top of page

Rüyada bebek öpmek

bisikletle kaza yapmak.png
© Copyright

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

 • Enerji

 • İlham

 • Fırsat

 • Bebek

 • Sürpriz

 • Tohum

 • Değişim

 • Potansiyel

 • Yaratıcılık

 • Başlangıç

 • Yenilenmek

 • Yeni bir fikir

 • Yeni bir proje

 • Yaratıcı enerji

 • Kabuğundan çıkmak

Rüyada bebek öpmek ne anlama gelir?

Genel olarak bebekler yaşamı, yeni başlangıçları, doğurganlığı ve  yaşam döngülerini sembolize eder. Bir bebeği öpmek ise bu döngüyü kucaklamak ve ona destek vermektir. Bu rüyayı gördüyseniz belki de hayatınızda bir sonraki döngüye nasıl başlayacağınız ve yaşamınızın geri kalanında ne yapacağınızı sogrulama noktasına geldiniz.


Rüyalar bize bir mesaj vermek için metaforları kullanır. Bir bebek de bu metaforlardan yalnızca biri olarak karşımıza çıkar. Bebek henüz gelişmemiş bir şeyin hatırlatıcısı arketiptir. Tıpkı günlük yaşamımızdaki bebekler gibi. Henüz büyümemiş ve olgunluğa ulaşmamışlar. Rüyalar aleminde de durum buna oldukça benzer. Bir süreç o kadar yeni başlamış ki olgunlaşmamış ve tam olarak ne olacağını neye benzeyeceğini bile bilmiyorsunuz.

Rüyada bebek öptüğünü görmek

Bebek öptüğümüzü gördüğümüz rüyalar sürekli büyüyen ve gelişen bir şeyleri hatırlatmak için gördüğümüz rüyalardandır. Tıpkı tabiat ananın yaptığı gibi her canlı doğar, ilk olarak büyür, dönüşür ve gelişir ve ölür. Rüyaların sembolik diliyle bir bebeğin bize anlatmaya çalıştığı da aslında bundan başka bir şey değil. Fikirlerimiz ve projelerimiz de tıpkı canlılar gibi önce zihinsel boyutta döllenirler, sonra doğarlar ve insanlığın hizmetine sunulurlar. Daha sonra onlara kattığımız emekler sayesinde büyür ve gelişirler. Rüyadaki bir bebek bize böyle bir sürecin henüz başında olduğumuzu hatırlatır.


Manevi perspektiften bakıldığında tüm rüyalar içinde bebek rüyaları özel bir yer alır ve bunlar yaratılış rüyalarıdır. Bebeği öptüğümüz rüyalar ise bu yaradılışa destek verme ve onu besleme ile alakalıdır. Rüyaların zengin sembolizmine bakıldığında rüyamızda beliren bir bebek aslında “yeni başlamış bir şey” metaforu olarak karşımıza çıkar. Onu öpmek ise yeni başlayan süreci onaylamak ve desteklemektir.

Rüyada bir bebeği öpmek:

Bir bebek öptüğümüz rüyanın ayrıntılarına dikkat edersek yaşamımızda yeni başlayan bu süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliriz. Örneğin, öptüğümüz bebeğin çok güzel olması ya da çirkin olması, bazen hasta, mutsuz veya ağlayan bir bebek olması gibi ayrıntılar aslında yaşamımızdaki bu yeniliğin nasıl olacağı konusundaki temel ayrıntılardır. Ağlayan bir bebek her zaman mutsuz başlangıçlar ya da bir projenin başlama aşamasında yükselen sesler ve şikayetler metaforudur. Gülen bir bebek ise bunun tam tersi mutluluk ve yükselen alkış sesleridir.


Bir bebeği öptüğümüz rüya genellikle yeni bir başlangıcı benimsemek ve beğenmek alametidir. Bu rüyaları ayrıca yeni çabaların temellerini atmaya başladığımız zamanlarda da görebiliriz. Bebeklerin yeni bir başlangıca işaret ettiği konusunda hemen hemen tüm rüya tabircileri hemfikir olmuşlardır. Bir bebeği öpmek ve beslemek de bu sürece destek vermek ve sürecin gelişimi için çaba gösterme alametidir.

Rüyada güzel bir bebeği öpmek:

Bazı yorumculara göre rüyada bebek öpmek oldukça güzel bir haberdir. Yakında yeni bir değişikliğin olduğunu gösterir. Mısır döneminden kalma eski rüya kahinlerine göre bu rüya yaşam ve maneviyatla bağlantılıdır ve çoğu zaman içimizdeki potansiyelimizi temsil eder. Bu rüyanın anlamı, şimdiye kadar hayatınızda öğrendiğiniz bilgi ve deneyimlerinizi ileride uygulamak adına ilk adımı atmaktır. Rüyada emzirdiği bebeği mutsuz gören kişi bir başlangıcı olması gerektiği şekilde yapmaz.


Tüm bunların yanısıra rüyalardaki “bebek öpme eylemi” aynı zamanda yaşamda henüz yüzeye çıkmamış tüm olasılıkların bir göstergesidir. Bu rüya aynı zamanda hayatınızın belirli yönlerini bölümlere ayırmanız ve geliştirmeniz gerektiğinin göstergesi de olabilir. Rüyadaki bebek eğer çirkin ya da kötü durumda ise bu genellikle şeytan ve içindeki uğursuz güçlerle ilişkilendirilir. Kötü durumdaki bir bebek kırılganlık gösterebilir ve aileyle ilgili hassas bir meselenin başlayacağını gösterebilir.


Bir bebeği iyi durumda gördüğümüz rüyalar genellikle yaşamımızdaki kök fırsatlar hakkında bilgi getirir. Aynı zamanda bizi mevcut durumumuza bakmaya ve onları dilediğimiz bir şeye dönüştürme gücüne sahip olduğumuzu anlamaya iterler. Özellikle de rüyada bir bebeği emziriyorsanız bu anlam daha da güçlenir. Bebek öptüğümüz rüyalar eğer böyle devam edersek şu anda çok küçük bir şeyin gelecekte bizim için “büyük” olacağını da müjdelerler. Fakat yine de dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar var: öptüğümüz bebek güzel ve mutlu muydu? Cevabınız evet ise bu yeni başlangıca destek vermeye devam ederseniz kazanan siz olacaksınız. Bebek mutsuz, çirkin ya da hasta ise büyüttüğünüz şey sorunlarınız olabilir.

Rüyanızı yazın:

bottom of page