Rüyada bebek cesedi görmek

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Son

 • Bitiş

 • Engel

 • Kayıp

 • İnkar

 • Çöküş

 • Eksiklik

 • Hastalık

 • Başarısızlık

 • Vedalaşma

 • Reddetmek

 • Çıkmaz sokak

 • Kapanmış sayfa

 • Kaçırılmış fırsat

Rüyada bebek cesedi görmek ne anlama gelir?

Eğer rüyanızda bir bebek cesedi gördüyseniz ertesi gün de bir bebeğin ölüm haberini alacağınızdan asla korkmayın.  Çünkü rüyalar aleminde bilinçaltımız bize bazı mesajları vermek için farklı arketipler seçer. Bazen şifacı olarak rüyamızda bir doktor, kaosu önleyici ve kurallara uymayı zorlayıcı arketip olarak polis görürüz. Bebek cesedi de tıpkı bu arketipler gibi bize bir şey anlatmaya çalışır: yaşamımızda açılır açılmaz kapanmış bir sayfa!


Ölü bir bebek yaşamınızda henüz açılır açılmaz kapatılmış bir sayfanın sembolüdür. Belki de yaşamınızda yeni bir aşamaya geçmeyi reddediyor ve eski aşamaya sımsıkı tutunmayı tercih ediyorsunuz. Bir kapıyı eğer bilinçaltınızda kesin ve net bir şekilde kapattıysanız rüyanızda bir bebek cesedi görebilirsiniz. Fakat, bu tip rüyaların yorumu o rüyanın senaryosuna ve rüyadan aldığınız duygu tonuna bakılarak yapılmalı. Bebek cesedine baktınız mı? Baktığınızda ne hissettiniz? Gerçek yaşamınızda bu sayfayı kapatırken hissettiğini duygularla rüyadaki bebeğin cesedine bakarken hissettiğiniz duyguların örtüştüğünü gözlemleyeceksiniz.

Rüyada bebek cesedi görmenin anlamı

Bebekler her zaman masumiyet, tatlılık ve umut sembolleri olarak karşımıza çıkarlar. Rüyalarımız genellikle iç doğamızın ve duygularımızın yansımasıdır. Bir bebeğin cesedine bakıyorsanız bir şeyin haksız bir biçimde sonlandırıldığını düşünüyor da olabilirsiniz. Belki de bir talihsizlik sonucu bir fırsatı kaçırdığınızı düşünüyorsunuz. Ya da bir kapı yüzünüze kesin ve net bir biçimde kapandı. Bu yüzden rüyanızda “yaşamına başlar başlamaz yaşamı sonlanmış” bir sembol olarak bebek cesedi gördünüz.


Rüyadaki bebek cesedi bazen kaçırılmış bir fırsat sembolüdür. Bu rüya size “bu başlangıcı yapmak için geç kalmışsın” mesajını getiriyor olabilir. Bebek rüyaları bazen bize bu “geç kalmışlık” bilgisini getirirken numerolojiyi de kullanabilir. Örneğin, rüyada yeni doğmuş ölü bir bebek henüz kaçırılmış bir fırsat habercisi olabilir. Yine buna benzer bir şekilde 6 aylık ölü bir bebek 6 ay önce size sunulmuş fakat şu anda mevcut olmayan bir fırsatı temsil ediyor olabilir.

Bazen rüyada bebek cesedi bilinçaltınızın size hayatınızda yeni adımlar atmanız gerektiğini gösterme şeklidir. Bir döngüyü tamamlamanın zamanı geldi ve öyle görünüyor ki birçok yönden değiştirilmesi ya da güncellenmesi gereken bir şeyler var. Diğer bir deyişle, içinizde bir şey öldü ve artık toprağa gömülmesi gerekiyor. Bu belki iş yaşamına dair çalışma sistemleri, belki inançlarınız hatta aşkınız bile olabilir. Artık eskisi gibi düşünmüyor ya da hissetmiyor olabilirsiniz. Bu yüzden rüyanızda bebek cesedi gördünüz. Eğer rüyanızda bebek cesedini sürekli görüyorsanız artık size hizmet etmeyen bir şeylerle vedalaşma vaktinizin geldiğini görmelisiniz.


Ne yazık ki bebek cesedi rüyaları bazen projelerimizin istediğimiz gibi gitmediğinin işareti olabilir. Aklınızda büyük bir proje varsa bu projenin belki bir bölümünü hatta tümünü kesin ve net bir şekilde iptal etmeniz gerekebilir. Bu rüya sizden sil baştan yapmanız gerektiğini istiyor da olabilir. Belki de bu projedeki görevinizin ya da işinizin sonuna geldiniz. Maalesef bu tekrar başa dönüp onarabileceğiniz bir şey değil. Her şeyi silip yeniden yapmanız gerekebilir.

Bazen ölü bir bebek tıpkı gerçek yaşamda da “bebek ölü doğdu” demeye benzer. Yeni bir başlangıç yapmış olabilirsiniz fakat başlar başlamaz bu proje iptal olmuş ya da gerçekçi beklentilere uygun inşa edilmemiş. Bu yüzden hiçbir verim alamıyorsunuz. Bebekler rüyada “beslendikçe büyütülen” fikirlerin ve projelerin sembolü olarak karşımıza çıkarlar. Eğer bir bebek ölü ise artık proje sona ermiş, beslenecek ve büyütülecek bir proje olmaktan çıkmıştır. Bazen bir bebek cesedi rüyası bizim için “harika bir fikir” gibi görünmesine rağmen asla tutmayacak bir fikrin sembolüdür.


Bebek cesedi arketipi aynı zamanda geçmiş deneyimlerden kaynaklanan duygusal ve psikolojik bir travma ile ilgili olabilir. Burası sizin için son durak, tamamen sona ermiş bir şey var ve bunun bilincindesiniz. Bu yüzden rüyanızda bebek cesedi görmüş olabilirsiniz. Çünkü sembolik alemdeki ölüm aslında sona ermiş ve bitmiş bir şeyi temsil eder. Rüyadaki ölüm aynı zamanda bir daha asla eskiye dönüp tamir etme olasılığı bulamayacağımız bir şeyin simgesidir. Peki sizin yaşamınızda başlar başlamaz ölen (biten) nedir? İşte rüyanıza bebek cesedi kılığında giren şey tam olarak onu temsil ediyor.


Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Astrozia.com

En çok görülen rüyalar

tsunami

yolculuk

ölmüş anne

mezarlık

otobüs

öldürmek

eski sevgili

örümcek

hamile

yurtdışı

Rüyanızı yazın:

Ruyoka.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki rüyalar tarot sembolizmi, astroloji, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri semboller dili araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

Pictures designed by Freepik.com

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

https://www.auntyflo.com/

whatismyspiritanimal.com

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Ruyoka.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.