top of page

Rüyada bakla görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Jest

 • Rızk

 • İyilik

 • Şans

 • Sağlık

 • Hediye

 • Büyüme

 • Güzellik

 • Beslenme

 • Kazanımlar

 • Faydalı işler

 • Haneye girenler

Rüyada bakla görmek ne anlama gelir?

Bakla gördüğümüz rüyalar ödül rüyalarıdır. Esasında bakla gördüğümüz rüyalar ve meyve rüyaları metaforik anlamda birbirine benzer rüyalar olsa da meyveler yaşamımızın daha eğlenceli ve zevk verici yanına dokunurlar. Meyveler tatlı besinler sınıfına girdiklerinden daha neşeli ve yapılması zevkli işlerin ya da renkli ödüllerin simgesi olabilir. Bununla beraber baklalar daha az zevk alarak yaptığımız fakat bize faydası olacak tüm uğraşılar karşılığında aldığımız ödülleri temsil ederler.

Rüyadaki bakla ve benzeri faydalı sebzeler yaşamımıza giren tüm güzellikler, iyilikler, büyüme ve gelişmek için ihtiyaçların karşılanması ve faydalı işler sembolüdür. Bakla gördüğümüz rüyalar daima zararsız ve iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza girecek her ne olursa olsun bize fayda getireceğinin altını çizerler.

 

Rüyadaki baklalar rüya sahibi için “malzemeler” metaforudur. Tıpkı bir yemeği farklı sebzeleri karıştırarak yapmamız gibi yaşamımızda bir projeyi üretmek için farklı materyaller kullanırız. Rüyasında yemek yapacağı baklayı elinin altında gören kişi bir proje için ihtiyaç duyduğu materyale kavuşur. Bu rüyayı gören kişi yaşamında eğer bir şey için “yok” kelimesini kullanıyorsa bilmelidir ki aradığı şey yanı başında. Eğer yanı başında bulamıyorsa bile kendisi tarafından üretilebilecek bir değerdir.

Bakla gördüğümüz rüyalar aynı zamanda büyüme, iyileşme ve kendimize kattığımız tüm faydalı işleri sembolize eder. Rüyalar dilinde vücuda giren her şey aslında yaşamımıza kattıklarımız, vücudumuzdan çıkanlar ise artık ihtiyaç duymadıklarımız ya da vazgeçtiklerimizin sembolüdür. Sağlıklı baklaları rüyada görmek de oldukça hayırlıdır ve rüya sahibinin yaşamına fayda sağlayacak bir şeylerin kendisine hediye edileceğini müjdeler.

Rüyada bakla yemek ne anlama gelir?

Bakla gördüğümüz rüyalar yorumlayabilmek için baklanın durumuna ve rüyadan aldığımız enerjiye de bakmalıyız. Örneğin, çürük baklalar yaşamımıza elbette mutluluk ve sağlık getirmezler. Modası geçmiş ya da tedavülden kalkmış her şey rüyamıza çürük baklalar kılığında girebilir. Bazen çürük bakla eski kafalılık ya da zamana uyum sağlayamama alametidir. Özellikle bu çürük baklalardan yiyen ya faydasız işlerle uğraşır ya da hanesine yanlış yolla elde ettiği kazancı sokar ve bundan zarar görür. Baklalar aslında yaşamımıza giren faydalı şeylerin alametidir fakat rüyada çürük ya da kötü görünümlü olduklarında bize fayda getirmeyecek işlerle uğraştığımız konusunda bizi uyarır.

Bakla gördüğümüz rüyalar aynı zamanda yaşamın bize sunduğu fırsatlar, para, imkanlar ve tüm faydalı şeyler hakkında bilgi getirir. Fakat baklayı sevmiyorsak bu yorumu yapmamalıyız. Sevmediğimiz bakla rüyası istemeyerek ya da zevk almayarak yapmamız gereken bize faydalı olacak her şeyi temsil ediyor olabilir. Örneğin, ders çalışmayı sevmeyen bir öğrenci rüyasında kötü görünen bakla görüyorsa bilmelidir ki hoşuna gitmese de ders çalışmak kendisinin faydasına olacaktır.

 

Kaliteli ve olgun baklalarla dolu bir sepet ya da bu baklaları bir tabakta gördüyseniz yaşamın size sunacağı bir ödülü kucaklamaya hazır olmalısınız. Bu rüya genellikle büyük bir fırsatın bize sunulmasından önce görülür. Rüyasında sağlıklı ve olgun baklalar gören kişi belki çok iyi bir iş teklifiyle karşılaşabilir ya da rüya sahibi için kendisine maddi refah ve çok büyük menfaat sunacak bir eğitim almak söz konusu olabilir.

 

Bakla gördüğümüz rüyalar aynı zamanda toprak elementinin zenginliği ve sonsuz vericiliğiyle alakalıdır. Rüyada bol bakla görenin yaşamının bir alanında bir şey çok miktarda bulunmaktadır. Bu rüyayı gördüyseniz ve iş arıyorsanız bilmelisiniz ki çevreniz iş fırsatlarıyla dolu. Yaratıcılıkla ilgili bir isle uğraşıyorsanız yaratıcılığınız sonsuz ve her istediğiniz arzu ettiğiniz projeyi üretebilecek güçtesiniz. Toprak elementinin zenginliği daima topraktan elde ettiğimiz ürünlerle ilgili değildir. Bazen bilinçaltımızın ya da hayal gücümüzün yaratıcılığıyla kendimize refah getirebileceğimizi de bize hatırlatır.

Rüyada bakla yemeği yemek:

Rüyada bakla yediğini görmek rüya sahibi için kendisine sunulan şansı ve nasibi Kabul etmek alametidir. Rüyadaki “yeme” eklemi daima bir şeyin yaşamımıza girişine izin verme eylemidir. Bu rüyanın yorumu rüyadaki baklanın durumuna, olgunluğuna, görüntüsüne ve rüya sahibinde uyandırdığı tada bağlı yapılır. Rüyada yediğiniz baklalar çok nefis ve güzeller miydi? O halde yaşamınıza harika bir şey girecek. Bakla çürük ya da tadı kötü müydü. O halde zevk almayarak yaptığınız bir isle uğraşmak zorunda kalacaksınız.

 

Rüyada bakla yemek aynı zamanda şansın açılması alametidir. Baklalar şans, kısmet ve uzun vadede serveti simgeler. Ayrıca iyi huylu rüyalardır ve yaşamımıza girecek tüm faydaların ve hayırlı işlerin göstergesidir. Baklalar ayrıca besleyici ve faydalı olmalarından dolayı sağlık açısından da durumun iyi gitmesi ve güzel gelişmelerin müjdecisidir. Rüyasında bakla yiyen kişinin şifa ve iyileşme yaşamına yavaş yavaş da olsa girer. Dünyevi nimetler, başarılar ve faydalı işler bakla yediğini gören kişinin hayatına girer.

Rüyanızı yazın:

bottom of page