top of page

Rüyada balkonun yıkılması

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şok

 • Kaos

 • Kriz

 • İflas

 • Yıkım

 • Kargaşa

 • Travma

 • Tehlike

 • Kargaşa

 • Çatışma

 • Yok oluş

 • Boşanma

 • Vedalaşma

 • Başarısızlık

 • Ani değişim

 • Ödün vermek

 • Rahatsız olmak

 • Güvenin sarsılması

 • İstikrarın sarsılması

Rüyada balkonun yıkıldığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada balkonun yıkıldığını görmek genellikle yakınımızda yaşanan beklenmedik gelişmeler, kaos ve kargaşa metaforlarıdır. Rüyalar aleminde ve semboller dilinde evin her odasının ayrı bir anlamı bulunur. Örneğin, rüyada yatak odası aşk ya da evlilik hayatına dair bilgi getirirken balkon daima yaşam sınırlarımızın dışında fakat bize yakın kişilere ya da durumlara yönelik bilgi getirir. Bir başka deyişle, evin duvarları kendimiz için inşa ettiğimiz sınırlar ve balkon bu sınırların dışında kalan fakat bize yakın olan yaşam bölümlerinin sembolüdür. Balkonun çökmesi bu yüzden bize çok yakın birilerinin yaşamındaki kaor ya da kargaşaya işaret edebilir.

 

Balkonun yıkıldığı rüyalar bazen sınırlarımıza yaklaşan ya da çok yakınımızda hissettiğimiz gürültü ve kargaşa metaforlarıdır. Sevdiklerimiz, kardeşlerimiz ya da anne babamızın yaşadığı bir durum bize balkon rüyasıyla görülebilir. Her ne kadar yaşanan kaos ya da kargaşa yaşam sınırlarımızın içinde olmasa da bizi etkileyecek güce sahiptir.

Rüyada balkonun yıkıldığını görmek

Balkonun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar bazen beklenmedik gelişmeler ve istikrarımızı tehlikeye sokacak değişimlerin alametidir. Bu tip rüyalar genellikle ruhsal ya da zihinsel olarak özümüzü sallayan durumlarla karşı karşıya kaldığımızda görülen rüyalardır. Rüyada balkonun yıkılması kendimiz için inşa ettiklerimiz ve bunların gidişine izin verdiklerimizin temsilcisidir. Balkonun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar aynı zamanda  sınırlarımızın güvensiz hale gelmesi ve kendimizi korumasız hissetmeyi sembolize eder.

 

Balkonun yıkılması rüyaları genellikle korkularımıza vurgu yaparlar. Tam olarak güvenli ve rahat olduğumuzu düşündüğümüzde evren bizim için bir şeyleri yıkacak enerjiyi gönderebilir. Evren yıkıcı ve acımasızdır fakat onun bu yıkıcılığı yeni bir döngünün başlaması için gereklidir. Tıpkı yaşamımıza yeni bir şeyi sokabilmek için eskiyi tamamen yok etmemiz gerektiği gibi.

Balkonun yıkıldığı rüyalar aynı zamanda kayıp verdiğimiz ya da bir şeyleri feda etmek zorunda kalacağımızı haber veren rüyalardır. Her ne kadar bir evin yıkılması kadar acımasız olmasalar da balkonun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar da bizden bir şeyleri alıp götürürler. Bir başka deyişle, maddi kayıplar, iş kayıpları, yakın bir akrabanın vefatı ya da yaşamımızın diğer alanlarında vereceğimiz kayıplar bize balkonun yıkıldığı rüyalarla görülebilirler.

 

Rüyadaki balkonun yıkılması bazen kendimiz için inşa ettiğimiz eski düşünce sistemleri, zihinsel ya da ruhsal durumumuzun artık kendi kendini imha edeceği bir noktaya vardığımızı sembolize eder. Bir başka deyişle, değişime ve dönüşüme uğruyorsunuz. Eski olanların gidişine yol açıp kendiniz için yepyeni bir sistem kuruyorsunuz. Belki de yeni bir bakış açısı kazanıyor ve eski bakış açınızla vedalaşıyorsunuz. 

Balkonun yıkıldığını gördüğümüz rüyalar bize yaşamda ilerlemenin en iyi yolunun bir yapının kendi kendini imha etmesine izin vermek olduğunu hatırlatır. Değişime direnmektense değişimin yaşamınıza girmesine izin verin, hatta sizden bir şeyleri alıp götürmesine de. Değişim her ne kadar ansızın kapıyı çalsa ve acı verici olsa da döngüsel bir gerekliliktir. Bu yıkıma yalnızca teslim olun ve yıkımın olmaması için direnmeyin. Evren sizden aldığının yerine size yenisini mutlaka verecektir.

 

Her ne kadar olumsuz bir rüya olarak görülse de balkonun yıkıldığı rüyalar aslında sanıldıkları kadar olumsuz değillerdir. Bu rüyalar genellikle bir sonun başlangıcı noktasına işaret ederler. Daha dengesiz bir dünyadan ya da yaşam tarzından daha dengeli ve güzel bir yaşam tarzına geçiyor olabilirsiniz. Bunun için eski sistemi tamamen yıkıp yok etmeli ve yeni sisteme yol açmalısınız. Şu anda bu durumu “kayıp vermek” olarak görebilirsiniz. Fakat bu bir kayıp değil yalnızca evrenin bir temizlik operasyonu. Evren sizi bir şeylerden kurtarıyor ve yeni bir dünyanın içine sokuyor.

 

Rüyada balkonun yıkılması ve bu balkonu kurtarmak için çaba sarfetmek bazen değişime direnmek bazen de bir şeylerin sonunu reddetmekle ilgilidir. Nadiren de olsa balkonun yıkılması boşanma korkusu işareti olabilir fakat bu yorum herkes için geçerli değildir. Bazen yaşamda büyüme ve değişim kaçınılmazdır fakat değişim dönüşümü gerektirir. Dönüşümün olabilmesi için de başlayan bir şeylerin sona ermesi ve yeniden başlatılması gerekir. Balkonun yıkılması ve buna direnmemiz  bu dönüşümden rahatsız olduğumuzu gösterir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page