top of page

Rüyada balık görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Nasip

 • Kısmet

 • Şans

 • Para

 • Fırsat

 • Bolluk

 • Bereket

 • Haber

 • Sürpriz

 • Mucize

 • Ganimet

 • Gelişme

 • Hareketlilik

 • Ufak bir değişim

Rüyada Balık görmek ne anlama gelir?

Rüyada balık kısmet ve nasiptir. Çok fazla sayıda balık görenin şansı ve nasibi açılır. Bir esnaf bu rüyayı görürse bir müşteri gider diğeri gelir, bekar kız görürse kendisiyle evlenmek isteyenler sıraya girerler, işsiz görürse birden fazla iş teklifi alır, aç görürse ziyafet çeker. Rüyasında balığı bol olanın gerçek hayatta parası ve şansı bol olur. Rüyada balık bazıları için arananın bulunması ya da ihtiyaç duyulanın elde edilmesidir. Ummadığı anda rüyada karşısına bir balık çıkanın eline ummadığı bir yerden para geçer ya da beklemediği bir yerden bir teklif alır ve nasiplenir.

Rüyada balık görmek aynı zamanda fırsata delalettir. Sadece bir tane balık görene yeni bir fırsat kapısı açılır. Birden çok balık görene bu fırsatlar konusunda bol seçenek sunulacaktır. Çok büyük balık çok büyük fırsat, küçük balık ise küçük bir fırsattır. Rüyasında kocaman bir balık gören bir kişi gerçek hayatta ufak gibi görülen bir iş teklifi almış ise bilmelidir ki bu iş teklifi sayesinde kader kendisine yeni bir kapı açar ve zengin olur. Kocaman bir balığı yediğini gören çok büyük bir rızıkla nasiplenir ya da bir yerden büyük para veya miras alır.

 

Rüyada balık sürüsü gibi çok sayıda dolanan balıklar işlerin açılması, rızkın artmasıyla yorumlanır. Fakat bu balıklar bir anda geçip bir anda uzaklaşıyorlarsa rüya sahibine bir fırsat sunulur ve kişi bu fırsatı kabul etmediğinde fırsat başkasına sunularak bu fırsatın kapıları kendisine kapatılacaktır. Bu rüyayı gören kişi bu fırsatla karşılaştığı anda kabul etmelidir çünkü o fırsat kendisini uzun bir süre beklemez. Rüyasında yanından birden balık sürüsü geçip sonra uzaklaşan kişi önemli bir olaya şahit olur. Rüyada balıkları çok sayıda ve toplu halde görmek iyidir. Çok balık çok nasip, az balık ise daha az nasiptir. Rüyada balık sürüsünden bazı balıkların ayrıldığını görmek iyi değildir bazıları için bu rüya iş yerinde gruplaşma, toplu halde işten çıkma hatta bazıları için boşanmaya delalet eder.

Tarot ve bilinçaltı semboller dilinde balık ya da balıklar derin duygular, düşünceler, fikirler, hayaller ve sezgilerle ilişkilendirilir. Su elementine ait olan balıklar aslında bilinçaltının da küçük yapı taşlarıdır. Tarot sembolizminde balıklar bize bilinçaltında hareket etmekte olan duygu ve düşünceler hakkında da bilgi sunarlar. Bazen balıklar aniden aKlımıza gelen fikir ya da düşünceler, bazen düşünce manevraları ya da karar değişiklikleriyle de ilgili olabilirler.

Tarot sembolizminde balıklar aynı zamanda hayatın akışıyla ilgili ufak tefek ayrıntılardan haber verebilirler. Tıpkı kendini akışa bırakmış balıklar gibi tarota bakan kişi de kendini hayatın akışına bırakmış ve değişime direnmemekte olabilir. Kişi kendi derin duygu aleminde belki de olayların akışıyla ilerlemektedir. Balıklar suda uyum içerisinde ilerleyen ve içsel bilginin ve ortak duyusal algının simgesi olan canlılardır. Ayrıca grup halinde ve uyumlu bir şekilde aynı yöne ilerlemeyi temsil ederler. Balıklar bazen karşımıza çıkan yada gelip geçen fırsatları simgeliyor da olabilirler.

