top of page

Rüyada bebek görmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans

 • Nasip

 • Yenilik

 • Değişim

 • Başlangıç

 • Büyüme

 • Gelişme

 • Süprizler

 • İlerleme

 • Yeni başlangıçlar

 • Sorumluluk almak

 • Gelecek vadeden projeler

Rüyada bebek görmek ne anlama gelir?

Rüyada bebek görmek en klasik anlamı itibariyle yepyeni bir başlangıç yapmak ile yorumlanır. Fakat bu rüyayı yorumlarken dikkat edilmesi gereken birkaç hususa değinmek istiyorum. Rüya sahibi öncelikle bebeğin nasıl olduğuna bakarak bu rüyayı daha iyi yorumlayabilir. Bebeğin güzel ya da çirkin olması, mutlu ya da mutsuz olması, ağlaması veya gülmesi, kız-erkek olması gibi ayrıntılar rüyanın anlamını etkileyecektir.

Fakat bebekli rüyalar yorumlanmadan önce bilinmelidir ki bebek henüz büyüme ve gelişmesi tamamlanmamış bir insandır ve bu yüzden rüyada da henüz olgunlaşmamış süreçleri temsil eder. Tıpkı bir bebeğin büyüyecek olması gibi kişinin hayatında başlayan bu süreçte büyüme ve gelişme vadedecektir. Fakat asla unutulmamalıdır ki büyüme ve gelişme eğer bebek güzel ve mutlu ise kişi için hayırlıdır aksi taktirde bu rüya gittikçe büyüyecek sorunlara da işaret ediyor olabilir.

Rüyada  çirkin bebek hayırsız bir işe başlamaktır. Bebek güzel ise sonu hayırlı olacak yeni başlangıçlara işaret eder. Rüyada hasta bebek yeni ve problemli bir sürece girişe delalettir. Sağlıklı ve mutlu bir bebek ise yeni bir fırsattır ve eğer bu fırsatın ucu yakalanır ve kişi tarafından değerlendirilir ise sonunda çok büyük menfaat olacaktır.

Bebeği olmayan birinin rüyasında bebeği olduğunu görmesi farkında olmadan hayatında yeni bir sayfa açmış olduğu ya da yeni sorumlulukların kendisine verildiği anlamını taşır. Bu kişi bu bebeği rüyada isteyip istemediğine dikkat etsin. Eğer bebeği istiyor ise bu başlangıç kendisine memnuniyet getirecektir. Eğer bebek kendisine bir yük olarak görüyor ise bu kişinin yapacağı iş artmış ya da aldığı sorumluluklar kişinin isteği olmaksızın arttırılmıştır.

Rüyada bebek doğurmak

Rüyada bir kadının bebek doğurduğunu görmesi üzerinden bir yük atması aynı zamanda sorumluluklarının ya da kendisine düşen işlerin artmasına delalet eder. Rüyasında bebeği doğuran hem bir yükten kurtulur hem de bu kurtuluştan sonra kendisine daha başka işler verilir. Fakat bu rüyayı gören kadının bu bebekten nasıl bir etki aldığına da dikkat ederek rüyayı yorumlaması gerekir. Sevimli ya da hoşuna giden bir bebek doğuran kadının şansı açılır, yeni bir işe olumlu bir başlangıç yapar. Fakat sevimsiz ya da tuhaf bir canavar görünümlü bebek ya da hayvan doğurduğunu gören kadın başına yeni bir bela alır.

Bir erkeğin rüyada bebek doğurduğunu görmesi altından kalkamayacağı ve yardıma muhtaç olacağı bir işe başlamasına delalettir. Fakat yine rüyada görülen bebekten rüya sahibinin nasıl enerji aldığı bu rüyanın yorumunda önemlidir. Sevimli, güler yüzlü ve hoş bir bebek doğurarak bu bebeğe karşı olumlu hisler hisseden rüya sahibi hayırlı ve güzel bir işe başlar, kazancı artar, terfi eder ya da daha iyi bir iş bulur. Bebekten olumsuz duygular alan rüya sahibi ise yeni bir derle uğraşmak zorunda kalır.

Rüyada bebeğin cinsiyeti:

Rüyada bebeğin cinsiyeti yaşanan bir başlangıçta eril ya da dişil enerjinin hangisinin daha ağırlıklı olduğuna karar vermemizde önemli rol oynar. Erkek bebek gördüysek yapılan bir başlangıç bir erkek yüzünden olabilir ya da bu başlangıçta bir erkeğin büyük etkisi de olabilir. Yine aynı şekilde görülen bebek kız ise bir dişinin bu başlangıca etkisi ya da enerjisi yansımaktadır.

Rüyada erkek bebek ve kız bebek görmek:

Rüyada erkek bebek yeni girişilen bir işin bir erkek tarafından başlatılmasına delalettir. Kız bebek ise durumun tam tersine yani bir kadın tarafından başlatılan bir işe delalettir. Bir bebeğin rüyada erkek ya da dişi olması aynı zamanda rüya sahibinin hayatında açtığı bu yeni sayfada kendisine başlangıçta yardımcı olacak kişi ya da kişilerin cinsiyetlerine vurgu yapar. Eril enerji aynı zamanda daha sert, daha savaşçı ve daha sağlam başlangıçları temsil ederken dişil enerji daha yumuşak ve ılımlı değişimlerin altını çizer.


Bebek ağlaması duymak en genel anlamıyla bazı şikayetleri işitmek zorunda kalacağımıza delalettir. Şiddetli bebek ağlaması duyan kişi büyük bir ihtimalle uyandığı gün ya da yakın zamanda birinin uzun süre şikayetlerini dinleyecektir. Bazen bebek ağlaması rüya sahibinin hayatında kendisi için önemli fakat henüz reşit olmamış bir kişinin mutsuz olduğu ya da bazı sorunlarının olduğu konusunda uyarı içeriyor olabilir.


Rüyada  gülen bebek güzel bir fırsata delalettir. Sonunda bizim için mutluluk ve hayır olan bir süreç yeni başlamaktadır ve bu süreçte büyüme ve ilerleme cereyan edecektir. Gülen bebek aynı zamanda çok güzel şeylerin hayatımıza girdiğine ve biraz sabırlı olursak daha güzel müjdeleri de alacağımıza işaret eder. Yeni bir işe giren bir kişi rüyasında gülen bir bebek görmüş ise kariyerinde ileri zamanlarda yükselecektir.

Rüyada kürtajla bebek aldırmak en temel anlamı ile güç kullanarak bir şeyi engellemek ya da durdurmaktır. Hayırsız rüyalardandır. Bir sürecin zorla ya da zorbalıkla hatta haksız bir şekilde sona erdirilmesi ya da birinin hakkının yenmesi anlamına gelebilir. Hamile bir kadın bu rüyayı görmüş ise fazla ciddiye almamalıdır çünkü bazen bu tip rüyalar kaybetme korkusundan görülebilir.


Rüyada uyuyan bebek yeni başlayan bir süreçte yavaşlama ya da duraksamaya delalettir. Hızlı bir başlangıç yapmanın aksine bu başlangıç oldukça sakin yumuşak ve ılımlı olacaktır. Bazen uyuyan bebek ertelemelere ya da ertelemenin gerekli olduğuna dair bize “şimdi değil biraz daha bekle” mesajını verir. Yeni bir şeye başlamak isteyen kişi rüyasında huzurla uyuyan rahat bir bebek görürse telaş ya da acele yapmamalıdır.

Rüyanızı yazın:

bottom of page