top of page

Rüyada bahçe görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Fırsat

 • Plan

 • Kaynak

 • Bolluk

 • Bereket

 • Hazırlık

 • Zenginlik

 • Evlat

 • Kardeş

 • Komşu

 • Dünyevi işlerle uğraşmak

Rüyada bahçe görmek ne anlama gelir?

Rüyada bahçe para pul işlerinde güzelleşme ve rızkın artmasına delalettir. Fakat bahçenin durumu bu rüyanın yorumunda önemlidir. Bahçesinde rengarenk çiçekler, bolluk bereket ya da olgunlaşmış meyveler görenin rızkı artar, evlatlarıyla ilgili güzel bir haber alır ve bir evladının çok büyük bir sorunu çözülür. Bir bahçede tohum gören kişinin yaşadığı hanede bir hamile vardır. Bahçede tohum ya da çiçekler gören erkek evli ise karısı hamile kalır.

Rüyada kendini bahçede bir şeyler yaparken gören kişi dünyevi işlerle ve para pul işleriyle uğraşır. Yeşil tonlarının ağırlıklı olduğu bahçe her zaman güzel haberlere, rızkın açıklığına ve sevince delalettir. Bunun tam tersi yani kurumuş ve kötü görünen bir bahçe ise aslında kişinin tüm imkan ve kaynaklara sahip olduğuna fakat bu kaynakları para kazanmak için kullanmadığına vurgu yapar.

Rüyada bahçe bazen evlat, kardeş ya da bir komşuya dair haber getirir. Rüyada kendini bahçesinde bir şeyler yaparken gören kişinin bazen evlat, kardeş ya da komşusu için hayırlı bir iş yapma olasılığı vardır. Rüyasında evinin bahçesinde kötü bir şey, akrep, yılan ya da kendini rahatsız eden birini görenin kazancına haram karışır ya da işlerinin bir sorundan dolayı zarar görmesi ihtimali vardır.

Rüyada güzel bir bahçe görmek

Rüyada güzel bir bahçe görmek hayırlıdır. Bazıları için güzel müjdeler, bekar için evleneceği partnerle tanışmak, evli için hamilelik müjdesidir. Rüyasında kendini güzel bir bahçe içinde gören bazen güzel bir eve taşınır ya da beklemediği bir yerden para alarak sevdikleriyle hoş vakit geçirir. Kendini güzel bir bahçede eğlenirken ya da sevdikleriyle beraber gören kişi bir düğüne ya da eğlenceye gider. Güzel bir bahçe içinde olumsuz etki aldığı bir hayvan, akrep, yılan ya da sevmediği birini görerek tadı kaçan kişinin hanesine dedikodu girer.

Rüyada yemyeşil bir bahçe görmek:

Rüyada yemyeşil bahçe gören güzel haberler alır ya da seviyesi yükselir. Bu rüyayı gören kişinin kendine çok beğendiği bir evi satın alması ya da çok istediği bir işe girmesi ihtimali vardır. Yemyeşil bahçe aynı zamanda bolluk berekettir. Rüya sahibi bu rüyayı gördükten sonra ya da 3 gün içerisinde güzel bir haber alır. Bu rüyayı gören kişinin bir sorunu ya da hastalığı varsa bu sorundan ya da hastalıktan tez zamanda kurtulur.

Rüyada bakımsız ya da kuru bahçe görmek:

Rüyada bakımsız ya da kuru bahçe kullanılmayan ve ziyan edilen kaynakların hatırlatıcısıdır. Rüya sahibi belki işsizlik ya da parasızlıktan şikayetçidir fakat elindeki yetenekleri ya da kaynakları kullanmamaktadır. Bu rüya aynı zamanda hayatımıza bir çeki düzen vermemiz konusunda bir uyarı rüyası olabilir. Bu rüyayı gören kişi öncelikle bir plan yapmalı ve hayatına bir çeki düzen vererek yola devam etmelidir. Kuru ve bakımsız bahçe aynı zamanda vaktin boş ve gereksiz işlere harcanmaması gerektiği konusunda uyarıdır.


Rüyada bahçede çiçekler sevinçli haberler ve güzel gelişmelerdir. Bir erkek için rüyada bahçede çok fazla sayıda güzel çiçek görmek güzel kadınların olduğu bir ortama katılmaktır. Bir kadın rüyasında güzel ve rengarenk çiçekler görüyor ise kendisi için alışveriş yapar ve bu alışverişten memnun kalır. Bazen bahçede çiçekler görmek hediye almak ya da vermekle alakalıdır.


Rüyada bahçe sulamak hayırlı işler yapmak ya da hayırlı bir işin olmasına yardımcı veya vesile olmaktır. Rüyasında bahçe sulayan kişi aynı zamanda bir işi olmasını ya da sonuçlanmasını hızlandırmak için bir şey yapar. Bu rüyanın sahibi erkek ve evli ise karısı hamile kalır. Bir kadın rüyasında bahçe suladığını görürse yaşadığı hanenin faydasına bir iş yapar ya da tez zamanda misafir ağırlar.


Rüyada evinin bahçesini gören kardeşi ya da bir akrabasıyla ilgili haberler alır. Bu rüyanın yorumu tam olarak bahçede ne yapıldığına ya da ne olduğuna bağlıdır. Evinin bahçesini güzelleşmiş görenin ailevi meseleleri ya da sorunları varsa bu sorunlarda düzelme olur. Evinin bahçesini yanmış ya da kurumuş görenin ailesinde bir sorun cereyan eder. Evinin bahçesinde kendini mutlu gören biri evlatları ya da kardeşleriyle ilgili güzel bir haber alarak sevinir.


Rüyada bahçeli bir ev görmek umulmadık bir yerden bir hediye ya da para almaktır. Rüyada bahçeli bir evde bulunmak çocuğu olan bir aileye ziyarete gitmektir. Bahçeli bir evde oturmadığı halde kendini öyle bir evde gören kişinin hanesine beklemediği bir yerden rızk girer ya da haneden bir kadın hamile kalır. Rüyada kendini bahçeli fakat kötü bir bahçesi olan bir evde gören kişi evlatlarıyla ilgili bazı sorunlarla bir süre uğraşmak zorunda kalır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page