Rüyada balık yemek

Rüyada balık yemek nasiplenmektir. Başkasının bıraktığı balığı yiyen başkasının nasibini yer ya da birinin yarım bıraktığı işi tamamlayarak nasiplenir. Kendi balığını başkasına veren ya da başkasının yediğini gören bir fırsatı elleriyle geri iter ya da bir nasibi başkasına kaptırır. Rüyasında çok balık gören çok para ya da mal sahibi olur, az balık ise yine belli miktarda bir para ve mala delalettir. Bazen rüyada çok balı görmek ziyafet ya da çok fazla seçenekle karşılaşmaktır.

Rüyasında balık yemek aynı zamanda menfaat ve ödüldür. Bu rüyayı gören kişi bir yerden bir menfaat alır ve bu menfaat kendisini mutlu eder. Rüyasında yediği balığın tadının güzel olması bir menfaatten dolayı hissedilen mutluluk duygusu, tadının kötü olması ise kendisine sunulan bir fırsatı beğenmemeye delalettir. Balık yiyenin hanesine para ve rızk girer. Hamile kalamayan bir kadın rüyasında balık yediğini görürse tez zamanda hamile kalır.

Rüyada balık pişirmek:

Rüyada balık pişirmek ektiğini biçmeye hazırlanmak ya da bir konuda emeğinin karşılığını beklemektir. Pişirilen balığın büyük, nefis görülmesi ya da güzel olması yakın gelecekte çok büyük bir menfaatin rüya sahibine sunulacağına ve bunun hazırlıklarının bugün yapıldığına işarettir. Hayatında her şey kötü giden, işsiz ya da nasibi kapalı biri bu rüyayı görürse bilmelidir ki birileri onun için bir şeyler düşünmektedir ve yakın zamanda bir teklif alacaktır.

Rüyasında balık pişiren aynı zamanda geleceği için bir şeyler hazırlamakta, plan yapmakta ya da bir proje üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu rüyanın sahibi şu ana kadar yaptıklarının hiçbir karşılığını görmediyse bile bilmelidir ki gelecekte mutlaka emeklerinin karşılığını alacaktır. Rüyasında kendisinin başkaları için balık pişirdiğini gören birilerine yardımcı olur, kendisi için bir balık pişirildiğini gören birinden para veya yardım alır ya da menfaat görür.

Rüyada canlı balık görmek:

Rüyada canlı balık henüz kaçırılmamış fakat bizi çok fazla süre beklemeyecek fırsatların temsilcisidir. Bir balığı rüyasında canlı gören bilmelidir ki ortada bir teklif vardır ve birileri onun bu teklife evet demesini beklemektedir. Fakat bu teklif çok uzun zaman beklemeyecek ve kendisinin oyalanması halinde başka birine sunulacaktır. Bu rüya sahibini elini çabuk tutması ve bu teklifle ilgili bir karar vermesi gerekir. Rüyada çok sayıda canlı balık görmek işlerin ve nasibin bu günlerde açık olduğuna ve para kazanma vakti olduğuna delalettir. Rüyada canlı ve güzel balık bir çiftçi için ürünün mükemmel olacağına ve kendisine çok kazandıracağına delalettir.


Rüyada ölü balık kaçırılmış fırsattır. Bir balığı ölü gören artık bir fırsat için çok geç olduğunu bilmelidir. Rüyada birden çok sayıda ölü ve hareketsiz balıkları görmek kısmet, nasip ya da işlerin kapalılığıdır. Bu rüya bazen meşguliyetin çok olması fakat bu meşguliyetin kişiye bir menfaat sağlamaması ya da para kazandırmaması anlamı ile yüklüdür. Bu rüyayı gören kişi bir yerde hata yapmakta ya da yanlış yerlerde avlanmaktadır.


Rüyada su üzerinde ölü balıklar görmek hayırsızdır. Bu rüya sahibinin bir zarar uğraması ya da cebinden para çıkması ihtimali vardır. Bu rüya bazen bazı malların ziyan olması ve çöpe atılması ile alakalıdır. Üretim işiyle uğraşan biri bu rüyayı görürse ihtiyaç fazlası üretim ya da ürünün bozularak kullanılmaz hale gelmesi gibi bazı sorunlarla karşılaşması ihtimali oldukça yüksektir. Kısacası ölü balık zarar ziyan ve işe yaramayan ürün elde etmektir. Çiftçi için bu rüya ürünün kötü çıkması, kullanılamaması ya da alıcı tarafından geri gönderilmesi anlamına gelebilir.


