş ayini gibidir. Belki de artık bir şeylere ihtiyacınız olmadığının bilincine vardınız ve kendiniz için yeni bir yol çizmeye karar verdiniz. Bu yüzden bilinçaltınız sizi konfor alanınızın dışına taşıyacak bu Avrupa’ya taşınma sahnesini yarattı. Belki de yaşamda daha farklı bir yere fakat  çok daha iyi bir konuma doğru gidiyorsunuz. Yine de gittiğiniz yerin daha iyi mi yoksa kötü mü olduğuna rüyanızdaki ayrıntılara bakarak yrum getirebilirsiniz. Gittiğiniz ülke nasıldı? Karanlık, kasvetli ya da sıkıntılı bir yer mi? Yoksa sizde harika duygular uyandıran neşeli bir ülke mi?


Avrupa’ya taşındığımız rüyalarının özü hareket özgürlüğü ve mevcut durumdan uzaklaşmadır. Bu rüyalar aynı zamanda değişimi sembolize ederler ve bir önceki sistemden bağımsız yeni bir sistemin kuruluşuna ya da yeni bir bağımsızlık hareketine işaret ederler. Rüya sahibi için hayat çok fazla seçenekler sunmaktadır ve bu seçenekler mevcut durumdan çok farklı ya da uzaktır. Bu yüzden bilinçaltı rüya sahibi için sınır ötesi bir senaryo çizer. Bilinçaltının burada yapmaya çalıştığı rüya sahibine bu yeni deneyimin bir öncekinden çok farklı olacağını anlatmaya çalışmaktır.

Rüyada Avrupa'ya yerleşmek

Avrupa’ya taşındığınız rüyalar aynı zamanda yaşamda bir geçiş noktasında olduğunuzu, tanıdık olanı geride bırakıp bilinmeyene doğru ilerlediğinizi gösteriyor. Evden taşınıyor, bir ilişkiyi bırakıyor, iş değiştiriyor, bir geçiş töreninden ya da zihinsel bir değişimden geçiyor olabilirsiniz. Bu değişiklik sizin kendi yaptığınız veya zorla yaptığınız olabilir ve size çok tanıdık gelen bir şeyi geride bıraktığınız için üzgün ya da mutlu hissedebilirsiniz. Nasıl hissettiğiniz ve bu değişimin ayrıntıları hakkındaki bilgiyi rüyanızdaki gizli mesajlardan alabilirsiniz.


Avrupa’ya taşındığınız rüyadaki ince ayrıntılara dikkat ederek bu rüyanın vermek istediği mesajı daha iyi anlayabilirsiniz. Taşınırken yanınızda neleri götürüyorsunuz? Götürdükleriniz aslında zihinsel bagajlarınız (düşünce ve inançlarınız), sorumluluklarınız ya da yaşam yüklerinizi sembolize eder. Bıraktıklarınız ise salıverdikleriniz, vazgeçtikleriniz ya da kurtulduklarınız sembolüdür. Örneğin rüyada almanız gereken eşyaları bırakmaya mı karar verdiniz? O halde çok yakında bir vedalaşma noktasına varabilir ve orada bir şeylerden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz.

Rüyada ailece Avrupa'ya taşındığını görmek

Ailece Avrupa’ya taşındığınız rüyalar bazen mevcut koşullarda sizi geride tutan her şeyi bırakmaya davet ederler. Belki de daha büyük düşünmeye, konfor alanınızın dışına çıkmaya ya da her zaman yaptığınızdan farklı bir şeyi denemeye ihtiyacınız var fakat risk almak istemiyorsunuz. Bu yüzden bilinçaltınız sizin için bir Avrupa sahnesi inşa ederek size bu değişime davet ediyor olabilir. En yüksek potansiyelinize yerinizde sayarak varamazsınız. Bazen büyük bir hediyeyi bekleyerek değil ona doğru hareket ederek ve konfor alanınızın dışına çıkarak alabilirsiniz.


Son olarak Avrupa’ya taşınma rüyalar kişisel özgürlük, alışılmadık durumlar, bireysellik, bağlanmama, değişim, idealizm, deneyim yoluyla öğrenilen hayat dersleri, çeşitlilik, uyarlanabilirlik ve çok yönlülük, beceriklilik, motivasyon, ilerleme, aktivite, deneyim, seyahat ve macera, sempati ve anlayış, sosyallik ve arkadaşlık, salıverme ve teslim olma, etki, duygusallık, terfi, doğal yetenek, canlılık, cesaret ve cesur olma gibi durumlara da değinir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page