top of page

Rüyada balkon görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • İkincil

 • İlişkiler

 • B planı

 • Yurt dışı

 • Kardeşler

 • Akrabalar

 • Dış etkiler

 • Uzaklaşmak

 • Sosyalleşme

 • Dış potansiyel

 • Kendini aşmak

 • Ruhsal yolculuk

 • İçten dışa yöneliş

 • Ufkunu genişletmek

 • Ufkunu genişletmek

 • Vizyonu genişletmek

 • Hayatımızın dışında kalanlar

 • Merkezde değil dışarda olanlar

 • Farklı bir bakış açısı kazanmak

 • Çözümü içeride değil dışarıda aramak

Rüyada balkon görmek ne anlama gelir?

Rüyada balkon bilinçaltının “dışarıda kalanlar” algısıdır ve kişinin hayatının merkezine alamadıkları ile ilgi bilgi sunar. Aslında rüyada gördüğümüz ev insan hayatını bütünsel olarak ele alan sembolik bir objedir ve bilinçaltı insan hayatını kategorilere ayırmak için evi odalara (hayatın farklı alanlarına) böler ve bu odalara kişileri ve olayları yerleştirir. Dolayısıyla, rüyada görülen balkon aslında kişinin hayatının merkezinde olmayanlarla ilgili bilgi sunar.

 

Balkon rüyaları görülüş biçimine göre oldukça derin yorumculuk gerektiren rüyalardır. En genel anlamı itibariyle balkon aslında bilinçaltının “hayatımızın dışında fakat çok yakınımızda olanlar” algısıdır. Rüyada genellikle içinde bulunduğumuz ev bize yaşadığımız hayat hakkında bilgi sunarken balkon bu hayatın merkezinde bulunmayan fakat yine de hemen bitişiğimizde olan kişiler ya da birinci derece akrabalar hakkında bilgi sunabilir. Örneğin, balkonda yaşananlar bazı kişiler için kendi hanesinde yaşananların değil kardeşinin ya da komşusunun hanesinde yaşananların temsilcisi olabilir.

 

Rüyadaki balkon hayatımızın merkezi değil fakat hemen bitişiğimizi temsil eder. Balkon bazen bazı kişi ya da durumların bizim için hayatımızın merkezinde olmaması ve birincil derecede değil ikincil derecede önemli olduklarının simgesi olabilir. Örneğin, rüyada partnerle balkonda oturmak bazen rüya sahibi için hala partnerin hayatına tam anlamıyla girememek, bazen onun kalbine girememek anlamına gelebilir. Bazıları için balkon yakınlaşamamak, kendini tam olarak açamamak ya da hayatına tam anlamıyla buyur edememek anlamı taşır.

  

Bir kadın için balkon bazen onun rahminin ya da evlatlarının simgesidir. Bu yüzden balkonunda çiçekler açan, tomurcuk gören ya da bu rüyadan güzel etki alan kadın için bu rüyada hayırlı bir evladın yolda olduğu müjdesi gizli olabilir. Bazıları için balkon evladın ta kendisidir. Yine aynı şekilde balkonun güzel ya da çiçeklerle dolu olması veya balkon rüyasından çok güzel etki alınması durumunda evladın başına çok güzel şeyler gelecektir. Balkonda yaşanan her güzel olay ya da rüya sahibinde bırakılan güzel etki evladın yaşayacağı güzel olayın temsilcisidir. Balkonunda altın ya da para bulanın evladı zengin olur. İhmal edilmiş ya da bakımsız bir balkon ise evladın sıkıntıda olması veya iyi gitmeyen hamileliğe delalettir.

Rüyada balkona çıkmak

Rüyada  balkona çıkmak geçici bir süreliğine de olsa hayatın merkezinden uzaklaşmak, daha dışa dönük bir bakış açısına sahip olmak ya da hayata kısa bir mola vermeye işarettir. Bazıları için balkona çıkmak komşuya, evlada ya da bir yakına yapılan kısa ziyaretin simgesidir. Kısacası, balkon hayatımızın merkezinden uzaklaşmak ya da yakın mesafedeki kişilere yapılan ziyaretleri temsil eder. Rüyada balkondan dışarı bakmak bazen kabuğundan çıkmayı istemek, bir yere gitmeye niyetlenmek ya da daha önce hiç denenmemiş bir şeyi denemeye teşebbüs etmektir.

 

Rüyada balkona çıkmak aynı zamanda özünden ve kendinden uzaklaşmaktır. Bu rüyayı gören kişi çıktığı balkonda tam olarak ne yaptığına dikkat etmelidir. Balkon evimizin dışı fakat yine de evimize en yakın mesafede olan dış mekandır. Bu yüzden balkonun temsil ettiği hayatın merkezinden ya da özümüzden uzaklaşma aslında çok kısa süreliğine yapılacak uzaklaşma ya da çok yakın mesafelere yapılacak yolculuk veya ziyaretlerle ilgilidir. Balkon aynı zamanda yakın ilişkilerimiz, bazen partnerimiz ya da bize en yakın olan kişiye yapacağımız ziyaretlerin simgesi de olabilir. Balkona çıkan bu yakın mesafedeki yere ya da kişiye gider.

 

Rüyada balkona çıkmak aynı zamanda içe değil dışa odaklı bir bakış açısı benimsemekle alakalıdır. Genelde evin içine girdiğimiz rüyalarda bir sorunun çözümünü kendi iç dünyamızda ararız. Fakat rüyada balkona çıkan kişi çözümü kendinde değil dışarıda aramakta ya da çıktığı balkonda yani kendi iç dünyasının dışında bir şeyle meşgul olmaktadır. Bu rüya bazıları için içindeki potansiyeli dışarı vurmaya çalışmak, ufkunu ve vizyonunu genişletmek ya da sahip olduğu yetenekleri dış dünyada sergilemekle de alakalı olabilir. Balkona çıkan aslında dışarı çıkar. Bu yüzden bu rüya her zaman yurt dışı ya da şehir dışı seyahatleri de temsil edebilir.

Rüyada balkonun çökmesi:

Rüyada balkon bazen hanemizin dışında yaşayanlar fakat bize çok yakın olan kişiler hakkında bilgi sunar. Bu yüzden balkonda yaşananların iyi olması durumunda rüya hayırlı, kötü olması durumunda hayırsızdır. Balkon rüyalarını daha iyi yorumlayabilmek için balkonda bulunan kişiler ve rüyanın senaryosuna bakılmalıdır. Balkonun çökmesi bize çok yakınımızın başına bir felaket geleceğinden haber getiriyor olabilir. Çok güzel, geniş ya da çiçekli bir balkon görmek ise yakın birinden gelecek güzel haberlere işarettir. Balkonda bir bebek belki de kardeşlerimizin birinin evinden gelecek bir hamilelik haberi ya da bir müjdedir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page