top of page

Rüyada banyo temizlemek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Dönüşüm

 • Bırakmak

 • İyimserlik

 • Kurtulma

 • Vedalaşma

 • Rahatlama

 • Kabullenme

 • İşlerin hallolması

 • Değişen durumlar

 • Sorunların çözülmesi

 • Zihinsel bagajlardan kurtulmak

Rüyada banyo temizlemek ne anlama gelir?

Banyo temizleme rüyaları genellikle arınma ve kurtulma arzusunu yansıtır. Rüyada banyo ya da evin herhangi bir bölümünü temizlemek yaşamımızın bir alanında bizi rahatsız eden bir sorunun varlığına atıfta bulunabilir. Yaşamımızda organize etmemiz gereken bölümler ya da kendimize çeki düzen vermemiz gereken bir yanımız olduğunda evin bir köşesini temizlediğimizi rüyamızda görebiliriz.


Rüyaların sembolik diliyle bir banyo temizleme rüyası genellikle bir ortamdan çıkarılacakların işaretidir. Rüyalar alemimiz bize bazen mesaj verebilmek için farklı senaryolar, objeler ve bu senaryonun oyuncuları olarak arketipler yaratır. Pis ve temizlenmesi gereken bir banyo yalnızca bilinçsiz zihnin ürettiği bir sahne olarak karşımıza çıkar ve yaşamımızda temizlenmesi gereken durumlara ya da bölümlere atıfta bulunur. Bu rüya bazen bazı sorunların hayattan çıkarılmasına işaret edebileceği gibi çok ilginç olsa da bir iş ortamında iş akışını engelleyen işçilerin işten çıkarılmasına bile işaret edebilir. Bilinçsiz zihnin temizlik rüyasıyla bize göstermeye çalıştığı aslında yaşamımızda bir “eksiltme operasyonuna” girdiğimizdir.

Rüyada banyo temizlediğini görmek

Banyo temizlediğimiz rüyalar zihinsel olarak negatif duygular hissettiğimizde fakat bunlardan kurtulmaya başladığımız zamanlarda ortaya çıkabilir. Aslında rüyada banyo ya da evin başka bir bölümünü temizlemek sembolik olarak benzer anlamlar içerir ve bu rüyalarda yaşamdan bir şeyleri arındırma teması bulunur. Bilinçsiz zihnimiz kendimiz için “pis” ya da “zararlı” gördüğümüz her şeyi rüyamızda bir bir ortam kılığına sokmuş olabilir. Bu rüyayı gören kişi yaşamındaki sağlıksız bağların ne olduğunu anlayarak yorum yapmalıdır.


Rüya psikologlarına göre rüyaların arka planı ya da belli bir hikayesi yoktur. Rüyalar arka plan olarak bize bazı semboller (örneğin rüyadaki banyo) yaratır ve bu arka planlara oyuncular (arketipler) yerleştirerek mesaj vermeye çalışır. Bir banyo rüyasında da aslında bilinçsiz zihnimiz aynı şeyi yapmaktadır. Banyo temizleme rüyasına göre zihinsel boyutumuzda içinde bulunduğumuz dünya belki de bizim için çok fazla “pis bir ortam” olarak görünüyor. Fakat, onu temizlemeyi başarıyorsanız bu harika bir haber. Çünkü, hala yaşamınızda bir şeyleri yoluna koymak için şansınız var.

Rüyada banyonun temizlenmesi:

Rüyalar aleminde karşımıza çıkan tüm pis objeler (pis ortamlar, pis eşyalar ya da temizlenmesi gereken semboller) rüyaların sembolik diliyle olumsuz anlam taşırlar ve bizi rahatsız edici durumlara atıfta bulunurlar. Banyo temizlediğimiz bir rüyada da aynı durum söz konusudur. Bu rüyalar büyük olasılıkla geçmişten gelen negatif zihinsel bağların ve bagajların serbest bırakıldığını ve boşluğun temizlenip yaşamda yeni bir dönemin başlangıcını mümkün kıldığını gösterir.


Manevi perspektiften bakıldığında rüyada temizlenen banyo kendimizi “kirli” ya da “günahkar” hissettiğimiz zamanlarda ortaya çıkan bir sembol olabilir. Bu durumda, bu durumda banyoyu temizliyor olmak günahlardan arınmak ya da yapılan bir hatanın telafisi için çaba göstermenin sembolüdür. Dolayısıyla, rüyada banyo temizlemek daima güzel bir işarettir ve kendi iç "gayretlerimiz" ve "kişisel hedeflerimiz" ile bağlantılıdır. Rüyada banyo temizleyen kişi yaşamında kendisine yük olan bazı işlerden ya da zihinsel yüklerden kurtulur.

Banyo temizlediğimiz bir rüya aynı zamanda kişisel ya da ruhsal bakım işaretçisi olabilirler. Vücudunuzda sağlıksız ya da hiljen eksikliği olan bir şey sizi rahatsız ediyor olabilir. Ya da en azından bir sağlık probleminiz olduğundan şüpheleniyor olabilirsiniz. Rüyada banyo temizliyorsanız belki de bu sorunlardan kurtulmaya karar verdiniz. Rüyadaki “banyo temizleme eylemi” aslında sizin için fiziksel bedeninizde olmaması gereken şeylerle uğraşmak ve bazı sorunları ortadan kaldırmaya çalışma sembolüdür.


Rüyada banyo temizlemek aynı zamanda değişim arzusu sembolü olarak karşımıza çıkabilir. Rüyada banyo temizliyor ve rüyanın sonunda ortamı temiz bir hale getiriyorsanız bu sizin için harika bir alamet olabilir. Yaşamınıza çeki düzen veriyor ve bir şeyleri artık kontrol altına alıyor olabilirsiniz. Bu rüya bazen yaşamınızdaki sıkıntılı bir dönemin bitip sıkıntısız bir dönemin başlangıcını ifade eden bir kutlamayı sembolize ediyor olabilir. Bazı sorunları ortadan kaldırıyor ve yaşamınıza girecek değişimlere yol açıyorsunuz.


Rüyada banyo temizlemek bazen “kötü ortamda bulunmak” ya da “kötü yaşam sürmek” metaforudur. Bu rüyayı gören içinde bulunduğu ortamlara dikkat etmeli. Bir ortamda yasadışı işler mi oluyor? Ya da ahlak kurallarına ve sizin yaşam felsefenize göre “kötü” olarak algıladığınız bazı olaylar mı yaşanıyor. Bir durum değerlendirmesi yaparak belki de neden rüyanızdaki ortamın kötü bir ortam olduğunu ve orayı temizlediğinizi anlayabilirsiniz. Bu rüya belki de size bir ortamdan uzaklaşmak için uyarı getirmiş de olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page