top of page

Rüyada Avrupa'yı görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • Özgürlük

 • Uzaklaşmak

 • Yeni kurallar

 • Misafir olmak

 • Gurbete gitmek

 • Mekan değişikliği

 • Radikal değişimler

 • Kabuğundan çıkmak

 • Farklı olanı denemek

 • Farklı bir mekana gitmek

 • Alışılmışın dışına çıkmak

 • Kendini yabancı hissetmek

 • Engellerin ortadan kalkması

 • İş ya da sektör değiştirmek

 • Başka bir şirkette işe girmek

 • Konfor alanının dışına çıkmak

 • Kendi sularının dışına çıkmak

 • Yeni yeteneklerin farkına varmak

Rüyada Avrupa’yı görmek ne anlama gelir?

Rüyalar aleminde yurt dışına yaptığımız tüm seyahatler yaşamımızın bir alanında bir yerden başka bir yere geçmeyi sembolize eder. Değişen kariyerler, değişen düşüncelerimiz, aldığımız eğitimler sayesinde değişen yaşamımız, tüm bunlar bize bilinçsiz zihnimiz tarafından bir yurt dışına seyahat etme rüyası ile anlatılıyor olabilir. Belki de profesyonel yaşamınızda eski evreden ayrılıyor ve bir sonraki evreye geçiyorsunuz. Hatta statü ya da durum değiştiriyor bile olabilirsiniz. Örneğin, evleniyorsunuz ve bekarlık statüsünü bırakarak evil statüsüne geçiyorsunuz bu yüzden rüyanızda yurt dışına çıktığınızı görebilirsiniz.


Kendimizi Avrupa'da ya da ülkemizin dışında bir yerde gördüğümüz rüyalar bilinçsiz zihin tarafından algılanan "konfor alanının dışı" metaforudur. Bu rüyayı gören kişi bir süreliğine de olsa farklı olanı dener ya da farklı bir ortamda bulunur. Rüyada Avrupa’yı görmek aynı zamanda hareket ya da faaliyet alanının genişlemesi, işleri bir aşama ilerletmek ya da kendi sularının dışına çıkarak farklı bir şeyleri denemekle ilgilidir.

 

Rüyada Avrupa’yı görmek bazen daha büyük düşünmek, faaliyet alanını genişletmek ya da daha farklı sektörlere el atmakla alakalıdır. Rüya sahibi Avrupa’da turist ise belki de gerçek hayatta bir fizibilite çalışması yapmakta ya da daha önce alışık olmadığı ya da denemediği bir sektöre bir göz atmaktadır. Rüya sahibi Avrupa’da ne yaptığına ve tam olarak nasıl insanlarla neler yaşadığına bakarak bu rüyayı yorumlamalıdır.


Rüyada Avrupa aynı zamanda üst otoritenin hakimiyetinin ya da denetiminin olmadığı ve kişinin kendini daha özgür hissettiği bir alanı temsil eder. Bu yüzden bu rüyayı gören kişinin ailesinden uzak bir mekana gitmesi ya da hayatında karar vermesinde etkili olan herkesten bir süreliğine uzaklaşması mümkündür. Rüyasında Avrupa’da olduğunu görenin üzerindeki baskı ve otorite bir süreliğine zayıflar.


Rüyada Avrupa her zaman fiziksel olarak seyahat etmek anlamına gelmeyebilir. Bu rüya bazen içsel yolculuklar, kendi kendini keşfetmek, kendini aşmak ya da yeteneklerin farkına varmakla alakalı olabilir. Rüya sahibi belki de kendisi ile ilgili yepyeni bir şey keşfeder ve bu keşiften sonra hayatı değişir. Fakat yine de daha iyi yorum için rüyada Avrupa’da ne olduğuna bakılır. Avrupa’da kaybolan ya da karanlıkta kalan kişi bu yeni içsel yolculuğunda çok fazla bilinmezlikle mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Rüyada Avrupa’ya seyahat etmek

Bazıları için rüyada Avrupa’ya gitmek yeni bir karar vermektir. Fakat bu karar daha önce yapılan hiçbir şeyle aynı olmayan, farklı kuralların ve farklı bir sistemin işlemesini gerektiren bir karardır. Rüya sahibi kararı verip seçimini yaptıktan sonra kendini bambaşka bir gerçeklikte, farklı bir mekanda ya da yeni bir sektörde başka bir şey yaparken bulur. Bu sektörde kurallar ve işleyiş rüya sahibi için bir önceki sektöründen çok farklı olacaktır.

