top of page

Rüyada ayak görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Son

 • Bitiş

 • Yolcu

 • Sürpriz

 • Sonuç

 • Misafir

 • Hamilelik

 • Son kişi

 • Yolculuk

 • Hareket

 • Son hamle

 • Yönelmek

 • Adım atmak

 • Bebek geliyor

 • Hamle yapmak

 • Bir yere gitmek

Rüyada ayak görmek ne anlama gelir?

Rüyada ayaklar son hamle ya da bir işin sonucuna yaklaşmak için aşılması gereken son engelin temsilcisidir. Astrolojide ilk organ koç burcunun yönettiği kafa son organ ise balık burcunun yönettiği ayaklardır. Ayaklar aynı zamanda zodyaktaki son ev olan on ikinci evin sahibi ve yönlerden güneyin yöneticisidir. Bu yüzden bir sonun artık gelmesi, yeni bir başlangıca hazırlık yapmak ya da hayatımızda yeni bir sayfa açmak için eski sayfayı kapatmaya yönelik attığımız son adımın ve yapacağımız son hamlenin temsilcisidir.

Ayaklar insan vücudunun en alt kısmında ve en güney yöndeki organlarıdır. Bu yüzden rüyada ayak görmenin güney yönüyle büyük ilgi ve alakası vardır. Bu rüyayı gören bazen güney istikametinde bir yere yolculuk yapar, güneyden bir misafiri gelir ya da güneyde yaşayan birinden bir haber ya da mesaj alabilir. Rüyada ayak gören kişi ayaklarının yönüne ve aşağıya baktığında kendisini bekleyen ilginç bir şeyle ya da bir sürprizle de karşılaşabilir.

 

Ayaklar aynı zamanda insan vücudunun hareketliliğine ve mekan değiştirmesine vesile olan organlarımızdır. Bu yüzden rüyasında ayak gören kişinin iş değiştirmesi, bir evden başka bir eve taşınması, bir yere seyahat etmesi ya da mekan değiştirmesi olasılığı yüksektir. Aynı zamanda ayaklar insan vücudunun toprakla ve zeminle bağlantısını sağlayan organlardır. Rüyada görülen ayaklar bize topraktan ya da aşağı istikametten veya alt katta oturan komşudan haber getirebilirler.

Son organ ayakların rüyada görülmesi tüm bunların yanışına artık bir sürecin sonuna yaklaşıldığından da bizi haberdar eder. Hamile kadın için doğum zamanı yaklaşmaktadır, kim ne ektiyse ektiğini biçme zamanı yakındır, bir sorunu olan ise problemini çözmeye çok yakındır. Bu rüyayı gören bilmelidir ki bir işin sonuna artık yaklaşılmaktadır ve bu sonun akabinde kişinin hayatında yepyeni bir sayfa açılır.

Vücudumuzda çift yaratılmış organlardan eller ve ayaklar aynı zamanda ikiz kardeşlerin temsilcisidir. Bu rüyayı görenin ikiz kardeşi varsa ya da ikiz evlat sahibiyse rüyayı nasıl gördüğüne odaklanarak yorumlamalıdır. Çünkü bu rüyada ikizleriyle ilgili bilgi gizlidir. Bir kadın rüyasında 2 el ya da 2 ayak görürse ikiz bebeğe hamile olması olasılığı vardır. Bu rüya 2 kardeş olan kişiler için de anlam içeriyor olabilir. Tek bacağının kesildiğini gören kişinin kardeşini kaybetmesi ya da aralarına küslük girerek ayrılmaları ihtimali vardır.

Rüyada ayaklarını kesilmiş görmek

Rüyada ayaklarını kesik görenin bir yolculuğu iptal olur ya da yüzüp kuyruğuna geldiği bir iş olmaz. Bu rüyayı gören kişi hayatında bir süreci tamamlamak istiyorsa tekrar başa dönmeli ve yaptığı hataların farkına vararak ve hatalarını tekrarlamayarak bir daha denemelidir. Rüyada ayaklarını kesik görenin bir mekandan başka bir mekana hareketi ya da bir evden başka bir eve taşınma işi iptal olur. Hamile kadının rüyasında ayaklarını kesik görmesi hayırlı değildir.

Rüyada  ayakların kesilmiş olması hayırlı değildir. Bu rüyayı gören kişi değişim istiyorsa bir süre olduğu yerde beklemek zorunda kalır ve değişim şimdilik mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda kesik ayaklar ziyan ve kayıptır. Bazen kişiyi derinden üzecek ya da fiziksel sağlığını etkileyecek ölçüde büyük bir kayba delalet edebilir. Ayaklarını kesik gören kişi kendisi için çok değerli bir şeyi kaybedebilir.

Rüyada ayaklarını çıplak ya da ayakkabısız görmek:

Rüyada  ayaklarını çıplak ya da ayakkabısız gören kimse bir yolculuk için henüz hazır değildir. Ya da bu kişi bir işin sonuna yaklaşmıştır fakat bu sonlandırmayı her ne kadar çok istese de hala bazı eksikler bulunmaktadır. Bu eksikleri tamamlamadan ve ayrıntılara dikkat etmeden bu işin sonunu getirmemelidir. Hamile bir kadın rüyasında ayaklarını çıplak görürse erken doğuma hazır olmalıdır. Ayaklarını çıplak gören kişi bir işe hazırlıksız yakalanabilir ya da davetsiz bir misafiri ağırlar.

Rüyada ayak yıkamak:

Rüyada ayaklarını yıkayan kişi bir yolculuğa ya da bir işin sonunu getirmeye hazırlık yapar. Kirli ayakları yıkayarak temizlemek hayırlıdır. Bu rüya bir işin olmasındaki son engellerin ya da sorunların yavaş yavaş hallolacağını ve o işin olacağını müjdeler. Zaten temiz olan ayakları yıkayan kişi bitirmek üzere olduğu bir iş üzerinde son rötuşlarını yapar ve ayrıntılara özen gösterir. Ayakları yıkamak aynı zamanda bir seyahat, mekan değişikliği ya da taşınma için hazırlık yapmaktır. Bu rüyayı gören kişi tez zamanda yolculuk yapar.


Rüyada ayaklarını pis ve kirli gören kişinin bir yolculuğu, mekan değişikliği ya da taşınması iptal olur ya da bazı sorunlardan dolayı ertelenir. Bazen bu rüya sahibi tam yüzüp kuyruğuna geldiği bir süreçte bazı engellerle karşılaşır ve bu süreci sonlandırması sadece bu engelleri ortadan kaldırmasına bağlıdır. Rüyada ayaklarını pis gören aynı zamanda bazı pis işlere bulaşabilir ve bir an önce kendini bu pis ya da hayırsız işlerden kurtarmalıdır.


Rüyada tek ayağının olmadığını gören kişinin hayatında bir denge sorunu ya da bir eksiklik vardır. Bu kişi için bir şeylerin olması mümkündür fakat boz yapın sadece bir eksik taşı bulunmaktadır. Bu taşı bulursa kendisi için büyük bir başarı yoldadır, eğer bulamazsa istediği şeyler olmaz. Bir bacağın olmadığını görmek bazen çok hayırsız bir rüyadır. Bir sevdiğinin vefatı ya da hane içinde bir hamile kadının düşük yapma olasılığı bu rüyayı gören kişi için mümkündür fakat bu rüya her zaman bu anlamı taşımaz. Bazen verilen kayıp sadece parasal kayıptır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page