top of page

Rüyada banknot görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç

 • Arzu

 • İstek

 • Fırsat

 • Enerji

 • İlham

 • Başarı

 • Finans

 • Kaynak

 • Birikimler

 • Maddiyat

 • Potansiyel

 • Materyalizm

 • Maddi başarı

 • Doyuma ulaşmak

 • Parasal meseleler

 • Para kazanma dürtüsü

 • Güçlü olduğunu hissetmek

Rüyada banknot görmek ne anlama gelir?

Rüyada banknot bilinçaltımız tarafından oluşturulan sembolik bir “maddi kaynaklar” metaforudur ve rüya sahibinin kendisine maddi kaynak oluşturabilmesi için ihtiyaç duyduğu güç, enerji ya da potansiyelin artık var olduğunun altını çizer. Bir başka deyişle, rüyadaki banknot aslında sahip olmak istediğimiz şeyleri bize verecek imkanların, koşulların ya da gücün elimizin altında olduğunu hatırlatır.

 

Banknot gördüğümüz rüyalar oldukça etkileyici ve hayallerimize kavuşmayı müjdeleyen rüyalardır. Bu rüyalar maddi kaynaklarımızın yetersiz olmasından dolayı sahip olamadığımız şeylere artık sahip olacağımızı düşündürmesinden dolayı oldukça mutlu edici rüyalardır. Aslında bu rüyalarda gördüğümüz banknot sahip olduğumuz güç, enerji ve paraya dönüştürülebilecek tüm potansiyellerin kılık değiştirmiş halidir. Bir başka deyişle, rüyada gördüğümüz banknot bize “paraya dönüştürülebilecek enerji” ile ilgili bilgi getirir. Elbette banknot gördüğümüz rüyalar ertesi gün elimize bir çanta dolusu para geçeceği anlamına gelmez fakat paraya dönüştürülebilecek tüm yetenek ve potansiyelin aslında elimizin altında olduğunun hatırlatıcısıdır.

 

Rüyada banknot bazıları için “paraya dönüştürülebilecek yaratıcılık”  temasının altını çizer. Bu rüyanın sahibi yaratıcılığını kullanarak insanlığın faydasına olacak bir şeyi inşa etme gücüne sahip olduğunun artık farkına varmalıdır. Bu rüya bazıları için “çılgın ve çok tutulacak bir proje” ile ilgili olabilir. Ya da bu rüya bize alıcısı çok fazla olan bir ürün ya da malın varlığından fakat henüz bu ürünün yapım aşamasına geçilmediğinden bahsediyor da olabilir. Rüya sahibi kendisi için bunun ne anlama geldiğini anlamaya çalışırsa cevabı bulacaktır.

 

Rüyasında sürekli banknot gören bir kişi için iki ihtimal bulunur: Birincisi bu kişi eğer paraya aşırı derecede ihtiyaç duyuyor ve sürekli para düşünüyorsa rüyasını tabir etmemelidir çünkü bu bilinçaltının bir nevi olumlu aldatmacasıdır ve kendisini bu düşünceden kurtarmak ve rahatlatmak amaçlı ufak bir “doyuma ulaştırma” çabası içine girmiştir. Eğer kişi için bu durum söz konusu değilse ve rüyasında sürekli banknot görüyor ise iç dünyasında henüz keşfedilmemiş ve keşfedildiği taktirde kendisine maddi menfaat getirecek büyük bir potansiyel bulunmaktadır. Rüyasında sürekli banknot gören kişi yeteneklerine, mesleğine ya da yaratıcılığına odaklanırsa içindeki bu cevheri bulur ve zengin olur. Çünkü rüyada banknot görmek aslında görülen para değerinde bir güce ya da yeteneğe sahip olmaya delalet eder.

 

Banknot rüyaları genellikle sahip olduğumuz potansiyeli ve içsel güçlerimizi bize göstermek için numerolojiyi kullanır. Bir başka deyişle, farkında olmasak da rüyada gördüğümüz paranın miktarına eş değerde bir yetenek ya da içsel güce sahip olabiliriz ve bu yetenekleri kullanarak meslek haline getirdiğimizde maddi gelir elde ederiz. Tabiki, banknot yine de sembollerin mecazi dilini kullandığından sahip olduğumuz yeteneklerin değer ölçütleri hakkında tam isabet bilgi sunmasa da rüyalar bazen abartı dilini kullanmayı severler. Örneğin, bir çanta dolusu banknot bazen “çok kıymetli bir yetenek” ile eşdeğer olabilir.