Rüyada Avrupa’ya yapılan ziyaretler gerçek hayatta da farklı mekanlara yapılan ziyaretlerdir. Bazen Avrupa’ya giden kişi komşusuna ya da başka bir eve ziyarete gidebilir. Hatta bu rüyayı görenin gerçekten Avrupa’ya gitmesi ya da başka bir memlekete gitmesi ihtimali de bulunur. Rüyasında Avrupa’ya giden kişi kendini nasıl hissettiğine ve ortamın nasıl olduğuna da bakarak bu rüyayı yorumlamalıdır. Rüyada Avrupa’da kendini huzur ve güvende hisseden kişi geçici süreliğine tatile gider ya da iş stresinden ve sorunlardan bir süre uzaklaşır. Avrupa’da kötü durumda ya da karanlıkta kaldığını gören kişi bilmediği bir sistem ya da sorunun çözümüyle uğraşır ve bocalar. Bazen bu tip bir rüya daha önce hiç deneyim edilmeyen ve tecrübesiz olunan bir alanda bir soruna takılıp kalmaya delalet eder.

Bazıları için rüyada Avrupa’ya seyahat etmek yeni bir bakış açısı kazanmak ya da olaylara içerden değil dışardan bakmakla alakalıdır. Ya da bu rüyayı gören bir olaydan dolayı bir şeyin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlar ve yepyeni bir bakış açısı kazanır. Bu rüyadan sonra rüya sahibinin duruma dair yeni bir karar alması ve bazı radikal değişimler yapması mümkündür.

Rüyada Avrupa’da kaybolmak

Rüyada Avrupa kişinin kendini ait olmadığı bir ortamda hissetmesidir. Avrupa’da kaybolmak ise yine buna bağlı olarak kendi konfor alanının dışında ya da bilmediği bir sektöre bazı bilinmezlikler ya da sorunlarla uğraşmaya delalettir. Bu rüyayı gören kişi bir konuda çıkış yolu aramaktadır fakat bu konu acemi olduğu ya da henüz yeni girdiği bir sektörle alakalı olabilir. Rüyanın sonunda yolunu bulan ya da gitmek istediği adrese ulaşan çözümü bulur fakat adrese ulaşamayan bir süre daha bu soru işaretleriyle yaşamak zorunda kalır.

Rüyada Avrupa’da turist olmak

Rüyada Avrupa’da turist olmak kendi konfor alanımızın dışına geçici süreliğine yapılan ziyaretlerin simgesidir. Bu ziyaretler bazen fiziksel olarak yapılan yolculuklar bazen içsel yolculuklardır. Rüya sahibi geçici bir süreliğine de olsa konfor alanının dışına çıkabilir, kendi mekanının haricinde bir mekana ziyarette bulunabilir. Fakat bu yolculuklar bazen sadece içsel yolculuklardır ve rüya sahibinin kendi kendini keşfetmesi, bazı yeteneklerinin farkına varması ve bu yetenekleri kullanmakla ilgili bazı kararlar vermesi olasılığı vardır. Fakat rüyasında turist olup evine dönen sadece bir fizibilite çalışması yapar ve verdiği karardan vaz geçer.


Rüyada Avrupa’dan evimize gelen her insan, hayvan ya da obje aslında hayatımıza ya da evimize gelen yeniliklerin simgesidir. Bazen bu haneye bir bebek ya da gelin gelmesine işarettir. Aslında rüyada Avrupa’dan gelenler hayatımıza kattıklarımız, Avrupa’ya gidenler ise hayatımızdan uzaklaştırdıklarımızın simgesidir. Bazen Avrupa’dan gelen kişiler haneye eşya ya da para girişini de temsil edebilirler. Fakat rüya sahibi gelenin kendinde bıraktığı izlenime de dikkat ederek bu yorumu yapmalıdır. Gelen kişi ya da obje rüya sahibini mutlu ediyor ise eve giren hayırlıdır.


Rüyada Avrupa’ya tatile gitmek bir süreliğine sorunlardan uzaklaşmak, kendini özgür hissetmek ya da inzivaya çekilmeye delalettir. Bu rüya bazıları için farklı olanı denemek ya da kendi sularının dışına çıkmakla alakalı olabilir. Rüyasında Avrupa’ya tatile gittiğini gören belki de gerçek hayatta kendi çalıştığı sektörün dışında bir sektöre el atar. Rüya sahibi Avrupa’dan geri dönüyor ise bu kararı kalıcı değildir. Bazıları için Avrupa’da tatil değişim ve farklı olanı denemektir.


Rüyada Avrupa’dan gelmek öze dönmek, anormal olanın normalleşmesi, kontrolden çıkanın tekrar rüya sahibinin kontrolü altına girmesi ya da kişinin tekrar konfor alanına dönmesiyle alakalıdır. Bu rüyayı gören bulunduğu mekandan ya da sektörden uzaklaşmışsa tekrar geri döner, anormal durumlar yaşamışsa rüya sahibi için her şey tekrar normale döner. Bu rüya eve gelecek bir eşya ya da para bekleyenler için beklenenin tez zamanda varmasına delalettir. Rüyayı gören kişi birine borç vermiş ise o borç yakın zamanda ödenecektir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page