top of page

Rüyada bebek doğurmak

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Jest

 • Milat

 • Verim

 • Müjde

 • Sonuç

 • Açılış

 • İlham

 • Fırsat

 • Müjde

 • Yenilik

 • Proje

 • Başlangıç

 • Fırsat kapısı

 • Yeniden doğuş

Rüyada bebek doğurmak ne anlama gelir?

Rüyada bebek doğurmak yaşam yolculuğumuzda yeni bir aşamaya geçme metaforudur. Bebeği olan ya da olmayan birinin rüyasında bir bebek doğurduğunu görmesi daima yeni başlangıçlara, yeniden doğmuş gibi hissetmeye ve umuda işarettir. Yaşamınızda öyle şeyler oluyor ki adeta sil baştan yapmış gibisiniz.


Bebek doğurduğumuz rüyaların yorumunda bebeğin durumu ve bize ne hissettirdiğin de çok önemlidir. Güzel bir bebek daima hayırlı başlangıçlara, müjdeye ve alınacak verime işarettir. Çirkin, hasta ya da yaralı bebek ise yaşamımıza giren yeni bir soruna işaret edebilir. Eğer yeni bir başlangıç yaparken bu rüyayı gördüyseniz bu başlangıcı yapmadan önce bir daha düşünmeniz gerekebilir. Bu tip rüyalar bazen çıkmaz sokaklara girilmemesi konusunda uyarıdır.

Rüyada bebek doğurduğunu görmek

Bazen rüyada bebek doğurmak rüya sahibinin kendisiyle ilgili yeni bir şey keşfetmesinin alametidir. Daha önce “yok” olan bir şey artık sizin için “var”. Bunun ne anlama geldiğini yalnızca siz bilebilirsiniz. Belki yeni bir yetenek, yepyeni bir fırsat ya da sizi bir arzunuza götürecek bir fırsat kapısı sizin için henüz açılmış. Yaşamınıza yeni giren bir şeyler var. Belki de şu anda bulunduğunuz nokta sizin için manevi bir yolculuğun başladığı yer. Bir kapı başka bir kapıyı açacak ve kendinizi bambaşka bir gelecekte bulacaksınız.


Ağlayan, mutsuz ya da hasta bir bebek doğurduğumuzu gördüğümüz rüyalar genellikle endişe rüyalarıdır. Yaşamda kendimizi kötü bir sürece girerken görüyorsak bu rüyayı çok sık görürüz. Özellikle bir erkeğin durumu kötü olan, hasta ya da çirkin bir bebek doğurduğunu gördüğü rüyalar o erkek için yeni bir belaya bulaşma korkusu simgesidir. İstemediğimiz bir bebek istemediğimiz fakat bir türlü bırakamadığımız yaşam yüklerini sembolize eder. Gerek kadın gerek erkek rüyasında istemediği ya da sağlıksız bir bebek doğurur ve bu doğumdan kötü hisler alırsa yeni bir sorumluluk ya da yükle yükleneceğini hissetmektedir. Bu bebek yaşamın bize verdiği bir ödül değil ceza olarak algıladığımız bir ağırlık sembolüdür.

Eğer rüyada gördüğümüz bebek güzel, güler yüzlü ve mutlu bir bebekse ve rüya sahibi bu rüyada iyi şeyler hissediyorsa bu oldukça güzel bir haber. Yeni bir başlangıç, yeni bir fırsat ya da her şeyin çok güzel olacağına dair bir umut ışığı belirmiş. Güzel ve mutlu bir bebek aynı zamanda beklenen sonucun ya da verimin alınması ya da uzun süredir peşinde koştuğumuz bir müjdeyi almaya işarettir. Tıpkı hamileliğin bitip bebeğin yaşamımıza varması gibi, olgunlaşması gereken bir şey artık olgunlaşmış ve kucağınıza gelmeye hazır. Geldiğinde mutlu olacak ve onu kucaklayacaksınız.


Bebek rüyaları aynı zamanda gelecek vadeden başlangıçlara işarettir. Bebeğin durumu aslında bu başlangıcı nasıl yaptığımız konusunda gizli bilgiler içerir. Hasta bir bebek, sağlıksız başlangıçlara işaret eder. Uzuvları eksik bir bebek ise bir işe yarım yamalak başlamamamız konusunda uyarıdır. Olgunlaşması gereken bir süreç ya da tamamlanması gereken bir proje var. Bir proje tam olarak hazır olmadan ilk hamleyi yapmak başarısız sonuçlar almanıza yol açacaktır. Bu tip rüyalar bazen müjde bazen uyarı rüyalarıdır.

Bebek gördüğümüz rüyalardaki ayrıntılara dikkat ederek bu rüyaların mesajını daha iyi anlayabiliriz. Ölü bir bebek doğurmak en genel anlamıyla bir çıkmaz sokaktır. Yaşamda attığımız adımlara dikkat etmeliyiz. Güzel bir başlangıç gibi dursa da bazen bir yol bizim için sonu olmayan ve ileride bir noktada çıkmak zorunda kalacağımız bir yol olabilir. Bacakları olmayan bir bebek ise bize iptal edilmesi gereken yolculuk hakkında uyarı getirir. Eğer bir işe yeni girişiyorsanız ve bu iş için bir yolculuk yapılması gerekiyorsa bir daha düşünün. Bir hayvan doğurmak rüyada dehşet verici olabilir fakat bu rüya umulmadık kötü bir sonuç almaya işarettir.


Bebek bazen içimizde beslenmesi ve büyütülmesi gereken bir yanımızdır. Bir şey başlangıçta “çok küçük” olabilir fakat büyük fırsatlara dönüşme olasılığı vardır. Bazen bebek ufacık gibi duran bir iş fikrini temsil edebilir. Aklınızda harika bir proje mi var? Ve tam bu projeyi düşünürken rüyanızda çok güzel bir bebek mi gördünüz? O halde şu anda soyut olan bu projeyi somutlaştırmak adına ilk adımı atın. Güzel bir plan yapın ve harekete geçin. Çünkü aklınızdaki proje özellikle de bu bebek size gülümsediyse sizin için harika bir geleceğe kapıları açıyor olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page