Rüyada pişmiş balık rüya sahibi için büyük bir menfaati artık elde etme zamanının geldiğine delalettir. Bu rüya genelde bir miktar parayı almadan ya da bir fırsatı elde etmeden hemen öncesinde görülür. Pişmiş balık gören yakın gelecekte güzel bir haber duyarak sevinmeye hazır olmalıdır. Hamile kadın için pişmiş balık doğumun yaklaştığına delalettir. İşsiz biri bu rüyayı görürse kendisinin haberi yoktur fakat bir işveren onu işe almaya karar vermiştir ve yakın zamanda aranır. Sınava girmiş bir öğrenci bu rüyayı görmüş ise sınavı geçtiğinden henüz haberi yoktur ve yakın zamanda bu haberle sevinir.


Rüyada kılçıklı balık meşakkatli bir sürecin sonunda büyük bir ödülün alınacağının haberini bize getirir. Rüyada kılçıklı balık aynı zamanda çok fazla para kazanmak için aynı zamanda bazı ödemelerin yapılması zorunlu olduğuna işarettir. Rüyada görülen balığın etleri elimize geçecek parayı kılçıkları ise bu etleri yiyebilmek için bizden çıkacakları temsil eder. Rüyadaki balığın kılçıkları ne kadar çoksa kişinin ödemesi gereken para o kadar çoktur. Kılçıkları çok ama eti az olan balık bazen çok masraflı ve onca masrafa rağmen az kazandıracak bir işin temsilcisidir.


Rüyada balık tutan para kazanır. Çok sayıda balık avladığını görenin eline toplu para geçer. Bekar bir kız ya da erkek rüyasında büyük bir balık tuttuğunu görürse zengin bir aileye mensup bir partner ile evlenir. Bazen rüyasında büyük bir balık tuttuğunu gören bir yerden büyük bir para alır ya da büyük bir iş yapar ve bu sayede nasiplenir. Küçük balık tutmak az para almak ya da umduğunu bulamamak olarak yorumlanır. Bu rüyayı görene bazen patronu zam yapar fakat zamdan memnun kalmaz. Rüyada çok sayıda balık tutmak bazen servet ya da bir yerden büyük para almaktır.


Rüyada denizde yüzen balıklar müşteriler, işler ya da elimizden kaçan fırsatların temsilcisidir. Bu rüya bazen zamanın hızlı akıp geçtiğini ve fırsatları yakalamak için acele edilmesi gerektiğini hatırlatır. Rüyada denizde yüzen çok sayıda balı görmek işlerin, nasibin ve kısmetin açık olduğuna delalettir. Bir esnaf bu rüyayı görürse çok para kazanır, bekar kız görürse kendisine talip bu sıralarda çok olacaktır, işsiz biri görürse kendisini işe almak isteyenler olur. Denizde yüzen balıklar aynı zamanda hayatımızda cereyan eden ufak tefek olaylar, değişimler ve gelip gidenlerdir. Balıkların küçük olması küçük değişimler, büyük olması büyük değişimlere delalettir.


Rüyada tuzlu balık yiyen kötü söz işitir ya da bir şeye gam yapar. Tuzun çok fazla ve rahatsız edici olması rüya sahibinin tatsız bazı olaylarla karşılaşmasına ve canının sıkılmasına işaret eder. Rüyada balığın tuzunun olmaması ise bazen para, kaynak, malzeme ya da eleman eksikliğidir. Bu rüya kişinin aklında para kazandıracak bir proje olmasına rağmen kaynak eksikliği yüzünden bu işi tam olarak hazır olmaması delalettir. Bazen tuzsuz balık eksik yapılan işe dolayısıyla kötü sonuç almaya delalettir. Balığın tuzunun fazla olması bazen ayrıntılarda abartıya kaçmaya ve kötü sonuç ortaya çıkmasına delalet edebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page