top of page

Rüyada babayı bıçaklayarak öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Bitirmek

 • Kurtulmak

 • Galip olmak

 • Engel aşmak

 • Tamamlamak

 • Sonlandırmak

 • Farkına varmak

 • Sorunu çözmek

 • Bertaraf etmek

 • Sınav kazanmak

 • Rafa kaldırmak

 • Uyandırılma çağrısı

Rüyada babayı bıçaklayarak öldürmek ne anlama gelir?

Rüyada babamızı bıçaklayarak öldürme eylemi genellikle bilinçsiz zihnin “sonlandırma” arzusunu yansıtır. Yaşam yolculuğumuzda bir sayfayı kapatıp yenisini açmak istediğimizde birini, hatta çok sevdiğimiz biri olan babamızı  ya da başka bir yakınımızı rüyamızda öldürebiliriz. Rüyaların zengin sembolizmine yakından bakıldığında bu rüyanın aslında yeniliğe davet edici bir rüya olduğu ortaya çıkmaktadır. Ölüm, rüyalarda daima sonlar ve başlangıçlar, doğum ve yeniden doğuş, değişim ve dönüşümle ilgilidir. Ölümde güzellik ve umut vardır ve ölüm kesinlikle yaşamın doğal bir parçasıdır.


Rüyaların zengin sembolizminde ölüm fosilleşmiş alışkanlıklarınızı ve artık bize hizmet etmeyen her şeyi temsil eder. Bir başka deyişle “bizim için ölmüş” olanların simgesidir. Bu alışkanlıklar sigara içmekten veya abur cubur yemekten bize faydası olmayan insanlarla çıkmaya veya sağlıksız ortamlarda çalışmaya kadar her şeyi içerebilir. Bu davranışlar, yaşamınızı çok uzun süre kontrol etti ve şimdi onları yaşamınızdan çıkarma zamanı gelmiş. Rüyanızda babanızı bıçaklayarak öldürdüğünüzü gördüyseniz bu güne kadar düşündüğünüz ve inandığınız her şeyle vedalaşmak zorunda bile kalabilirsiniz. Fakat, bu vedalaşmanın sizin için faydalı olduğunu da bilmelisiniz.

Rüyada babayı bıçaklayarak öldürdüğünü görmek

Babamızı  bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya hepimizi dehşete düşürse de rüyalar alemindeki ölüm kesinlikle fiziksel ölüm değildir. Fakat, bıçaklayarak öldürme eylemi oldukça agresif bir eylemdir ve yaşamımızdaki bitirme arzusuna işaret edebilir. Belki de yaşamınıza yeni bir şeyin girmesini çok istiyorsunuz fakat yeninin girebilmesi için eskiyle vedalaşmak zorunda olduğunuzun da farkındasınız. Her ne kadar eski daha önce alışmış olduğunuz düzen olsa da bir şekilde onunla vedalaşıp konfor alanının dışına çıkma vaktiniz gelmiş.


Rüyada babayı bıçaklayarak öldürmek genellikle yaşamda bir vedalaşma noktasına varıldığının işaretidir. Yeni olanı kabul edebilmek için eskiye veda etmek zorundasınız. Bu rüyayı gördüyseniz yaşamınızda “öldürmeniz gereken” bir şeyler var. Belki bazı kötü alışkanlıklarınız hatta size zararlı çekirdek düşünceleriniz. Artık onlarla vedalaşmalısınız. Eğer bu vedalaşmayı yapmayı başarırsanız evren size yeni bir hediye sözü veriyor.

Rüyada babanın bıçaklanması:

Rüyalarımızın zengin sembolizmine göre ölüm aslında kendini sevmenin bir şeklidir. Dar bir alanda hapsolmak yerine gelişmeyi istemek en derin arzunuzdur ve alışılmışın dışında yeni diyarlarda kendi başınıza yaptığınızdan daha fazla büyürsünüz. Aslında semboller aleminde her ilişki, her başlangıç ve verilen her bir karar ölüm ve yeniden doğuştur. Çünkü, verdiğiniz her karardan sonra sizin için açılan bir kapının eşiğinden geçmiş ve yeni bir başlangıç yapmış olursunuz.


Babamızı  bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya genellikle siyah tonlarında ya da kasvetli bir rüyadır. Koyu rengi yas ve gizemi temsil eder. Fakat rüyalar alemimizdeki yas, aslında babamız için tuttuğumuz yas değil vedalaştıklarımız için tuttuğumuz yastır. Yaşam yolculuğumuzda bazen bagaj boşaltır ve yük hafifletiriz. Yolumuza devam ederken bazı şeyleri yanımızda almaya karar verir, bazılarını arkamızda bırakırız. Babamızı  bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya ise yaşamımızda çok büyük bir kitleyi (sembolik babamızı) geride bıraktığımıza işaret eder.

Rüyada babanın bıçaklandığını görmek:

Babamızı  bıçaklayarak öldürdüğümüz bir rüya bazı yorumcular tarafından oldukça yanlış anlaşılan ve yanlış yorumlanan rüyalardandır. Bazı yorumcular yalnızca ölümün adını duyduklarında ürkütücü yorumlar yapabilirler. Fakat, sembolik ölüm yalnızca bir son ve beraberinde gelecek bir başlangıçtır. Hayatınızın artık size hizmet etmediğini fark ettiğiniz büyük bir aşamasının veya yönüyle vedalaşma zamanınızı müjdeleyebilir (her ne kadar rüyamız babamızı  öldürürken bizi dehşete düşürse de). Rüyadaki ölüm, önemli bir dönüşüm, değişim ve geçiş dönemini gösterir. Yeniyi getirmek için kendinizi dönüştürmeli ve eskiyi temizlemelisiniz.


Son olarak, rüyada babamızı  bıçaklayarak öldürme eylemi daha derin, daha dolu, daha doyurucu bir yaşama giden yolu açmak için hayatınızdaki sağlıksız bağları bırakmayı öğrenmeniz gerektiğinin bir işaretidir. Rüyadaki sembolik babanızı  bıçaklayarak öldürme eylemi size eskimiş ve büyümüş yaşam tarzlarından vazgeçmeyi ve onlardan ilerlemenizi öğretir. Bu, kötü bir alışkanlığı veya davranış biçimini kırmak için mükemmel bir işarettir. Bunu, fazlalıktan kurtulmanın ve hayatınız için gereksiz olanı bırakmanın zamanı olarak görün. Yolunuza çıkan eski eşyalarınızı, anılarınızı ve bagajınızı temizleyin.

Rüyanızı yazın:

bottom of page