top of page

Rüyada başka bir eve taşınmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik

 • Değişim

 • İş değişimi

 • Terfi etmek

 • Uzaklaşmak

 • Sınıf atlamak

 • Farklı olanı denemek

 • Geçmişe set çekmek

 • Konfor alanından çıkmak

 • Yeni bir yetenek keşfetmek

 • Farklı düşünmeye başlamak

 • Yeni bir bakış açısı kazanmak

Rüyada başka bir eve taşınmanın anlamı nedir?

Rüyalarda bilinçsiz zihnimiz bize konfor alanımızın hatırlatıcısı olarak sembolik bir ev inşa eder. Başka bir eve taşındığımız rüyalar ise bu konfor alanının (rüyadaki sembolik evimizin) dışına çıkmayı sembolize eder. Genellikle, bir durumdan başka bir duruma geçiş, farklı bir bakış açısı kazanma ya da takım değiştirme gibi durumlarda rüyamızda yeni bir eve taşındığımızı görürüz. Bu rüyalar yeni ve eski evin durumuna bakılarak yorumlanmalıdır.


Yaşam yolculuğumuzda bazen iki güç bizi karşıt yönlere çekme eğilimine girer. Başka bir eve taşındığımız rüyalar da karşı gücün etkisi altında daha çok kaldığımız zamanlarda gördüğümüz rüyalardandır. Bir başka deyişle, başka bir eve geçiş farklı bir duruma geçiş metaforudur. İş değiştirme, bir statüden başka bir statüye geçme hatta yeni bir bakış açısı kazanma gibi durumlarda rüyamızda yeni bir eve taşındığımızı görebiliriz.

Rüyada başka bir eve taşındığını görmek

Yaşamda konfor alanımızdan uzaklaşmak için seçim yaptığımızda rüyamızda başka bir eve taşındığımızı çokça görürüz. Bu aslında konfor alanımızın dışından zihinsel olarak çekildiğimize işaret eder. Konfor alanının (rüyadaki sembolik evimizin) bir cazibesi vardır ve bu alanın dışı tam anlamıyla bilinmezliklerle doludur. Rüyada başka bir eve taşındıysak bu bilinmezliklerle yüz yüze gelmeye hazır hissederiz. Bu rüya aynı zamanda değişiklik arzusu içinde oluşumuzu da yansıtabilir.


Rüyada başka bir eve taşınmak geçmişten uzaklaşıp geleceğe yönelme arzusunu da yansıtabilir. Bu rüyalarda taşınırken yanımızda ne götürdüğümüze de bakmalıyız. Çünkü yanımızda götürdüğümüz her şey aslında zihinsel bagajlarımız, duygularımız, düşüncelerimiz ve yaşam yüklerimizdir. Hatta bu yaşam yükleri bazen öğrendiklerimiz, aldığımız eğitimler ve geleceğe götürdüğümüz her şeyin sembolü olabilir. Rüyada bir evden başka bir eve taşınırken bıraktığımız her şey de vazgeçtiklerimiz ya da terk ettiklerimiz metaforlarıdır.

Rüyada başka bir eve çıkmak:

Rüyada bir evden başka bir eve taşınmak aynı zamanda yaşamda bir geçiş durumunda olduğunuzu, tanıdık olanı geride bırakıp bilinmeyene doğru ilerlediğinizi sembolize eder. Gerçekte de bir evden taşınıyor, bir ilişkiyi ya da kariyeri bırakıyor olabilirsiniz. Hatta bu rüyayı gördüyseniz zihinsel olarak bir geçiş dönemi içinde olabilirsiniz. Fikirleriniz değişiyor, olgunlaşıyor ya da daha farklı düşünmeye başlıyorsunuz. Bu rüyayı daha iyi yorumlayabilmek için rüyadaki eski eviniz ve yeni evinizi kıyaslamalısınız. Daha büyük bir eve taşınıyorsanız genişliyor, büyüyor ve daha büyük düşünmeye başlıyor olabilirsiniz.


Bir evden başka bir eve taşınma rüyaları sizin için çok fazla bilgi içeriyor olabilir. Belki de geçmişinizden tam anlamıyla sıyrılıyor ve mevcut koşullarınızı değiştirmeye karar veriyorsunuz. Yepyeni bir geleceği kucaklamak konusunda kararlısınız. Fakat, rüyanızdaki sembolik yeni evinizin durumu yorumda oldukça önemli. Eviniz daha küçük, daha kasvetli ya da eski evinizden daha kötü müydü? O halde değişimden aradığınızı bulamayabilirsiniz. Yeni sembolik eviniz daha geniş, daha ferah yada daha güzel miydi? O halde her şey sizin için daha güzel olacak, geliriniz artacak ya da daha iyi bir geleceğe doğru yola çıkacaksınız.

Bir evden başka bir eve taşınma rüyaları sizden bir aşamadan diğerine geçerken taşıyabileceğiniz herhangi bir duygusal veya zihinsel yük üzerinde düşünmenizi ister. Taşınırken yanınızda çok fazla şey mi götürüyordunuz? O halde geçmişten geleceğe size ağırlık yapan çok fazla şey olduğu ortada ve tüm bu ağırlıklar sizin kişisel gelişiminizi ve yaşamda ilerlemenizi yavaşlatabilir. Yanınızda taşıdıklarınız gerekli eşyalar mı yoksa gereksiz eşyalar mıydı? Gerekli eşyalar kendinize kattıklarınız gereksiz eşyalar ise zararlı düşünce kalıplarınızı ve kurtulmanız gereken hız yavaşlatıcı her şeyi temsil eder.


Taşınma rüyaları aynı zamanda yaşamınızdaki mevcut geçişler sırasında hissettiğiniz herhangi bir rahatsızlık üzerinde bilgi getirici olabilir. Fakat bilgiyi rüyanın ayrıntılarında aramalısınız. Nasıl bir taşınma tecrübesi yaşıyordunuz? Kolay ve sizde pozitif duygular uyandıran bir taşına mıydı? Eğer cevabınız evet ise belki de size daha güzel bir yaşamın kapıları açılıyor. Şu anda gelişmek, ilerlemek ve kabuğunuzdan çıkmanın tam zamanı. Eğer rüyanız sizin için zor ve kaotik bir taşınma senaryosu yazmış ise bu geçişin zor ve engelli olacağını bilmelisiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page