top of page

Rüyada bavul toplamak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Teklif

 • Fırsat

 • Değişim

 • Yolculuk

 • Evlatlar

 • Başkalaşım

 • Büyüme

 • Gelişme

 • Görevler

 • Sorumluluklar

 • Yaşam yükleri

Rüyada bavul hazırlamak ne anlama gelir?

Bavul gördüğümüz rüyalar “zihinsel bagajlarımız” ve zihnimizde bizimle beraber seyahat eden tüm duygu ve düşüncelerimizi sembolize ederler. Yaşam yolculuğumuzda nereye gidersek gidelim yanımızda endişeler, özlemler, hedefler, inançlar ve korkularımızı götürürüz. Rüyalar alemi, bizimle gelenleri göstermek amacıyla rüya senaryomuza bir bavul ekleme yolunu seçmiş olabilir. Bu rüyanın analizini doğru yapmak için rüyamızda topladığımız bavulun durumuna bakmalıyız. Çünkü bavulun durumu zihinsel durumumuz hakkında çok fazla ipucu verir.


Yaşamda nereye gidersek gidelim kendimizden bir parça alırız ve rüyalar aleminde tüm bu duygu ve düşünceler bir bavul kılığında bize gösteriliyor olabilir. Bavulun ne durumda olduğuna odaklanırsak rüyanın mesajını alırız. Eski ve yırtık bir bavul güncellenme ihtiyacımızı sembolize eder. Çok eski kafalı ya da güncel gelişimlerden uzak bir düşünce yapısına sahip olmak sizi yaşamda geri bırakıyor olabilir. Yeni bir bavul ise yeni bir fikir, yenilikçi yaklaşımlar ya da yenilenmiş enerjiyi sembolize eder. Çok ağır bir bavul kapasitemizi aşan ve bizi yoran yaşam yüklerimizdir.

Bir seyahat rüyası ruhsal gelişim ve farkındalığın sembolü olarak ele alınabilir ve bavul toparladığımız rüyalar her zaman seyahatle ilişkilendirilen rüyalardır. Bir başka deyişle bavul “seyahat öncesi evre” metaforudur. Bir seyahate çıkmadan önce en son yaptığımız şey olan bavullarımızı toparlama eylemi bilinçsiz zihnimizin bize getirdiği “değişime hazırlık” mesajıdır. Yaşamda bir noktadan başka bir noktaya hareket etmek rüyalarımızda bir seyahat olarak bize görülebilir. Peki, bavul topladığınız rüyanın ayrıntılarında sizin için hangi bilgiler gizli? Nasıl bir bavul topladınız? Topladığınız bavulun özellikleri sizde hangi duyguları uyandırıyor?


Rüyada bir bavulu topladığınızı görmek değişime ruhsal ve psikolojik olarak hazırlık yapmayı sembolize eder. Rüyalar aleminde yolculuk değişimdir, yolculuk öncesi bavul toparlamak ise bu değişimden haberdar olmak ve ona göre hazırlık yapmaktır. Rüyalın sembolik aleminde yaşamda bir noktadan başka bir noktaya hareket ederken genellikle yolculuk rüyaları görebiliriz. Rüyada bavul toplamak ise bu değişim öncesi son hazırlıkların yapılması işaretidir.

Bazen bavul toparladığımız bir rüya yaşamda henüz yüzeye çıkmamış tüm olasılıkların bir göstergesidir, eğer rüyanız güzel ve yeni bir bavul toplamayı içeriyorsa bu, hayatınızın belirli yönlerini bölümlere ayırmanız ve bunlara ayrı ayrı yaklaşmanız gerektiğini gösterir. Tıpkı bir seyahat öncesi ve sonrası gibi. Rüyalar aleminde bir a noktasından b noktasın doğru hareket etmek bazen zihinsel olarak değişmek ve daha farklı fikirlere sahip olma sembolüdür ve yaşamı daha farklı görmekle ilgilidir.


Rüyada bavullar aynı zamanda yaşam yüklerimiz, sorumluluklarımız hatta evlatlarımızı sembolize ederler. Evet, çok ilginç olacak fakat bavulun rüyadaki durumu sizin bu yaşam yükleriniz ya da zihinsel durumunuz hakkında çok fazla şey söylüyor olabilir. Örneğin, sizi yolun sonuna götürmeyeceğini hissettiğiniz çok kötü durumda bir bavul evladınızla ilgili bir sağlık sorununa ve bu sorunla ilgili korkularınıza işaret edebilir. Ya da bavulun çok ağır olması taşımakta zorluk çektiğiniz yaşam yükleri metaforudur.

Toparlarken zorluk çektiğimiz, eski ya da kötü durumda bir bavul değişim için hazırlıklarınızın tam olmadığına işaret edebilir. Bu hazırlıklar her zaman maddi dünya işleri ile ilgili olmak zorunda değildir. Belki de değişime psikolojik ya da ruhsal olarak hazır değilsiniz. Rüyalar alemi bize eskiyi terk edip yeniyi kucaklamayı göstermek için bir yolculuk senaryosu tasarlar. Eğer rüyanızda bu yolculuk bir bavul yüzünden olmuyorsa hala eskiyle vedalaşmaya hazır olmadığınızı anlamalısınız. Bavulu toparlamak seyahat (değişim) öncesi yapılması gereken olmazsa olmazımızdır. Eğer rüyada bavulunuz sizi engelliyorsa değişimi biraz beklemeye almanız gerekebilir.


Negatif enerji aldığınız bir bavul rüyası ya da bir kabusta bavul görmeniz sorumluluklarınızın yükünü ve sizi takip eden duygusal problemleri temsil edebilir. Bırakmakta zorlandığınız duygusal "bagaj" belki de çok fazla ya da sizeçok ağırlık yapıyor. Çok fazla bakım ya da onarım gerektirebilecek bir durum söz konusu. Örneğin, sürekli uğraşmanız gereken ve sizi duygusal olarak yoran bir mesele veya bakmanız gereken çok fazla çocuk. Bu durumları yaşıyorsanız rüyanızda bir türlü toparlayamadığınız bir bavul görebilirsiniz.

Rüyanızı yazın:

bottom of page