top of page

Rüyada bebek öldürmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Bitirmek

 • Yenilenme

 • Vedalaşma

 • Reddetmek

 • Kurtulmak

 • Güç kullanmak

 • Sonlandırmak

 • Kaçınılmak son

 • Yük boşaltmak

 • Manevi temizlik

 • Fırsat kaçırmak

 • Ruhsal rahatlama

 • Ezici güce sahip olmak

 • Zihinsel bagajlardan arınmak

 • Başlar başlamaz sonlandırmak

Rüyada bebek öldürmek ne anlama gelir?

Rüyada bebekler yeniden başlamayı ve yeni açılan sayfaları temsil eden arketipler olarak karşımıza çıkarlar. Yaşamımızda lekesiz, henüz kirlenmemiş ve kırılgan tüm yönlerimizi içinde barındırırlar. Bir bebeği rüyada öldürmek ise bu yeni açılan sayfayı henüz açılır açılmaz kapatmak ya da reddetme metaforudur. Bir bebek bazen içimizdeki bastırılmış fakat yeni keşfedilmiş niteliklerin işaretidir. Bebeği öldürmek ise bu nitelikleri kabul etmemek, görmezden gelmek ya da bu niteliklerle ilgili yeni bir sayfayı açmayı reddetme işaretidir.


Rüyalar aleminde öldürmek güç kullanımı ihtiyacını sembolize eder. Bir bebeği rüyada öldürmek ile güç kullanarak bir işi (bebekler genel olarak yeni başlamış işleri sembolize eder) sonlandırmaktır. Rüya sahibi bir bebeği öldürerek yeni başlamış bir soruna çözüm sağladığını düşünür. Fakat bu rüyayı daha doğru yorumlayabilmek için çok fazla ayrıntıya dikkat etmeliyiz. Bebek nasıldı? Güzel ve mutlu bir bebek miydi? Yoksa çirkin ya da hastalıklı mı? Çirkin, mutsuz ya da hastalıklı bir bebeği öldürmek genellikle bir sorunu yolun başındayken çözüme kavuşturma alametidir. Güzel ve sağlıklı bir bebeği öldürmek ise fırsat kaçırmaktır.

Rüyada bebek öldürdüğünü görmek

Birçok rüya yorumcusuna göre rüyada öldürmek olumlu bir işaret olarak görülmemektedir çünkü öldürmek zihinsel çatışmaları temsil edebilir. Rüyalarda öldürmek güç ihtiyacınızı sembolize eder. Bu rüyanın bir başka yönü bir soruna bir parçasını öldürerek (sonlandırarak) çözüm sağlamaktır. Birini ölene kadar dövmek öfke ve güç kullanarak bir işi sonlandırma alametidir. Çaresiz bir kişiyi ya da bir bebeği rüyada öldürmek ise gücü adil olmayacak bir şekilde kullanarak bir işi sonlandırmaktır.


Bazen bir bebeği öldürdüğünüz rüyalar varlığınızın farklı bileşenlerini ifade ederler. Bu rüyalar içgüdüsel dürtü olabilirler. Hangi parçanızın ölmesi (sonlandırılması) gerektiğine ışık tutarlar. Örneğin, suçluluk duygusu veya aşağılık kompleksi sona ermelidir. Ya da buna benzer bir şekilde size zihninizde size artık hizmet etmeyen bölümler kullanıma kapatılmalıdır. Negatif düşünce blokları çöpe atılmalı ya da yerlerine pozitif düşünce blokları yerleştirilmelidir.

Bazen bebek öldürme rüyaları arınma ya da kurtulma alametidir. Çünkü, rüyalar aleminde ölüm sadece yaşamın sonlanmasıyla ilgili değildir. Ölüm, sonlar ve başlangıçlar, doğum ve yeniden doğuş, değişim ve dönüşümle ilgilidir. Ölümde güzellik vardır ve bu hayatta olmanın doğal bir döngüsel parçasıdır. Bir bebek öldürme rüyasında öldürdüğümüz bebek özellikle çirkin ya da bizde negatif duygular uyandıran bir bebekse aslında bir kurtuluş müjdecisidir. Fakat güzel, sağlıklı ya da bizde pozitif duygular uyandıran bir bebeği rüyada öldürmek hayra alamet olmayabilir ve güzel bir fırsata ya da yeni bir başlangıca “hayır” demektir.


Bir bebek öldürme rüyası bazen hayatınızın artık size hizmet etmeyen bir bölümünü fark ettiğiniz büyük bir aşamasının veya yönünün sonunu sembolize ederek çok daha değerli ve gerekli bir şeyin olasılığını açar. Belki de bir kapıyı diğerini açmak için kapatmalısınız. Geçmişi geride bırakmanız ve yeni fırsatları ve olasılıkları kucaklamaya hazır olarak yolları ayırmanız gerekir. Geçmişi bırakmak zor olabilir, ancak yakında önemini ve yenilenme ve dönüşüm vaadini göreceksiniz. Bu gerekli sonlara direnirseniz, hem duygusal hem de fiziksel olarak acı yaşayabilirsiniz. Ancak hayal gücünüzü kullanır ve yeni bir olasılığı değerlendirirseniz daha yapıcı kalıpların ortaya çıkmasına izin vereceksiniz. Bir başka deyişle, bir bebeği öldürmek bazen bir şeyi kucaklama uğruna başka bir şeyi feda etme alametidir.

Alternatif olarak rüyada bebek öldürmek sizi geri tutan ya da sınırlandıran bazı inanç ya da düşüncelerden kurtulma alameti olarak karşınıza çıkabilir. Belki de tüm katmanların altında kim olduğunuzun ve özünüzün farkına varıyorsunuz. Yeni bir şeyi kucaklama uğruna size ağırlık yapan tüm yüklerden ve zihinsel bagajlarınızdan kurtulmaya karar veriyorsunuz. Hayat size ne yol açarsa açsın, her zaman İlahi ve saf sevgi dolu enerjiye bağlı olduğunuzu bilirsiniz. Yeni bir benlik duygusuna sahipsiniz. Fakat tüm bunlar fedakarlık ve yaşamınızda artık size hizmet etmeyen bir şeylerle vedalaşmayı gerektirebilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page