 

Banknot gördüğümüz rüyalarda numerolojik ipuçları gizlidir. Örneğin rüyada 100 dolar gören biri ertesi gün 100 sayısı ile ilgili ufak bir ayrıntı yaşayabilir. Rüyasında birine 1000 lira veren ise yine 1000 sayısıyla ilgili bir konuya kafa yorar. Rüyada gördüğümüz banknotun miktarı mutlaka yoruma dahil edilmelidir. Özellikle 1-9 arası rakamların vurgulandığı tüm rüyalar gizli numerolojik bilgiler içerirler. Bazen 2 lira aslında 2 kişiye ya da 2 kişiyi etkileyecek bir durumun altını çiziyor da olabilir.

 

Tüm bunların yanı sıra banknot gördüğümüz rüyalar aslında yaşam yolculuğumuzda aldığımız ödül ve cezalar hakkında da bilgi sunarlar. Rüyada ummadığımız halde evimizde, çantamızda ya da bir yerde banknot bulmamız daima kaderin bize sunduğu bir sürpriz, ödül ya da fırsatı temsil ederken banknot kaybettiğimiz rüyalar bize geçmişte yaptığımız hata ya da yanlışların sonucu olarak cezalandırılacağımızı hatırlatıyor da olabilirler. Banknot daima fiziksel alemde bir “başarı ölçütü” objesidir ve banknotların eksik olması ise bunun tam tersine “başarısızlık” algısıdır. Dolayısıyla rüyasında banknot gören umduğunu bulurken cüzdanını boş gören eli boş döner ya da bir teklifi reddedilir. 

Rüyada banknot saymak

Rüyada banknot saymak yaratıcı enerjinin kullanılmasıyla ilgilidir. Fakat bu rüyayı yorumlamak için banknotların nasıl sayıldığına, ne kadar banknot olduğuna ve rüya sahibinin rüyadan aldığı enerjiye odaklanmak gerekir. Elinde çok fazla banknot bulunan ve bu banknotları sayan kişinin yapacağı ya da yapması gereken o kadar çok şey vardır ki. Tüm bu yaratıcılık ve potansiyel aslında paraya dönüştürülebilecek bir kaynak olarak kişinin rüyasına banknot kılığında girmiştir. Rüya sahibinin kendisi için “çılgın bir proje” ya da “alıcısı çok olacak bir ürün” fikri varsa mutlaka bu fikrin hayata geçirilmesi için bir şeyler yapılması gerekir.

 

Rüyada banknot saymak ve elde tutulan banknot aslında kişinin içsel gücünün, yeteneklerinin ve yaratıcılığının ne kadar fazla ya da az olduğu hakkında bilgi verir. Elinde sadece bir iki banknot olan kişinin hala kendisine katması gereken çok fazla şey vardır ya da eğitimi yetersizdir. Fakat elinde çok fazla banknot olup bu banknotları sayan kişide yüksek potansiyel, bilgi birikimi ve yaratıcılık bulunur. Kısacası, sayılan banknotların çokluğu aslında sahip olunan içsel gücün çokluğuyla doğru orantılıdır. Bu rüyanın sahibinin kariyerle ilgili çok fazla düşüncesi ya da parlak fikirleri olabilir ve bu fikirler mutlaka değerlendirilmelidir.

Rüyada bir çanta dolusu banknot görmek:

Rüyada bir çanta dolusu banknot görmek ya da bulmak aslında kaynak ve fırsat bolluğu olan bir ortamda yaşandığına dair uyarıdır. İşsizlik ya da imkanların kısıtlı olduğunu düşünen biri rüyasında çok fazla banknot görmüş ise bilmelidir ki ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklar aslında görememesine rağmen elinin altındadır. Bu kaynaklar bazen kişinin iç dünyasındaki yetenekleri arasında, bazen klavyesinde hatta internet aleminde bile olabilir. Rüya sahibi aslında kaynak bolluğu olan bir alemde yaşamakta fakat bunu görememektedir. Özellikle rüyasında çok fazla banknot gören ya da her yerde banknot olduğunu gören kişi için “kaynakların bolluğu” temasının altı çizilir. Kişi bu kaynakları görmeye çalışmalıdır. 

Rüyada banknot kaybetmek:

Banknot bulduğumuz ya da banknot kaybettiğimiz rüyalar aslında ödül-ceza ikilisi ve birbirine zıt rüyalardır. Rüyada banknot daima sahip olduğumuz kaynaklara işaret ederken banknot kaybetmek ise bu kaynakları kaybetmenin altını çiziyor da olabilir.  Dolayısıyla çok banknot daima çok kaynağa işaret ettiği gibi cüzdanımızı boş gördüğümüz rüyalar daima bir şeyin ihtiyaç duyulandan az olmasının altını çizerler. Rüyasında evinin her yerinde banknotlar olduğunu görenin yaşamında oldukça bol olan bir şey vardır. Bu rüyayı fakir biri görmüş ise mutlaka iç dünyasına ve gizli kalmış yeteneklerine odaklanmalıdır. Çünkü bu yetenekler insanlığın faydasına sunulduğunda alıcısı çok olacak ve kişinin yaşamına maddi kazancı mutlaka getirecektir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page